Montreal – Ottawa 3:4 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:2 (kon.)
Columbus – St. Louis 7:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:6 (kon.)
Florida Panthers
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 07.10.2022, 01:08 • FLA Live Arena, Sunrise • Příprava NHL

59:48
    Po přerušení hry došlo k roztržce mezi Radkem Gudasem a Coreym Perrym. Muži v pruhovaném vyloučili obě horké hlavy na dvě minuty, českého obránce za krosček a kanadského útočníka za hrubost.

56:57
    V útočném pásmu fauloval Nikita Kučerov, proti soupeři si pomohl drobným háčkem. Panteři mají velkou příležitost vstřelit v koncovce základní části vedoucí gól.

32:54
    Mimo hlavního dění hry se do sebe v obranném pásmu Floridy pustili Zac Dalpe s Calem Footem. Spíše než bitka byla k vidění menší rozmíška, rozhodčí oběma hráčům udělili čtyřminutové tresty. U domácího hráče jsou oba dvouminutové tresty za hrubost, hostujícímu hráči připadl trest za hrubost a podrážení.

26:40
    Florida si vyzkouší premiérovou početní převahu. Na lavici hanby usedl slovenský zadák Erik Černák, důvodem je hákování.

13:07
    První přesilovou hru si zahrají hokejisté Tampy. Zbytečného faulu se v útočném pásmu dopustil Sam Reinhart, rozhodčí útočníka vyloučili na dvě minuty za hákování.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 4. Dalpe (Ekblad), 19. Heponiemi (Reinhart, Barkov), 59. Montour (Barkov, Ekblad) – 31. Paul (Colton, Stamkos), 45. Naměstnikov (Kučerov, Foote)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad, M. Staal, Montour, Carlsson, Gudas, Kiersted – Heponiemi, Barkov, Reinhart – Luostarinen, Lundell, Balcers – Tierney, E. Staal, Dalpe – Hutsko, Mayhew.
    Trenér: Paul Maurice

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Foote, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Cole, Myers – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – Hagel, Point, Killorn – Colton, Paul, Koepke – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: South, Furlatt – Murray, McNamara

Diváci: 11 350