Carolina – Columbus 8:1 (kon.) | Montreal – Toronto 1:5 (kon.) | New Jersey – Boston 1:0 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Calgary – Seattle 4:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 7:2 (kon.) | Eisbären – San Jose 1:3 (kon.)
Edmonton Oilers
7:2 (1:0, 3:2, 3:0)
Vancouver Canucks
Úterý 04.10.2022, 03:10 • Rogers Place, Edmonton • Příprava NHL

Je dobojováno. Ve třetí třetině se sice hosté snažili o případný zvrat ve skóre a svou první výhru v přípravě, jenže koncovka vázla a když už se objevila velká šance, tak jako v případě Garlanda, tak gólman Campbell vytáhl špičkový zákrok. Čas plynul, Edmonton kráčel k výhře a tu v závěru vyšperkoval hned třemi brankami. Nejprve v 58. minutě zkompletoval hattrick Dylan Holloway, aby pak 59. minuta patřila Warrenu Foegelemu, který v ní dal hned dva góly. Edmonton tak vyhrál vysoko 7:2 a připsal si třetí vítězství v řadě. Naopak Vancouver i nadále čeká na první úspěch.

Příprava vrcholí a oba celky se představí v dalším vzájemném duelu ve čtvrtek od 4:00.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:48:28)

Utkání sledovalo 15 716 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

59:16
    Tak teď se už zápas skutečně jen dohraje, domácí mají puk ve svém držení.
    58:56 Warren FOEGELE - 7:2

58:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tohle už je ale pro Vancouver debakl. Domácí se zase usadili v útočném pásmu, kde předvedli dokonalou rozborku hostujícího týmu, na konci kombinace byl WARREN FOEGELE a zcela volný mohl zakončit pod horní tyčku Deliovy branky – 7:2. Asistence: Devin Shore.
    58:05 Warren FOEGELE - 6:2

58:05
    Tak ještě jeden úder od domácích. Ti vybojovali na vlastní polovině puk, předvedli kontr, který se změnil v přečíslení dva na jednoho, Virtanen předložil přihrávku na WARRENA FOEGELEHO a ten střelou z první nedal Deliovi šanci na zákrok. Ten sice dělal, co jen mohl, ale na tohle dosáhnout nešlo – 6:2. Asistence: Jake Virtanen, Devin Shore.

57:50
    Ještě tu je snaha hostů s výsledkem něco udělat, Campbell raději u své levé tyčky přikryl puk a přerušil hru.
    57:19 Dylan HOLLOWAY - 5:2

57:19
    Akce ale pokračovala, puku se za brankou chopil DYLAN HOLLOWAY, bleskově vyjel do střelecké pozice a ranou na bližší tyčku zkompletoval hattrick! Čeká nás teď krátká pauza, je potřeba posbírat čepice, které na led naházeli nadšení fanoušci – 5:2. Bez asistence.

57:14
    Z dálky to zkusil Barrie, hosté srazili puk do rohu.

56:29
    Ztrátu puku vyřešil ještě před případným ohrožením vlastní branky Ceci, Edmonton jde zase vpřed.

55:17
    Campbell odklepal poslední vteřiny přesilovky, oba celky jsou již v plném počtu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. Holloway (Nurse, Hyman), 32. Hyman (McDavid, Bouchard), 33. Holloway (Barrie, Shore), 39. Barrie (Hyman, Holloway), 58. Holloway, 59. Foegele (Virtanen, Shore), 59. Foegele (Shore) – 25. Höglander (Wolanin, Garland), 34. Garland (Wolanin)

Edmonton Oilers: Campbell (Skinner) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Kulak, Barrie, Samorukov – Yamamoto, McDavid (C), Kane – Hyman, Draisaitl, Holloway – Foegele, Nugent-Hopkins (A), McLeod – Virtanen, Shore, Benson.
    Trenér: Jay Woodcroft

Vancouver Canucks: Delia (Silovs) – Burroughs, Wolanin, Juulsen, DeKeyser, Keeper, Brisebois – Garland (A), Dries, Podkolzin – Höglander, Åman, Nielsen – Lockwood, Lazar (A), Dickinson (A) – Klimovich, Stevens, Bains.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Schlenker, Beach – Murchison, Mills

Diváci: 15 716