Havířov – Technika Brno 4:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Chomutov 4:3 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
BK Havlíčkův Brod
4:3 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 09.10.2022, 14:15 • Zimní stadion Kotlina • Liga juniorů • 9. kolo

Krásné nedělní odpoledne, vítám vás u textového přenosu z Ligy juniorů. Dnes je na programu duel mezi domácím BK Havlíčkův Brod, který vyzve Piráty Chomutov. Utkání začíná ve 14:15 a jste na něj srdečně zváni.

Minulé utkání Chomutova

Piráti ChomutovRytíři Kladno 7:4 (0:1, 3:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 27. Žižka (Starý, Mišovic), 35. Mišovic (Príhoda), 37. Rindoš (Mišovic), 42. Starý (Príhoda, Mišovic), 45. Hynek (Rindoš), 52. Rindoš (Šugár, Sýkora), 57. Príhoda – 17. Kulich (Nedvěd), 30. Hanousek (Kulich, Sýkora), 34. Hanousek (Křišťan), 37. Sýkora (Hurta)

Piráti Chomutov: Suk (Tuček) – Filip, Mareš, Svoboda, F. Hynek, V. Hynek, Sýkora, Žižka – Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Mišovic, Dej, Rindoš

Rytíři Kladno: Gabriška – Šeba, Čarda, Sýkora, Šátek, Marcinek – Spilka, Kulich, Vosyka, Hurta, Odehnal, Hanousek, Kouba, Typolt, Křišťan, Kočka, Hvězda, Nedvěd, Halfar

Chomutovští odstartovali sezonu dobře, když úvodní zápas na ledě českobudějovického Motoru vyhráli 4:2. V dalším utkání změřili síly s Porubou, které podlehli 3:4. Piráti dokázali vyhrát následující dva duely, nejprve porazili na domácím ledě Slavii Praha 3:2 a poté si vysokým výsledkem 6:1 poradili s Pískem. Porážku ochutnali svěřenci Petra Jíry od Přerova – 1:4. Na domácím ledě se Chomutov utkal také s Draky ze Šumperka, toto utkání putovalo až do prodloužení, ve kterém nakonec Chomutovští prohráli 3:4. Poslední duel dokázal celek z Ústeckého kraje vyhrát, když si doma poradil s Kladnem 7:4.

Minulé utkání Havlíčkova Brodu

IHC Králové Písek – BK Havlíčkův Brod 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Hrdlička (Coufal, Kuprjianov), 40. Kuprijanov (Coufal, Topol), 59. Coufal (Kutlvašr). Rozhodčí: Marek Trnka – Milan Jindra, Ondřej Tuháček . Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Střely na branku: 25:23 (10:12, 11:7, 4:4). Průběh utkání: 0:3.

IHC Králové Písek: Tesař (Jansa) – Dohnal, Velíšek, Bouška – Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Zátopek, Mikeska, Polák, Dubský, Řehoř, Kaiser, Cháb, Reiser, Pitel (C), Lechnýř.

BK Havlíčkův Brod: Sigmund (Kukeně) – Jeletz, Zych (C), Besmák (A), Kuchta, Topol, Bezpalec, Vaněček, Kurlvašr – Niederhafner, Kuprijanov, Coufal, Janko, Holenda (A), Machovský, Krejčí, Hrdlička, Mach.

Havlíčkobrodští hokejisté momentálně okupují 5. místo tabulky. Do nové sezony naskočili Bruslaři dobře, když na domácím ledě porazili Havířov 2:1 po samostatných nájezdech. Do Kotliny přicestoval na dvojzápas rakouský Salzburg. První duel dokázali Brodští skvěle dotáhnout a nakonec slavili výhru 4:3 opět po nájezdech. Druhý zápas s Red Bullem prohráli 1:2. Svěřenci Václava Adama a Tomáše Harta vyjeli do Chrudimi, kde zvítězili po nájezdech 5:4. Doma nestačili na pražskou Slavii, které podlehli fotbalovým výsledkem 0:1. Šňůru výher, která zatím trvá, odstartovali Bruslaři na domácím ledě s Porubou, kterou porazili 2:1 V pátečním duelu si poradili s Pískem – 3:0.

BK Havlíčkův Brod: Sigmund (Kukeně) – Vaněček, Topol, Zych (C), Kuchta, Besmák (A), Bezpalec, Kutlvašr, Jeletz – Krejčí, Holenda (A), Kuprijanov, Routa, Coufal, Machovský, Janko, Hrdlička, Niederhafner, Mach
    Trenér: Václav Adam

Piráti Chomutov: Tuček (Suk) – F. Hynek (A), Mareš, Sýkora, Svoboda, V. Hynek, Žižka, Filip – Klobouček, Bár, Mišovic, Starý, Vondrášek, Príhoda (A), Vostiňák (C), Šugár, Rindoš
    Trenér: Petr Jíra

Rozhodčí: Martin Vepřovský – Pavel Kolář, Jan Kopecký.

Na ledové ploše se už prohání trojice rozhodčích. Oba celky jsou zatím v útrobách stadionu.

Oba celky jsou už na ledě. Bruslaři se představí v bílých dresech, Piráti obléknou červenočerné.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a ženou se dopředu.

00:15
    Kuprijanov přihrál od levého mantinelu na Hrdličku, který nedosáhl na jeho přihrávku do předbrankového prostoru.

00:24
    Bruslaři vlétli neskutečným způsobem na svého soupeře. Nejprve pálil Zych od modré čáry, Tuček vyrazil. Piráti raději vyhodili na zakázané uvolnění.

01:40
    Jan Vostňák vystřelil z levého kruhu, avšak jeho pokus o kousek minul branku.

02:09
    Ofsajd zastavil Bruslaře při přechodu do útočného pásma.

02:29
    Denis Jeletz si nahodil puk do útočného pásma, spěchal za ním, avšak jeden z obránců hostí byl rychlejší a kotouč mu odebral.

03:11
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Topol – 2 min., sekání.

03:12
    Piráti vyhráli vhazování v útočném pásmu a drží se na puku.

03:28
    František Hynek vystřelil od modré čáry, Sigmund vyrazil puk před sebe, kde stál Mišovic, který nedokázal procpat puk do branky.

04:00
    Hra je přerušena, jelikož domácí brankář má problémy s maskou.

04:18
    Pavel Šugár vystřelil z mezikruží, Filip Sigmund vyrazil puk ramenem do ochranné sítě.

04:48
    Bruslaři se vysvobozují vyhozením do střední třetiny.

05:11
    Havlíčkobrodští junioři hrají v plném počtu.

05:25
    Ondřej Príhoda zkusil bekhendové zakončení u pravé tyčky, ale nenašel volnou skulinku v domácí svatyni.

06:20
    Ilarion Kuprijanov se ocitl v pozici mezi kruhy, zpracoval si touš, následně vystřelil, ale trefil pouze jednoho z obránců Chomutova.

06:53
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

07:01
    Chomutovští jsou momentálně o trochu lepším týmem, pomohla jim k tomu přesilová hra, kterou ale nevyužili.

07:28
    Jaroslav Sýkora vystřelil od modré čáry, Sigmund bez obtíží zachytil puk do lapačky.

07:47
    Kevin Coufal se natlačil od levého mantinelu až před Tučka, zkusil trefit mezeru mezi betony chomutovského brankáře, ten je srazil včas.

08:08
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Tuček – 2 min., podrážení, odpyká Starý.

08:08
    Chomutov vyhrál vhazování, avšak jeden z beků zkusil vyhodit puk, který Bruslaři zachytili na modré čáře a mohou tak začít kombinovat.

08:54
    Coufal přenechal na pravém kruhu Hrdličkovi, který hledal Kuprijanova, ten na jeho přihrávku nedosáhl.

09:14
    Žižka poslal puk Kloboučkovi, který ranou z první nepřekonal přesouvajícího se brankáře.

09:30
    David Krejčí přihrál k pravé tyči Michalu Jankovi, který ihned vystřelil, Tuček předvedl skvělý semafor, kterým vychytal útočníka Brodu.

10:57
    Piráti právě vstřelili branku! Chomutovští otevírají skóre dnešního utkání! Pětka Pirátů unavila svého soupeře v pásmu a poslala svůj tým do jednobrankového vedení. Filip Mareš přihrál na modrou čáru FRANIŠKU HYNKOVI, který střelou zápěstím poslal puk pod horní tyčku Sigmundovy svatyně! Asistence: Filip Mareš.

12:17
    Petr Hrdlička se dostal do útočného pásma, zkusil střelu, kterou ale zblokoval obránce Chomutova.

12:31
    Kuprijanov se dostal k odraženému kotouči, nedokázal vystřelit, tak objel branku, následně poslal puk na Kutlvašra, jenž ranou od modré čáry nedokázal prostřelit Tučka.

13:00
    Adam Topol vystřelil od modré čáry, Tuček stále stoprocentní.

14:05
    Havlíčkobrodské komando je aktivnějším týmem, nepouští svého soupeře z obranného pásma.

14:27
    Rindoš – 2 min., hákování.

14:32
    Bruslaři rozvíjí kombinaci, která by pomohla k vyrovnání utkání.

15:15
    Martin Zych dostal přihrávku od Kevina Coufala. Kapitán Bruslařů vypálil bez přípravy od modré čáry, avšak brankář Chomutova skryl puk do náruče.

15:42
    Príhoda – 2 min., hákování.

15:50
    Bruslaři při dvojnásobné přesilovce zkoušejí utavit soupeře v pásmu.

16:10
    Zych přihrál Kutlvašrovi, ten střelou z pravého kruhu nedostal puk do branky.

16:30
    Chomutovští už jsou ve čtyřech, avšak Bruslaři jsou stále na puku v útočném pásmu.

17:49
    Havlíčkobrodští hokejisté dostanou další přesilovku, rozhodčí ponechává výhodu.

18:14
    Havlíčkobrodští kombinují v útočném pásmu, avšak ke střele to nevede.

18:31
    Klobouček – 2 min., podrážení.

18:47
    Bruslaři se opět drží v útočném pásmu.

19:01
    Martin Zych vystřelil od modré čáry, Tuček bez problémů lapil puk do lapačky.

19:40
    Jeden z obránců Havlíčkova Brodu špatně rozehrál na modré čáře, když poslal puk přímo na hůl Bárovi, který pelášil do útoku, našel najetého Príhodu, který tváří v tvář neuspěl v souboji se Sigmundem.

20:00

První třetina je minulostí. První minuty patřily havlíčkobrodskému celku, jenž byl aktivnější. V jedenácté minutě to ale byli Chomutovští, kteří otevřeli skóre dnešního utkání. František Hynek obdržel přihrávku na modrou a střelou zápěstím překonal Sigmunda. Bruslaři v posledních 6 minutách dostali tři početní výhody, z toho si dokonce zahráli i 5 na 3, avšak na Tučka ani jednou nevyzráli.

Druhá třetina začne v 15:02.

20:01

20:03
    Bruslaři si do druhé části přenesli přesilovou hru, která trvá půl minuty.

20:27
    Chomutovští vyhazují puk přes všechny čáry a osvobozují se.

20:50
    Janko – 2 min., podrážení.

21:00
    Jan Rindoš vystřelil z vrcholku levého kruhu, Sigmund vyrazil puk špičkou lapačky do rohu.

21:38
    Zych – 2 min., podrážení.

21:38
    Hra je momentálně přerušena, jelikož po nedovoleném zákroku Zycha zůstal na ledové ploše ležet jeden z Pirátů.

21:47
    Dominik Svoboda vystřelil od modré čáry, Kuprijanov jeho pokus zblokoval a poslal puk k pravému hrazení.

22:30
    Jan Vostiňák vystřelil z levého kruhu, jeho rána neměla razanci, i přesto ji Sigmund skryl do lapačky.

22:50
    Janko vyskočil z trestné lavice, dostal se k volnému puk a jel na Tučka, avšak těsně před zakončením se k němu stáhl Sýkora a obral jej o kus černé gumy.

24:12
    Jaroslav Sýkora vystřelil od modré čáry, před brankou tečoval puk jeden z útočnéků Chomutova, který nedostal puk do branky.

24:40
    Martin Starý vystřelil z hranice levého kruhu, Sigmund vyrazil puk do ochranné sítě.

25:00
    Kuprijanov přihrál Hrdličkovi, který ihned po přechodu do útočného pásma vystřelil ke vzdálenější tyči, avšak jeho pokus o kousek minul branku.

25:33
    Kotouč vylétl mezi diváky, hra je přerušena.

25:39
    Michal Janko se chtěl dostat do útočného pásma, avšak puk mu přeskočil hokejku a touš získali Piráti.

26:10
    Adam Žižka vyslal střelu od modré čáry, Sigmund stále drží jednobrankové manko.

26:38
    Max Machovský se zmocnil puku ve středním pásmu a pelášil na Tučka, avšak Mareš jej na pravém kruhu zastavil.

27:17
    Dominik Svoboda vystřelil od modré čáry, Sigmund vyráží.

28:24
    Jaroslav Sýkora střelou přes obránce minul havlíčkobrodskou klec.

28:48
    Kuchta – 2 min., držení.

28:58
    Chomutovští se drží v útočném pásmu.

29:30
    Bruslaři vyhazují přes všechny čáry a mohou jít v klidu střídat.

30:09
    Špatné vyhození havlíčkobrodské obrany dává Pirátům možnost zůstat ještě v obranném pásmu.

30:50
    Príhoda dostal pas do poloodkryté klece, avšak Coufal skvěle zblokoval jeho pokus.

31:09
    Velká šance, která mohla znamenat vyrovnání! Jan Kuchta jel sám na Filipa Tučka. Havlíčkobrodský zadák zkusil střelu mezi betony, na což brankář Pirátů zareagoval.

32:11
    Mach – 2 min., krosček.

32:15
    Sýkora vystřelil od modré čáry, jeho pokus přelétl branku domácích.

32:37
    Jan Rindoš vystřelil z levého kruhu, Sigmund krásným zákrokem lapil jeho pokus.

33:08
    Bruslaři vyhazují.

33:43
    O kotouč se strhl souboj v obranném pásmu Bruslařů, ze souboje vyšli lépe hosté.

34:26
    Vostiňák z otočky hledal najetého Šugára, který na jeho pobídku nedosáhl.

35:38
    Denis Jeletz vystřelil z mezikruží, o kousek minul branku.

36:03
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Havlíčkobrodský celek ubránil přesilovky Chomutova a srovnává vývoj utkání. Kevin Coufal poslal křižnou přihrávku z levého kruhu na druhou stranu, kde stál DENIS JELETZ, jenž střelou z první překonal Tučka do teploměru! Asistence: Kevin Coufal.

37:16
    Adam Topol si položil na modré čáře Hynka, havlíčkobrodský bek vystřelil, avšak před brankou byl jeho pokus sražen do ochranné sítě.

37:48
    Dominik Mišovic vystřelil z osy kluziště, Sigmund vyrazil jeho pokus.

38:24

38:30
    Sýkora vystřelil od modré čáry, Sigmund měl zakrytý výhled, nakonec si s jeho střelou dokázal poradit.

39:07
    Kuprijanov přihrával na rozjetého Coufala, který se už tlačil do brankoviště. Avšak jeden z obránců Pirátů zblokoval jeho přihrávku.

39:50
    Ve druhé třetině se už nic nestane, jelikož ani jeden z celků se nikam nežene.

Druhou třetinu orámovaly přesilové hry, ve kterých Chomutov nedokázal navýšit vedení. Zejména při dlouhé přesilovce 5 na 3. Jan Kuchta naskočil z trestné lavice, jel sám na Tučka, kterého střelou mezi betony nepřekonal. Bruslaři se dočkali vyrovnání ve 37. minutě, kdy Kevin Coufal našel volného Denise Jeltze, jenž z první překonal brankáře.

Třetí třetina začne v 15:46.

Oba celky jsou již na ledě, za malý moment začne za vyrovnaného stavu třetí třetina.

40:01

40:13
    Chomutovští se ihned vrhli do útočného pásma.

40:38
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Bruslaři se zkraje třetí třetiny dostávají do vedení! Kevin Coufal naznačil střelu u levé tyčky, Tuček na jeho pokus zareagoval. Havlíčkobrodský útočník objel branku, předložil puk PETRU HRDLIČKOVI, který bez problémů poslal puk do poloprázdné klece! Asistence: Kevin Coufal, Martin Zych.

42:00
    Václav Hynek vystřelil z pravého kruhu, Sigmund připraven.

42:58
    Kevin Coufal nabral rychlost podél pravého hrazení, poslal křižnou přihrávku na Kuprijanova, jenž se na poslední chvíli k puku nedostal.

43:36
    Dominik Mišovic využil chyby, jednoho z hráčů Bruslařů, následně chomutovský forvard vystřelil z mezikruží, Sigmund vyrazil puk před sebe, kde stál Rindoš, ten také nedostal puk do svatyně Bruslařů.

44:26
    Besmák – 2 min., podrážení.

44:39
    Piráti právě vstřelili branku! Začínáme opět od nuly! Chomutovští využívají početní výhodu srovnávají krok s havlíčkobrodským komandem. Martin Starý přihrál na Dominika Mišovce, jenž si sjel k levé tyči odkud poslal krosovou přihrávku přes brankoviště ONDŘEJI PRÍHODOVI, jenž střelou do poloprázné branky překonal brankáře! Asistence: Dominik Mišovic, Martin Starý.

45:51
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Bruslaři si po krásné akci berou své vedení zpět! ILARION KUPRIJANOV společně s Petrem Hrdličkou přečíslili hostující obranu. V jízdě si vyměnili kotouč, nakonec to vypadalo, že Hrdlička bude střílet z levé strany, avšak zvolil přihrávku přímo do prázdné klece, které skvěle využil prvně jmenovaný hráč a poslal puk do sítě! Asistence: Petr Hrdlička.

47:46
    Kevin Coufal se dostal do útočného pásma, najížděli si mu oba spoluhráči z lajny, avšak Coufal to vzal na sebe a vypálil přímo do výstroje Tučka.

50:00
    Hrdlička se dostal do útočného pásma, vypálil přes obránce, Tuček schoval touš do výstroje.

50:39
    Velká šance Filipa Mareše, který nikým nehlídaný si sjel od modré čáry do mezikruží, odkud branku přestřelil.

51:40
    Bruslaři dobře brání střední pásmo, nepouští svého soupeře do větších akcí.

52:40
    Piráti se zkoušejí udržet v útočném pásmu, avšak rychlý přístup havlíčkobrodské obrany jim to komplikuje.

53:32
    Žižka – 2 min., napadení.

53:43
    Piráti právě vstřelili branku! Chomutov se prosazuje ve vlastním oslabení a opět vyrovnává! František Hynek přihrál z obranného pásma rozjetému JANU VOSTIŇÁKOVI, jenž se po pravé straně dostal do útočného pásma, dostal se na pravý kruh, odkud střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře! Asistence: František Hynek.

54:21
    Besmák vystřelil od modré čáry, Tuček i přes zakrytý výhled vyrazil puk do bezpečí.

55:17
    Hrdlička to zkusil z pravé strany, Tuček připraven.

56:03
    Chomutovští nahazují puk do útočného pásma a všichni se ženou na střídačku.

56:39
    Šimon Klobouček vystřelil z pravého kruhu, Sigmund vyrazil puk před sebe, poradil si i s následnou dorážkou.

57:40
    Starý tvrdě vypálil od modré čáry, puk se odrazil od zadního mantinelu přímo k levé tyči, kde si kotouč do vlastní branky málem srazil Besmák! Sigmund po puku skočil a lapil jej do své moci.

58:40
    Havlíčkobrodští hokejisté se nemohou dostat do útočného pásma, Chomutov vytvořil zeď ve středním pásmu.

59:45
    Mišovic přihrál na Rindoše, kterému kotouč v kličce přeskočil hokejku. Velká šance Chomutova.

60:00

A jdeme do prodloužení. Ve třetí třetině jsme viděli čtyři branky, oba týmy vsítily po dvou. Nejprve se trefil Petr Hrdlička, chomutovský celek vyrovnal zásluhou Ondřeje Príhody. Za necelou minutu šli do vedení opět Bruslaři díky Ilarionu Kuprijanovovi. V 54. minutě vyrovnal Jan Vostiňák.

60:01

60:31
    Oba dva týmy se chtěly dostat do útoku, avšak obránci obou celků byli proti.

61:00
    Jan Rindoš netrefil branku střelou z levého kruhu.

61:20
    Petr Hrdlička se dostal do útočného pásma, z pravého kruhu tvrdě vypálil, avšak orazítkoval pouze spojnici Tučkovy branky.

61:55
    Coufal se snažil proháčkovat do útočné třetiny, avšak kotouč mu sjel z hole.

62:27
    Kuprijanov hledal zadovkou Topola, jenž se k puku nedostal.

63:00
    František Hynek si na modré čáře poradil s oběma útočníky Brodu, dostal se až před Sigmunda, nakonec z bezprostřední blízkosti trefil tyč!

64:23
    Martin Zych si sjel na levý kruh, vystřelil mimo branku, kotouč se mu ale příhodně odrazil do jízdy, avšak nepřekonal střelou z první Tučka.

64:50
    Besmák dostal pěknou přihrávku od Coufala mezi kruhy. Bek Havlíčkova Brodu přes drobný háček jednoho z beků nedokázal zakončit.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení je minulostí. V nastaveném čase jsme mohli vidět dvě krásné střely, jenž orazítkovaly tyč! Nejprve to byl Petr Hrdlička, jenž střelou z pravé strany trefil spojnici. Z řad Pirátů to byl František Hynek, jenž si obhodil oba útočníky Bruslařů a tvrdou ranou z mezikruží orazítkoval pravou tyč.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Kuprijanov si vymíchal brankáře a forhendovým zasunutím poslal puk do branky.

1. série
    1:0
    Vostiňák nic nevymýšlel vypálil z mezikruží, Sigmund kryje.

2. série
    1:0
    Zych si sjel z levé strany před Tučka, kterého střelou mezi betony nepřekonal.

2. série
    1:1
    Mišovic si položil Sigmunda forhendou kličkou poslal puk do branky.

3. série
    1:1
    Coufal zkusil kličku s brzdou, u které však zakopl a minul branku.

3. série
    1:1
    Starý vystřelil k levé tyči, avšak Sigmund vykopl puk betonem.

4. série
    1:1
    Hrdlička zkusil bekhendovou kličku, kterou Tuček vyrazil.

4. série
    1:1
    Ondřej Príhoda vypálil na vyrážečku, Sigmund kryje.

5. série
    2:1
    Holenda posílá tým do vedení přesnou střelou pod horní tyč.

5. série
    2:2
    Jan Rindoš vyrovnává forhendovou kličkou, kterou zakončil přímo pod víko.