HC Slovan – Nitra 4:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Nové Zámky 2:3 (kon.) | Košice – Trenčín 5:2 (kon.)
Banská Bystrica – Zvolen 4:3 (po pr.) | Michalovce – Prešov 2:3 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 02.10.2022, 16:00 • Tipsport Aréna Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 6. kolo

Máme tu koniec stretnutia, v ktorom sme meno víťaza spoznali až v predĺžení. Branden Curtis Troock svojim presným zásahom rozhodol o tom, že si dnes Banská Bystrica po víťazstve 4:3 po predĺžení odnesie dva body do ligovej tabuľky. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (18:37:30)

61:33 Branden Curtis Troock - 4:3

61:33
    Banská Bystrica dala gól!
    BRANDEN CURTIS TROOCK si prevzal puk v strednom pásme, individuálnym spôsobom prenikol do útočnej tretiny, kde šikovnou kľučkou oklamal brániaceho hráča a presnou strelou prekonal aj bezmocného Romana Petríka. Bez asistencie.

61:18
    Kontos zakončil spoza brániaceho hráča, ale jeho strela smerovala ďaleko od pravej žrdi.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách sme meno súpera nespoznali a po nerozhodnom výsledku 3:3 pokračujeme do predĺženia, ktorý sa bude hrať formátom 3 na 3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    59:47 Kristoff Daffern Kontos - 3:3

59:47
    Michal Kabáč prihrávkou spoza bránky našiel dobre postaveného KRISTOFFA DAFFERNA KONTOSA a ten strelou z prvej našiel voľný priestor pri bližšej žrdi. Stav stretnutia je vyrovnaný – 3:3! Asistencie: Michal Kabáč, Andrej Bíreš.

59:19
    Čiarový rozhodca prerušil hru. Po ofsajdovom postavení domácich sa bude vhadzovať v strednom pásme.

58:45
    Banská Bystrica odvolala brankára a všetky sily vrhajú do útoku.

58:26
    Zvolenčania výborne napádajú rozohrávku Banskej Bystrice, čím im sťažujú prechod do útočnej tretiny.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:23
    Zuzin sa zmocnil puku a okamžite sa snažil pretlačiť bližšie k bráne. Bol atakovaný hneď dvojicou brániacich hráčov, ktorá mu znemožnila efektívnejšie zakončiť.

56:17
    Jendek ešte udržal puk v útočnom pásme a okamžite ho nahodil pred bránu. Petrík napokon musel zasahovať a vytesniť ho do rohu klziska.

55:39
    Hain zakončil ihneď po zisku puku, ale pred bránou nemal nikoho zo svojich spoluhráčov na prípadnú dorážku. Rahm mal dokonalý výhľad, a tak tento pokus neznamenal preňho väčšiu hrozbu.

54:36
    Gašpar vyslal smerom k bráne nevýraznú strelu, ktorá bola navyše zblokovaná. Pri puku sa už nachádzajú Zvolenčania.

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 3. Výhonský (Jendek, Björkung), 28. Troock (Kontos, Gašpar), 60. Kontos (Kabáč, Bíreš), 62. Troock – 22. Šiška (Marcinek, Hraško), 38. Hanna (Gropp, Sideroff), 46. Stupka (Sládok)

HC´ 05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Björkung, Bačik, Luža, Holenda, Frídel, Ďatelinka, Ganz – Troock, Kontos, Bíreš – Gašpar, Sukeľ, Gabor – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Výhonský, Sojka, Jendek
    Trenér: Antti Karhula

HKM Zvolen: Petrík (Halama) – Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Barcík – Kašlík, Huntebrinker, Zuzin – Sideroff, Langkow, Hecl – Stupka, Šiška, Gropp – Marcinek, Viedenský, Csányi
    Trenér: Peter Oremus

Rozhodčí: Konc, Fridrich – Synek, Gegáň