Motor ČB – Sparta 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 5:4 (kon.) | Liberec – Olomouc 6:2 (kon.)
Kladno – Plzeň 0:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:0 (odl.)
Rytíři Kladno
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Pátek 07.10.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 8. kolo

Přeji krásný zbytek pátečního večera. (20:25:00)

Nejlepší hráči utkání: Miroslav Indrák a Miroslav Svoboda.

Druhý zápas v řadě Kladno nedokázalo vstřelit ani gól. I když ve třetí třetině si hráči Kladna zahráli přesilovku pěti proti třem, nedokázali ji proměnit. Ve 49. minutě navýšil skóre Blomstrand, Rytíři se však nevzdávali a zkusili ještě hru bez gólmana. Ta jim nevyšla podle plánu a po zakázaném uvolnění se do branky kladenský gólman vrátil. Bow byl tak u všem vstřelených gólů, protože Plzeň dokázala v poslední minutě pečetit svoje vítězství na 4:0.

59:36 Václav ADAMEC - 0:4

59:36
    Plzeň právě vstřelila branku! A Plzeň s brankami nekončí! VÁCLAV ADAMEC dostal puk od Suchého přímo před brankáře Kladna a nikým nebráněn uspěl proti Bowovi. Asistence: Filip Suchý, Tomáš Mertl.

59:20
    Píská se zakázané uvolnění Kladna. Bow se musí vrátit do branky.

58:20
    Bláha zkoušel střelu z předbrankového prostoru z otočky, ale ani on první gól svého týmu v utkání netrefil.

57:40
    Beran před brankou trefil vysokou holí letící puk, ale ten se poté dotkl plzeňského hráče a proto se hra vysokou holí zrušila. Kotouč se však za Svobodova záda ani tak nedostal.

56:58
    Dotchin neudržel puk na modré, nicméně byl plzeňský hráč dobře bráněn ve středním pásmu.

56:39
    Bow zůstává na kladenské střídačce.

56:39
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

55:41
    Klepiš čekal na letící puk u branky Svobody, ale nedoklepl ho přesně do sítě. Svoboda puk dobře viděl, navíc se nejednalo o tvrdou nebo rychlou střelu.

Dnešní utkání sleduje 4073 diváků.

53:47
    Melka zkoušel zpoza branky přihrál Kubíkovi, který stál před Svobodou, ale ten se k puku ani nedostal.

53:20
    I střela Blomstranda letěla mimo.

52:15
    Zámorský zkoušel střelou od modré, ale puk letěl mimo. Plzeň stále drží útočné pásmo.

51:26
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Adam Kubík – 2 min., podrážení.
    48:44 Ludwig BLOMSTRAND - 0:3

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 3. Kodýtek (Budík), 36. Bitten (Houdek, Mi. Svoboda), 49. Blomstrand (Hrabík), 60. Adamec (Suchý, Mertl)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Procházka, Plekanec (C), Kubík – Melka, Klepiš, Brodecki – Beran, Zikmund (A), Filip – Bláha, Indrák, Machač.
    HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Budík, Zámorský, Kaňák, Houdek, Baránek, Kvasnička, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek (A), Rekonen – Blomstrand, Suchý, Hrabík – Lang, Mertl (A), Adamec – A. Dvořák, Bitten, Malát.

Rozhodčí: Hribik, Horák – Komárek, Ondráček