Zlín – Litoměřice 4:1 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Slavia 7:2 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 1:0 (kon.)
Šumperk – Přerov 4:3 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice B
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
SC Marimex Kolín
Středa 05.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím vás u přenosu 8. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a SC Marimex Kolín. B tým Pardubic, který zažívá premiérovou sezonu, se zatím nachází na 12. místě tabulky se ziskem sedmi bodů. To kolínští hokejisté se prakticky po celou dobu vyhřívají na úplném vrcholu, jsou čtvrtí, ale jen bod jim schází na vedoucí Vsetín. Pardubice ovšem mohou být povzbuzené povedeným výkonem na ledě druhého Přerova, odkud si odvezly bod za prohru v prodloužení. Kolín má na svém kontě jen dvě porážky, ta druhá však přišla v minulém zápase proti Frýdku-Místku.

HC Dynamo Pardubice B po dvou porážkách v řadě zavítalo na led silného Přerova, kde nakonec vyválčilo bod díky výborně sehraným přesilovkám a vyrovnávací trefě necelé dvě minuty před koncem, v prodloužení však poté rozhodl přerovský Březina. Jako vydařená krátkodobá výpomoc se zatím jeví zkušený forvard Lukáš Endál, který stál za všemi góly Dynama B. „Měli jsme horší vstup do utkání, byli jsme málo na kotouči, nedůrazní. Poté jsme se začali více prosazovat, už byla vidět naše hra, s čímž jsme byli spokojeni. Myslím si, že jsme si dnes ten bod zasloužili. Chtěl bych pochválit kluky za bojovnost do posledních minut a skvěle odehrané přesilovky,“ řekl po utkání trenér David Havíř.

SC Marimex Kolín zažívá skvělý vstup do nové sezony, když se pohybuje v popředí tabulky. Poslední utkání na domácím ledě proti Frýdku-Místku ale nevyšlo ideálně. Už v první třetině ztrácel domácí celek dvě branky a nakonec prohrál 2:5. „Nepovedl se nám moc vstup do zápasu. První polovinu utkání jsme byli horším týmem, ale potom jsme si něco řekli v kabině… Snažili jsme se to otočit, ale bohužel to nevyšlo,“ hodnotil utkání střelec druhé branky obránce David Aubrecht.

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Zdráhal (A), Kaštánek, Oliva, Nedbal, Drtina, Tvrdík – Půhoný, Herčík, Rouha – Lichtag, Kaut (C), Pavlata – Kulhánek, T. Zeman, Endál – Štetka, Pochobradský, Rohlík.
    Trenér: David Havíř

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Aubrecht, Kolmann (A), Naar, Kukla, Rymsha, Pelda – Sklenář, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, Nedvídek, Ouřada – Jankovský, Matějček, Moravec – Síla, Morong, Lang – Šedivý.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Svoboda, Micka – Beneš, Zídek.

Fanoušci už se pomalu dostávají na svá místa. Čeká se, až vyjedou na led také hráči a rozhodčí a utkání nám začne.

00:01

00:15
    Kolmann nahodil puk z vlastního pásma až na Kloučka, který puk přikrývá.

01:13
    Poprvé do útočné akce se dostali také domácí, Pavlatova střela byl zvednuta do sítě nad bránou.

01:29
    Nedbalovu skrytou střelu si Soukup našel.

01:38
    Kulhánek měl prostor vystřelit z první, Soukup ale opět zasahuje.

02:11
    Na Endála zapomněla obrana a ten neváhal a poslal puk na beton brankáře.

03:42
    Tvrdíkovi nejprve utekl puk za modrou, ale spoluhráči mu pásmo uvolnili, ale pokus letěl vysoko.

04:28
    Kozlové právě vstřelili branku! Kolínští se prakticky z první střely rovnou prosazují. Ouřada našel k bráně najíždějícího si LUKÁŠE NEDVÍDKA, který měl jednoduchou pozici a prostřelil Kloučka – 0:1! Asistence: Kryštof Ouřada
    04:28 Lukáš NEDVÍDEK - 0:1

05:43
    Naar s Kuklou si předali puk za vlastní bránou, ale útok se jim nepodařilo založit.

07:08
    Kolín mohl opět udeřit, když si výborně předali puk. Nedvídek ovšem přesně nezmířil a bránu minul!

08:23
    Pardubice B právě vstřelily branku! Teď ale zaváhala také obrana hostů, která nechala uniknout LUKÁŠE ENDÁLA, který své sólo proměnil v bekhendový blafák – 1:1! Bez asistence
    08:23 Lukáš ENDÁL - 1:1

09:07
    Klouček musel být v pozoru, protože Kaut vyhrál vhazování přímo na něj, betonem však puk vyráží.

11:06
    Král přešel pásmo, ale na Sklenáře nenahrál přesně.

12:09
    Kulhánek si stáhnul puk, obránce na jeho kličku skočil, ale Soukup puk před dojíždějícími hráči podržel.

12:42
    Moravec si vybruslil do střelecké pozici, kterou však nevyužil ideálně.

13:09
    Štetka se pokoušel na brankovišti tečovat puk, ten jej ale těsně netrefil.

14:02
    Bývalý dlouholetý hráč Pardubic Petr Koukal se snažil probít do pásma, byl ale zastaven.

14:05
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Petr Koukal – 2 min., hákování.

14:41
    Dobrá úvodní pasáž. Kaut připravenou střelou těsně minul horní roh, nastřelení Endála se zase dokutálelo vedle brány.

16:09
    Pardubice B právě vstřelily branku! Po další aktivní hře nakonec Dynamo B střílí branku těsně po vypršení Koukalova trestu! Po skrumáži v brankovišti si puk našel DANIEL HERČÍK, kterému stačilo trefit horní část branky – 2:1! Asistence: Michal Pochobradský a Karel Nedbal
    16:09 Daniel HERČÍK - 2:1

18:22
    Po několika nepřesnostech ve hře Pardubic jsou na puku hráči Kolína.

18:54
    Tvrdík s rozehrávkou až příliš zariskoval, píská se zakázané uvolnění a hra se přesouvá ke Kloučkovi.

19:31
    K Rymshovi včas přistoupil bránící útočník a nepovolil mu vystřelit.

20:00

V první třetině byl k vidění ofenzivní hokej, který se musel slušně zaplněnému publiku v Chrudimi opravdu líbit. Do vedení dostal hosty v 5. minutě Lukáš Nedvídek, který si ve volném prostoru před bránou věděl rady a překonal Kloučka. Po první gólu ovšem výkon domácího Dynama nabral na obrátkách, když nejprve Lukáš Endál proměnil bekhendovým blafákem své sólo a na 2:1 se prosadil Daniel Herčík, který využil zmatku před bránou a trefil odkrytý horní prostor nad Soukupem.

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:30
    Zdráhal čistě zastavil průnik Sklenáře.

21:23
    Oliva s Nedbalem prozkoušeli pozornost Soukupa, který zasahovat nemusel, protože ani jedna střela neletěla na bránu.

22:21
    Drtina s Tvrdíkem předržovali puk na hokejkách moc dlouho, vše musel hasit Zeman.

22:44
    Už to vypadalo, že se bude pískat druhý icing Pardubic, kotouč ale musel brankář hostů odehrát.

23:38
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Karel Nedbal – 2 min., nedovolené bránění.

27:01
    Lang se podél mantinelu řítil do pásma, jeho střela ale minula pravou tyč.

27:40
    Pavlata kroužil za bránou, puk ale zapomněl za sebou. Mrzet ho to ale nemusí, protože Kolmann pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

28:34
    Po soubojích u mantinelu pískají rozhodčí ofsajd na straně Dynama.

30:21
    Jakub Sklenář – 2 min., podrážení.

30:34
    Pardubice B právě vstřelily branku! Tentokrát už se Dynamu Pardubice B podařilo přesilovou hru využít! Zdráhal dobře nahodil puk od modré, kde bylo několik dorážek, nejpřesnější ji ale měl JAKUB LICHTAG – 3:1! Asistence: Jan Zdráhal
    30:34 Jakub LICHTAG - 3:1

31:53
    Houževnatý Rohlík vybojoval puk u mantinelu, poté ale přišla ztráta a protiútok Matěje Moronga zastavil až Klouček.

33:05
    Teď si tlak před bránou vytvořil Dlouhý, který byl na poslední chvíli zastaven.

34:07
    Kolínští jsou ve velkém tlaku a jen díky Kloučkovým zákrokům vedou domácí o dvě branky!

34:59
    Zakázané uvolnění domácích a hosté opět na puku tvoří šanci.

35:14
    Kozlové právě vstřelili branku! Kolín snižuje, když před bránou zůstal nehlídaný VOJTĚCH SÍLA, který usměrnil puk za bezmocného Kloučka – 3:2! Asistence: River Rymsha
    35:14 Vojtěch SÍLA - 3:2

37:00
    Kaut si šikovně předal puk s Pavlatou a vyústilo to až v střelu Zdráhala od modré čáry.

38:15
    Daniel Herčík proklouzl obranou Kolína po zamířené střele zvedal ruce nad hlavu, rozhodčí ale rozpažil! Teď to ještě mezi sebou čtveřice sudích řeší.

38:15
    Branku neuznávají a ještě udělují trest Dynamu B.

38:15
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Daniel Herčík.

39:03
    Domácí se prozatím úspěšně brání vyhazováním puků.

39:56
    Klouček po tvrdé střele z kruhu puk neudržel, ale dorážka nebyla přesná.

40:00

Také druhá třetina určitě bavila a padly další dva góly. Přesilovou hru zužitkoval Jakub Lichtag, který z odrážky poslal Pardubice do dvoubrankového trháku. Ve 36. minutě se o snížení postaral Vojtěch Síla, jenž využil Rymshovo nahození.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:01
    Hosté ještě budou 14 vteřin dohrávat početní výhodu.

40:33
    Kolmann už předával puk volnému Králov, který se připravoval ke střele. Rozhodčí si ale všiml ofsajdu.

41:57
    Endál si vybruslil do palebné pozice, branku Soukupa ale minul.

42:31
    Menší tlak domáích vyřešil střelou do teploměru brankáře Zdráhal.

42:43
    Dvě velké šance na straně Dynama zůstaly nevyužity. Pochobradský už se vkládal do dorážky, ale ještě kousek mu chyběl! Poté Oliva bombou jen těsně přestřelil.

43:59
    Skrytá střela Kolmanna nenaděla Kloučkovi žádné větší potíže.

44:44
    Po ztrátě puku na nic Lichtag nečekal a vyslal štiplavou střelu do lapačky připraveného brankáře hostů.

45:32
    Moravec bude u puku první, ale musí počkat na spoluhráče, kteří ještě nebyli v pásmu.

46:14
    Petr Kolmann – 2 min., vysoká hůl.

46:48
    První půl minutu hosté přečkali.

47:33
    Dobrou střílenou přihrávkou se prezentoval Endál, našel Kauta, ale ten neuspěl.

47:45
    Lukáš Endál – 2 min., hákování.

47:48
    Endál musel zatáhnout za záchranou brzdu a faulem zastavil zakončujícího hráče.

50:08
    Dynamo přečkalo zkrácenou početní výhodu Kolína a Lukáš Endál hned po vypršení trestu ujížděl do brejku, dostal přihrávku, ale nezakončil! Jen rozhodil rukama, nelíbilo se mu, že rozhodčí neposoudil lehké zatažení jako faul.

51:25
    Nedbal byl ve střelecké pozici, ale dolní růžek netrefil přesně.

52:13
    Kolmannova žabička byl protečována Králem, ten puk ale nemá šanci dostihnout.

Dnešnímu utkání přihlíží 436 diváků.

53:05
    Po dlouhé době si vyzkouší rozehrát puk pardubický brankář Klouček.

53:56
    Skákavá Langova střela byla hodně nepřesná, u puku domácí.

54:35
    River Rymsha se dožaduje trestu, ale ano teď sudí nepíská. Následně je za Kloučkem branka mimo své tradiční postavení.

55:13
    Kloučkovi vypadl pokus z lapačky a u kotouč jsou dále hráči Kolína.

56:15
    Hosté nadále okupují pardubické pásmo, obrana ale pevně drží.

56:33
    Lichtag vyhozením ukrajuje další sekundy, u puku opět však Kolín.

57:23
    Ze strany Dynama už je to spíš o bránění, střely mířící na Kloučka ale brankář chytá nebo obrana zablokuje.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:23
    Nebezpečný odraz Klouček krotí v lapačce.

58:23
    Hostující trenér si vybírá oddechový čas.

58:23
    Soukup už rovnou zůstává na střídačce, hosté tak riskují.

58:51
    Po Kolmannově střel zvoní tyč za Kloučkem!

59:27
    Tentokrát končí Kolmannova střela ve výstroji Kloučka, který přerušuje hru.

59:51
    Po zásahu pardubické střídačky ještě jedno vhazování.

B tým Pardubic na domácím ledě vyválčil velice cenné tři body proti Kolínu. Už v páté minutě sice hosty poslal do vedení Nedvídek, v první třetině ale ještě odpověděli Endál s Herčíkem. Ve druhé třetině padlo po jednom gólu na každé straně a do třetí třetiny se tak šlo za nejtěsnějšího možného rozdílu, který i přes velký tlak Kolína bojovností domácí mužstvo ubránilo. (20:16:37)

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 9. Endál, 17. Herčík (Pochobradský, Nedbal), 31. Lichtag (Zdráhal) – 5. Nedvídek (Ouřada), 36. Síla (Rymsha)

Rozhodčí: Svoboda, Micka – Beneš, Zídek