W. Brémy – Mohuč 0:2 (kon.) | Frankfurt – Leverkusen 5:1 (kon.) | Stuttgart – Bochum 4:1 (kon.)
Wolfsburg – Mönchengladbach 2:2 (kon.) | RB Lipsko – Hertha 3:2 (kon.)
VfL Wolfsburg
2:2 (1:1)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 15.10.2022, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 10. kolo

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek víkendu. (17:35:11)

Po celý zápas byli více na míči domácí, kteří hrozili především po centrech ze stran. Möchengladbach však ukázal skvělou efektivitu v zakončení, kdy se prosadil v 15. a 47. minutě Thuram. Domácí vždy dokázali odpovědět. Do přestávky srovnal v 43. minutě Otávio a v 69. minutě se prosadil krásným zakončením Marmoush. V závěru měli blíž k vítězství hráči Wolfsburgu. Brankář Sommer ale vždy podržel hosty i s dopomocí brankové konstrukce. Zápas ve Volkswagen Aréně tak po 90 minutách vítěze nepoznal.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 12:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:11.

90+3

90+3
    Jeden z útočníku Wolfsburgu si pomohl faulem, který neunikl zraku hlavního arbitra. Odkopávat bude Yann Sommer.

90+2
    Další standardní situaci bude nedaleko šestnáctky zahrávat Maximilian Arnold.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Faul na Thurama se po odmávání ofsajdu pískat nebude.

90
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Maxence Lacroix, přichází Josuha Guilavogui,
    ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Jonas Wind.

89
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Patrick Herrmann.

88
    Jakub Kamiński poslal do vápna načechraný míč z levé strany. Omar Marmoush se uvolnil a svou hlavičkou umístil míč pouze na břevno.

87
    Kevin Paredes měl na kopačce velkou šanci dostat domácí do vedení. Sommer předvedl parádní zákrok!

86
    Žlutá karta pro tým Borussia Mönchengladbach (Kouadio Koné).

Dnešní utkání sleduje 25 000 diváků.

84
    Za potyčku mezi sebou vidí Maximilian Arnold i Lars Stindl žlutou kartu.

83
    Kontroverzní moment nastal po kontaktu ve vápně na Thurama. Rozhodčí Cortus po konzultaci s VAR pokutový kop nakonec nenařídil.

82
    Střelu kolem zdi zvolil Rámí Binsibajní. Brankář Koen Casteels předvedl pohotový zákrok.

81
    Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Paulo Otávio).

81
    Marcus Thuram se prosmýkl mezi obránci Wolfsburgu. Zavadil ale o nohu Paula Otávia. Hlavní arbitr nařizuje přímý kop.

Ondřej Kučera

Branky: 43. Gerhardt (Otávio), 69. Marmoush (Otávio) – 15. Thuram (Pléa), 47. Thuram

Karty:   66. Wimmer (WOF), 81. Otávio (WOF), 84. Arnold (WOF) – 45+2. Weigl (MNC), 84. Stindl (MNC), 86. Koné (MNC)

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix (90. Guilavogui), van de Ven, Otávio – Wimmer (75. Paredes), Svanberg (59. Marmoush), Arnold (C), Gerhardt, J. Kamiński (90. Wind) – L. Nmecha (59. F. Nmecha).
    Náhradníci: Pervan – Fischer, Bornauw, Waldschmidt.

Trenér: Niko Kovač

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Scally, Friedrich, Elvedi, Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann, Stindl (89. Herrmann), Pléa (77. Ngoumou) – Thuram.
    Náhradníci: Sippel – Lainer, Netz, Jantschke, Reitz, Noß, Borges Sanches.

Trenér: Daniel Farke

Rozhodčí: Cortus – Stein, Koslowski