Vítkovice – Přerov 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 6:2 (kon.) | HC Litvínov – Hvězda Praha 4:3 (kon.)
Zlín – Třinec 2:4 (kon.) | Slavia – Kladno 4:2 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:1 (kon.)
Olomouc – Poruba 0:7 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Tábor 6:0 (kon.)
Jihlava – Motor ČB 4:3 (kon.) | K. Vary – Chomutov 7:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (3:2, 1:1, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Čtvrtek 20.10.2022, 18:10 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Hezký večer z jihlavského malého zimáčku. Právě zde se dnes rozjede druhá polovina základní části Extraligy dorostu. Proti sobě nastoupí domácí HC Dukla Jihlava a hostující celek Motor České Budějovice. Dukle už by se výhra více než hodila po několik prohrách v řadě. Hosté se naopak pokusí navázat na dvě výhry v řadě.

HC Dukla Jihlava: Uhrin (Novák) – Vaněk, Podroužek, Tomica, Pražák, Jungwirth( A), Vildomec, Ošmera (C) – Chvátal, Chlubna, Fiala – Váňa, Fink, Nosek – Veselský, Macek, Katolický
    Trenér: Jakub Venc

Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Vepřovský – Kolář, Karásek.

Týmy už nastupují na malou halu CZ LOKO Arény, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

00:01

00:09
    Po úvodním vhazování se ke kotouči dostávají hosté. Hned první přechod do útočného pásma ale Motoru nevyšel, puk po teči končí až na trestné lavici.

00:45
    Nosek se hnal za rychlým kotoučem, ale v závodu o puk neuspěl. Následně Drančák na druhé straně ujel všem a řítil se sám na Uhrina, kličku po zemi ovšem brankář Jihlavy dobře přečetl a zachytil puk do lapačky.

01:38
    Podroužkova přihrávka je vytečovaná ven až na střídačku Budějovic, vhazuje se u Schacherla.

02:13
    Uhrin musel opět zasahovat, tentokrát ale nemusel čelit tak nebezpečné situaci.

02:29
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Aulický – 2 min., hákování.

02:38
    Nosek se pokoušel zadržet vyhozený puk podél mantinelu, jen o milimetry to ale nestihl a rozhodčí vyhání Duklu do středního pásma.

02:56
    Dukla právě vstřelila branku!
    Další útok už ale Dukla dokázala využít, stejně jako první přesilovou hru v zápase. ROBERT VÁŇA byl v poměrně náročné situaci, když musel zakončovat z minimálního úhlu, nakonec ale úspěšně zvládl trefit zcela odkrytou část branky. Asistence: Vít Macek, Tobias Chlubna.

04:18
    Dukla se žene za druhým gólem, Ošmerovo nahození od modré brankář Motoru vyráží až k mantinelu.

04:46
    Váňa zkusil střelu s příklepem od mantinelu, ta ale letí mimo až za branku. Dukla následně bude muset za pukem až do středního pásma.

05:48
    Dukla mohla do přečíslení 3 na 1, pomalé střídání hostů ovšem nepotrestá, protože jeden z hráčů se vystavil do ofsajdu.

06:52
    Alan Šimon dostal přihrávku před brankáře přes osu hřiště, prudké zakončení ale bylo nepřesné a Uhrin vůbec nemusel zasahovat.

07:38
    Nosek bojoval o vysoký puk proti dvěma v obranném pásmu Českých Budějovic, ze souboje nakonec vyšli jako úspěšnější hosté.

08:04
    Dukla ostřeluje také branku ze všech stran, Schacherl ale tentokrát udržel pozornost a ve zmatcích před brankou se dokázal včas zorientovat.

08:42
    Šíma – 2 min., podrážení.

08:58
    Váňa hledal cestu na zakončení u levé tyčky, toto místo si ale gólman hostů dobře pohlídal.

09:29
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tentokrát si ale Dukla v přesilovce neporozuměla a hosté situaci okamžitě trestají. ALAN ŠIMON ujel v přečíslení 2 na 1 všem a místo přihrávky k druhé tyči trefil naprosto výstavní ranou horní roh Uhrinovy branky. Bez asistence.

10:27
    Dukla ještě chce napravit zaváhání a využít přesilovku, střela u tyče ale tentokrát gólem nekončí.

10:43

11:00
    Zakázané uvolnění vrací hru k Schacherlovi.

11:25
    Pražák se teď musel hodně rychle vracet za svou branku, aby nevystavil Uhrina přečíslení 2 na nikoho.

11:42
    Dukla si bere vedení zpět. Pražák od modré vyslal křižnou přihrávku na kruh, kde čekal ADAM VESELSKÝ, který pohotově prostřelil Schacherla střelou z první. Asistence: Matěj Pražák, Vít Macek.

12:44
    Vaněk po vyhraném vhazování dostal přihrávku na modrou a zkoušel střelu od modré, neuspěl.

12:58
    A Dukla po necelých dvou minutách přidává už třetí gól. Z vrcholu kruhu přesně zamířil TOBIAS CHUBNA nad rameno brankáře, přímo do horního růžku branky. Asistence: Rostislav Nosek.

14:15
    Katolický čekal na přihrávku u tyčky zpoza branky, přihrávka se ovšem Dukle nepovedla a domácí útočník tak nemohl dorážet.

14:25
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Fink – 2 min., hákování.

14:25
    Váňa – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování.

14:40
    Puk po teči orazítkoval vzduchotechniku na střeše malého zimáčku, vhazovat se bude opět v útočném pásmu Motoru.

14:59
    Aulickému střela z první nesedla, Uhrin se nemusel natahovat od druhé tyčky po puku.

15:38
    Motor pálí na Uhrina ze všech stran a domácí hráči zatím marně sahají po puku.

16:05
    Teď ovšem hosté zcela zbytečně nechali puk po nedorozumění v útoku vyjet z útočného pásma a domácí mohou po drtivém tlaku Budějovic poprvé vystřídat.

16:25

16:58
    Veselský zkoušel Schacherla z prostoru mezi kruhy, brankář Motoru dokázal puk vyrazit do rohu hřiště.

18:09
    Hra se v závěru třetiny přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmu nechce v závěru inkasovat.

18:20
    Dukle se nedaří založení útoku a rozhodčí signalizuje zakázané uvolnění.

19:09
    Necelou minutu před koncem zkusil Chlubna zakončení bekhendem, Schacherl už ale čekal na kotouč u levé tyčky.

19:43
    Uhrin tentokrát raději přikryl puk místo rychlé rozehrávky, hosté se tak v samotném závěru periody ještě dostávají do dobré pozice pro případný útok.

19:52
    A hosté ještě v závěru třetiny snižují! Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval ŠTĚPÁN HOCH a dokázal protlačit puk až za Uhrina. Motor tak bude vstupovat do druhé třetiny v lepší pozici, než se původně zdálo. Asistence: Dominik Postl.

20:00

První třetina je u konce. Dlouho se zdálo, že jako spokojenější půjde do kabin domácí Dukla, která sice inkasovala v oslabení, jenže dokázala využít hned první přesilovku a v druhé polovině úvodní periody utekla hostům na rozdíl dvou branek. V samotném závěru ovšem dokázali hosté díky Hochovi snížit a do druhé třetiny tak půjdou domácí pouze s jednobrankovým náskokem. Druhá třetina začne přibližně v 18:56.

Týmy jsou zpátky na ledové ploše, za chvíli bude zápas pokračovat.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování lépe zvládli hosté.

20:42
    Ošmera jel po volném puku na pravém kruhu, na místě byl ale jako první obránce Českých Budějovic.

21:16
    Hosté se při návratu do útočného pásma dopustili ofsajdu, rozhodčí hru vrací do středního pásma.

21:41
    Před Veselský se na modré lajně otevřela ulice na Schacherla a útočník Jihlavy v pokleku zkusil prudké zakončení, hostující brankář včas zareagoval lapačkou.

22:30
    Dukla dlouho hledala vhodné místo pro zakončení, až zasáhla hostující obrana a vyhnala domácí do středního pásma.

23:27
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic.

23:30
    Dnešní utkání sleduje 172 diváků, malá hala v Jihlavě hlásí "vyprodáno."

24:04
    Fink čekal na přihrávku podél mantinelu, ta byla ale nepřesná. Ani následně se Dukla k Schacherlovi nedostala, dopustila se totiž zakázaného uvolnění.

25:00
    Chlubna dvakrát zakončoval od mantinelu, v obou případech Schacherl zasáhl svými betony.

25:50
    Váňa překvapil hostující obranu, když se sám objevil před brankou hostů, ale ani tentokrát pokus nadvakrát gólem neskončil.

26:30
    Hosté ještě jednou budou muset bojovat ve svém obranném pásmu, při vyhození se totiž dopustili zakázaného uvolnění. Hned dvakrát po sobě.

27:02
    Nosek v přečíslení 2 na 1 zariskoval a místo přihrávky zkusil zakončit k bližší tyči, Schacherl se ale nenechal rozhodit a zůstal na správné straně branky.

27:48
    Další zakázané uvolnění hostů, Motoru se teď moc nedaří úspěšně rozehrávat útočné akce.

28:55
    Veselský na modré schoval svou ránu za dorážejícího hráče a Schacherl musel na poslední chvíli vyrážet pokus do rohu hřiště.

29:46
    Grehořek – 2 min., nesportovní chování + 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

30:01
    Hned v úvodu dlouhého oslabení musel Schacherl hasit nepříjemné zakončení mezi nohy, tentokrát situaci ustál.

30:30
    Motor podruhé za sebou úspěšně vyhazuje kotouč ven, domácí tentokrát musí až za Uhrina.

31:01
    Nahození Veselského z dálky Schacherl vyřešil svou lapačkou.

31:36
    Domácí teď měli skutečně velké štěstí. Těsně před koncem první části přesilovky MATĚJ VILDOMEC poslal puk po zemi, který Schacherl vyrazil vysoko nad sebe. Puk se ale odrazil takovým způsobem, že spadl až za záda brankáře Motoru. Asistence: Rostislav Nosek, Tobias Chlubna.

33:18
    Další gól už Motor nechce dovolit a zatím po inkasování úspěšně vyhazuje.

33:46

34:30
    Střela Motoru po teči končí na střeše, vhazovat se bude po pravici Uhrina.

34:55
    Před Gřegořkem se objevila zcela odkrytá branka, asistent kapitána hostů ovšem nedokázal ve vzduchu doklepnout kotouč do branky.

35:39
    Opět je to jen o gól! MATYÁŠ HUMENÍK se dostal s pukem do mezikruží, šikovnou kličkou se zbavil nejen obránců, ale rozhýbal si i brankáře a zakončil krásnou střelou k pravé tyči. Asistence: Vojtěch Aulický.

36:06
    Nosek – 2 min., sekání.

36:34
    Humeníkova prudká rána od mantinelu byla nepřesná, kotouč letí až na zadní mantinel.

37:05
    Hráči Dukly se sami srazili před brankou a připravili se tak o možnost vyhodit kotouč, až o pár sekund poté se to domácím povedlo.

37:40
    Humeník z malé vzdálenosti rozezněl pravou tyč!

38:06

38:20
    Chlubnovo zakončení k tyči Schacherl pohlídal svou lapačkou, Dukla zůstává v útočném pásmu.

39:00
    Macek – 2 min., podrážení.

39:19
    Motor vyhrál vhazování a po přihrávce po modré Postl zkusil ránu od své střídačky, Uhrin ovšem včas vyrazil puk svou vyrážečkou, Dukla následně vyhodila puk a ukrojila tak cenné vteřiny z oslabení.

40:00

Druhá třetina je u konce. Dukla se vrátila do dvoubrankového vedení poté, co Schacherl vyrazil puk nahoru tak nešťastně, až mu spadl za brankovou čáru. Hosté poté dokázali v závěru opět snížit po vydařené individuální akci. Po dvou třetinách tak Dukla stále drží hubený náskok, třetí třetina začne přibližně v 19:43.

Oba týmy jsou zpět na hřišti, třetí třetina bude za okamžik zahájená.

40:01

40:03
    I potřetí zvládli hosté úvodní vhazování.

40:18
    Vhazování v útočném pásmu Jihlavy se bude opakovat, domácí dostávají varování.

40:37
    Hosté byli blízko vyrovnání, když ze skrumáže před Uhrinem vytáhl puk Aulický a mířil k bližší tyči, nedokázal puk ale dostatečně zvednou a domácího brankáře tak zachránily jeho betony.

41:00

42:01
    Macek z malého úhlu pálil na Schacherla a ten puk hokejkou poslal až na střešní konstrukci, která dnes dostává hodně zabrat od puků. Vhazuje se u Uhrina.

42:45
    Jungwirth po delším tlaku Dukly zachytil puk až za modrou čarou, Dukla tak bude muset opustit útočné pásmo.

43:23
    Ofsajd zastavuje domácí v útočné akci.

43:44
    Dukla aktuálně spíš nahazuje puky ze středního pásma, Motoru se ale daří vracet kotouče zpět.

44:27
    Šimon z pravého kruhu zakončoval ke vzdálenější tyči, rána byla ovšem nepřesná a Uhrin nemusel nijak složitě zasahovat.

44:45
    Hoch – 2 min., napadení.

44:55
    Chlubna zápěstím nastřelil jen zadní plexisklo, Dukla ale může pokračovat v útoku.

45:34
    Nosek inkasoval za brankou velmi tvrdý hit a Motor následně může vyhodit kotouč až k Uhrinovi.

46:26
    Chvátalova střela po teči brankáře narazila na horní tyč, odtud rovnou až k zadnímu mantinelu.

46:45

47:40
    Drančák šikovně vybojoval puk před Uhrinem a po otočce prověřil Uhrina střelou na vzdálenější tyč, ten si ovšem toto místo dobře pohlídal.

48:32
    Ani dvojnásobná dorážka od Aulického nezaskočila Uhrina a ten tak Dukle zásadním způsobem pomáhá držet vedení.

49:09
    Postlovo nahození se ještě snažil dorážet po zemi jeden z hostů, Uhrin si opět situaci pohlídal.

50:11
    Motor se snažil zareagovat na útočnou akci Dukly rychlým protiútokem, přihrávka se ale hostům nevyvedla a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

50:40
    A další zakázané uvolnění, hra se znovu vrací k Schacherlovi.

51:05
    Šíma vyslal schovanou střelu na bližší tyč, Uhrin ovšem o puku věděl a včas přisunul nohu k tyči.

51:56
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili domácí a hra se nám v závěru začíná celkem trhat na malé pasáže.

52:16
    Gřegořek – 2 min., hákování.

52:33
    Motor hned v úvodu oslabení dokázal vyhodit kotouč a Aulický se hnal ještě za vyraženým pukem, u něj byl ale dříve brankář Uhrin.

52:57
    A Budějovice opět vyhazují, Dukla se tentokrát příliš dlouho v útočném pásmu nezdržela.

54:18

54:38

55:16
    Hochovu pomalou střelu bekhendem dokázali domácí zachytit a rychle vyjeli s pukem na Schacherla, ten musel zasahovat svou vyrážečkou.

56:28
    Hra se opět dlouho přelévala ze strany na stranu, České Budějovice se ale pak provinily zakázaným uvolněním a pustily tak Duklu do útočného pásma.

57:10
    Chlubna mohl rozhodnout zápas, když se protlačil do bezprostřední blízkosti k brankáři, nedokázal ovšem puk protlačit pod betony Schacherla.

57:46
    Zakázané uvolnění Českým Budějovicím bere možnost vzít si oddechový čas.

58:17
    Hosté si teď vůbec nerozuměli v rozehrávce a Ošmera se snažil probojovat sám k brankáři, narazil ale při kličce na dva bránící hráče Motoru.

58:26
    Hosté si vzali oddechový čas a chystali se na hru bez brankáře.

58:41
    Budějovice se snaží dostat do útočného pásma, Dukla ovšem zvládá držet puky ještě před středním pásmem.

59:17
    Schacherl je na střídačce, Budějovice hrají v šesti!

59:50
    Budějovice těsně před koncem musí rozehrávat ve středním pásmu a na vyrovnání už mají skutečně minimum času.

Zápas je u konce. Ve třetí třetině už gól nepadl, přestože se oba týmy několikrát dostaly do šancí, kdy mohly skórovat. Budějovice ještě necelou minutu před koncem zkusily odvolat gólmana, vyrovnat se jim už ale nepovedlo a tři body do extraligové tabulky tak dnes zůstanou na Vysočině. To je pro dnešek vše, díky za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:16:05)

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 3. Váňa (Macek, Chlubna), 12. Veselský (Pražák, Macek), 13. Chlubna (Nosek), 32. Vildomec (Nosek, Chlubna) – 10. Šimon, 20. Hoch (Postl), 36. Humeník (Aulický)

HC Dukla Jihlava: Uhrin (Novák) – Vaněk, Podroužek, Tomica, Pražák, Jungwirth (A), Vildomec, Ošmera (C) – Chvátal, Chlubna, Fiala – Váňa, Fink, Nosek – Veselský, Macek, Katolický

Banes Motor České Budějovice: Schacherl (Pytel) – Šíma, Kubík (A), Prušák, Blažek, Fábera, Gřegořek (A), Lukáš – Vlna, Hoch, Hečko – Humeník, Šimon, Lukeš – Aulický, Postl, Kinter – Drančák (C)

Rozhodčí: Vepřovský – Kolář, Karásek