Třebíč – Prostějov 2:1 (2:1 po s.n.) | Přerov – Sokolov 3:2 (kon.) | Slavia – Jihlava 2:3 (kon.)
Kolín – Vsetín 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Litoměřice 2:5 (kon.) | Pardubice B – Šumperk 3:2 (3:2 po s.n.)
Poruba 2011 – Zlín 5:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Berani Zlín
Středa 19.10.2022, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 13. kolo

Ze středečního večera z RT TORAX ARENY je to dnes již vše.
    Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (20:44:29)

Mno, tak tato třetina měla vše, co k hokeji patří. Tedy zranění rozhodně ne, ale věříme, že se dotyčným hráčům nic vážného nestalo.

Takže popořadě...
    RT TORAX šel v zápase potřetí do vedení. Tentokrát si výherní los vytáhl Aaron Berisha v osmé minutě třetího dějství. Jenže i toto vedení nemělo dlouhého žití. Berani vyrovnali za dvě minuty volným hráčem v brankovišti Pavlem Sedláčkem. Týmy si výborně hlídali nerozhodný stav a jistě pomýšleli na prodloužení. Tedy Zlín v to doufal.
    Jenže si nepohlídal Radima Tomana, od kterého celá situace začala a kterou i dokončil vítězným gólem. Pátou trefu zařídil podobně drzým způsobem Tomáš Šoustal z levého křídla při hře čtyři na čtyři.

Střely 3. třetiny: 7:6

Dramatický vývoj utkání, které sledovalo 1469 diváků, rozhodla tedy trpělivost, drzost a dravost směrem k bráně. Ale hlavně trpělivost a víra, že se misky výhry převáží na tu či onu stranu. Dnes to bylo na stranu HC RT TORAX Poruba 2011.

59:58
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Tomáš Šoustal – 2 min., hrubost.

59:58
    Šarvátka v útočné třetině Zlína, která bude oceněna trestem.

59:49

59:25
    58:18 Tomáš ŠOUSTAL - 5:3

58:18
    Poruba právě vstřelila branku!
    Průnik levým křídlem a sjetí si do předvedl TOMÁŠ ŠOUSTAL s parádním zakončením, kdy si Kašíka položil na led a u druhé tyče zakončil v jízdě vzad.

57:49
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Libor Kašík – 2 min., podrážení, odpyká Šimon Frömel.

57:40
    Do úniku se dostal Tomáš Gřeš, kterého Kašík zastavil mezi kruhy. Oba leží na ledě v bolestivých pozicích.

57:25
    Justin Lemcke – 2 min., nedovolené bránění.
    56:59 Radim TOMAN - 4:3

56:59
    Drze a dravě se RADIM TOMAN protáhl do útočné třetiny, kde zakončil se zablokovanou holí. Kašík puk vyrazil před sebe, kde proplul do levého kruhu. Toman obkroužil bránu, postavil se mezi kruhy a přišel k odraženému kotouči, který napálil do brány, do volného prostoru pod horní tyč.

56:36
    Puk je mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu blíže ke zlínské bráně.

55:55
    Gřeš nahazuje do pásma a jede si pro kotouč. Zakončení je ale na Vachovcovi. Halou to jen zahučelo. Puk prolétl kolem levé Kašíkovy tyče.

55:19
    Husa zachytil Tomanovu vysokou nahrávku.

54:37
    Zbořilovu střelu blokoval Střondala. Přes Vildumtze se hra přesouvá do obranného pásma Zlína.

53:32
    Vildumetz spolu s Gřešem to zkusili přes obránce. Puk získal Hejcman a ani on se daleko nedostává.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 5. Vildumetz (Střondala, Voráček), 25. Gřeš (Šoustal, Urbanec), 48. Berisha (Šlahař, Klimíček), 57. Toman, 59. Šoustal – 24. Honejsek (Claireaux), 26. Gazda (Illéš), 50. P. Sedláček (Ondráček)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Urbanec (C), Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Vildumetz, Toman, Střondala – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Christov, Karafiát, Brodek.
    Trenér: Jiří Režnar

Berani Zlín: Kašík (Kořének) – Riedl, Gazda, Husa, Suhrada, M. Novotný, Zbořil, Talafa – Ondráček (A), P. Sedláček, Mrázek – Kubiš (C), Claireaux, Honejsek – Köhler (A), Hejcman, Illéš – Pospíšil, Gago, Frömel.
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Blažek, bezděk