Letňany – Chomutov 3:2 (kon.) | Písek – Řisuty 6:4 (kon.) | Příbram – Děčín 2:5 (kon.)
Val. Meziříčí – Vyškov 2:6 (kon.) | Kopřivnice – Znojmo 0:10 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
Havířov – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Klatovy – Hronov 4:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Benátky n/J 8:3 (kon.)
Tábor – Ústí n/L 4:3 (po pr.) | Kobra – Jablonec n/N 6:2 (kon.) | Cheb – Vrchlabí 0:4 (kon.)
Nový Jičín – SHKM Hodonín 2:1 (2:1 po s.n.)
HK Opava
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 08.10.2022, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 5. kolo

Konec zápasu. (19:14:08)

59:42
    Ještě jedno zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu. Na výhře hostů se ale už nic nezmění.

58:45
    Havlíčkobrodští navíc získávají vhazování v útočné třetině, děje se tak po rychlé střele od mantinelu.

58:38
    Jeden z hostujících hráčů dostal na vlastní modré hodně tvrdý hit, ale to ho vůbec nemusí mrzet. Zápas se totiž pomalu chýlí ke konci a nezdá se, že by ještě Opava měla vyrovnat.

57:10
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

56:35
    Slezan v ofsajdu. Domácím plejerům se pomalu ale jistě čas začíná krátit.

56:08
    Hosté v plném počtu. Opava se nicméně se drží před Nedvědem, bude se vhazovat.

55:45
    Opava se nedokázala dostat ke střele a hosté se znovu osvobodili.

54:38
    Nahození Radima Štěpánka hosté zachytávají a vyhazují puk do bepečí.

54:08
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Vašíček – 2 min., napadení.

53:14
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Tři vteřiny před koncem početní výhody hosté udeřili! Ránu Vašíčka od modré tečuje mimo dosah Pitáka MILAN VALÁŠEK! Asistence: Jiří Vašíček, Dominik Dušek.

52:27
    Na prostředku zůstal ležet po střetu s Kopicem Věntus. Píská se, ale vylučovat se zřejmě nebude.

51:33
    Roman Čermák vyslal od modré hodně tvrdou střelu. Jenže Pitákovi nikdo neclonil a opavský brankář dokázal kotouč lapit.

51:17
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Vojkůvka – 2 min., nedovolené bránění.

51:00
    Tomáš Rousek vybojoval kotouč na vlastní modré a Opava šla do přečíslení. To však nedopadlo podle představ domácích, kteří ani nevystřelili.

50:06
    Havlíčkobrodští v ofsajdu.

49:56
    Kryštof Kadula od modré nahodil kotouč směrem na hostující branku, Opavští získávají pásmo.

49:27
    Jan Štindl se uvolnil podél mantinelu a byl soupeřem zasažen. Tady se asi mělo pískat, píšťalka sudího nicméně zůstává němá.

48:38
    Slezan získává pásmo díky nahození ze středního pásma.

47:43
    Opavští pomalu utahují šrouby a snaží se o vyrovnání.

47:06
    Zadovka Jakuba Římského sice měla potenciál, jenže neprošla přes bránícího hráče Havlíčkova Brodu.

46:24

45:47
    Další rána Štěpánka, tentokrát ji Nedvěd dokázal udržet ve výstroji. Formace obou týmů střídají.

45:20
    Havlíčkobrodským se daří vyhodit kotouč ze třetiny.

45:05
    Radim Štěpánek natáhl ke střele od modré, ale ta byla zblokována mimo hrací plochu.

44:24
    Dušek – 2 min., sekání.

43:21
    Tomáš Rousek se natlačil před obránce, který jej následně strčil na vlastního brankáře. Následoval výrok rozhodčího, který odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti, což moc nechápu, nicméně se hra stěhuje do středního pásma.

42:30
    Slezan v plném počtu.

42:22
    Petr Wolf táhl přečíslení Opavy a snažil se nahrát. Jeho úmysl mu nevyšel, bránící hráč situaci přečetl.

41:02
    Nakonec z toho byla rána Duška, Piták ale dobře zasáhl a kotouč se mu daří udržet.

40:40
    Hosté už jsou nastěhováni před Pitákem a kombinují.

40:24
    Opava jde velmi brzy do čtyř, Kryštof Kadula se v útočném pásmu provinil faulem vysokou holí.

40:01

40:00

39:19
    Ránu Věntuse lapil Nedvěd, následuje další buly.

39:15
    Borci z Vysočiny sice byli úspěšnější na buly, jenže kotouč poslali jen na zakázané uvolnění.

39:08
    Opava získává díky dobré práci Tomáše Rouska útočné pásmo.

38:24
    Opava právě vstřelila branku!
    Opava se dotahuje nadostřel! Obrovský kus práce odvedl mladík Vojkůvka, který s kotoučem na holi obkroužil branku. Následně se puk dostal k JANU ŠTINDLOVI, jehož rána Nedvědovi propadla a touš doklopýtal až za jeho záda. Asistence: Marek Vojkůvka.

37:46
    Po kolizi dvou holí letí kotouč z opavské třetiny mimo hrací plochu. Vhazuje se před Dominikem Pitákem.

37:23
    Petr Wolf zachytil kotouč letící z třetiny hostů a z otočky rychle vypálil. Martin Nedvěd ale zasahuje svou lapačkou.

36:40
    Zakázané uvolnění hostujícího výběru.

35:26
    Opava vybojovala ve vlastní třetině kotouč a mohla jít do přečíslení tři na dva. Přihrávka Vašenky ovšem byla hodně špatná a domácí místo zajímavé šance tvoří icing.

35:09

34:26
    Havlíčkův Brod vyhazuje do bezpečí.

34:04
    Havlíčkův Brod ve čtyřech.

33:39
    Rouskovi puk na modré přeskočil hůl, Opava opouští pásmo.

33:26
    Opavě je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

33:08
    Velká šance pro Slezan ke snížení, Vašíček jde ven za podrážení.

32:42
    Martin Nedvěd dnes chytá skvělý zápas! Proti Tomáši Rouskovi se nyní mladý brankář skvěle přesunul a dokázal zlikvidovat přízemní projektil!

31:50
    Petržílka – 2 min., podrážení.

31:50
    Parádní sólo opavského Jana Štindla! Ten nejprve ve svém vlastnímu pásmu vybojoval na svou osobu faul, následně se vydal na krasojízdu mezi bránícími hráči, kterou zastavuje až Nedvěd.

31:03
    Luboš Voříšek vypálil z úctyhodné vzdálenosti na Pitáka, ten puk drží ve své moci.

30:47

30:20
    Hosté si vytvořili několik velice slibně vypadajících šancí, Piták ale svůj tým v důležitých chvílích podržel.

28:59
    Hosté zkazili přihrávku, čehož Opava využívá a vyhazuje.

28:47
    Věntus – 2 min., podrážení.

28:16
    Jakub Petržílka si dokázal proklestit cestu mezi třemi bránícími hráči Opavy a jeho bekhend zastavuje břevno!

27:30
    Obrovský tlak druhé opavské formace. Ta si vytvořila v útočné třetině velký tlak, ale veškerá zakončení mířila mimo tři tyče.

26:32
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

26:19
    Kompletní jsou už i hosté.

25:53
    Hra 4 na 4 končí havlíčkobrodským nahozením na Pitáka, který raději puk uschoval ve výstroji. Štěpánek už je zpátky na ledě.

25:03
    Opavští špatně rozehráli a hosté šli do brejku. Děkovat nyní může Slezan především Pitákovi, který se stačil proti přihrávce a následné střele přesunout.

24:19
    Přesilovka je ale záhy u konce, Čermák jde ven za vysokou hůl.

23:51
    Radim Štěpánek nepovoleným způsobem vracel Pitákovi ztracenou hůl, za což dostává dvě minuty.

22:49
    Hosté odskakují podruhé v zápase na rozdíl dvou branek! Po menším závaru před opavskou kasou se Piták ocitl mimo svou branku, čehož využívá trefou do poloprázdné branky VOJTĚCH HOLENDA! Asistence: David Košťál, Luboš Voříšek.

22:28
    Opavský kapitán Jiří Šindelář se dopustil krosčeku a Slezan jde do čtyř.

22:17
    Martin Buršík vypálil po předávce Vojtěcha Tomsy hodně nebezpečně, Nedvěd však zasahuje svou vyrážečkou.

20:50
    Následně Opava ještě z další šance orazítkovala tyč!

20:27
    Opavská první formace se ihned hnala kupředu a asi mělo být srovnáno! Kotouč poskakující po brankovišti se za ležícího Nedvěda snažil uklidit Káňa, hostující brankář ale perfektně máchl lapačkou a drží vedení svého celku!

20:01

20:00

18:36
    Málem se potvrdilo známé pravidlo nedáš – dostaneš! Havlíčkobrodští se dostali v bezprostřední blízkosti ke dvěma hodně nebezpečným střelám, které zamířily jen několik centimetrů vedle opavských tyček!

17:45
    Parádní kombinaci Slezanu zakončoval ze strany Petr Wolf, opavský hráč ale ze strany trestuhodně míjí úplně prázdnou branku!

17:15
    Hosté sice před opavskou střídačkou vybojovali kotouč, pak jej ale rozehráli do ofsajdu.

16:33
    Hosté se nyní sami vyhnali z pásma a Opava už hraje v plném počtu.

15:56
    Dominik Piták si připisuje další zákrok, tentokrát se mu navíc kotouč podařilo udržet. Opavská čtveřice může vystřídat.

15:40
    Moučkovu ránu z první Piták vyráží do rohu kluziště, nápor Brodu pokračuje.

14:51
    Moučkovu přihrávku sráží Slezan ve středním pásmu mimo hru.

14:33
    Lukáš Horný ve vlastní třetině bekhendem nabral kotouč a vyhodil jej mimo hrací plochu. Půjde si tak na dvě minuty odpočinout.

13:43
    Kapitán hostů Voříšek si velmi dobře nabruslil do předbrankového prostoru a ihned po přihrávce zakončoval, jenže netrefil opavskou branku.

13:13
    Nedvěd nyní schytal střelu přímo do své masky. Rozhodčí raději pískají, hostující brankář je naštěstí v pohodě.

12:51
    David Zelenka měl na ruce velmi zajímavou střelu z první, kotouč mu ale sjel a tak následoval brejk Bruslařů. Tomu Opavští dokázali čelit velice dobře.

12:04
    Slezan se prosazuje v přesilovce a snižuje na rozdíl jediné branky! Tomáš Káňa za brankou vymyslel skvělou přihrávku pro PETRA WOLFA, na kterou Martin Nedvěd neměl žádnou šanci reagovat. Opavský útočník kotouč uklidil z první k tyči. Asistence: Tomáš Káňa, Tomáš Rousek.

11:30
    Havlíčkobrodští dostávají kotouč ze třetiny a mohou vystřídat.

11:11
    Opavští se ihned po buly dostali ke dvěma krkolomným zakončením ze vzduchu, Nedvěd pozorný.

11:04
    A Petržílka jde dnes podruhé ven, opět za sekání.

10:53
    Další závar před opavskou brankou, Petržílka se naštěstí pro Opavu k zakončení nakonec neprotlačil.

10:07
    Opavští se ihned snažili vymyslet něco směrem kupředu, ale Štindl zavezl kotouč do ofsajdu.

09:47
    A záhy je to o dvě branky! Domácí obrana vytvořila hrubku v obraně, čehož využívá MILAN KOPIC a zvyšuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Miroslav Moučka.

09:24
    Hosté se ujímají vedení! Havlíčkův Brod se dočkal do přečíslení. Borci z Vysočiny si dvakrát vyměnili kotouč, poté MILAN VALÁŠEK puk uklidil na zadní tyč. Asistence: Vojtěch Holenda, Roman Čermák.

08:56
    To se ovšem záhy změnilo! Odražený kotouč se snažil přímo u opavské branky uklidit pod víko Milan Valášek, Dominik Piták se ovšem fantasticky přesunul a na poslední chvíli máchl lapačkou!

08:38
    Bruslaři mají kotouč na svých holích a snaží se o ohrožení opavské branky. Piták zatím bez práce.

07:40
    Petržílka je zpátky na ledě, hosté v plném počtu. Vhazovat se bude po zákroku Pitáka v opavské třetině.

06:36
    Hosté se mezi kruhy zmocnili kotouče a vyváží jej do bezpečí. Navíc se jim daří vybojovat vhazování v útočné třetině.

05:52
    Nedvěd v problémech. Hostující brankář nejprve vyrazil střelu od modré před sebe a chvíli nevěděl, kde má puk. Wolf ale nestačil touš uklidit do sítě včas.

05:40
    Petržílka na útočné modré osekal svého soupeře a putuje za katr.

05:08
    Největší šance dosavadního průběhu! Jakub Římský se v útočném pásmu šikovně vyhnul hitu a před branku kotouč předložil Janu Štindlovi. Ten vypálil z nějakých dvou metrů, Nedvěd však vytáhl velice dobrý zákrok ramenem a skóre se nemění.

04:16
    Další zakázané uvolnění Bruslařů.

03:59
    V krátkém časovém sledu se hosté dopouští dvou zakázaných uvolnění.

03:35
    Poprvé zahrozili také domácí. Rousek dostal kotouč ve středním pásmu, do soupeřovy třetiny si to namířil nejkratší možnou cestou a vypálil. Stejně jako Košťál před chvílí ovšem vypálil vedle.

02:23
    Opavská defenziva nyní zaspala a dopřála hodně prostoru Košťálovi. Ten vtrhl do pásma a pálil na zadní tyč, zařízení však netrefil.

01:16
    Tohle už vypadalo zajímavě. Dušek měl kotouč v útočném pásmu na své holi a před brankou hledal svého spoluhráče, opavský zadák ale dobře zasáhl hokejkou.

00:25
    Hosté do utkání vstoupili aktivně a za opavskou brankou naháněli puk, žádná nebezpečná akce nicméně z toho nevznikla.

00:01

HK Opava: Piták (Sotlar) – Zelenka, Věntus, Štěpánek, Pachula, Šindelář (C), Thiel, Fědor – Vojkůvka, Buršík, Wolf (A), Římský, Káňa (A), Kadula, Vašenka, Beránek, Štindl, Tomsa, Rousek, Horný.
    Trenér: Aleš Tomášek.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Krejčí, Dvořák, Kerber, Benák, Vašíček (A), Kliment (A), Grauer, Čermák – Vacík, Dušek, Kopic, Moučka, Petržilka, Holenda, Voříšek (C), Košťál, Křehlík, Valášek.
    Trenér: Aleš Kraučuk.

Rozhodčí: Šico – Rychlý, Vengřin.

Hezký den z Opavy. Ve Slezské metropoli je dnes na programu zápas pátého kola druhé ligy, ve kterém domácí Slezan přivítá Havlíčkův Brod.

Vstup do ročníku aktuálního ročníku zvládli Havlíčkobrodští na jedničku, když se jim podařilo otočit zdánlivě ztracený zápas na ledě Nového Jičína. Ďáblové ještě deset minut před koncem vedli 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by ještě měli hosté duel zvrátit. Ale stalo se. Svěřenci Aleše Kraučuka vstali z mrtvých a díky brankám Duška, Valáška a Vašíčka se jim ještě v základní hrací době podařilo utkání otočit a zvítězit 4:3. Následovaly porážky s jedinými stoprocentními týmy, tedy se Znojmem (8:3) a Kopřivnicí (3:5). Chuť si Havlíčkův Brod spravil ve středu s Hodonínem, který doma porazil jasně 6:1.

HK Opava
    Opavští hokejisté ve středu dokázali na své konto připsat dva body, když se jim po nájezdech podařilo přetlačit Valašské Meziříčí v poměru 3:2. Slezané sice v utkání dvakrát vedli, nutno však podotknout, že Bobři hráli velmi dobře, Slezan předčili především svým pohybem. V předešlých zápasech Opava ještě zaznamenala jednu výhru hned v prvním kole s Velkým Meziříčím, poté dvakrát padla venku, na ledě Kopřivnice a Žďáru nad Sázavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 13. Wolf (Káňa, Rousek), 39. Štindl (Vojkůvka) – 10. Valášek (Holenda, Čermák), 10. Kopic (Moučka), 23. Holenda (Košťál, Voříšek), 54. Valášek (Vašíček, Dušek)