NY Rangers – Boston 4:5 (kon.) | Washington – Detroit 4:2 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:0 (kon.)
Colorado – Dallas 2:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (kon.)

Česká a slovenská stopa

Dominik Kubalík (DET) – 0+0, +/- 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:33
    Filip Zadina (DET) – 0+1, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:24
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, +2 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 20:59

Tři hvězdy utkání

1. Connor Brown (WSH) 1+0
    2. Connor McMichael (WSH) 1+1
    3. Michael Rasmussen (DET) 1+1 (03:51:38)

Je konec. Washington Capitals splnil roli favorita v tomto přípravném utkání a porazil hosty z Detroitu 4:2. Úvodní branku vstřelil v 9. minutě Bertuzzi, ovšem před koncem první třetiny srovnal McMichael. Ve 28. minutě se Detroit dostal zpět do vedení díky brance Rasmussena, ale ve 34. minutě srovnal Jensen. Před koncem třetí třetiny Capitals získali přesilovku a v 58. minutě rozhodl Brown. V poslední minutě zápasu ještě vstřelil gól do prázdné Ovečkin.
    Washington Capitals porazil Detroit Red Wings 4:2.

59:40
    Tyč zazvonila po střele hostujícího hráče! Kuemper se za sebe pouze ohlížel, ale nakonec se kotouč v síti nezatřepal.

59:35
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Garnet Hathaway – 5 min., bitka,
    Connor McMichael – 5 min., nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Givani Smith – 5 min., bitka.
    59:35 Bitka Hathawaye se Smithem.

59:35
    Po soubojích u mantinelu se do sebe pustili Garnet Hathaway a Givani Smith. Zápas nám nakonec opravdu nabídl bitku, i když se zařadí do kategorie těch menších a rychlých.
    59:07 Alexandr OVEČKIN - 4:2

59:07
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Capitals se v samotném konci utkání dostávají do dvoubrankového vedení. ALEXANDR OVEČKIN se totiž zmocnil puku ve středním pásmu a následně trefil odkrytou klec. Asistence: Gabriel Carlsson a Martin Fehérváry.

58:55
    Detroit Red Wings hraje bez brankáře!
    57:33 Connor BROWN - 3:2

57:33
    Domácí celek využívá přesilovou hru a jde do vedení 3:2! CONNOR BROWN dostal přihrávku z pravé strany od Dylana Stromeho a následně propálil gólmana Hussa, kterému puk prošel pod lapačkou. Asistence: Dylan Strome a Jevgenij Kuzněcov.

57:15
    Michael Rasmussen – 2 min., držení.

56:20
    Sheary se nyní nedostal po levé straně do zakončení, ale Red Wings nedokázali vyhodit kotouč.

55:04
    Capitals pokračují v tlaku a pravděpodobně chtějí rozhodnout utkání před koncem.

53:30
    Sheary se nyní dostal do zakončení z pravého kruhu, ale Husso ramenem vyrazil kotouč.

52:35
    Alexandr Ovečkin měl na levé straně dostatek prostoru, ale jeho pokus nakonec letěl pouze vedle levé tyče.

52:06
    Obrovská šance Red Wings! Andreasson posunul kotouč na Söderbloma, který zakončoval zcela sám, ale Kuemper jeho ránu chytil a stav tak zůstává nadále nerozhodnutý!

Michal Raška

Branky a nahrávky: 20. McMichael (Ovečkin, Eller), 34. Jensen (McMichael, Sheary), 58. Brown (Strome, Kuzněcov), 60. Ovečkin (Carlsson, Fehérváry) – 9. Bertuzzi (Rasmussen, Zadina), 28. Rasmussen (Bertuzzi)

Washington Capitals: Kuemper (Lindgren) – Feherváry, Carlson (A), Orlov, Jensen, Johansen, van Riemsdyk – Ovečkin (C), Kuzněcov, Brown – Snively, Strome, Oshie (A) – McMichael, Eller, Sheary – Protas, Borgström, Hathaway
    Trenér: Peter Laviolette

Detroit Red Wings: Husso (Brattström) – Edvinsson, Johansson, Lindström, Sebrango, Barton, Kampfer, Oesterle – Zadina (A), Czarnik, Luff, Hirose, Andreasson, Rasmussen (A), Smith, Berggren, Bertuzzi (A), Tjutjajev, Kubalík, Söderblom, Veleno
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: MacPhee, Joannette – Murray, MacPherson