Letňany – Chomutov 3:2 (kon.) | Písek – Řisuty 6:4 (kon.) | Příbram – Děčín 2:5 (kon.)
Val. Meziříčí – Vyškov 2:6 (kon.) | Kopřivnice – Znojmo 0:10 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
Havířov – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Klatovy – Hronov 4:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Benátky n/J 8:3 (kon.)
Tábor – Ústí n/L 4:3 (po pr.) | Kobra – Jablonec n/N 6:2 (kon.) | Cheb – Vrchlabí 0:4 (kon.)
Nový Jičín – SHKM Hodonín 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Baník Příbram
2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
HC Děčín
Sobota 08.10.2022, 17:00 • Zimní stadion Příbram • 2. liga skupina Západ • 6. kolo

Děkuji vám za pozornost a těším se na shledanou u dalších textových přenosů. Přeji příjemný zbytek večera. (19:19:24)

A máme tu velmi překvapivý výsledek dnešního kola! Domácí Baník se za nerozhodného stavu tak moc soustředil na obranu, až přišel trest z hole Tomáše Nezbedy, který na modré obral o puk jednoho z obránců a překlopil vedení pro svůj tým. Baník se okamžitě na to rozhodl odvolat brankáře, ovšem v šesti inkasoval ještě dvakrát a Děčín si tak z Příbrami odváží cenný skalp a připisuje si cenné tři body do tabulky druhé ligy skupiny západ.

59:10 NEZBEDA - 2:5

59:10
    Děčín právě vstřelil branku!
    A další branka do prázdné sítě. Jen jmenovci se prohodili. O osudu utkání je rozhodnuto.
    Autorem branky je NEZBEDA T.. Asistence: Zajan a Faigl.
    58:35 FAIGL - 2:4

58:35
    Domácí se okamžitě rozhodli odvolat brankáře a hosté toho využívají.
    Autorem branky je NEZBEDA Lukáš.
    58:08 FAIGL - 2:3

58:08
    Z ničeho nic udeřili hosté na druhé straně. V situaci dva na jednoho se prosazuje FAIGL.

57:16
    Nahozený kotouč Šorf raději podržel ve své lapačce.

56:38
    Domácí se nechtějí s tímto stavem smířit a zaměstnali hostujícího gólmana několika střelami.
    54:57 NEZBEDA - 2:2

54:57
    Tomáš NEZBEDA srovnává stav utkání! Chyba na modré domácího obránce a následná střela nad vyrážečku domácího gólmana určuje stav utkáni na 2:2.

54:31
    Nahozený kotouč kryje Šorf.

53:19
    Děčín se snaží o nějaké smyslupné založení útoku, ale nedaří se jim přechod přes střední pásmo.

52:21
    Další zakázané uvolnění na straně Baníku.

51:35
    Snaha o vysunutí dvojice domácích útočníků končí zakázaným uvolněním.

51:02
    Baník se nikam nehrne a snaží se hlavně nechybovat při přechodu středního pásma.

48:57
    Střelu od modré ukryl do své lapačky Šorf. Vhazování v útočném pásmu hostů.

45:29
    Útočníci Děčína to teď budou mít hodně těžké.

44:37
    Střela od modré končí na hrudi Šorfa.

43:53
    Hosté se snaží o rychlou odpověď. Obrana Baníku je ovšem kompaktní.
    42:11 GENGEL - 2:1

42:11
    Příbram právě vstřelila branku!
    Ladislav GENGEL si šikovně na modré obhodil hostujícího obránce a svižnou střelou k levé tyči prostřeluje Lavingera.

40:39
    Ofsajd Děčína.

40:09
    Domácí se okamžitě hrnou do útoku.

40:01

Zahajovací sestavy se rovnají na zahajovací buly závěrečného dějství.

Vše je již připraveno na zahájení závěrečné třetiny. Kdo bude na konci šťastnější se dozvíme za slabou půlhodinku.

Další třetina začne přibližně v.18:35

Druhá třetina je minulostí a domácím se podařilo srovnat krok v počtu branek. V prvních minutách na svého soupeře vlétli a vypadalo to, že bude jen otázkou času, kdy se jim podaří vstřelit branku. To se jim povedlo až po skončení přesilové hry v 37. minutě, kdy se z dorážky prosadil domácí kapitán Josefus. Hosté se do brankových příležitostí dostávali spíše sporadicky a soustředili se hlavně na obranu a pokud už něco prošlo, mohli se spolehnout na dobře chytajícího Lavingera.

40:00

39:51
    Ještě jedno zakázané uvolnění hostů.

39:12
    Na ledě zůstává jeden z Děčínských v nehokejové pozici. Vylučovat se nebude.

38:01
    A domácí jsou při chuti a snaží se překlopit vedení na svou stranu.
    36:22 JOSEFUS - 1:1

36:22
    Domácím se přesilovka využít nepovedla, ale mrzet je to vůbec nemrzí. Je vyrovnáno.
    Autorem branky je JOSEFUS Petr. Asistence: Eret Petr a Kafka Petr.

36:15
    Hosté v plném počtu

35:49
    Nepříjemná střela od modré a Lavinger měl plné ruce práce.

35:40
    Domácí se usazují v útočném pásmu.

34:15
    Nezbeda – 2 min., sevření puku rukou.

33:52
    Přihrávka rukou. Vhazování po levici Lavingera.

33:34
    Děčínská obrana teď pracuje opravdu ukázkově a k ničemu nebezpečnému domácí nepouští.

31:36
    Domácí Gengel si najel do střelecké pozice mezi kruhy. Branku ovšem přestřelil.

30:36
    Ojedinělá snaha hostů o založení útoku ukončuje hvizd rozhodčích. Ofsajd.

29:31
    Domácí jsou mnohem aktivnější a Děčín se pouze osvobozuje vyhozením do středního pásma.

27:48
    Zajanovi před prázdnou brankou přeskočil puk hokejku.

27:18
    Střela Placeka od modré končí ve výstroji hostujícího gólmana.

26:16
    Do samostatného úniku se dostal domácí Josefus, ale forhendová klička končí na betonech Lavingera.

25:24
    Přechod do útoku teď dělá Baníku obrovské problémy.

24:42
    Domácím se nedaří přechod přes modrou čáru. Zakázáné uvolnění.

23:13
    Tak teď měli domácí obrovské štěstí, kdy se hosté dostali do několika střeleckých příležitostí a chybělo opravdu málo a hosté mohli jít do trháku.

22:35
    Domácí snaha o útok přerušuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.

22:07
    Nádledující útok domácích zastavuje lapačka Lavingera.

21:21
    Nabídka na teč pro hostujícího Faigla, puk ovšem projel brankovištěm bez povšimnutí.

20:11
    A domácí se okamžitě zakousli do svého protivníka.

20:01

Aktéři dnešního utkání jsou již na ledové ploše. Druhá třetina může pomalu začít.

Máme za sebou první třetinu utkání, která začala dle předpokladů náporem domácích, kteří si vytvořili několik příležitostí k tomu, aby se ujali vedení. To se jim ovšem nepodařilo a tak se hosté ujali vedení ke konci třetiny, kdy se nenápadnou střelou prosadil Tomáš Nezbeda.

Další třetina začne přibližně v. 17:44

20:00
    19:05 NEZBEDA - 0:1

19:05
    Spíše nahození končí v domácí brance a hosté se tak ujímají dost překvapivě vedení. Jsou tak odměněni za aktivitu v závěru první třetiny.
    Autorem branky je NEZBEDA.

16:03
    Děčín je nyní aktivnější, ale brankové příležitosti si nevytváří. Hraje se převažně v rozích.

15:03
    Hosté usazení v pásmu, ale chybí tomu nějaký moment překvapení.

12:51
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu. Ovšem na víc jak na střelu od modré to nyní nebylo. Vhazuje se po levici Šorfi.

11:41
    Domácí ujížděli ve třech na nikoho, ovšem tuhle situaci nepochopytelně překombinovali.

10:44
    Tak konečně se hostům podařilo do pásma proniknout, ale domácí obrana puk rychle vyváží ven ze své třetiny.

10:01
    A nyní pro změnu ofsajd zastavuje pokus hostí o průnik do pásma.

09:25
    Děčínu se snaha o založení útoku nedaří. Zakázané uvolnění.

08:44
    Ofsajd domácích.

08:15
    Dva na jednoho ujížděli Gengel s Eretem, ale přihrávku perfektně pokryl vracející se Loukota.

07:36
    Hosté se snažili dvakrát po sobě u únik, ovšem chybí jim trochu přesnosti v přihrávkách.

06:38
    Nepříjemná střela hostujícího Volrába, která končí ve výstroji Šorfa.

05:56
    Ofsajd teď zastavuje snahu hostů o založení útoku.

05:21
    Příbram má zatím více příležitostí. Hosté v útočném pásmu pouze kontroluje čistotu v rozích kluziště.

03:38
    A hned v zápětí domácí Hasman trefuje horní tyč hostující branky.

03:15
    V obrovské šanci se zjevil Gengel, ale z blízka Lavingera nepřekonal.

02:56
    Děčín se snažil o založení útoku, ale nepřesnou přihrávkou se sami připravují o pásmo.

02:05
    Zakázané uvolnění Děčína. Hra se vrací zpět před Lavingera.

02:02
    Do prvního ohrožení branky se dostal domácí Josefus, ale branku o pár decimetrů míjí.

00:01

A vše už je připraveno. Úvodní buly bude vhozeno již za několik okamžiků.

Na led nám právě vjíždí rozhodčí dnešního zápasu a za okamžik je budou následovat další aktéři utkání.

HC Baník Příbram: Šorf – Zdeněk, Vinš, Saňa, Placek, Zedek, Jelínek, Havlín – Pinkas, Hasman, Gengel, Eret, Josefus, Brzák, Kraus, Dragoun, Procházka, Urban, Kafka

HC Děčín: Lavinger – Kačera, Kaltenbock, Loukota, Černohorský, Charvát, Košař, Starý – Trávníček, Zajan, Volráb, Horák, Nezbeda, Faigl, Fojt, L. Nezbeda, Gottfried, Macek

Rozhodčí: Antonín Valda – Filip Sýkora, Jakub Teršíp.

Může se tedy zdát, že domácí dnes čeká jednoduchý úkol a povinné vítězství, ale teprve následující minuty napoví, zda to tak skutečně bude. Úvodní buly bude vhozeno za zhruba deset minut a řídit ho bude jako hlavní rozhodčí Antonín Valda, na čarách mu budou asistovat pánové Filip Sýkora a Jakub Teršíp.

Hokejisté Děčína naopak marně hledají klid na svých hokejkách a za pět kol si připsali jedinou výhru nad týmem Písku. Jinak jim konto zatěžují čtyři porážky, tu poslední si zapsali na domácí půdě s týmem Letňan.

Krásný hokejový podvečer ze zimního stadiónu v Příbrami, kde domácí Baník přivítá hokejisty Děčína.

Domácí Baník udržel dosavadní neporazitelnost i v posledním utkání, kdy na svém ledě přivítal silné Piráty z Chomutova a díky povedené třetí třetině zvítězil 6:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Skácel

Branky a nahrávky: 37. Josefus (Eret, Kafka), 43. Gengel (Saňa) – 20. Nezbeda, 55. Nezbeda, 59. Faigl (Nezbeda, Zajan), 59. Faigl (Trávníček, Volráb), 60. Nezbeda (Zajan, Faigl)

Trenér: Pavel Marek

Trenér: Tomáš Mareš

Rozhodčí: Antonín Valda – Filip Sýkora, Jakub Teršíp