Vítkovice – Přerov 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 6:2 (kon.) | HC Litvínov – Hvězda Praha 4:3 (kon.)
Zlín – Třinec 2:4 (kon.) | Slavia – Kladno 4:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:1 (kon.)
Olomouc – Poruba 0:7 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Tábor 6:0 (kon.)
Jihlava – Motor ČB 4:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 7:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 20.10.2022, 18:00 • Sportovní hala Fortuna • Extraliga dorostu • Skupina Západ

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera. (19:58:53)

Viděli jsme utkání, ve kterém po dvou vyrovnaných třetinách Sparta zejména ve třetí třetině ukázala ohromnou touhu po vítězství a místy až drtivému tlaku soupeře se i s pomocí skvělého Koglera dokázala ubránit. Pražané si tak po vítězství 3:1 připisují velice cenné tři body do tabulky.

59:22
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Petr Makovec – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

59:22
    Přenádherné akci Plzeňských chybělo pouze Proškovo zakončení, když právě zmiňovaný hráč zcela minul kotouč před odkrytou brankou soupeře!

59:05
    Trenérský tým Plzně si vyžádal oddechový čas.

58:58
    Benákovu střelu z levého křídla si Kogler dokázal pohlídat.

58:33
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Adam Marton – 2 min., podrážení.
    58:14 Arkadiy BYAKOV - 3:1

58:14
    Sparta právě vstřelila branku!
    V rámci přesilové hry ARKADIY BYAKOV z pozice lehce za modrou čárou prostřelil Maříka střelou mezi betony a Spartu tak výrazně přiblížil k vítězství v dnešním utkání! Asistence: Alex Marek, Václav Nestrašil.

57:37
    Sparťané kombinují v pásmu soupeře.

56:43
    Petr Kocek to nyní v rámci snahy o opětovný zisk kotouče trochu přehnal s intenzitou a na dvě minuty je tak vyloučen pro podrážení.

56:20
    Kotouč se ocitl někde v prostoru za sparťanskou střídačkou, hra se tak přerušuje.

55:59
    Prudkou střelu Makovce z ideální pozice mezi kruhy fantasticky lapačkou polapil Kogler!

54:53
    Po Pittrově pokusu z pravého kruhu se otřásla boční síťka Koglerovy branky.

Střely Pittra i následně od modré čáry Kocka se staly kořistí Koglerových betonů.

53:40
    I nadále Spartu ve vedení drží zejména brilantní zákroky ve formě chytajícího Koglera.

52:51
    Hrubý v pásmu soupeře pro svůj tým vybojoval kotouč, záhy o něj byl však on sám připraven.

51:36
    Hlinkův prudký pokus svírá Mařík pevně ve své výstroji, následně se tak bude vhazovat po jeho pravé ruce.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 7. Poláček (Nestrašil, Netušil), 40. Novotný (Mack), 59. Byakov (Marek, Nestrašil) – 33. Titlbach (Slačík, Makovec)

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Cichoň, Marton (A), Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek – Poláček (C), Marek, Jakab, Žemlička (A), Novotný, Hlinka, Adamec, Hrubý, Nestrašil, Netušil
    Trenér: František Ptáček

HC Škoda Plzeň: Mařík (Pavlis) – Holubec, Prošek, Tolar, Kocek, Skala (A), Kamas – Matějka, Pittr (C), Makovec (A), Slačík, Klatovský, Fábera, Beran, Hofrajtr, Benák, Pavlák, Titlbach
    Trenér: Jiří Hanzlík

Rozhodčí: Glanc – Hradil, Tuháček