Chomutov – Cheb 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Letňany 4:9 (kon.) | Ústí n/L – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
Hronov – Vrchlabí 1:9 (kon.) | Písek – Tábor 2:5 (kon.) | Mostečtí Lvi – Klatovy 7:4 (kon.)
Nový Jičín – Opava 3:2 (kon.) | Znojmo – Vyškov 7:0 (kon.) | SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 1:3 (kon.)
Žďár n/S – Havlíčkův Brod 4:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 4:2 (kon.) | Příbram – Kobra 5:0 (kon.)
Řisuty – Děčín 2:3 (po pr.)
HC WIKOV Hronov
1:9 (0:1, 1:3, 0:5)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 12.10.2022, 18:00 • Hronov, Zimní stadion • 2. liga skupina Západ • 7. kolo

Hronov dnes inkasoval od hokejistů Vrchlabí devět branek. Jasnou výhru favorita řídil Ondřej Chrtek, jenž zaznamenal tři branky a na další dvě přihrál. Vrchlabí rozhodlo už ve druhé třetině, kdy vstřelilo tři góly, nicméně až do 30. minuty platil stav 1:0 pro hosty. Demolice proběhla hlavně ve třetí třetině, kterou hosté vyhráli 5:0. Celkově si tak připsali tři body za vítězství 9:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:27:36)

59:22
    Desátý gól nepřišel! Duchan se ocitl sám před brankovištěm, ale prostor v horní části branky nenašel.

58:54
    Po zakázaném uvolnění Hronova se bude vhazovat v útočném pásmu Vrchlabí.

58:07
    Hosté se prezentovali dalším střeleckým pokusem, který byl tentokrát vyražen do sítě nad brankou.
    57:14 Jan KEREKANIČ - 1:9

57:14
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Desítka je zase o něco blíže. Devátou branku Vrchlabí přidává krásnou střelou od modré čáry obránce JAN KEREKANIČ. 1:9. Asistence: Filip Krsek a Samuel Duchan.

56:15
    Utkání se už z obou stran jen a pouze dohrává. Je naprosto jasné, že spokojenější budou hokejisté Vrchlabí, kteří si s chutí zastříleli.

55:11
    Richard Bořuta zkusil před brankou hostů štěstí nadvakrát. Roman Krinwald si ale prostor mezi betony pohlídal.
    54:28 Filip MONÍK - 1:8

54:28
    Hosté předvedli ideální přechod do útoku. Z druhé branky v dnešním zápase se raduje FILIP MONÍK, jehož střela rozvlnila síť. 1:8. Asistence: Petr Poppel.

54:21
    Mikulec po přejetí útočné modré čáry zápěstím vystřelil. Krinwald jeho pokus posunul nad bránu.

53:58
    Nahození domácích od modré čáry bylo lehce tečováno. Puk ale zapadl asi metr vedle vzdálenější tyče.

53:23

52:43
    Pobídka Váchy hledala před brankou jeho spoluhráče, ale Jakub Tichý si lapačkou nakonec poradil.

52:19
    Po zásahu brankáře se do šance dostal Pavelka, který v ideální pozici mezi kruhy minul.

51:40
    Také Hronov si po delší době zahraje přesilovku, nicméně krátce po buly se Vrchlabí osvobodilo vyhozením kotouče přes všechny čáry.

51:23
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí:
    Tomáš Bláha – 2 min., sekání.

50:30
    Jirků se zleva dostal do výborné pozice. Kotouč tlačil po ledě, jenže levý beton brankáře byl pohotový.

50:02
    Další zákrok pro brankáře Krinwalda, který zatím mnoho práce nemá.

48:50
    Yailov se před brankou dostal k dorážce ve chvíli, kdy hostující gólman ležel. Gól z toho ale nakonec nebyl.

48:06
    Tentokrát Vrchlabí nevyšla rozehrávka, a proto muselo být pískáno zakázané uvolnění.
    47:36 Ondřej CHRTEK - 1:7

47:36
    Další branka v síti domácích! Znovu se prosadil ONDŘEJ CHRTEK, který se dostal k odraženému kotouči a úspěšně jej poslal do horních pater svatyně Hronova. 1:7. Asistence: Filip Moník a Patrik Urban.

47:24

47:01
    Hosté opět zatlačili. Tichý nedopatřením posunul bránu, za což se vylučovat samozřejmě nemůže.
    45:34 David CHALUPA - 1:6

45:34
    Přesilovkové galapředstavení hostů pokračuje! Ondřej Chrtek přes brankoviště našel DAVIDA CHALUPU, který už měl snadnou práci. Puk dostal za brankovou čáru do zcela odkryté klece. 1:6. Asistence: Ondřej Chrtek a Tomáš Perička.

45:24
    Vyloučení v týmu HC WIKOV Hronov:
    Jakub Tichý – 2 min., sekání, odpyká David Putz.

45:03
    Jan Hašlar – 2 min., sekání.

44:41
    Vrchlabí se žene za dalšími góly. Zdá se, že závěr utkání si bude užívat.
    43:25 David CHALUPA - 1:5

43:25
    Chvíli po konci přesilovky pěti proti třem hosté znovu vedou o čtyři branky. Elitní přesilovková formace se opětovně zaskvěla, na konci celé akce byl DAVID CHALUPA. 1:5. Asistence: Patrik Urban a Tomáš Perička.

42:55
    Andrei Subbotin – 2 min., sekání.

42:30
    Akhmetianov mohl snížit na rozdíl jediného gólu, když upaloval sám na bránu, jenže mezírku mezi betony nenašel.

41:56
    Jeden z hostů zůstal úplně sám na pravém kruhu, avšak celou situaci se snažil ještě vyšperkovat přihrávkou před bránu, což se úplně nepovedlo.

41:23
    Saveliy Kozlov – 2 min., napadení.

40:51
    Na začátku třetí třetiny se zatím hodně přerušuje. Hosté nyní vyhodili na zakázané uvolnění.

40:01

Je za námi druhá třetina, po které Vrchlabí vede 4:1. Hosté skórovali třikrát během tří minut, navíc se jim opět dařilo v přesilovkách. Pár sekund před sirénou ale snížil Štrombach, takže Hronov možná ještě má nějakou naději, ale bude to mít hodně těžké.

40:00
    39:07 Filip ŠTROMBACH - 1:4

39:07
    Hronov právě vstřelil branku!
    Aktivní FILIP ŠTROMBACH se dočkal zaslouženého gólu, který Hronov možná dostává zpět do hry. Útočník domácích se ocitl sám před brankářem a dokázal mu posunout touš mezi betony. 1:4. Asistence: Jan Hašlar.

38:45
    Rychlá předávka kotouče v útočném pásmu se Vrchlabí nepodařila.

37:38
    Putz se snažil dostat dopředu, ale v rozhodující chvíli upadl. Tentokrát se vylučovat nebude, poněvadž útočník domácích spadl na led sám.

37:12

36:27
    Teď už hokejisté v bílém stačili poslat puk pryč z vlastního pásma.

36:02
    Další Bláhův pokus byl vyražen do ochranné sítě. Hra je opětovně přerušena.

35:39
    Ideální střeleckou pozici měl před sebou Bláha, jehož pokus ale trefil hruď pozorného brankáře.

35:12
    Jakub Veselý – 2 min., hákování.

35:01
    Boukal se dostal do úzkých. Měl co dělat, aby neudělal chybu, po které by domácí zamířili do útoku.

34:00
    Do konce druhé třetiny zbývá šest minut. Vrchlabí načíná další útočnou akci.

33:25
    Vácha se u modré čáry parádně zbavil bránícího hráče a rázem si najel do ještě lepší pozice. Mířil nahoru, jenže tentokrát domácí gólman stačil zasáhnout.
    32:28 Filip KRSEK - 0:4

32:28
    A je tady další branka! Úplně sám se na brankáře Tichého vydal FILIP KRSEK, který jej překonal zakončením nad levé rameno z pohledu útočícího hokejisty. 0:4. Asistence: Jakub Tatar a Samuel Duchan.

32:09
    Je vidět, že domácí jsou nyní psychicky dole. Opět se hosté snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
    31:25 Ondřej CHRTEK - 0:3

31:25
    Další využitá přesilovka Vrchlabí! Tomáš Perička od modré čáry přihrál na kruh ONDŘEJI CHRTKOVI, který to lépe snad ani trefit nemohl. Vymetl horní růžek u zadní tyče. 0:3. Asistence: Tomáš Perička a David Chalupa.

31:02
    Jakub Exner – 2 min., krosček.

30:56
    Duchan zkoušel štěstí z úhlu, ale Tichý se překvapit nenechal. Posléze Hronov vyhodil na zakázané uvolnění.

30:16
    Přehoupli jsme se do druhé poloviny řádné hrací doby. Nyní hostům hraje vše do karet. Vedou o dva góly a zároveň mají hru pod kontrolou.
    29:34 Ondřej CHRTEK - 0:2

29:34
    Hosté se dostávají do dvoubrankového náskoku, když se podruhé v utkání radují z přesilovky. Prostor ke střele si našel ONDŘEJ CHRTEK, který zavěsil naprosto přesně nad lapačku. 0:2. Asistence: Patrik Urban.

28:50
    Richard Bořuta – 2 min., sekání.

27:58
    Veselý rychle nabízel touš do předbrankového prostoru. O pár sekund později přišla střela z kruhu, která ale nebyla zrovna nejpřesnější.

27:24

27:01
    Domácí si sice dlouho přihrávali v útočné třetině, ale ke střele se nedostali, poněvadž pobídky byly příliš pomalé.

26:28
    Arslan Akhmetianov – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

Jakub Kynčl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

26:28
    O puk se bojovalo u mantinelu. Černá guma zároveň nebyla vidět, načež sudímu došla trpělivost a raději hru přerušil.

25:45
    Salnikov nepřesně přihrál směrem za sebe do neutrální zóny, takže začátek přesilovky Hronov nemůže hodnotit kladně.

24:23
    Vrchlabí mělo problémy s rozehrávkou. Až nyní se povedlo dostat kotouč alespoň do střední třetiny.

23:15
    Nutno ale doplnit, že Hronov předvádí aktivní vstup do druhého dějství. Vystřelil od modré čáry, Krinwald si poradil.

22:49
    Štrombach se po křídle proháčkoval do útočného pásma, ale následně se mu kolegové nenabídli, a tak aktivní hráč s číslem 86 na dresu o hrací předmět přišel.

21:50
    Rychlé přenesení hry do útočného pásma Hronova, jenže přihrávka, která měla mířit před bránu, byla sražena do rohu kluziště.

21:12
    Na druhé straně vyslal ránu od modré čáry Oborník, avšak gólman včas a dobře zasáhl pravým betonem.

20:37
    Do prvního útočného snažení ve druhé třetině se dostali domácí, kteří však nezvládli finální fázi.

20:01

Je za námi první třetina, která hned v úvodu nabídla gól hostujícího Vrchlabí. V přesilovce se z dorážky prosadil Moník, ale následně jsme už žádný další gól neviděli. Zvednou se domácí hokejisté v prostřední třetině?

20:00

19:16
    Tichý vytáhl parádní zákrok. Zakončujícího hráče stačil vybruslit a precizně zasáhl ramenem.

18:13
    Střílená pobídka Subbotina prosvištěla kousek vedle zadní tyče. Krinwald situaci jistil.

17:47

17:10
    Na druhé straně však přišlo přečíslení, při kterém forvard domácích zamířil pár centimetrů nad horní tyč.

16:50
    Hostující kapitán Urban předvedl nádhernou individuální akci, když se dostal mezi dva obránce, ale v zakončení neuspěl. Vysloužil si ale od spoluhráčů velkou pochvalu.

16:13
    Začátek přesilové hry řídil na modré čáře Perička, jenž rychle posunul touš do strany, avšak poté přišla střela, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

15:47

15:07
    Tichý měl tentokrát velké problémy, když nezachytil nahození ze středního pásma. Poté ale přece jen vše napravil, přestože měl potíže a útočník nebyl daleko k dorážce.

14:17
    Jeden z hostů vyplaval sám před brankou, avšak Tichý vystrčil svou hokejku a k bekhendovému zakončení jej nepustil.

13:37

13:20
    Do kotouče se pořádně opřel Pavelka, avšak jeho pokus až k brankáři Vrchlabí nedoputoval.

12:42
    Nyní sledujeme boj u mantinelu blízko útočného pásma Hronova. Ani tentokrát to však jako přesilovce v podání hokejistů v bílém nevypadá.

12:09
    Vypadalo to, že Hronov na začátku své přesilovky zahrozí, nicméně o chvíli později přišlo vyhození, pro které si musel dojet gólman Tichý.

11:37
    Jakub Tatar – 2 min., vysoká hůl.

11:25
    Nyní sledujeme slabší pasáž tohoto utkání. Ani jedna strana se nedostává do palebných pozic.

10:00

09:29
    Teď už ale Vrchlabí vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Oba celky posílají na led čerstvé síly.

09:08
    Akhmetianov si mezi kruhy našel ideální střeleckou pozici. Kotouč tlačil k tyči, ale opět se zaskvěla lapačka hostujícího muže v masce.

08:29
    Hosté možná zbytečně touš jen neodevzdali a poté se v přesilovce vydali domácí do přečíslení dvou na jednoho. Zakončení vzal na sebe Jakub Exner, který o kousek minul.

08:00
    Ondřej Chrtek – 2 min., krosček.

07:59
    Nebezpečná střela z úhlu jen kousek zamířila nad horní tyč domácí svatyně.

07:32
    Kvůli nepřesné rozehrávce domácích bylo odpískáno zakázané uvolnění. Těžiště hry se stěhuje před Tichého.

06:33
    Útočná snaha hostujících hokejistů vyšla vniveč. Hokejisté Hronova už dostali černou gumu do neutrální zóny.

05:43
    Kozlov nahodil kotouč od modré čáry s tím, že jeho spoluhráči se k teči nedostali. Krinwald zakročil lapačkou a přerušil hru.

05:12
    Hronov se nyní nadechl a také on se dostává do kombinace, nicméně zatím si žádnou větší příležitost nevytvořil.

04:33
    Hned po buly vypálil jeden z domácích beků, pro brankáře Vrchlabí to ale byla celkem snadná práce.

04:04
    Štrombach těsně za modrou čárou vyzkoušel pozornost brankáře Krinwalda, který zasáhl vyrážečkou.
    02:48 Filip MONÍK - 0:1

02:48
    Hosté se dostávají do vedení hned při první přesilovce! Chrtek dostal kotouč mezi kruhy k Chalupovi, jehož střelu gólman vyrazil před pohotového FILIPA MONÍKA, který se nemýlil. 0:1. Asistence: David Chalupa a Ondřej Chrtek.

02:20
    Hosté se na začátku své přesilovky nedokázali usadit v útočném pásmu. Posléze přišlo vyhození přes všechny čáry.

01:58
    Jakub Veselý – 2 min., krosček.

01:33
    Lukáš Vácha střílel od modré čáry, avšak jeho pokus zaplul zhruba metr vedle zadní tyče.

01:09
    Subbotin lehkou žabičkou nabízel kotouč na střed kluziště, ale jeho spoluhráči se zpracování nevydařilo.

00:28
    Hokejisté Vrchlabí začali utkání mírným tlakem, ale úvodní pokus směrem na bránu nezaznamenali.

00:01

HC WIKOV Hronov: Tichý (Ševců) – Salnikov, Mikulec, Kozlov, Pavelka (A), Heligr, Exner (C), Amirov – Kubeček, Akhmetianov, Bořuta, Hašlar (A), Bondar, Putz, Veselý, Yailov, Subbotin, Štrombach
    Trenér: Jan Pavelka

HC Stadion Vrchlabí: Krinwald (Vacek) – Fiala, Štembera, Vácha, Boukal, Oborník, Kynčl, Kerekanič, Perička – Chalupa, Chrtek (A), Poppel, Moník, Duchan, Krsek, Urban (C), Cerman, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Battěk – Hofman, Řezníček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 40. Štrombach (Hašlar) – 3. Moník (Chalupa, Chrtek), 30. Chrtek (Urban), 32. Chrtek (Perička, Chalupa), 33. Krsek (Tatar, Duchan), 44. Chalupa (Urban, Perička), 46. Chalupa (Chrtek, Perička), 48. Chrtek (Moník, Urban), 55. Moník (Poppel), 58. Kerekanič (Krsek, Duchan)

Rozhodčí: Battěk – Hofman, Řezníček