Boston – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Dallas 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Los Angeles 6:1 (kon.) | Columbus – Nashville 5:3 (kon.) | NY Rangers – San Jose 2:3 (po pr.)
Ottawa – Washington 5:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:3 (po pr.)
Edmonton – Carolina 6:4 (kon.) | Calgary – Buffalo 3:6 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:2 (kon.)
Calgary Flames
3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Buffalo Sabres
Pátek 21.10.2022, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Utkání je u konce a hosté jej dotáhli k výhře a dvěma bodům. Calgary se však nedalo a hned v úvodu poslední třetiny přišlo snížení na jednobrankový rozdíl, když se o gól postaral Nikita Zadorov. Domácí pak pokračovali v ostřelování soupeřova gólmana, ale tato převaha už k ničemu dalšímu nevedla. Buffalo naopak udeřilo v nabídnuté přesilovce, kdy se trefil Alex Tuch a dokázalo si pak náskok svou hrou držet. Kanadskému celku nepomohla ani power-play, v té navíc opět skóroval Alex Tuch, zkompletoval hattrick a uzavřel skóre na 3:6.

Calgary tak prohrálo poprvé v nové sezóně a se šesti body je na druhém místě Pacifické divize. Buffalo má také šest bodů a v Atlantické divizi je na čtvrtém místě.

Další zápasy čekají oba celky v neděli od 4:00, Calgary se představí doma proti Carolině, Buffalo bude hrát ve Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:40:35)

59:08
    Domácí diváci již houfně opouští svá místa, zápas se dohrává.
    58:35 Alex TUCH - 3:6

58:35
    Sabres právě vstřelili branku!
    A je patrně rozhodnuto. Domácím nevyšel nápor, jehož vrcholem byla Mangiapaneho střela z mezikruží, puk se pak dostal na hůl ALEXE TUCHA, ten se s ním posunul do středního pásma, trefil prázdnou branku, zkompletoval hattrick a upravil na 3:6. Asistence: Rasmus Asplund, Rasmus Dahlin.

57:57
    Zakázané uvolnění hostů, Vladař před vhazováním zůstal zase na střídačce, Calgary je v šesti.

57:44
    Oba celky jsou v plném počtu.

57:28
    Buffalo má puk ve svém držení, ale zase nikam nechvátá, nyní dokonce kombinuje ve vlastním pásmu!

56:52
    Dahlinova střela byla zablokována, k Vladařovi se nedostala a domácí mohou zkusit přejít do protiakce.

56:17
    Hosté v přesilovce nikam nepospíchají, kombinují a trpělivě čekají na vhodnou příležitost na střelu.

55:44
    Je ale po výhodě, neboť Rasmus Andersson zastavil rodící se akci soupeře faulem a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

55:24
    Daniel Vladař je na střídačce, je tu dlouhá power-play Calgary!

55:10
    Okposo nahazoval z levé strany do chumlu před Vladařem, puk byl sražen mimo jeho brankoviště.

54:40
    Oba celky střídají v nepřerušené hře, pomalu, ale jistě se blížíme do koncovky třetí třetiny.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Mangiapane (Kadri, Dubé), 40. Lewis (Huberdeau, Mi. Stone), 42. Zadorov (R. Andersson, Toffoli) – 7. Cozens (Bryson, Hinostroza), 11. Dahlin (Peterka, Hinostroza), 14. Mittelstadt (Hinostroza, Power), 21. Tuch (Power, Bryson), 46. Tuch (Ta. Thompson, Mittelstadt), 59. Tuch (Asplund, Dahlin)

Calgary Flames: Markström (21. Vladař) – R. Andersson, Mackey, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.
    Trenér: Darryl Suter

Buffalo Sabres: Comrie (Cra. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Fitzgerald, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Hinostroza – Olofsson, Mittelstadt, Asplund – Okposo (C), Girgensons (A), Krebs.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Hanson, Dwyer – Hunt, Mills

Diváci: 17 080