HC Slovan – Lipt. Mikuláš 4:0 (kon.) | Spišská N. Ves – Košice 1:2 (po pr.) | Nitra – Trenčín 2:1 (kon.)
Banská Bystrica – Poprad 1:3 (kon.) | Michalovce – Nové Zámky 4:5 (1:2 po s.n.) | Prešov – Zvolen 3:2 (po pr.)
HC Prešov
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 16.10.2022, 17:00 • Ice Aréna Prešov • Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas medzi HC MV Transport Prešov a HKM Zvolen

HC MV Transport Prešov

Domáci hokejisti prehrali tri zápasy v rade. Naposledy vyhrali v Michalovciach. Prešovčania mali výborný vstup do sezóny. V doterajšom priebehu získali 13 bodov a momentálne sa nachádzajú na piatom mieste. V dnešnom zápase určite chcú získať všetky š body.

HKM Zvolen
    Hostia zo Zvolena porazili v poslednom zápase doma Nitru 4:3 a napravili si tak chuť po výprasku v Bratislave na Slovane 2:10. Zvolenčania majú vynikajúce mužstvo a očakáva sa, že zo Zvolena prinesú všetky body. Uvidíme či sa im to podarí.

Úvodné zostavy:

HC MV Transport Prešov: Bespalov (Rabčan) – D.Jendroľ, Turan – Rajnoha, Ballhorn – Giles, Fekiač – Nátny – Žilka, Šimun, K. Jendroľ – Nauš, Šimek, Gerlach – Martin, Girduckis, Neuls – Krajč, Krajniak, Klíma
    Tréner: Ernest Bokroš

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Messner, Hain – Sládok, Mudrák – Hráško, Barčík – Bondra, Hunterbrinker, Zuzin – Hecl, Longkow, Sideroff – Stupka, Šiška, Jedlička – Kašlík, Csanyi, Viedenský, Marcinek
    Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Korba, Štefík – Durmis, Janiga.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:31
    Jake Paterson zo Zvolena dostáva 2 minúty za podrazenie.

01:01
    Domáci sa nevedia dostať do pásma. Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

01:40
    Sily na ľade sa nám vyrovnajú. Aurel Nauš dostáva 2 minúty za faul kolenom

02:15
    Marek Hecla zaviedoll puk do pásma, ale domáci ho odzbrojili.

03:40
    Domáci sú už v plnom počte.

04:13
    Marek Viedenský potiahol puk do pásma a vypálil bombu na Bespalova. Ten jeho pokus vyráža.

05:05
    Šimun vybojoval puk v vlastnej tretine. Predral sa až do útočnej tretiny kde nahrával žilkovi, ktorý strieľal z prvej, ale Paterson bez problémov chytá.

06:48
    Krajnik nahadzoval puk od modrej čiary, ale jeho pokus nikto netečoval a tak Paterson vyrazil do rohu klziska.

07:58
    Hra je rozháraná a kúskovaná. Vidíme veľa nepresností na oboch stranách.

08:26
    Hraško vypálil od modrej čiary, ale jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

09:13
    Hunterbrinker si nakorčuloval pred bránku a dostal dobrú prihrávku od Zuzina, ale netrafil dobre puk a už ho majú v moci domáci hokejisti.

10:06
    Vylúčenie na strane Zvolena. John Huntebrinker dostáva 2 minúty za hákovanie.

11:09
    Domáci sú usadení v pásme už vyše minúty, ale k nebezpečným strelám sa zatiaľ nedostali.

11:34
    Martin strieľal lz kruhu, ale Paterson vyráža jeho pokus vyrážačkou.

11:53
    Tím HC 21 Prešov dal gól! Strelcom gólu je GORDON BALLHORN. Domáci využívajú presilovú hru. Po peknej kombinácií sa dostal k strele Gordon Ballhorn, ktorý nedal šancu Patersonovi v bráne Zvolena. Asistencie: Nauč, Šimun.

12:32
    Domáci sú na koni. Nátny sa tlačil do zakončenia, ale stačil ho pokryť Hraško.

14:21
    Zuzin sa dostal do úniku, ale jeho pokus letí mimo bránu. Škoda pre hostí.

15:57
    Hostia sú vo veľkom tlaku.

16:40
    Jakub Žilka dostáva 2 minúty za držanie. Hostia sú zahrajú presilovú hru.

17:08
    Jedlička bojuje za bránou Prešova.

17:42
    Hecl vypálil z kruhov, ale netriafa bránu. K puku sa dostal Sideroff, ktorý strieľal z prvej, ale jeho pokus chytá Bespalov.

18:22
    Hostia zvierajú Prešovčanov. Ale Bespalov drží svoj tím nad vodou.

18:40
    Domáci sú v plnom počte.

19:00
    Začal posledná minúta prvej tretiny.

19:45
    Hecl vypálil od modrej čiary, ale jeho pokus letí mimo domácu bránu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej sme videli 1 gól a strelili ho domáci hokejisti, konkrétne Gordon Ballhorn v presilovej hre. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:05
    Max Gerlach sa dotal do zakončenia, ale rozhodca hru prerušil Americký útočník sa čuduje.

21:30
    Paterson chytil výbornú strelu Turana. Vhadzuje sa po pravici Patersona.

21:39
    Jake Paterson dostáva 2 minúty za podrazenie a trest si za neho odsedí Samuel Barcík.

22:09
    Domáci hrajú túto presilovku veľmi dobre, al Garland neprestrelil Patersona.

22:35
    Nauš nahodil puk na Patersona, ale puk bol zblokovaný. Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

23:39
    Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.

24:21
    Zakázané uvoľnenie Prešova.

25:01
    Mudrák nahadzoval puk na Hecla, ktorý výborne tečoval, ale Bespalov vytiahol parádny zákrok.

25:48
    Girduckis strieľal hneď po buly, ale Paterson puk chytil.

26:11
    Domáci opäť na zakázané uvoľnenie. Už tretie v rade.

27:01
    Výborný Nikita Bespalov. chytil strelu Zuzina a aj dorážku Marcineka.

27:56
    Hainova strela bola zblokovaná. Sideroff strieľal z prvej, ale opäť Bespalov.

28:18
    Veľká šanca hostí! Giles stratil puk a Sideroff bol sám pred Bespalovom, ale opäť domáci brnakár chytá.

28:20
    Vylúčenie v tíme Zvolane. Striedačka Zvolane dostáva 2 minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si odsedí Matej Kašlík

29:07
    Marek Viedenský pekne vyviezol puk do útočnej tretiny kde zbiera cenné sekundy.

29:52
    Šimun pálil z kruhov, ale netrafil bránu.

30:20

31:03
    Zvolen dal gól! Strelcom gólu je DAVID MUDRÁK! Krásna akcia hostí. Sideroff vybojoval puk pri mantineli, prihral za bránu na Hecla, ktorý perfektne videl pred bránou Mudráka a ten strelou nedal šancu Bespalovovi. Asistencie: Hecl, Sideroff

32:05
    Jedlička vybojoval puk, nahadzoval na Bespalova, ale jeho pokus bol zblokovaný.

33:15
    Marcinek zakončoval z otočky, ale opäť Bespalov.

34:52
    Zvolenčanie sú v tlaku. Messne pálil z kruhov, potom aj Hain, ale obidve strely boli zblokované.

35:28
    Prečíslenie domácich! Gerlach perfektne prihral Naušovi, jeho zakončenie parádne chytil Peterson betónom.

36:38
    Stupka perfektne videl na vrchu kruhov Maroša Jedličku, ktorý strielal, ale Bespalov vykorčuloval a jeho strelu perfektne chytil.

37:04
    Csanyi sa dostal k odrazenému puku a vypálil, ale jeho strela letela tesne mimo domácu bránu.

38:31
    Mudrák vyslal delovku od modrej čiarny, jeho strela bola zblokovaná. Hostia sú pri puku.

38:46
    Chybá hostí v rozohrávke, k puku sa dostal K. Jendroľ, Pateron vyborne chytá.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa nám druhá tretinav ktorej sme videli 1 gól a postaral sa o neho hosťujúci obrance David Mudrák. Hostia boli aktívnejší a mohli aj vyhrávať, ale v bráne ich podržal vynikajúci Nikita Bespalov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:02
    Sledujeme opatrný začiatok tretej tretiny.

41:21
    Vylúčenie v tíme Zvolena Jozef Sládok dostáva 2 minúty za hákovanie.

42:31
    Domáci sú usadení v pásme a kombinujú.

43:25
    Ballhorn tvrdo strieľal z kruhov, ale Paterson vyráža. Gerlach puk opäť vybojoval a domáci sú stále v pásme.

44:52
    Zvolenčanie držia puk za svoj bránou, aby mohli prestriedať.

45:21
    Zuzin dobre obišiel Rajnohu a bekhendom vystrelil, ale Bespalov chytá.

46:05
    Gerlach vyhodil puk len do stredného pásma. Zvolenčania sa tlačia dopredu.

47:52
    Pravdepodobne tento zápas rozhodne už len jeden gól. Uvidíme mu sa podarí ho streliť.

48:03
    Messne výborne nahodil pred bránu, ale Bespalov chytá výborným zákrokom. Hostia sú stále pri puku.

48:14
    Zvolen dal gól! Strelcom gólu je SAMUEL HAIN! Hostia sa dostávajú do vedenia. Samuel Hain dostal dobrú prihrávku medzi kruhy a strelou švihom prestrelil Bespalova v domácej bráne. Asistencie: Messner, Zuzin

49:32
    Domáci sa vyrútili do útoku, Šimun strieľal švihom, ale jeho pokus Paterson v pohode chytá.

50:40
    Tím HC 21 Prešov dal gól! Dominik Jendroľ. Domáci vyrovnávajú z nevinnej akcie. Jendroľ posielal puk pred bránu Patersona, ale puk sa pravdepodobne tečom hosťujúceho hokejistu dostal za chrbát zvolenského brankára.Asistencie: Girduckis, Turan

51:23
    Sledujeme veľmi dobrý rýchly hokej.

53:45
    Marek Viedenský tiesnený strieľal bekhendom, ale Bespalov chytá. 4 útok hostí hrá dnes výborný zápas.

54:31
    Domáci hokejista Eduard Šimun dostáva 2 minúty za vyhodenie puku.

55:11
    Huntebrinker strieľal z kruhov, ale jeho pokus chytá Bespalov. Hostia zostávajú v pásme a kombinujú.

56:59
    Domáci hokejista Max Gerlach dostáva 2 minúty za sekanie.

57:45
    Zvolen má obrovský tlak. Mudrák strieľal od modrej. bondra dorážal, ale Bespalov chytá všetky strely.

58:00
    Začali posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:59
    Domáci v plnom počte a začína aj posledná minúta tretej tretiny.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa zápas nerozhodol. Hostia šli v tretej tretine do vedenia gólom Haina, ale domáci vyrovnali vďaka Dominikovi Jedroľovi. Zápas musír rozhodnúť predĺženie, prípadne samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:45
    Sideroff pekne obrúžil bránu, prihral Messnerovi, ktorý strieľal, ale Bespalovova lapačka bola pripravená.

61:02
    Samuel Hain pálil z kruhov, ale opäť chytá Bespalov.

61:36
    Veľká šanca Zvolena! 3 na 1 vyriešili hostia výborne, ale čistý gól teraz chytá Bespalov!

61:47
    Maroš Jedlička dostáva 2 minúty za držanie.

62:34
    Domáci majú obrovský tlak, ale Paterson výborne držím svoje mužstvo.

62:54
    Tím HC 21 Prešov dal gól! Strelcom gólu je ABBOTT GIRDUCKIS! Domáci využívajú presilov hru. Masrtin strieľal na Patersona, ktorý puk len vyrazil a Girduckis pohotovo dorazil puk do brány! Asistencie: Martin, Gerlach.

Skončil sa nám zápas v ktorom víťazia domáci hokejisti! Berú 2 body po výhre v predĺžení. Sledovali sme veľmi dobrý hokej so šancami a gólmi na oboch stranách. Ja sa s vami pre dnešokm lúčim a prajem vám ešte pekný večer. (19:26:04)

Lissko

Branky a nahrávky: 12. Ballhorn (Nauš, Šimun), 51. Jendroľ (Girduckis, Turan), 63. Girduckis (Martin, Gerlach) – 32. Mudrak (Hecl, Sideroff), 49. Hain (Messner, Zuzin)

HC Prešov: Bespalov (Rabčan) – D.Jendroľ, Turan – Rajnoha, Ballhorn – Giles, Fekiač – Nátny – Žilka, Šimun, K. Jendroľ – Nauš, Šimek, Gerlach – Martin, Girduckis, Neuls – Krajč, Krajniak, Klíma
    Trenér: Ernest Bokroš

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Messner, Hain – Sládok, Mudrák – Hráško, Barcík – Bondra, Hunterbrinker, Zuzin – Hecl, Longkow, Sideroff – Stupka, Šiška, Jedlička – Kašlík, Csanyi, Viedenský, Marcinek
    Trenér: Peter Oremus

Rozhodčí: Korba, Štefík – Durmis, Janiga