TPS – Wolfsburg 1:4 (kon.) | Mnichov – Tappara 3:4 (2:3 po s.n.) | Lublaň – Zug 1:3 (kon.)
Eisbären – Mountfield HK cz 3:7 (kon.) | HC Slovan – Rapperswil 4:6 (kon.) | Salzburg – Fribourg 0:1 (kon.)

Vyhraná vhazování: 21:25 (21:27:51)

Z tohoto utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek večera.

Utkání je za námi. Olimpija sice díky Čimžarovi skórovala, ale na vítězství to nestačilo. Dva góly Zugu vstřelil O´Neill. Českého fanouška může těšit fakt, že naprvní gól Zugu nahrál Jan Kovář. Lublaň tak prohrála i své páté utkání ve skupině. Naopak Zug přidal pátou výhru a má v tabulce skupiny 14 bodů. V úterý si zahraje ve Wolfsburgu proti domácímu týmu o první místo v tabulce.

Nejlepší hráči zápasu: Brian O´Neill (Zug)
    Žiga Pance (Lublaň).

59:24
    Domácí to zkouší bez brankáře!

Oddechový čas pro tým HK SŽ Olimpija Lublaň.

59:24
    Panceho ránu z mezikruží chytá do lapačky Hollenstein. Vhazování před jeho bránou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:55
    Hollenstein si nyní poradil se dvěma pokusy střílejícího Simsiče.

55:03
    Jeden z hráčů domácích pálil od modré. Hollenstein ale ránu viděl a sebral kotouč do lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

53:45
    Puk doletěl až za Usovu bránu, kde ho přebírají domácí, čekají na dostřídání svých spoluhráčů a rozjíždí akci zpoza brány.

52:43
    Zug posílá do hry nové hráče ze střídačky a rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

51:28
    O puk se bojovalo u mantinelu a nakonec ho vybojovali domácí, kteří povzbuzeni gólem, vyráží dopředu.
    49:49 Tadej ČIMŽAR - 1:3

49:49
    Olimpija právě vstřelila branku!
    Jeden z hráčů Zugu u mantinelu zachyboval a ztratil puk. K němu se dostal kapitán Pance, který poslal puk před bránu na hůl TADEJE ČIMŽARA, který překonal Hollensteina. Asistence: Žiga Pance.

49:18
    Geisser pálil od modré, ale jeho rána byla sražena mimo.

48:27
    Us pomohl s rozehrávkou a posílá puk do rohu.

47:49
    Martschini dostal dobrou přihrávku do prostoru před bránou. Svou střelu ale namířil jenom do výstroje Use, který zasahuje.

46:40
    Djoos tvrdě pálil od modré. Jeho rána skončila až v Usově lapačce.

46:16
    Ofsajd odpískán domácím. Po komerční přestávce se vhazuje ve středním pásmu.

45:51

45:42
    Velký závar v brankovišti Zugu. Dodero se snažil dostat puk do branky, ale dřív stihl hru svým zásahem přerušit Hollenstein.

45:00
    Po icingu domácích se vhazovalo před gólmanem Usem.

44:44
    Domácí vyhodili puk až za Usovu bránu.

43:51
    Vyloučení v týmu EV Zug:
    Martschini – 2 min., krosček.

42:48
    Neill pálil z mezikruží těsně vedle Hollensteinovy brány.

42:19
    Za svou bránou pomohl s rozehrávkou brankář Us.

41:10
    Ránu jednoho z hráčů Lublaně vytěsnil mimo Hollenstein.

40:24
    Zug se hned v úvodu poslední třetiny usadil před bránou Lublaně. O kotouč ale nakonec přišel a mají ho domácí.

40:01

Oba týmy se vrací zpět na ledovou plochu.

Ve druhé třetině přidal Zug jeden gól, když se podruhé v utkání trefil americký útočník O´Neill. Lublaň zatím stále nemůže najít recept na dobře chytajícího Hollensteina. Vedení Zugu ale mohlo být vyšší, jenže Klingberg svůj samostatný únik neproměnil a puk poslal jen do Usova betonu. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina. Třetí třetina začne zhruba ve 20:52.

40:00

39:43

39:41
    Us se nyní skvěle přesunul a předvedl skvělý zákrok lapačkou!

39:24
    Lublaň vyhazuje až za bránu Hollensteina.

39:06
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:43
    Vyloučení v týmu HK SŽ Olimpija Lublaň:
    Čimžar – 2 min., sekání.

37:10
    Us zasahuje proti ráně zápěstím jednoho z hráčů Zugu.

35:36
    Klingberg ujížděl sám na Use, ale svou střelu poslal jen do vytrčeného betonu brankáře Use
    32:23 O´NEILL - 0:3

32:23
    Zug právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají třetí gól! Zug zavezl puk do útočného pásma a u levého mantinelu se k puku dostal Martschini. Ten následně z kruhu našel u tyčky úplně volného BRIANA O´NEILLA, který se trefil vedle Usova betonu. Asistence: Lino Martschini a Carl Klingberg.

31:07
    Puk dojel za branku Zugu. Icing to ale není a kotouče se zmocňují hosté.

29:43
    Icing domácích vrací hru před Use.

29:33
    Po střele jednoho z hráčů Zugu má puk ve své lapačce brankář Us. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

29:12

28:20
    Martschiniho rána z mezikruží na bránu neproletěla, protože byla zblokována.

27:33

27:20
    Icing Olimpije.

27:12
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Garreffa.

27:12
    Ofsajd Lublaně. Vhazování ve středním pásmu.

26:11
    Hosté ve čtyřech.

25:33
    Gross – 2 min., držení.

25:21
    Při vlastním oslabení se ke střele dostal O´Neill, ale minul.

24:11
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Hofmann.

23:32
    Allenspach se dostal s kotoučem až před bránu a chystal se vystřelit. Puk mu ale odebral jeden z domácích obránců.

22:35

22:04
    Hosté kombinovali v útočném pásmu a kombinaci zakončil střelou z pozice před brankou Martschini. Gólman Us má ale puk ve své výstroji.

21:13
    Domácí vyhazují kotouč do středního pásma.

20:38
    První ránu v této přesilovce vyslal z mezikruží Klingberg. Trefil ale jenom nastavenou Usovu lapačku.

20:35
    Kapel – 2 min., držení.

20:01

Zug už se také vrací na led.

Domácí se vrací na led.

První třetina je za námi. Zug po brankách Simiona a O´Neiila vedou 2:0. Lublaň si žádnou větší šanci nevytvořila a naráží zatím na dobře chytajícího brankáře Hollensteina. Domácí měli ale i štěstí, protože Senteler nastřelil břevno Usovy brány. Druhá třetina začne zhruba ve 20:04.

20:00
    19:21 O´NEILL - 0:2

19:21
    Hosté krátce před přestávkou zvyšují náskok! Martschini vyslal do samostatného úniku BRIANA O´NEILLA, který gólmana Use prostřelil přesně umístěnou ranou mezi betony. Asistence: Lino Martschini a Arno Nussbaumer.

18:52
    Allenspach nahodil kotouč na branku, ale Us si s jeho pokusem poradil a zasahuje. Vhazování před jeho bránou.

18:12
    Další útočná akce domácích. Olimpija zavezla puk do útočného pásma a ke střele ze strany se dostal Stojan. Hollenstein raději přikryl puk pod lapačku.

17:00
    O puk se bojovalo u levého mantinelu, kde ho nakonec vybojovali domácí. Jeden z hráčů pak pálil od modré, ale trefil jenom připraveného Hollensteina.

16:04
    Zakázané uvolnění Lublaně vrací hru před Use.

15:54
    Další ofsajd odpískán Zugu. Vhazování ve středním pásmu.

15:10
    Puk doklouzal až za bránu Use. Zakázané uvolnění to ale není a puk získávají domácí.

14:28
    Kapelova rána z levého kruhu končí zásahem Hollensteina.

13:58
    Ofsajd zastavil akci Zugu. Po další komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:30
    Geisser hledal před bránou Hofmanna, ale tomu kotouč přeskočil hůl

12:50
    Domácí měli v útočném pásmu puk na holi, ale přišli o něj a zmocnili se ho hosté.

11:37
    Schlumpf pálil od modré, Us má jeho pokus v lapačce.

10:16
    Olimpija vyhodila puk až do obranného pásma Zugu. Ten musí začít zpoza vlastní brány.

09:30
    Ofsajd odpískán domácím. Vhazování ve středním pásmu.

08:53
    Senteler nastřelil horní tyč Usovy brány!
    07:29 Dario SIMION - 0:1

07:29
    Hosté se dostávají do vedení! DARIO SIMION se protáhl podél mantinelu až do útočného pásma a povedenou bekhendovou střelou překonává brankáře Use. Asistence: Jan Kovář.

06:53
    Rána jednoho z hráčů Zugu jen těsně prolétla kolem Usovy brány.

06:40
    Nussbaumer pálil od modré čáry, Us ale ránu viděl a chytil ji do lapačky. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

06:01
    Zug posílá na led čerstvé síly a rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

04:50
    Hosté kombinují před bránou Olimpije, ale zatím se k ničemu nedostali.

03:48
    Puk je za bránou Zugu, odkud ho rozehrává brankář Hollenstein.

02:45
    O´Neill pálil z kruhu, Us vyrazil střelu betonem do rohu.

01:28
    Puk se dostal až k Hollensteinovi. Ten ho holí posílá svým spoluhráčům.

01:10
    Zehnder dostal nahrávku před bránu a vypálil. Us ale chytá puk do lapačky.

00:28
    Klofutar poprvé prověřil Hollensteina. Ten má puk v lapačce.

00:01

Nyní hymna Slovinska.

Nyní následuje hymna Švýcarska.

Halou zní hymna hokejové Ligy mistrů.

Oba týmy jsou nastoupeny na modré čáře.

Olimpija dnes oblékne zelené dresy, Zug v bílých.

HK SŽ Olimpija Lublaň: Us (Morrone) – Klofutar, Neill, Podrekar, Crnovič, Magovac, Stojan, Hebar – Dodero, Kapel, Simšič, Garreffa, Čimžar, Pance, Šturm, Sodja, Zajc, Koblar, Kalan, Mehle, Beričič.
    Trenér: Mitja Šivic

EV Zug: Hollenstein (Genoni) – Hansson, Stadler, Geisser, Djoos, Schlumpf, Kreis, Gross, Nussbaumer – Klingberg, O´Neiil, Martschini, Simion, Kovář, Hofmann, Zehnder, Senteler, Herzog, Allenspach, Leuenberger, De Nisco.
    Trenér: Dan Tangnes

Rozhodčí: Ofner (AUT), Sternat (AUT) – Zgonc (AUT), Hribar (SLO).

Zdravím všechny hokejové příznivce! Liga mistrů pokračuje dalšími zápasy. My se zaměříme na souboj Lublaně a hostujícího Zugu. Slovinský tým zatím ve skupině B prohrál všechna utkání, naposledy nestačil 10.9. na Wolfsburg, jemuž na domácím ledě podlehl 0:4. Olimpija tak svou pouť Ligou mistrů skončí již v základní skupině. To švýcarský Zug skupině B vévodí, když ve 4 utkáních získal 11 bodů. Naposledy 10. 9. doma rozstřílel finské TPS Turku 6:1. Zug tak půjde do utkání v roli jasného favorita. Úvodní buly v Hale Tivoli bude vhozeno v 19:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Mateo

Branky a nahrávky: 50. Čimžar (Pance) – 8. Simion (Kovář), 20. O´Neill (Martschini, Nussbaumer), 33. O´Neill (Martschini, Klingberg)

HK SŽ Olimpija Lublaň: Us (Morrone) – Klofutar, Neill, Podrekar, Crnovič, Magovac, Stojan, Hebar – Dodero, Kapel, Simšič, Garreffa, Čimžar, Pance (C), Šturm, Sodja, Zajc, Koblar, Kalan, Mehle, Beričič.

EV Zug: Hollenstein (Genoni) – Hansson, Stadler, Geisser, Djoos, Schlumpf, Kreis, Gross, Nussbaumer – Klingberg, O´Neiil, Martschini, Simion, Kovář (C), Hofmann, Zehnder, Senteler, Herzog, Allenspach, Leuenberger, De Nisco.

Rozhodčí: Ofner (AUT), Sternat (AUT) – Zgonc (SLO), Hribar (SLO)