Písek – Havlíčkův Brod 0:3 (kon.) | Slavia – Salzburg 6:3 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 2:5 (kon.)
HK MD Šumperk – Havířov 4:3 (kon.)
HC Slavia Praha
6:3 (3:1, 1:0, 2:2)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 07.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce hokeje! 8. kolo juniorské ligy nabízí souboj domácí pražské Slavie a hostujícího Salcburku. Slávisté se v minulém domácím utkání v neděli vrátili na vítěznou vlnu, když přetlačili Vsetín těsně 2:1, díky obratu ve druhé třetině, kdy se prosadili Curran s Vosmíkem. V tabulce jim aktuálně patří 2. místo se ziskem 13 bodů.
    Salcburk v minulém kole doma rozstřílel Chrudim 6:0. O vítězi rozhodla první třetina, ve které Salcburk skóroval čtyřikrát. Ve druhé třetině pak Salcburk skóroval dvakrát, přičemž ten poslední dali domácí v přesilovce 5 na 3. Salcburk je v tabulce 1. se ziskem 23 bodů, tedy přesně o deset bodů před svým soupeřem. Čeká nás tedy jistě velmi zajímavé utkání. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno v 18 hodin.

Oba týmy jsou na ledě a zahajují předzápasové rozbruslení. Slavia nastoupí v bílých dresech, hosté v modrých.

HC Slavia Praha: Vavřena (Hodic) – Hrdlička, Málek, Kříženecký, Kluch (C), Hron, Dráb, Kubánek – Holaník, Curran, Dobner, Hasman, Fibigr, Moyseyev, Tichý, Jokl, Skoupý, Kvasnička, Štípek, Vosmík.
    Trenér: Vladimír Machulda

EC Red Bull Salzburg: Ankirchner (Lamp) – Rebernig, Duller, Lemke, Baumann, R. Gruber, Kauhanen, J. Gruber – Juric, Wurzer, Ziesche, Bürgelt, Samanski, Mackner, Simek, Kerbel, Zelenov, Brada.
    Trenér: Andrej Lavrov

Rozhodčí: Glanc – Karda, Jurak.

00:01

00:42
    Curran u mantinelu zabojoval o kotouč, ale dva hráči Salzburgu ho o něj nakonec obrali.

01:25
    Ziesche projel s pukem až do útočného pásma a těsně před pravým kruhem vypálil. Vavřena ale jeho ránu viděl a sebral puk do lapačky.

01:53
    Salcburk se sám vyhnal z útočného pásma a musí začít zpoza vlastní brány.

02:31
    Slavia právě vstřelila branku!¨
    Slávisté se dostávají do vedení! V útočném pásmu se k puku dostal JIŘÍ FIBIGR, vytočil se s ním před bránu a střelou do odkryté části brány překonal Ankirchnera. Asistence: Matěj Kvasnička.

03:36
    Juric pálil z mezikruží, ale jeho pokus vyrazil Vavřena vyrážečkou.

03:52
    Na druhé straně zasahuje Ankirchner a vhazuje se před jeho bránou.

04:02
    A znovu hostující brankář po ráně Vosmíka ze strany.

04:22
    Holaník se dostal s pukem na holi před bránu a všiml si úplně volného Currana. Ten ale svou střelu poslal jen do výstroje hostujícího brankáře, který přerušil hru.

05:05
    Nahození od modré vyrazil Vavřena a puk se dostal k domácím.

05:20
    Znovu v akci Vavřena. Ten má puk v lapačce a vhazuje se před jeho brankou.

05:37
    Puk skončil na střídačce domácích a hra je přerušena.

05:44
    Po dalším Vavřenově zásahu se vhazuje před jeho bránou.

06:00
    Mackner pálil z mezikruží a od Vavřeny se puk odrazil na brankovou čáru. Nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal úplně volný puk uklidit do odkryté brány!

Slavia právě vstřelila branku!
    Při hře ve čtyřech se znovu prosazuje Slavia! Hron vyslal do jízdy JAKUBA DRÁBA, který následně z mezikruží prostřelil tvrdou ranou brankáře hostí. Svou střelu ještě otřel o tyčku. Asistence: Filip Hron.

08:09

09:02
    Vosmík – 2 min., podrážení.

09:04

09:56
    Slávisté vyhazují puk až k brance Ankirchnera.

10:20
    A znovu vyhození puku domácími.

10:45
    Duller vypálil ze strany. Jeho ránu Vavřena raději schoval pod lapačku a vhazuje se před jeho bránou.

11:02

11:50
    Curran už se chystal převzít puk od svého spoluhráče a vydat se do úniku. Obrana Salzburgu mu v tom ale zabránila a odebrala mu kotouč.

12:46
    Mackner nabral velkou rychlost a dostal se až před Vavřenu. Jeho rána jen proletěla brankovištěm a skončila mimo.

13:28
    Zelenov – 2 min., vysoká hůl.

13:38
    Ankirchner si nyní našel Hrdličkovu ránu od modré a sebral kotouč do lapačky.

14:14
    Holaník na pravém kruhu dostal dobrou nahrávkou a svou tvrdou ranou prověřil brankáře Salcburku. Ten ale ukryl puk mezi betony a přerušil hru.

15:03
    Salcburk dostal puk až za bránu Slavie.

15:28

15:31
    Skoupý – 2 min., podrážení.

16:22
    Salcburk zatím v přesilovce nic nevymyslel a Slavia nyní vyhodila puk za bránu Salcburku.

16:55
    Holaník se dobrou rychlostí řítil na Ankirchnera. Ke střele nakonec nedošlo, protože jeden zbeků Salcburku mu vypíchl kotouč.

17:31

17:40
    Po zákroku salcburského gólmana se vhazuje před jeho bránou.

17:40
    Bürgelt – 2 min., krosček.

17:54
    Slavia bleskově využívá přesilovku! Kombinaci v útočném pásmu zakončil přesnou ranou STANISLAV TICHÝ, jenž překonává Ankirchnera. Asistence: Miroslav Dobner a Viktor Štípek.

19:09
    Poslední minuta první třetiny.

19:36
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Krátce před koncem třetiny je sníženo! Mackner nahrál k mantinelu kapitánu BENEDIKTU BÜRGELTOVI, který nahodil kotouč na bránu. Puk se nešťastně pro domácí odrazil od zad brankáře Vavřeny a skončil v síti. Asistence: Maximilian Mackner a Jesse Olavi Kauhanen.

20:00

Po první třetině mohou být zatím spokojenější domácí, kteří díky gólům Fibigra, Drába a Tichého vedou po první dvacetiminutovce o dvě branky. Salzburg v závěru třetiny snížil díky brance Bürgelta.
    Jinak zatím sledujeme kvalitní utkání, zápas má rychlý spád a Salcburk si zatím kromě této gólové akce nevytvořil žádnou vyloženou šanci. Druhá třetina začne zhruba v 18:44.

Oba týmy už jsou zpět na ledě.

20:01

20:21
    Ránu jednoho z domácích hráčů odrazil Ankirchner betonem do rohu.

21:30
    Slavia nyní kombinovala v útočném pásmu. Na konci kombinace byl Štípek, který ale svou ránu poslal jen do ochranné sítě.

22:10
    O kotouč se nyní bojuje u mantinelu za brankou Salcburku. Vítězně z tohoto souboje vyšli domácí.

22:54
    Salcburk dostal puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se před jeho brankou.

23:34
    Ofsajd odpískán hráčům Salcburku. Vhazování ve středním pásmu.

24:03
    Curran chtěl využít chyby Salcburku a dobrou rychlostí se tlačil před branku. Nakonec byl ale o puk obrán.

24:56
    Jeden z hráčů domácích nastřelil břevno!

25:28
    Zakázané uvolnění Salcburku stěhuje hru před jeho branku.

26:06
    Puk skončil mimo hřiště a hra je přerušena. Vhazuje se před Vavřenou.

26:40
    Kerbel – 2 min., napadení.

27:01
    Ankirchner má další zásah a vhazuje se před jeho bránou.

27:19
    Holaník tvrdě pálil ze strany, ale trefil jenom připraveného Ankirchnera.

27:52
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování před Vavřenou.

28:40

29:19
    Vavřena teď nadvakrát podržel Slavii. Nejprve si poradil se střelou z mezikruží, a pak i s ranou ze strany.

31:21
    Mackner naznačil střelu, ale nakonec přihrál Kauhanenovi. Ten svou tvrdou ranou trefil výstroj Vavřeny, jenž následně přerušil hru.

31:30
    Slávisté ve čtyřech.

32:13

32:26
    Lemke lehce zazmatkoval a poslal puk na vlastní bránu. Ankirchner si ale se situací poradil a podržel puk v lapačce.

32:58
    Další zákrok hostujícího brankáře znamená vhazování před jeho brankou.

33:37
    Rána Kerbela jen zaduněla o betony Vavřeny.

33:49
    Na druhé straně znovu zasahuje Ankirchner. Vhazování před jeho bránou.

34:15
    Mackner se ze strany protáhl před Vavřenu a vypálil. Maskovaný muž v brance Slavie ale zasáhl a hra je přerušena.

35:35
    A je tu další gól! Curran nabral dobrou rychlost a vjel do útočného pásma. Před bránou si všiml úplně volného FILIPA HOLANÍKA, který u levé tyčky trefil volný prostor v Ankirchnerově bráně a puk proletěl nad brankářovým betonem. Asistence: Maxmilian Curran.

37:11
    Zakázané uvolnění Salcburku. Vhazování před Ankirchnerem.

37:43
    Ofsajd Salcburku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:03
    Fibigr hledal před bránou stojícího Hasmana. Ten na puk ale nedosáhl a získal ho Salcburk.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:33
    Ránu Kauhanena od modré si stáhl do lapačky Vavřena. Vhazování před jeho bránou.

39:57
    Štípek najel do pásma a nahrál před bránu Hronovi. Ten následnou tvrdou střelou trefil výstroj připraveného Ankirchnera, který má puk mezi betony.

40:00

Ve druhé třetině přidala Slavia jeden gól, který vstřelil po krásné nahrávce Currana Holaník.
    Salcburk si žádnou vyloženou příležitost nevytvořil, domácí totiž drží dobře chytající Vavřena v jejich brance. Utkání má i nadále rychlý spád a fanoušci zde v Edenu se jistě nenudí. Uvidíme, jestli se ve třetí třetině podaří Salcburku utkání nějak zdramatizovat. Třetí třetina začne přibližně v 19:29.

Slávisté se vrací na ledovou plochu.

Na led přijíždějí už i hráči Salcburku.

40:01

40:04
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazování ve středním pásmu.

40:08
    Zákrok Ankirchnera. Vhazování před jeho bránou.

40:44
    Curran pálil z kruhu, ale trefil pouze připravenou lapačku Ankirchnera.

41:12
    Drábova rána od modré orazítkovala pravý beton Ankirchnera.

41:48
    Slavia odskakuje hned zkraje třetí třetiny! Dobner vyslal puk na branku. Ankirchner vyrazil puk na hůl VIKTORA ŠTÍPKA, který obkroužil bránu a dostal kotouč do odkryté části brány. Asistence: Miroslav Dobner a Jakub Dráb.

43:19
    Málek – 2 min., držení.

44:29
    Při vlastním oslabení se na útočný výlet vydal obránce Kubánek. Svou střelu z kruhu ale poslal jen do připraveného Ankirchnera, který ukryl puk mezi betony a přerušil hru.

45:19

46:21
    Dráb další tvrdou ranou prověřil Ankirchnera. Ten jeho pokus vyrazil betonem do rohu.

46:48
    Salcburk ale snižuje. Wurzer si před bránou všiml úplně volného NIKSY JURICE, který následně překonal Vavřenu. Asistence: Maximilian Wurzer a Philipp Ziesche.

48:02
    Curran je dnes velmi aktivním hráčem. Nyní pálil z pravého kruhu a Ankirchner musel jeho ránu vyrazit vyrážečkou.

50:30
    Dobner tvrdě sestřelen. Ale zvedá se a pokračuje ve hře.

50:34
    A právě Dobner teď pálil z úhlu, ale rozezvonil jenom břevno!

50:56
    Štípek – 2 min., hákování.

51:35
    Slavia vyhodila puk až za bránu soupeře.

52:05
    Rána Johannese Grubera jen zaduněla o Vavřenovy betony.

52:49
    Salcburk sedm sekund před návratem Štípka z trestné lavice skóruje a ještě to bude drama! Zelenov nabil na modrou čáru RICHARDU GRUBEROVI, který tvrdou střelou prostřelil Vavřenu. Asistence: Vasilij Zelenov a Niksa Juric.

53:18
    Vavřena nyní zasahuje a vhazovat se bude před jeho bránou.

54:01
    Ofsajd Slavie. Vhazování ve středním pásmu.

54:38
    Přihrávka před bránu mířila na Jurice, ale ten nedokázal kotouč sklepnout za záda Vavřeny.

54:49
    Ofsajd Salcburku. Vhazování ve středním pásmu.

55:23
    Zelenov pálil ze strany, Vavřena si poradil a zasahuje vyrážečkou.

55:55
    Slavia nyní vyhodila puk na icing a vhazuje se před Vavřenou.

56:45
    Tichý se od pravého mantinelu protáhl až před bránu, ale následná bekhendová klička už mu nevyšla, protože trefil jen natažený Ankirchnerův beton.

57:46
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:20
    Před bránou Slavie se vytvořila skrumáž, ve které ale nikdo z hráčů Salcburku nedokázal zakončit. Hra je nakonec přerušena a vykázána do středního pásma.

58:45
    Slavia vyhazuje na icing a vhazuje se před Vavřenou.

58:55
    Hráč Salcburku udělal chybu a za pukem vyrazil Curran. Puk si ale moc dal před hokejku a následně narazil do mantinelu a upadl.

59:23
    O vítězi je rozhodnuto! Do prázdné branky se trefuje ADAM VOSMÍK. Asistence: Filip Holaník.

Slavia nakonec toto utkání zvládla a ve třetí třetině se ještě prosadili Štípek s Vosmíkem. Salcburk sice utkání v této části hry zdramatizoval, ale na víc už se hosté nezmohli. Slavia si tak připisuje velmi cenné tři body, když poráží první tým tabulky.

Ze Zimního stadionu Eden se s vámi loučím. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek večera a hezký víkend. (20:04:46)

Mateo

Branky a nahrávky: 3. Fibigr (Kvasnička), 8. Dráb (Hron), 18. Tichý (Dobner, Štípek), 36. Holaník (Curran), 42. Štípek (Dobner, Dráb), 60. Vosmík (Holaník) – 20. Bürgelt (Mackner, Kauhanen), 47. Juric (Wurzer, Ziesche), 53. Gruber (Zelenov, Juric)

HC Slavia Praha: Hodic (Vavřena) – Hrdlička, Málek, Kříženecký, Kluch (C), Hron, Dráb, Kubánek – Holaník, Curran, Dobner, Hasman, Fibigr, Moyseyev, Tichý, Jokl, Skoupý, Kvasnička, Štípek, Vosmík.

EC Red Bull Salzburg: Lamp (Ankirchner) – Rebernig, Duller, Lemke, Baumann, R. Gruber, Kauhanen, J. Gruber – Juric, Wurzer, Ziesche, Bürgelt, Samanski, Mackner, Simek, Kerbel, Zelenov, Brada.

Rozhodčí: Glanc – Karda, Jurak