Vítkovice – Liberec 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (po pr.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 21.10.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

Tento zápas už zná svého vítěze. Vítkovice od páté minuty prohrávali a Tygři se zdáli sebejistí, ještě před první sirénou ale domácí strhli vedení na svou stranu a ve druhé třetině dominovali, když během necelých dvou minut vstřelili tři branky. Ve třetí třetině se hosté trpělivou hrou snažili dostat zpět do zápasu, nejprve snížili Jelínkem, ale na to odpověděli vítkovičtí Kriegerem, Tygři pak znovu snižovali Ordošem, ale na větší obrat už bylo pozdě. Tři body tak zaslouženě zůstávají v Ostravě, mějte příjemný zbytek večera a nastávající víkend. Já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (20:19:00)

59:41
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a už ho asi soupeři nepůjčí.

59:27
    Hosté stále bojují o prostor v pásmu před Stezkou.

58:50
    Liberečtí mají puk pod kontrolou, ale domácí je k ničemu nehodlají pustit.

58:12
    Hraje se ve středním pásmu.
    57:30 Jan ORDOŠ - 6:3

57:30
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté také využívají svou přesilovku, z kruhu se napřáhl Filippi, Stezka si pokryl dolní část klece, ale odražený puk sebral před ním stojící JAN ORDOŠ a poslal puk do odkrytého místa – 6:3. Asistence: Tomáš Filippi, Mislav Rosandić.

57:22
    Tygři se usazují v pásmu.

56:50
    Dej se dostal k puku, protáhl se podél mantinelu a zdatně šetří vteřiny ve svém útočném pásmu.

56:29
    Domácí budou hrát v oslabení, Koch je potrestán za napadení.

56:20
    54:36 Peter KRIEGER - 6:2

54:36
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají další přesilovku, po nahrávce Lakatoše namířil puk do branky PETER KRIEGER – 6:2. Asistence: Dominik Lakatoš, Juraj Mikuš.

54:20
    Nad ledem to začíná trochu jiskřit, v rohu u domácí branky se do sebe pustili hostující Flynn a domácí Lednický. Flynn je potrestán na 2 minuty za podrážení a 2 minuty za hrubost, Lednický si vykoledoval 2 minuty za hrubost. Trest za podrážení odpyká za Flynna Faško-Rudáš. Domácí hrají přesilovku.

53:33
    Do domácí branky se urputně tlačí Faško-Rudáš, ale jeho spoluhráčům se nedaří využít zakrytý výhled domácího gólmana.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 15. Kalus (Mikuš, Mueller), 20. Bukarts, 23. Dej (Kalus, Lindberg), 24. Bukarts (Mueller, L. Kovář), 25. Raskob (Mueller, Krieger), 55. Krieger (Lakatoš, Mikuš) – 5. Balinskis (Filippi), 44. Jelínek (Rychlovský, Balinskis), 58. Ordoš (Filippi, Rosandić)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš (A), Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (C) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Dej, Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.
    Trenér: Miloš Holaň

Bílí Tygři Liberec: Král (Kváča) – Balinskis, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, J. Dvořák, Rosandić – Birner (A), A. Najman, Faško-Rudáš – Ordoš, Filippi, Frolík – Flynn, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A), Čederle.
    Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: R. Hradil, J. Šindel – M. Hlavatý, Š. Synek

Diváci: 6 239