Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.) | Boston – Arizona 6:3 (kon.) | New Jersey – Detroit 2:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
NY Islanders – Anaheim 7:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 6:7 (kon.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.)
Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.) | San Jose – Chicago 2:5 (kon.)
Edmonton – Calgary 3:4 (kon.)
Seattle Kraken
2:5 (0:2, 0:3, 2:0)
Vegas Golden Knights
Neděle 16.10.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Hokejisté Las Vegas díky velmi dobré první a druhé třetině vyhrávají tento zápas 5:2. Seattle v domácí premiéře v této sezoně doplatil na neproměňování šancí. (06:54:08)

59:10
    Tento zápas už Vegas vyhraje, Phil Kessel pálil z ostré pozice, ale trefil jen brankáře. Seattle následně vyhodilo na icing.

58:36
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, puk má kapitán Vegas za svou brankou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Jonathan Marchessault má kotouč ve svém pásmu.

57:11
    Domácí hokejisté vyhazují přes všechny čáry.

57:04
    Nyní budou hrát přesilovku hosté, což je pro ně vítanou zprávou.

57:04
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Yanni Gourde – 2 min., hákování.
    56:17 Jaden SCHWARTZ - 2:5

56:17
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí celek proměnil přesilovku a snižuje na rozdíl tří branek. Skvělou tečí před brankou se prosazuje JADEN SCHWARTZ. Asistence: André Burakovsky a Vince Dunn

56:09
    William Karlsson dokázal zblokovat pokus domácího hráče, bude se vhazovat.

55:45
    Domácí celek má možnost přesilové hry, ale nemůže se stabilněji usadit v útočné třetině.

54:54
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Paul Cotter – 2 min., nedovolené bránění.

54:42
    Jonathan Marchessault měl na hokejce další branku svého celku, ale trefil jen brankáře.

54:09
    Po komerční přestávce pokračujeme dál. Vegas má čtyřbrankový náskok a nenechá si tento zápas už vzít. Domácí doufají ve zdramatizování duelu.
    53:19 Justin SCHULTZ - 1:5

53:19
    Brankář Vegas čisté konto v tomto zápase neudrží, po rychlém přenesení hry se prosazuje neobsazený JUSTIN SCHULTZ. Křížná přihrávka útočným pásmem byla velmi dobrá, obrana Vegas nedokázala zasáhnout. Asistence: André Burakovsky a Matthew Beniers.

53:03
    Hra byla přerušena, vhazovat se nyní budeš ve středním pásmu. Vegas vyhrálo buly a kotouč nahodilo do útočného pásma.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 54. Schultz (Burakovsky, Beniers), 57. Schwartz (Burakovsky, Dunn) – 1. Kolesar (W. Carrier), 4. Marchessault (N. Roy, Pietrangelo), 34. Re. Smith (Ma. Stone, Eichel), 38. Marchessault (Stephenson, Theodore), 40. Theodore (Kessel, Eichel)

Seattle Kraken: Mar. Jones (41. Grubauer) – Dunn, Larsson (A), Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – B. Tanev, Gourde, Eberle (A) – McCann, Beniers, Burakovsky – Donato, Geekie, Kuhlman.
    Trenér: Dave Hakstol

Vegas Golden Knights: Hill (Lo. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Ma. Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, Cotter – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Berg, Baker

Diváci: 17 151