Detroit – Montreal 3:0 (kon.) | Columbus – Tampa 2:5 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 4:1 (kon.)
San Jose – Carolina 1:2 (kon.) | Buffalo – Florida 3:4 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Florida Panthers
Sobota 15.10.2022, 19:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u kanadskoamerické NHL, která je na začátku své nové sezony. V rámci sobotního programu se proti sobě utká Buffalo Sabres, jenž v domácím prostředí KeyBank Center vyzve Floridu Panthers. Uvidíme tak souboj dvou týmů z Atlantické divize, jenž v úvodních zápasech nezaváhaly a připsaly si vítězství. Zahajovací buly bude vhozeno krátce po devatenácté hodině českého času.

Buffalo Sabres:
    Domácí tým v prvním utkání sezony nezaváhal a na domácím ledě porazil Ottawu výsledkem 4:1. A jednalo se o velký obrat, protože Senátoři od 11. minuty díky Tkachukovi vedli. Jenže už ve 28. minutě mělo Buffalo jednobrankový náskok, když se prosadil John-Jason Peterka a vítězný gól trefil dalším mladík Rasmus Dahlin. Ottawa se držela na dostřel až do 60. minuty, ale v ní se dvakrát během patnácti sekund prosadil do prázdné klece další Švéd Victor Olofsson.

Buffalo během sezony nezaznamenalo až tak moc změn. Klub jako volní hráči opustili třeba Dustin Tokarski, Mark Pysyk nebo Drake Caggiula. Na druhou stranu, dres Sabres budou oblékat třeba Eric Comrie, či Riley Sheahan. Nezapomínejme navíc, že klub disponuje šikovnými kanadskými mladíky jako jsou Owen Power, Dylan Cozens nebo Peyton Krebs, což do budoucna může znamenat extratřídu.

Florida Panthers:
    Ani Florida nezaváhala, pro výhru si totiž dojela na led Islanders. Na branku se čekalo až do 33. minuty, kdy se prosadil Eetu Luostarinen. Ačkoliv New York zkraje třetí části vyrovnal a ztrestal Gudasovo vyloučení, za půl minuty už Panteři vedli trefou Patrica Hornqvista a do prázdné branky se trefil Matthew Tkachuk, předsezonní posila z Calgary.

Předsezonní pohyb v kádru Floridy byl výrazný, tým opustili třeba Jonathan Huberdeau nebo Markus Nutivaara. Naopak na slunném Sunrise nově hrají třeba Marc Staal, Chris Tierney, Michael Del Zotto nebo již zmiňovaný Matt Tkachuk.

Poslední vzájemné zápasy:
    Florida – Buffalo 4:3 (9.4.2022)
    Buffalo – Florida 3:5 (3.4.2022)
    Buffalo – Florida 1:6 (8.3.2022)
    Florida – Buffalo 7:4 (3.12.2021)
    Buffalo – Florida 3:2 (4.1.2020)

Florida vyhrála čtyři z posledních pěti vzájemných zápasů.

Československá stopa v týmech:
    Radko Gudas: 1 zápas, 1 bod (0+1).

Buffalo Sabres: Comrie (Cra. Anderson) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Olofsson – Quinn, Mittelstadt, Tuch – Krebs, Cozens, Peterka – Girgensons (A), Asplund, Okposo (C).
    Trenér: Don Granato

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Reinhart – M. Tkachuk, Bennett, Balcers – Luostarinen, Lundell, White – Lomberg, Cousins, Hörnqvist (A).
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: O'Rourke, Lee – Hughes, Alphonso.

00:01

00:20
    Florida vyhrála zahajovací buly a ihned se usazuje v útočném pásmu.

00:40
    Barkov bojoval o puk za brankou Knighta, kotouč ale končí mimo hrací plochu.

00:55
    Buffalo pouze vyhazuje kotouč do středního pásma, kde ho ale sbírají obránci Panterů.

01:40
    Buffalo se sice dostalo do útočného pásma, ale ihned o puk přichází díky dobrému dostupování Panterů.

02:40
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    John Peterka – 2 min., hákování.

02:55
    Ekblad byl ve vynikající příležitosti k otevření skóre, Comrie byl ale proti.

03:20
    Comrie zatím ustává tlak, který na něj vyvíjí hráči Floridy a drží stále svůj tým.

04:30
    Po vyhození puku jsou opět Panteři zpět v útočném pásmu. Kombinace probíhá hlavně za brankou Comrieho.

04:40
    Peterka je již na ledě, Buffalo přežilo první oslabení v zápase.

05:30
    Dahlin se nyní snaží odzadu založit útok z levé strany.

06:00
    Knight musí být po šesti minutách v brankovišti velice studený, neboť na něj zatím žádná střela nemířila.

06:20
    Balcers pálil z levého kruhu po přihrávce od Tkachuka, Comrie zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

07:00
    Tkachuk se snažil překvapit protihráče rychlou přihrávkou až za branku Comrieho. Tam ho ale nikdo z Panterů dojet nestihl a je pískán icing.

07:30
    Spencer Knight si připisuje první zákrok po střele Cozense.

08:08
    Opět přihrávka přes všechny čáry vyústila pouze v zakázaně uvolnění Floridy.

08:10
    Druhý zákrok pro Knighta po střele Dahlina z modré čáry.

08:35
    Dahlin si neporozuměl se spoluhráči a namazal Barkovovi přesně na levý kruh. Ten to zkusil z první, ale Comrie jeho pokus vyráží.

09:45
    Lomberg se snažil kličkama dostat až ke Comrieho kleci, tam si na něj počíhal Ljubuškin.

10:35
    Sabres právě vstřelili branku! ALEX TUCH se rychle dostal po pravé straně až k Knigtovi, zakýval rameny a střelou mezi nohy otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: Henri Jokiharju, Eric Comrie.
    10:35 Alex TUCH - 1:0

11:20
    Buffalo po vstřelené brance ožilo a usazuje se nyní v útočném pásmu.

11:50
    Je pískáno další zakázané uvolnění Floridy.

12:05
    Bennett dostal přesnou přihrávku přesně na osu hřiště, kde byl úplně osamocený. Comrie si ale proti němu vyjel a puk mu zaplul přesně do nastavené lapačky!

12:30
    Nahození do útočného pásma se povedlo a Buffalo se opět usazuje před brankou Knighta.

13:50
    Forslingova rána z modré skončila opět v lapačce Comrieho, který zatím chytá ve veliké pohodě.

14:03
    Florida právě vstřelila branku! Tak na takovou ránu Comrie dlouho nezapomene. S takovou bombou neměl absolutně šanci cokoliv udělat. COLIN WHITE dostal přesnou přihrávku na osu hřiště a ránou z voleje se trefil přesně od horní tyče do branky – 1:1. Asistence: Eetu Luostarinen, Anton Lundell.
    14:03 Colin WHITE - 1:1

15:00
    Samuelsson čekal na přihrávku od Cozense, který ho hledal, ale puk zvedl natolik, že trefil Samuelssona přesně do obličeje a míří na střídačku s krvavým šrámem.

15:30
    Hráči nyní svádí souboj o puk v rohu hřiště u klece Spencera Knighta.

15:52
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost.

16:00
    Olofsson pálil z osy hřiště, Knight chytá a přerušuje hru.

16:40
    Forsling skvěle dostoupil Olofssona na pravé straně a natlačil ho na mantinel s úmyslem vybojovat a následně vyhodit puk z pásma.

17:15
    Tuch hledal Mittelstadta před brankou Knighta, k tomu už ale puk nedošel a Florida se osvobozuje vyhozením puku až ke Comriemu.

18:09
    Florida právě vstřelila branku! Forsling nejprve pálil z modré, Comrie jeho ránu vykryl, ale kotouč mu propadl přesně teploměrem. Jako první si kotouč našel MATTHEW TKACHUK a dorazil ho přesně za záda Comrieho – 1:2! Asistence: Gustav Forsling.
    18:09 Matthew TKACHUK - 1:2

18:51
    Sabres právě vstřelili branku! Je opět srovnáno. Peterka našel zadovkou rozjetého ZEMGUSE GIRGENSONSE a ten střelou do rohu vymetl všechny pavučiny v brance Knighta – 2:2! Asistence: John-Jason Peterka, Rasmus Dahlin.
    18:51 Zemgus GIRGENSONS - 2:2

19:20
    Rychlý přechod do pásma vyústil v přečíslení dva na jednoho. Tuto šanci ale Panteři využít nedokázali!

20:00

V první třetině se již nic nestane. Jako první se do vedení dostalo Buffalo, kdy se dokázal prosadit v 11. minutě Alex Tuch a využít tak toho, že Spencer Knight nebyl vůbec rozchytaný. O tři minuty později vyrovnal na 1:1 Colin White po přesné ráně z osy hřiště. Následně šla Florida poprvé v dnešním zápase do vedení po přesné dorážce Tkachuka v předbrankovém prostoru. Poslední slovo měl ale Girgensons, kterého našel přesně JJ Peterka a srovnal tak na prozatímních 2:2.

Druhá třetina začne zhruba ve 20:10

Střely na branku po první třetině – 13:16 ve prospěch Floridy.

Hráči již míří na led, druhá třetina začne za malou chvíli.

20:01

20:05
    Zahajovací buly druhé třetiny vyhráli Panteři a ihned se cpou do útočného pásma.

20:30
    Florida nyní v šesti, je signalizována výhoda.

20:47
    Rasmus Dahlin – 2 min., krosček.

21:00
    Bomba od modré, Comrie vyráží puk do rohu.

21:16
    Frosling pálí opět z modré, Comrie nyní puk chytá a přerušuje hru.

21:30
    Bennett to zkusil z pravé strany, střela byla ale zblokovaná obráncem. Florida si ale stále drží útočné pásmo.

22:15
    Mittelstadt vyhazuje puk a jeho formace může konečně vystřídat.

22:31
    Florida právě vstřelila branku! AARON EKBLAD si vyjel s pukem na vrcholek levého kruhu a přesně do pravé šibenice dokázal zavěsit puk – 2:3! Asistence: Aleksander Barkov, Sam Reinhart.
    22:31 Aaron EKBLAD - 2:3

23:20
    Peterka nyní zaváží puk po levé straně do pásma.

23:40
    Jeff Skinner obdržel přesnou přihrávku před branku, kde stačilo pouze zvednout puk a zavěsit. Skinner to nedokázal dostatečně a trefil se přesně do nastavené lapačky!

23:50
    Tkachuk vyhazuje puk obloukem do středního pásma.

24:20
    Alex Tuch to nyní zkusil z osy hřiště mezi betony Knighta. Ten byl pozorný a puk vyráží do rohu.

25:10
    Knigth rozehrává na Gudase, který se snažil o rychlé přenesení hry.

25:33
    Zemgus Girgensons – 2 min., hrubost.

25:50
    Cozens dokázal vyvézt puk ve vlastním oslabení do útočného pásma a šetří cenný čas.

26:34
    Minuta z přesilové hry Floridy je minulostí, zatím se do nijak dobrého zakončení Panteři nedostali.

27:34
    Buffalo se dokázalo ubránit v tomto oslabení, Girgensons je již na ledě.

28:24
    Ilja Ljubuškin – 2 min., nedovolené bránění.

28:40
    Dvě přesilové hry v rychlém sledu. Florida se bude snažit o zvrácení zápasu.

28:55
    Tkachuk se snažil o zakončení mezi nohama, tato parádička mu však nevyšla.

29:30
    Buffalo dokázalo vyhodit a osvobodit se na krátkou chvíli.

30:26
    Ljubuškin je na ledě. Buffalo dokázalo i druhé oslabení ubránit.

31:04
    Josh Mahura – 2 min., držení.

31:04
    Také Buffalo si nyní bude moci zkusit přesilovku po komerční pauze.

31:15
    Knight si připisuje zákrok po střele z pravé strany.

31:50
    Panteři dokázali vyhodit puk přes všechny čáry. Buffalo má zatím problém usadit se v útočném pásmu.

32:40
    Bennet vybojoval puk v rohu kluziště a ihned ho vyhazuje až ke Comriemu. Velice nepovedená přesilovka Šavlí.

33:20
    JJ Peterka hledal spoluhráče na mezikruží, puk se ale zamotal mezi hráči a zpomalil tak rychlý přechod Buffala do pásma. Z této šance nakonec nic nevzniklo.

34:05
    Ekblad rozehrává na Barkova, který zaváží puk do pásma středem kluziště.

35:10
    Bennett to vzal na sebe a zkusil to z pravého kruhu. Tyč branky Comrieho ale byla proti a nedovolila Floridě odskočit na rozdíl dvou branek!

36:00
    Power to zkusil z modré čáry, kotouč se od Knighta odrazil až do ochranné sítě.

37:00
    Tkachuk hledal Balcerse křižnou přihrávkou, na toho byla ale přihrávka příliš dlouhá. Comrie nemusel zasahovat.

37:11
    Jacob Bryson – 2 min., podrážení.

37:45
    Florida právě vstřelila branku! Tkachuk zavezl puk do pásma a vystřelil. Tuto střelu Comrie stačil vyrazit ale pouze na BRANDONA MONTOURA, který si puk našel, plácl do něj a puk přešel přesně za záda gólmana Šavlí – 2:4! Asistence: Aleksander Barkov, Matthew Tkachuk.

39:02
    Sabres právě vstřelili branku! RASMUS DAHLIN obdržel přesnou přihrávku do jízdy a střelou přes Radka Gudase trefuje přesně pravý roh branky, který si v dnešním zápase Spencer Knight nedokáže vůbec pokrýt – 3:4! Asistence: Alex Tuch.
    39:02 Rasmus DAHLIN - 3:4

40:00

Druhá třetina je u konce. Florida opět dokázala dvakrát skórovat – nejprve Ekblad, následně Montour. V poslední minutě vyprášil pravý roh branky Rasmus Dahlin a snížil na 3:4. Můžeme se tedy těšit na závěrečnou třetí třetinu, která bude jistě velice zajímavá, neboť utkání není ani zdaleka rozhodnuté.

Třetí třetina začne zhruba ve 21:05

40:01

40:05
    Zahajovací buly třetí třetiny ovládli Panteři.

40:20
    Panteři na nic nečekají a ihned vyráží směr branka Comrieho.

40:50
    Zakázané uvolnění přesune hru před branku Knighta.

41:00
    Dahlin rozehrává akci z vlastního pásma.

41:40
    Samuelsson se dostal ke střele z první z pravého kruhu po přihrávce od Dahlina. Knight si střelu pokryl.

42:16
    Peyton Krebs – 2 min., vysoká hůl.

42:40
    Síly na hřišti se vyrovnají, Montour míří na trestnou lavici za faul loktem.

42:54
    Kuriozita dnešního zápasu. Uvidíme poprvé hru 4 na 3. Za podrážení míří na trestnou lavici Bennett.

43:40
    Buffalo se usazuje v útočném pásmu a začíná kombinace.

44:20
    Krebs je na ledě a začíná přesilovka 5 na 3 z pohledu Buffala.

44:35
    Floridě se podařilo vyhodit až ke Comriemu.

44:50
    Dahlin pálil z modré, trefil ale pouze Montoura před brankou Knighta. Buffalo je ale stále v držení kotouče.

46:10
    Okposo si najížděl na přihrávku mezi kruhy, ta na něj ale nedošla. Puk si dřív našel obránce Panterů.

47:10
    Florida nyní vyvíjí obrovský tlak na hráče Šavlí a drtí je v útočném pásmu. Comrie stále odolává střelám Panterů.

48:15
    Skinner nyní inkasoval dva tvrdé hity ve středním pásmu. Velice těžké střídání pro tohoto borce.

49:30
    Až u Comrieho končí akce Panterů, kterým se vůbec nechtělo z útočného pásma a stále zásobovali střelami kanadského gólmana.

50:10
    Forsling se pokusil překvapit Comrieho střelou z modré, ten vyráží puk do rohu.

50:45
    Ofsajd přerušuje útočné snažení Buffala. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:15
    Další ofsajd Šavlí. Hráči si nyní nedokážou pohlídat postavení na modré čáře.

51:30
    Comrie si připisuje zákrok po střele z modré lajny a přerušuje hru.

52:40
    Buffalo se snažilo o založení dalšího útoku z vlastního pásma. Nepřesná rozehrávka spěje ale pouze ke ztrátě kotouče a protiútoku Panterů.

54:20
    Nečekaná střela z vrcholku pravého kruhu, kterou vyslal Barkov. Puk se otřel o rameno Comrieho, který puk nyní vůbec neviděl!

55:45
    Buffalu se nyní nedaří dostat ze spárů Panterů. Přihrávky jsou nepřesné, puky uskakují. Šavlím běží ten čas nyní mnohem rychleji.

56:25
    Po nahození do pásma puk končí pouze v ochranné síti.

58:00
    Špatná rozehrávka Comrieho za jeho brankou málem vyústila v minelu, kterou Panteři nakonec nepotrestali! Pátý gól Floridy by nejspíše rozhodl tento duel!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Comrie je stále v brance.

59:10
    Buffalo si bere oddechový čas. Nejspíše můžeme očekávat brzký útěk Comrieho na střídačku.

59:42
    Šavlím se podařilo dostat do pásma, Comrie je 18 vteřin do konce třetiny na střídačce!

Vyrovnaný zápas mezi Buffalem a Floridou je u konce. V dnešním duelu vítězí Panteři poměrem 4:3, kteří si poslední třetinu už zkušeně pohlídali a berou oba dva body do tabulky Východní konference a Atlantické divize. Rozhodující gól Floridy si připsal ve druhé třetině šťastnou trefou Brandon Montour.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště!

Statistiky

Střely na bránu: 27 – 37 | Přesilová hra: 5/0 – 6/2 | Trestné minuty: 12 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?

Eric Comrie (BUF) – 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,2%, odchytal 59:40
    Spencer Knight (FLA) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 60:00

Česká stopa v utkání

Radko Gudas (FLA) – 0+0, -2 účast, žádná střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:43

Tři hvězdy utkání

1. Matthew Tkachuk (FLA) – 1+1
    2. Aleksander Barkov (FLA) – 0+2
    3. Eric Comrie (BUF) – 33 zák, 3 OG, 89,2% (21:56:17)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 11. Tuch (Jokiharju, Comrie), 19. Girgensons (Peterka, Dahlin), 40. Dahlin (Tuch) – 15. White (Luostarinen, Lundell), 19. M. Tkachuk (Forsling), 23. Ekblad (Barkov, Reinhart), 38. Montour (Barkov, M. Tkachuk)

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Reinhart – M. Tkachuk (A), Bennett, Balcers – Luostarinen, Lundell, White – Lomberg, Cousins, Hörnqvist.

Rozhodčí: O'Rourke, Lee – Hughes, Alphonso

Diváci: 11 481