Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 4:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:2 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:0 (po pr.) | K. Vary – Motor ČB 4:3 (kon.)
Vítkovice – Kladno 2:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 16.10.2022, 17:20 • KV aréna Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 11. kolo

Dámy a pánové, to je ode mne pro dnešek vše. Přeji krásný večer z Karlových Varů. (19:56:09)

A je to. Energetici dnes zlomili prokletí domácího ledu a výhrou nad Motorem České Budějovice 4:3 si připisují tři body. Třetí třetina nabídla velice napínavou podívanou. Oba gólmani se měli co ohánět. Ale střelecké štěstí dnes stálo na straně energetiků. Nejprve svůj tým poslal do vedení ve druhé minutě třetiny Jan Hladoník a čtyři minuty na to překonal Dominika Hrachovinu Vít Jiskra. Hosté ke snížení skóre využili tlaku v power-play, kdy Habala prostřelil Martin Hanzl. Poslední minutky si domácí pohlídali i za cenu zakázaných uvolnění a obrovskému tlaku, kterému čelili před Habalovou brankou. Za odměnu si hráči i diváci mohli konečně doma užít děkovačku.

Nejlepší hráč utkání:

Motor České Budějovice: Vráblík Roman
    HJC Energie Karlovy Vary: Habal Vladislav

59:54
    Další zakázané uvolnění energetiků.

59:31
    Neskutečný tlak před Habalem řeší energetici vyhozením na zakázané uvolnění.
    58:49 Martin HANZL - 4:3

58:49
    České Budějovice právě vstřelily branku! Tlak před Habalem zužitkoval Martin Hanzl. Asistence: Milan Gulaš a Martins Dzierkals

57:51
    Hosté hrají bez brankáře.

57:26
    Bartejsova přihrávka Vondráčkovi nesedla.

57:26
    Oddechový čas pro tým Motor České Budějovice.

56:08
    Kohout se hnal do zakončení, kotouč se odrazil od Hrachoviny.

55:37
    Gulašova střela od modré končí v Habalově lapačce.

55:23
    Zakázané uvolnění domácích.

55:03
    Gulaš ujížděl na Habala, ale byl odstaven.

54:27
    Po buly mají kotouč hosté. Doležal prověřil Habala.

54:17
    Zakázané uvolnění hostů.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 19. Koblasa (Pulpán, Havlín), 22. Černoch (O. Beránek, Koblasa), 42. Hladonik (Gríger, Rachůnek), 46. Jiskra (Redlich, Havlín) – 16. Koláček (TS), 26. Pech, 59. Hanzl (Gulaš, Dzierkals)

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán (A), Rohan – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Redlich, Jiskra, Vondráček (C) – Kohout, J. Baláž, Kružík.
    Trenér: David Bruk

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, L. Doudera, Kachyňa – Dzierkals, Hanzl, Tomeček – Valský, Pech (A), Gulaš (C) – Koláček, Vopelka, Doležal – Strnad, M. Toman, Karabáček.
    Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Ondráček, Svoboda