Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.) | Boston – Arizona 6:3 (kon.) | New Jersey – Detroit 2:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
NY Islanders – Anaheim 7:1 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 6:7 (kon.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.)
Dallas – Nashville 5:1 (kon.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.) | San Jose – Chicago 2:5 (kon.)
Edmonton – Calgary 3:4 (kon.)
San Jose Sharks
2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Chicago Blackhawks
Neděle 16.10.2022, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Statistiky
    Střely na bránu: 26 – 25 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 18 | Oslabení: 0/2 – 2/3

3. Jack Johnson (CHI) 0+1 (06:59:29)

Neskutečný obrat se povedl hostujícímu celku, který po první třetině prohrával 0:2. Pak ale přišli dva góly v oslabení a právě ty dnešní zápas rozhodli. V poslední třetině ještě vedení Blackhawks navýšili Taylor Raddysh a Jason Dickinson. Domácím už se prosadit nepodařilo a dnešní zápas tak ovládlo Chicago.

59:44
    Hru ještě přerušil ofsajd.

59:35
    Ani jeden tým už nic nevymýšlí a pouze v rámci pravidel dohrávají zápas.

58:40
    Ještě přichází střela hostů, ale ta končí mimo bránu.

57:45
    Tohle už si Chicago zajisté pohlídá. Chvíli to vypadalo, že Sharks přeci jen odvolají gólmana, ale nakonec Lahkonen zůstává v bráně.

57:01
    Domácí se stále snaží dohnat svou ztrátu, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu a dostat k tolik potřebné střele.

56:05
    Kahkonen přerušuje hru lapačkou.

55:55
    Chicago se usazuje v útočném pásmu. Střela Nieta končí v ochranné síti a hra je přerušena.

55:11
    Ačkoliv je dnešní zápas prakticky rozhodnutý, tak domácí ce stále snaží najít další recept na Mrázka.

54:25
    Hru přerušuje zakázané uvolnění zapříčiněné nepřesnou přihrávkou.

53:52
    Domácí přečkali oslabení s přehledem. Dokonce se jim i podařilo dostat do několik šancí. Ani jednu ale nevyužili.

53:09
    Mrázkův senzační zákrok proti Hertlovi mu sebral gól z hokejky.

52:40
    Sharks se dostali do šance, kterou ale na modré čáře přerušil ofsajd.

52:10
    Chicago hraje opatrněji, svou přesilovku začali dobře, když vyhráli buly. Poté se domácím ale povedlo vyhodit.

51:42
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Nick Bonino – 2 min., podrážení.

51:10
    Domácí jsou značně rozhození, mají problém si dobře přihrát a udržet si puk na hokejkách.
    49:37 Jason DICKINSON - 2:5

49:37
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Poté co Hertl na modré čáře trefil místo puku hokejku protihráče se dostali hráči Chicaga do přečíslení dv ana jednoho., Kurashev poslal kotouč na JASONA DICKINSONA, který přidává již pátou branku Blackhawks. Asistence: Philipp Kurashev.

48:37
    Hostující celek pořád nemá dost a využívá každé příležitosti dostat se do toku.

47:40
    Vypadalo to na nadějnou šanci na straně domácích, ale nakonec celá akce končí vyhozením puku do rohu.

46:58
    Sharks se usazují v útočném pásmu. Hertlova střela končí zásahem Mrázka.

46:25
    Chicagu se podařilo rozjet akci tři na jednoho, ale nepřesná přihrávka je vyhání z pásma.
    45:08 Taylor RADDYSH - 2:4

45:08
    Čtvrtá branka Blackhawks je tu. TAYLOR RADDYSH ses dostal do samostatného úniku a neměl problém se zakončením. Asistence: Tyler Johnson.

44:41
    Hru přerušuje zakázané uvolnění domácích.

43:58
    Tentokrát už hru přerušuje Petr Mrázek, který si raději kotouč pohlídal.

43:09
    Od začátku třetiny si ani jeden gólman prakticky nesáhl na puk. Oba týmy hrají na tolik opatrně, že nestřílí-

42:20
    Stále se ani jeden tým nemůže usadit v útoku. Když už se to někomu náhodou povede, tak nevystřelí.

41:24
    Oba celky přejíždějí napříč pásmama. Při hře 4 na 4 se zatím neprosadil ještě ani jeden.

40:40
    Kahkonen přerušuje hru po střele od modré.

40:01
    Jonah Gadjovich – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jarred Tinordi – 2 min., hrubost,
    Andreas Athanasiou – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

40:01

Druhá třetina přinesla překvapivý vývoj. Chicago dokázalo během pouhých tří minut otočit průběh zápasu. Nejprve se prosadil hostující kapitán Toews. Následovala přesilovka Sharks, která však byla více než prospěšná pro hosty. San Lafferty dorazil kotouč do odkryté brány. Ten stejný útočník se prosadil znovu v oslabení o dvě minuty později, když překvapil Kahkonena.

40:00

39:22
    Hosté se dostali do přečíslení, ale vzhledem k pomalému bruslení se dostali do ofsajdu.

38:50
    Kahkonen si na puk sáhl hokejkou a rozehrál ho na své spoluhráče. Ti zkusili z mezikruží poslat pas na Mrázka, který úspěšně chytá.

38:15
    Mrázek přerušuje hru svou lapačkou. Následné buly vyhrávají hosté, kteří rychle vytváří protiakci.

37:45
    Domácí hrají velice opatrně, naopak hosté se nebojí pouštět do útoku.

37:02
    Oba týmy se snaží dostat do co největší šance, aby ještě před koncem periody vsítili branku.

36:17
    Znovu jde do akce hostující celek. Roos vybojoval ve středním pásmu puk a čistě ho zavezl do útoku.

35:28
    Sharks mají velký problém dostat se dál, než do středního pásma. Naopak Chicago si stále drží útok.

34:02
    Chicago nepřešlo přes modrou kvůli ofsajdu a puk mají domácí hokejisté.

33:23
    Sharks se ale nevzdávají a stále se snaží dostat do útočné šance.

32:40
    Tohle musí být pro domácí celek velká rána. Dva góly v oslabení a ještě k tomu pouhé tři minuty od sebe.
    30:35 Sam LAFFERTY - 2:3

30:35
    SAM LAFFERTY je dnes střelcem v oslabeních. Padající Dickinson poslal kotouč před bránu kde stál Lafferty, který ho dostal do pravého rohu. Kahkonen vůbec netušil, co se děje.. Asistence: Jason Dickinson a Seth Jones.

30:06
    Domácí mají další možnost přesilovky a mohou tak napravit nevyužití té první.

29:49
    Connor Murphy – 2 min., krosček.
    28:27 Sam LAFFERTY - 2:2

28:27
    Tohle byla neskutečná souhrave vlastním oslabení. SAM LAFFERTY zpoza brány poslal puk na Dickinsona, který vypálil. Puk se však odrazil od gólmana a právě Lafferty trefoval již prázdnou bránu. Asistence: Jason Dickinson.

27:56
    Andreas Athanasiou – 2 min., podrážení.
    27:11 Jonathan TOEWS - 2:1

27:11
    Hostující kapitán pomáhá snížit na jednogólové manko JONATHAN TOEWS se zmocnil přihrávky a propálil Kahkonena. Asistence: Tyler Johnson a Taylor Raddysh.

Omlouvám se za pozdní zahájení druhé třetiny z důvodů technických problémů.

20:01

Navzdory velké aktivitě Chicaga na začátku první třetiny jdou do vedení domácí. Sharks vystřelili na Mrázka poprvé až ve 12. minutě, od té doby ale hrají aktivně. To se také projevilo šest minut před koncem třetiny, když puk za záda Mrázka dorazil Nico Sturm. Už to vypadalo, že další branka nepadne, ale opak byl pravdou. Pouhých 34 vteřin před zazněním sirény se prosadil Logan Couture.

20:00
    19:23 Erik KARLSSON - 2:0

19:23
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácím se nakonec přeci jen povedlo dostat do přečíslení. Tohle už oproti tomu minulému skončilo brankou. Tvrdá střela z kruhu od ERIKA KARLSSONA už v brance skončila. Asistence: Logan Couture a Steven Lorentz.

18:37
    Sharks se dostali do přečíslení, které jim nevyšlo. Poté se kotouče ujali hosté a ze středního pásma ho posílají na Kahkonena.

17:58
    Chicago se usadilo v útočném pásmu, ale na Kahkonena nevyslalo jedinou střelu. Spíše se snaží vymyslet něco, co by mohlo fungovat.

16:57
    Po buly se k puku dostávají hosté, kteří ho zaváží až do útoku. Na střetu to však nestačilo a domácí tým míří zpět.

16:20
    Sharks se znovu usazují v útočné třetině. U mantinelu se jim nakonec povedlo vybojovat kotouč. Od modré čáry střílí Nieto.

15:15
    Chicago hraje trochu při zemi a nepouští se do žádných soubojů. Naopak Sharks jdou aktivně dopředu a snaží se navýšit své vedení.
    13:58 Nico STURM - 1:0

13:58
    NICO STURM otevírá skóre zápasu. Sturm dostal přihrávku ke kruhu. Odtud dorazil kotouč za záda Mrázka, který už neměl šanci stihnout přesun v bráně. Asistence: Erik Karlsson a Mario Ferraro.

13:45
    Hosté rozjeli útočnou akci, ale Sharks je obrali o puk.

13:06
    Po buly si domácí znovu drží pásmo. Střelu z mezikruží vyráží Mrázek betonem.

12:40
    Stačila jedna střela a Sharks mají šancí na rozdávání. Ani jedna zatím za zády Mrázka neskončila.

12:14
    Nyní měl Mrázek na mále. Meir si vybruslil do boku, čímž hostujícího gólmana zmátl a mohl střílet do prázdného prostoru. To se mu však nepovedlo.

11:39
    Ofsajd přerušuje útočnou akci domácích.

11:25
    Po několika neúspěších v založení akcí se do útoku dostal domácí celek. Ten poprvé v zápase prověřil Mrázka.

10:24
    Několik hráči se nashromáždilo před Kahkonenem, který sám nevěděl, kde má puk. Jeho spoluhráči mu ale pomohli a mohl jít do útoku.

09:54
    Hosté dostávají puk do útoku, kde si tvoří postavení na útok. Nakonec se jim vystřelit nepodařilo a Sharks čistě vyhazují kotouč.

09:08
    První střela Sharks od modré končí zblokovaná a Mrázek si ještě za polovinu třetiny nesáhl na puk.

08:29
    Dopředu se dostávají Blackhawks. Murphy vzal střelu na sebe, což se mu příliš nevyplatilo a puk končí přesně v lapačce Kahkonena.

08:12
    Už to vypadalo, že si Petr Mrázek sáhne na puk po zmatku před bránou. San Jose ale ani přes to nezvládlo vystřelit.

07:29
    Domácí celek pořád čeká na svou první střelu. Vždy, když se dostane do pásma, tak nestihne vystřelit.

06:36
    Z celé akce Sharks nakonec nic nebylo. Naopak dopředu mířili hosté. Kahokonen musel ouk přikrýt.

05:45
    Domácí oslabení úspěšně přečkali a jdou do útoku.

05:14
    A znovu jde Chicago do útoku, tentokrát už ale zaúřadovala domácí obrana, která nedovolila Jonesovi vystřelit.

04:22
    Domácí vyhazují a mohou jít vystřídat.

04:00
    Chicago se dostalo do velké šance, když puk zůstal osamocený u betonu Kahkonena. Už tam však nebyl hráč, který by ho dorazil do brány.

03:22
    Matt Benning – 2 min., nedovolené bránění.

02:45
    Chicago míří znovu dopředu. Nakonec však nedokázalo projít přes střední pásmo.

02:01
    Hru přerušuje zakázané uvolnění na straně Sharks.

01:20
    Mrázek si zatím ještě na puk nesáhl. Za to jeho protihráč ano. Domácí celek se ale nemůže dostat do útoku.

00:37
    Kahkonen vyráží kotouč betonem. Sice na hokejku protihráče, ale tomu ujel až za modrou čáru. Nakonec Sharks vyhazují až na icing.

00:01

San Jose Sharks: Kähkönen (J. Reimer) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro – Kunin, Hertl (A), Meier – Labanc, Couture (C), Lorentz – Nieto, Bonino, Lindblom – J. Svečnikov, Sturm, Gadjovich.
    Trenér: David Quinn

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – Set. Jones, J. Johnson, Cal. Jones, Tinordi, Murphy (A), Roos – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Dickinson, Lafferty, Kurashev – Blackwell, Entwistle, Khaira.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Luxmore, Lambert – Pancich, Apperson.

Tomáš Hertl (SJS)
    Radim Šimek (SJS)

Petr Mrázek (CHI)

Stejně jako Žralokům, nedaří se zatím ani Chicagu. Blackhawks stihli zatím odehrát dva duely, ve kterých nezískali ani bod. Ve své konferenci jsou tedy na posledním místě bez bodového zisku jako Sharks. Nejprve hráči Chicaga prohráli s úřadujícím vítězem Stanley Cupu, a sice s Coloradem, se kterým padli 2:5. Naposledy se jim pak nevedlo proti Vegas. Golden Knights doma vyhráli fotbalovým výsledkem 1:0. Hosté by tedy už také konečně rádi bodovali a s cílem urvat body jedou do San Jose. Uvidíme, jak nakonec dopadne souboj dvou celků, které ještě vůbec nebodovaly.

Žraloci ze San Jose odstartovali letošní ročník NHL před týdnem v Praze, kde se dvakrát střetli s Nashvillem. V pátečním duelu San Jose padlo 1:4, v sobotu pak 2:3. Českým fanouškům se představila dvojice Tomáš Hertl, Radim Šimek, kteří rozhodně nezklamali a byli tváří svého mužstva na českém území. San Jose ale zažívá přestavbu a kádr se buduje pro další sezóny. Další duel sehráli od návratu z Prahy v sobotu a ve své domácí hale přivítali Carolinu Hurricanes. A po první třetině Žraloci vedli 1:0. Ovšem Hurikáni v prostředním dějství vyrovnali a vrátili se zpět do zápasu. Třetí třetina byla bohatá na akce na obou stranách, ale skóre se neměnilo. A vypadalo to, že se půjde do prodloužení, které v čase 58:02 odmítl Sebastian Aho a Carolina zvítězila. Sharks tak opět zůstali bez bodů. To by dnes už rádi napravili.

Hezké časné sobotní ráno přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je opět zámořská NHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy San Jose Sharks a Chicago Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 14. Sturm (E. Karlsson, Ferraro), 20. E. Karlsson (Couture, Lorentz) – 28. J. Toews (T. Johnson, Raddysh), 29. Lafferty (Dickinson, J. Johnson), 31. Lafferty (Dickinson, Set. Jones), 46. Raddysh (T. Johnson), 50. Dickinson (Kurashev, Lafferty)

Rozhodčí: Luxmore, Lambert – Pancich, Apperson

Diváci: 15 219