Montreal – Ottawa 3:4 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:2 (kon.)
Columbus – St. Louis 7:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:6 (kon.)
Los Angeles Kings
4:6 (2:1, 0:3, 2:2)
Vegas Golden Knights
Pátek 07.10.2022, 03:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Příprava NHL

Vegas Golden Knights vyhrává tento zápas nad Los Angeles 6:4. Sledovali jsme zápas, který musel fanoušky v Salt Lake City bavit. (05:35:11)

59:50
    Už se nic nestane.
    58:52 Alex PIETRANGELO - 4:6

58:52
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas tento zápas vyhraje, přes celé kluziště trefuje prázdnou branku a svůj první gól v rámci přípravy dává ALEX PIETRANGELO.

58:39
    Los Angeles se dostalo do útočného pásma, kde drží kotouč.

58:25
    Kings hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:22
    Utkání pokračuje dál, sledujeme závěr třetí třetiny.

57:17
    Komerční přestávka.

56:45
    Po vstřelení kontaktní branky pokračují hokejisté Kings v aktivní hře.
    55:51 Sean DURZI - 4:5

55:51
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings využívají přesilovku a snižují na rozdíl jediné branky, nepříliš povedenou ránou, která zaskočila obranu Vegas, se prosazuje SEAN DURZI. Asistence: Arthur Kaliyev a Phillip Donault.

55:02
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Reilly Smith – 2 min., podrážení.

54:46
    Kempe dostal výbornou přihrávku od spoluhráče, v situaci dva na jednoho ovšem přestřelil branku.

54:27
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál třetí třetinou. Aktuálně má Vegas náskok o dvě branky.

54:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Martinez pálil od modré čry a brankář Petersen kryje kotouč. Komerční přestávka.

53:24
    Brankář Las Vegas si nyní dokázal poradit se zajímavou šancí soupeře.

52:24
    Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu LA. Jejich soupeři však vybojovali kotouč a směr hry se rychle otáčí.

51:50
    Smith nedokázal své dobré střelecké příležitosti proměnit. Více ze hry mají nyní hokejisté z města neonů.

50:50
    Stone si vybruslil do útočného pásma, ale přihrávka na něj byla nepovedená. Následně Kings rychle otočili směr hry.

50:23
    Dobré šance nyní měli hokejisté Vegas, ale nedokázali se prosadit. Obrana Kings byla pozorná.

49:13
    Kings znovu prohrávají o dvě branky a pokouší se z výsledkem něco udělat. Více ze hry mají nyní hokejisté Los Angeles.
    48:37 Reilly SMITH - 3:5

48:37
    Ve třetí třetině proměnily oba kluby přesilovku, nyní po rychlé akci v útočném pásmu pálil bez přípravy na kruhu stojící REILLY SMITH. Asistence: Mark Stone a Chandler Stephenson.

48:14
    Eichel hlídkoval před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

48:05
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Drew Doughty – 2 min., podrážení.

47:40
    Marchessaul byl faulovaný, Vegas si zahraje přesilovku.

46:52

46:14
    Tynan byl volný před brankou, dostal přihrávku, a pak vypálil. Trefil jen brankáře. Howden na druhé straně mířil do brejku, ale minul branku.

45:58
    Obrana Vegas se nyní pokouší hrát aktivně a drží hru daleko od vlastní branky.

45:00
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč a LA se podařilo snížit.

44:33
    Pietrangelo se dostal do útočného pásma do situace dva na jednoho, ale minul branku.

43:22
    Další zajímavou akci Kings překazilo postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    42:21 Trevor MOORE - 3:4

42:21
    Skvěle to nyní sehráli hokejisté Los Angeles, proměnili přesilovku a snižují na rozdíl jediné branky. K dorážce po rychlé akci se dostal neobsazený TREVOR MOORE. Asistence: Arthur Kaliyev a Sean Durzi.

42:00
    Další práce pro brankáře Vegas, Fiala se propracoval ke střele, kterou kryje Thompson.

41:34
    Fiala vypálil z dobré střelecké pozice, jeho rána končí vedle branky.

41:17
    Brayden McNabb – 2 min., držení.

40:59
    Brankář Los Angeles kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

40:50
    Eichel dostal kotouč do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

40:17
    Utkání pokračuje třetí třetinou, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

40:01

40:00

39:36
    Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve střední třetině.
    37:43 Jonathan MARCHESSAULT - 2:4

37:43
    Hodně zajímavé momenty. Nejprve se do velké šance dostalo Los Angeles. Podle opakovaných záběrů jeden z hráčů Vegas hrál kotouč za brankovou čárou, sudí ale branku neuznali. Akce pokračovala dál, a pak skóroval na druhé straně JONATHAN MARCHESSAULT. Diváci Kings i hráči se hodně diví, ale branka platí až ta, kterou dalo Vegas. Asistence: Shea Theodore.

37:19
    Moore měl obrovskou šanci, měl před sebou odkrytou část branky, ale také brance soupeře, který jej vychytal.

36:52
    Kupari to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice.

36:30
    Střelecky druhá třetina vychází více hráčům Vegas, snadněji se dostávají do zakončení.

36:02
    Druhá třetina pokračuje dál, Los Angeles přišlo o dvoubrankové vedení a nyní musí dohánět náskok soupeře.

35:57

35:07
    Pietrangelo se dostal do střelecké pozice, jeho rána končí vedle, následně znovu Vegas vystřelilo, ale brankář byl pozorný.

34:48
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

34:07
    Stone pálil rychle bez přípravy, jeho ráně chyběla přesnost. Nebyla to špatná příležitost Vegas.

33:17
    Brankář Vegas musel zasahovat. Práce nemá moc v této třetině, ale o to jsou jeho zákroky pro tým důležitější.

32:07
    31:15 Chandler STEPHENSON - 2:3

31:15
    Přesilovku sice Vegas neproměnilo, ale využilo následný tlak, a tak Las Vegas jde do vedení. Po šikovné spoluhráčově přihrávce překonal brankáře ránou z první CHANDLER STEPHENSON. Asistence: Mark Stone a Reilly Smith.

30:20
    Vegas hraje přesilovku, ale nemůže se dostat stabilněji před branku soupeře.

29:34
    Kings se při vlastním oslabení dostali do střelecké pozice, a tak musel brankář Vegas zasahovat.

29:13
    Sean Durzy – 2 min., nedovolené bránění.

29:05
    Kings vyhodili jen na zakázané uvolnění. Hokejisté Vegas nyní diktují tempo hry a podařilo se jim vyrovnat.

28:40
    Marchessault se sice dostal do útočného pásma, ale neprosadil se, přihrávka, která následovala, nebyla přesná.

28:24
    Špatný přechod Vegas do útočného pásma, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

28:00
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Vegas ovšem hraje přesilovku dobře a pokouší se otočit stav zápasu a získat vedení.

27:42
    Domácí celek hraje přesilovku, usadil se v útočném pásmu, ale minul branku.

26:52

26:21
    Doughty rozehrává od své branky, Kings se pokouší uklidnit hru a zastavit aktivní hru soupeře.

26:00
    Stone se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná. Následně neuspěl ani jeho kolega Leschyshyn.

25:41
    10:13, tak vypadá statistika střel na branku, druhá třetina výrazně vychází Vegas.

25:36
    Howden měl obrovskou šanci, dostal se do brejku, ale brankáře Kings neprostřelil. Vegas se po vyrovnávající brance dál tlačí do střeleckých pozic.
    25:14 Brayden MCNABB - 2:2

25:14
    Las Vegas srovnává stav zápasu, po tlaku v útočném pásmu se tvrdou ránou od modré čáry prosazuje obranou neobsazený BRAYDEN MCNABB. Asistence: Jack Eichel.

24:23
    Petersen musel nyní zasahovat, dokázal si poradit s akcí, kterou zakončoval Eichel. Dobré čtení hry od brankáře Kings. Howden následně minul branku.

23:13
    Los Angeles se špatně dostalo do útočného pásma, píská se ofsajd. Buly ve střední třetině.

22:36
    Korczak se propracoval k ráně od modré čáry, brankář Kings celkem snadno vyrazil kotouč před sebe, a pak už hrála obrana.

22:04
    Thompson musel znovu zasahovat, proti střele od modré čáry nastavil celkem snadno rukavici.

21:46
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny, zbytečně se nepřerušuje.

20:45
    Vegas rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Theodore hledal spoluhráče v útočném pásmu, ale přihrávka nebyla přesná.

20:25
    Iafallo se krátce po začátku druhé třetiny dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus dokázal zastavit brankář. Bude se vhazovat.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

Z prvních dvou střel na branku se dvakrát dokázalo prosadit Los Angeles, následně Vegas dokázalo snížit. Zatím zde v Utahu platí stav 2:1 pro Kings.

20:00

19:30
    Momentálně má více ze hry tým Vegas, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

19:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry v první třetině.

18:27
    Stephenson to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit přes obranu soupeře.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, Kaliyev měl zajímavou příležitost, ale minul branku.

17:36
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, následně kotouč vypadl z hrací plochy.
    16:36 Reilly SMITH - 2:1

16:36
    Z ničeho nic se prosazuje Vegas, které snižuje. Nahozený kotouč do útočného pásma dobruslil Jack Eichel, který našel před brankou volného spoluhráče, tím byl REILLY SMITH. Zakončení bylo přesné a rychlé. Asistence: Jack Eichel a Brayden McNabb.

16:05
    Jen velmi těžko se Vegas dostává do střeleckých pozic, pozičně hrají hokejisté Kings výborně.

15:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Anderson-Dolan se z mezikruží dostal do zakončení, jeho projektil končí ve středu branky, kde byl gólman.

14:43

14:25
    Marchessault a Stone se propracovali do útočného pásma, následně brankář Kings předvedl jistý zákrok proti střele od modré čáry.

14:07
    Pietrangelo se dobře pohyboval před brankou a dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře.

13:26
    Kessel přišel o kotouč, čehož využívají hráči Kings. Rychlá střela z otočky byla zblokovaná.

13:00
    Vypadalo to na zakázané uvolnění, ale hra pokračuje dál, obrana Vegas musí hrát za svou brankou.

12:25
    Kaliyev to zkoušel individuálně, ale nedokázal se přes obranu soupeře prosadit.

11:30
    Kings nyní měli dvě tři dobré střelecké pozice, ale nedokázali je proměnit. V koncovce měli problémy se zakončením.

10:58
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Los Angeles.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Martinez hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale pas postrádal přesnost.

09:26
    Hraje se převážně ve středním pásmu, mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.

08:54
    Durzi dokázal dobrou defenzivní hrou zastavit zajímavě vypadající akci Vegas. Tým vedený jako hostující se prosadit nedokázal po rychlé akci podél mantinelu.

08:24
    Vegas se pokoušelo něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana Kings byla připravená a nedala soupeři mnoho prostoru.

07:59
    Doughty pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Vegas. Komerční přestávka.

07:12
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Dvoubrankový náskok mají hokejisté Kings, kteří pokračují v aktivní hře.
    06:09 Gabriel VILLARDI - 2:0

06:09
    Dvě střely na branku, dva góly. Tým vedený jako domácí navyšuje své vedení, po rychlé akci spoluhráčů zůstal před brankou zcela volný GABRIEL VILLARDI. Dostal přihrávku a dokázal prostřelit brankáře soupeře. Špatná hra obrany Vegas. Asistence: Trevor Moore a Brandt Clarke.

06:00
    Eichel s Kesselem si vypracovali dobrou střeleckou pozici, ale neuspěli.

05:22
    Korczak vedl další zajímavou akci Vegas, ale vypálit nedokázal.

05:00
    LA sehrálo přesilovku dobře, ale prosadit se nedokázalo. Obrana Vegas nedala soupeři mnoho prostoru.

04:03
    Stone se při vlastním oslabení protlačil přes tři hráče až do střelecké pozice, Petersen byl ale připravený a dokázal si poradit.

03:30
    Los Angeles má možnost další přesilové hry, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

03:10
    Sakari Manninen – 2 min., podrážení.
    01:52 Kevin FIALA - 1:0

01:52
    Kings se dostávají do vedení, po pěkné akci se uvolnil KEVIN FIALA. Dostal se před branku a blafák předvedl naprosto učebnicově. Vegas inkasuje z první střely na branku v tomto zápase. Asistence: Drew Doughty a Adrian Kempe.

01:19
    Theodore pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Los Angeles.

00:27
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro Kings.

00:01

Los Angeles Kings: Petersen (Copley) – Anderson, Doughty, Bjornfot, Durzi, Moverare, Clarke – Moore, Danault, Vilardi – Fiala, Tynan, Kempe – Iafallo, Kupari, Kaliyev – Anderson-Dolan, Lizotte, Doty

Vegas Golden Knights: Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Bischoff, Korczak – Smith, Eichel, Kessel – Marchessault, Stephenson, Stone – Howden, Karlsson, Amadio – Leschyshyn, Manninen, Rondbjerg.

Pro hokejisty Las Vegas se jedná o šestý ze sedmi přípravných zápasů. Tentokrát se tým kouče Cassidyho představí proti Los Angeles. Hrát se bude na neutrální půdě v Salt Lake City ve Vivint Areně. Nebude se hrát ani v Kalifornii, ani v Nevadě, ale v Utahu. Oba kluby už finalizují sestavy pro začátek základní části, který se blíží.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Fiala (Doughty, Kempe), 7. Villardi (Moore, Clarke), 43. Moore (Kaliyev, Durzi), 56. Durzi (Kaliyev, Donault) – 17. Smith (Eichel, McNabb), 26. McNabb (Eichel), 32. Stephenson (Stone, Smith), 38. Marchessault (Theodore), 49. Smith (Stone, Stephenson), 59. Pietrangelo