Hvězda Praha – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:5 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:2 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Přerov – Olomouc 2:3 (po pr.) | Plzeň – Slavia 3:0 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Poruba – Zlín 3:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 1:2 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Berani Zlín
Sobota 22.10.2022, 13:15 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

PSG Berani Zlín

Tým, který má 100% úspěšnost v oslabení obývá se 14 body pátou příčku za Porubou, dnešním soupeřem. Z posledních pěti utkání získali Berani osm bodů.

9. kolo Zlín – Třinec 2:4
    8. kolo Šumperk – Zlín 2:3
    7. kolo Přerov – Zlín 0:1
    6. kolo Zlín – Olomouc 5:4sn
    5. kolo Vítkovice – Zlín 4:1

Statistiky kabiny:
    Nejproduktivnějším hráčem je Jakub Frolo (4+8) ovšem nejlepším střelcem je Dominik Kos s 5 góly a na 6 nahrál. Oba jsou se svými výkony mezi prvními deseti hráči skupiny C.

Díky vysoké výhře v minulém kole se Poruba vyšvihla na čtvrté postupové místo se ziskem 16 bodů. Z posledních pěti utkání bylo pět bodů.

9. kolo Olomouc – Poruba 0:7
    8. kolo Poruba – Třinec 3:2pp
    7. kolo Vítkovice – Poruba 6:3
    6. kolo Poruba – Šumperk 2:4
    5. kolo Kometa – Poruba 3:1

Střelcem, nahrávačem a nejproduktivnějším hráče je Rodion Koida, jenž je s 13 body (6+7) čtvrtým z celé skupiny Východ. V posledním kole si statistiky vylepšil Olaf Zachariasz se čtyřmi góly a šesti nahrávkami. Deset bodů má i Oleksij Jevtěchov s pěti góly a pěti nahrávkami.

První duel odehraný 22. září na ledě Zlína skončil po prodloužení a vyhrál RT TORAX 6:5.

Pěkné odpoledne z deštivé Ostravy!
    Čeká nás 10. kolo Extraligy dorostu, v kterém domácí RT TORAX hostí Berany Zlín.

Nastoupí proti sobě v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Turoň) – Pavlíček, Jeřábek, Bodnar, S. Stasiuk, Bortoli, F. Veselý, Gebauer – Hansel, P. Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – M. Hlaváč, Zachariasz, M. Veselý – T. Vehovský
    Trenér: David Moravec

PSG Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Uřičář, Ruml, Mikel, Lukaštík, Schmied, Mořkovský – Frolo, Heš, Valášek, Pečner, Holba, Pešák, Vaculík, Hampl, Kos, Klimek
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Held – Maloušek, Viskot.

00:01

00:20
    Berani získali kotouč, ale v útočné třetině byli ve střelbě blokováni.

01:03
    Proto zaznamenal první střelu na bránu Skorochod. Puk jen těsně minul Kowalczykovu levou tyč.

01:48
    Po krátké návštěvě Zlína v Láryšově království RT TORAX otočil hru a střelu Matyáše Veselého hostující gólman vyrazil do pravého rohu.

02:48
    Porubská obrana nepouští Berany do střel. Ovšem z tlaku se nemůže pořád vymanit a hrozba inkasování trvá.

03:15
    Jevtěchov s Koidou vyráží do útoku. I jim není přána střela na bránu.

04:12
    Porubané se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

04:37
    Stasiuk za brankou vyčkával na najetí útočníků.

04:57
    Kowalczyk chytá střelu Mathyáše Hlaváče.

05:22
    Heš s Rumlem si nerozuměli za útočnou modrou a puk tak k bráně doplul ledabyle.

05:58
    Vaculík u pravé Láryšovy tyče dvakrát dorážel. Nejdřív trefil tyč, poté betony. Odražený kotouč dostal z pásma středem hřiště Jeřábek.

06:15
    Tlak Zlína pokračuje druhou dávkou. Při domácích stojí štěstí, že se puky odráží mimo bránu.

07:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    Koida – 2 min., faul kolenem.

07:27
    Lukaštík se v brankovišti otočil za pukem tak, že přepadl přes Bodnara. Puk dostává z pásma Skorochod.

08:17
    Střelu Kose z levého kruhu Láryš viděl i přesto, že mu soupeř clonil.

08:41
    Zlín právě vstřelil branku!
    Dvaadvacet vteřin zbývalo do konce trestu, když JAN UŘÍČÁŘ stojící na pravé straně brankoviště propasíroval puk do brány pod horní tyčí. Asistence: Jakub Frolo a Dominik Kos

09:40
    Vyrovnání měli na hokejkách Indrst s Hanselem. Druhý jmenovaný protečoval kotouč v brankovišti jen těsně kolem pravé Kowalczykovy tyče.
    Hra pokračovala a zpoza brány dostal Hansel puk na najíždějícího Petra Sobola. Jemu kotouč po hokejce sjel.

11:40
    Poruba se dostala do další slibné šance. Zlínská obrana vytěsnila hráče s pukem k mantinelu.

12:24
    Zlín útočí, ale najednou je pískáno. Zmateni jsou hráči i trenéři obou celků. Rozhodčí vysvětluje situaci oběma stranám. Vhazovat se bude po pravé ruce porubského gólmana.

12:57
    RT TORAX dostává hru mimo své pásmo. Což ale nemá dlouhého trvání. Do útočné třetiny lehce projíždí Heš a až mezi kruhy je zablokován porubskou obranou. Puk si sbírá z druhé vlny Holba a jeho střela končí v Láryšově lapačce.

13:45
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Mikel – 2 min., sekání.

14:16
    Porubané se dostávají zpět do pásma. Střela z první Jevtěchovovi sjíždí z čepele. Následně si do výhodné pozice najel Zachariasz a měl dokonce tři pokusy dopravit puk přes levou gólmanovu tyč. Ten si ji ale dobře utěsnil a z pozice nijak neuhnul.

15:37
    Bodnar se Stasiukem zachraňovali situaci před vlastní brankou, kdy se Zlínští dostali v pěti do výhodné pozice skórovat.

15:45

16:41
    Zakázané uvolnění Poruby.

17:10
    Druhé vhazování před Láryšem po vyhození přes všechny čáry.

17:24
    Vehovský vystihl nahrávku po modré a vymanil tak tým ze zlínského tlaku.

17:50
    Koidova dělovka končí na zadním mantinelu.

18:32
    Zlín je hodně důrazný do ofenzívy a je opticky lepším hokejovějším týmem.

18:58
    Střela Lukaštíka končí na zadním mantinelu.

19:13
    Koida – 2 min., sekání.

19:53
    Frolova tečovaná střela končí v betonech.

20:00

Běžela devátá minuta a dvaadvacet vteřin zbývalo do konce porubského trestu, když Jan Uřičář, stojící na pravé straně brankoviště, propasíroval puk do brány pod horní tyčí. Domácí si záhy vytvořili tlak do brány, jenže gólem neskončila spolupráce Indrsta s Hanselem, ani Hansel spolu s kapitánem týmu Petrem Sobolem. Kowalczyk zůstal nepokořen i v závěru třetiny, kdy odrážel puky po střelách Jevtěchova a Zachariasze v době přesilovky. Ovšem i Láryš podržel svůj tým a do přestávky nepustil střely Heše či Lukaštíka. Díky gólmanům je po první třetině stav jen o gól.

Další třetina začne přibližně v 13:59.

20:01

20:32
    Domácí získali puk, ale protože jsou ještě minutu v oslabení, napálil jej Jeřábek za zlínskou branku. Hosté se tak do pásma dostali v době, kdy byli Porubané zformovaní.

21:06
    Střela od modré skončila na porubských bruslích.

21:13

22:15
    Mořkovský – 2 min., držení.

22:55
    RT TORAX střílí ze všech pozic, ovšem vysněného vyrovnání se nedočkává.

23:22
    Dvěma hráčům sjel puk z čepele, vlastně jej v nápřahu ani neposunuli, což využil Jakub Heš a uháněl na bránu.

23:39
    Heš byl blokován Bodnarem a přesto zakončil. Navíc si vysloužil faul.

23:39
    Bodnar – 2 min., nedovolené bránění.

24:15
    Domácí v plném počtu a Zlín obývá útočnou třetinu. Puky se ale k Láryšovi nedostávají. Spoluhráči vykrývají střely všemi prostředky. I leháním na led.

25:39

26:02
    Z mezikruží vypálil Koida. Puk jen instinktem vytěsnil Kowalczyk pravým betonem a puk projel kolem tyče.

27:40
    Skorochod měl nabito, puk končí odražen od betonů. Ke kotouči se dostal Jevtěchov a jemu zablokoval hůl Pešák.

28:49
    Frolo – 2 min., napadení.

29:36
    Nahrávka Hansela na Koidu, který byl ve výhodné pozici tečování do odkryté poloviny brány, byla velmi prudká a porubský snajpr neměl šanci puk zkrotit.

30:02
    Zakázané uvolnění Poruby. Rychlý přesun zpět do pásma nevyšel!

30:27
    Poruba právě vstřelila branku!
    Tentokrát zbývalo třiadvacet vteřin do konce přesilovky, kdy kapitán PETR SOBOL hledal mezi kruhem a modrou čarou volný prostor ke střele. Narazil si s Jeřábkem, aby se zbavil clonícího hráče a kolem něj vystřelil. Puk šel těsně nad ledem a mezi brankářské betony Asistence: Ondřej Jeřábek a Šimon Pavlíček

31:38
    Heš – 2 min., podrážení.

33:25
    Matyáš Veselý střílí do gólmana. V brankovišti dělají pořádek zlínští obránci a je tam mnoho emocí. Sudí volí domluvu.

33:38

33:48
    hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Pečner.

34:33
    Klimek vystihl nahrávku na modré a Poruba se musí rychle vracet do obrany. Tam zasahuje Stasiuk strčením hokejkou do puku.

35:00
    hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká M. Veselý.

35:18
    Střelu Zachariasze Kowalczyk kryje. hra pokračuje dál.

35:48

35:54
    Stasiuk s Hanselem ujíždí na bránu. Puk končí u gólmana.

36:33
    Vaculík s Kosem zatopili domácí obraně. První jmenovaný měl puk na dlouhou hůl a navíc byl bráněn Filipem Veselým, takže puk dojel na druhou stranu pásma a Kos střílí jen do betonů. Odražený puk pádem odpravuje za modrou čáru Petr Sobol.

37:42
    Velkou šanci skórovat měla Poruba!
    Petr Sobol střílel a dorážka Indrstovi nesedla dobře.

38:32
    Jeřábek – 2 min., krosček.

39:35
    Střela Mikela od modré byla před Láryšem tečována zleva najíždějícím Lukaštíkem. Puk ale zamířil do pravého rohu.

40:00

Druhá třetina začínala zlínskou přesilovkou s mnoha šancemi. Domácí blokovali střely seč jim síly stačily i v dalším oslabení. Na obou stranách byly k vidění velké šance, dobré kombinace. Když zbývalo třiadvacet vteřin přesilovky RT TORAXu, kapitán Petr Sobol tak dlouho pojížděl po modré a ke kruhu, až získal vhodnou příležitost a vypálil. Kowalczyk sklapl betony pozdě. Ve zbývajících devíti minutách to na obou stranách jiskřilo, protože už i Poruba sáhla po agresivní hře do těla.

40:01

Dělovka Vaculíka mířila přímo na připraveného Láryše.

40:29
    Lukaštíkovu střelu tečoval Petr Sobol do levého rohu.

40:32

41:17
    Bodnar zastavuje puk ještě v pásmu. Koida s Jevtěchovem tak mohou dál vymýšlet cestu do brány.

41:58
    To se ovšem nestalo. Pešák dostává hru před Láryše.

42:25
    Zachariasz obral Mořkovského o kotouč, když se chtěl rozjet ze svého pásma do útoku. Byly z toho střely Matyáše Veselého a také Zachariasze.

42:49
    Puk se dostává do středního pásma a týmy jdou střídat. Petr Sobol s Hanselem jedou do útočné třetiny a Kowalczyk čelí dalším střelám.

43:08
    Potyčka u zlínské brány končí domluvou. Bude se vhazovat po pravé gólmanově ruce.

43:49
    Rozhodčí nechává hru plynout i při hraničních zákrocích. Domácí přijímají tvrdou hru Beranů a snaží se jim vnutit svůj herní obraz.

44:07
    Hraje se nahoru dolů s minimem střel. A když tak jdou mimo brány.

45:40
    Icing Beranů.

46:17
    Kowalczyk přidržel puk po střele Jevtěchova.

46:50
    Matyáš Veselý vybruslil až od vlastní brány do útočné třetiny. Tam jej zastavuje v zakončení Schmied.

47:14
    Po vhazování před hostujícím gólmanem získali puk domácí. Kowalczyk přikrývá kotouč po střele Koidy. V brankovišti číhal na dorážku Jevtěchova.

48:02
    S. Stasiuk – 2 min., sekání.

48:36
    Pokusy Frola, Mikela či Klimka končí odražené buď gólmanem nebo zastaveny čtveřicí bránících hráčů.

49:35
    Jevtěchov sebral kotouč a vyjel za útočnou modrou, čímž dal týmu prostor k vystřídání.

49:58
    Zlín má puk na svých hokejkách poté, co Bodnar napálil kotouč přes všechny čáry.

50:02

50:47
    Další útočný výpad Poruby končí střelou do gólmana. autorem byl Matyáš Veselý.

51:26
    Rodion Koida kličkoval na útočné modré tak dlouho až Poruba přišla o kotouč. Hru přerušuje Láryš po střele Holby.

51:40
    Po buly střílel Vaculík a trefil spojnici levého horního rohu.

52:26
    Lajna Petra Sobola zastavila dech porubským fandům. I jim scházel kousek k docílení gólu.

52:50
    Kowalczyk má puk v lapačce po střele Indrsta.

53:40
    Domácí se ubránili tlaku a jedou na bránu soupeře.

53:53
    Při signalizovaném trestu se k bráně po levém křídle rozjel RODION KOIDA. Brankář Kowalczyk se připravil na střelu, malinko vyjel z brány, jenže porubský štírek udělal těsně před nám stahovačku na forhend a zasunul puk kolem pravé gólmanovy tyče pěkně po ledě. Asistence: Oleksij Jevtěchov.

54:36
    Beraní snažení bylo v útočném pásmu eliminováno pokaždé, když přejeli hosté modru čárou.

55:48
    Individuální akce JAKUBA FROLA končí střelou mezi betony z pravého kruhu. Co nevyšlo v závarech a střeleckém tlaku, vyšlo při souboji tváří v tvář gólman vs. hráč.

56:28
    Skorochod – 2 min., vysoká hůl.

57:04
    Bodnar se nedohodl s Láryšem a skoro darovali puk soupeři. Klimek to měl sice na dlouhou hůl, ale v druhé polovině třetiny operoval Kos.

57:40
    Střely z hokejek hráčů v modrém končí mimo brankoviště.

58:17
    Zachariasz vyváží puk do středního pásma a snaží se jej uhlídat před dotírající Rumlem i Mikelem.

58:28

59:06
    Kowalczyk kryje puk po střele Hlaváče.

59:34
    Domácí sice vyhrávají buly v útočné třetině, ale musí vyklidit pásmo.

59:47
    Dramatická situace před porubskou brankou končí po střele Heše. Zřejmě poslední vhazování třetiny před Láryšem.

60:00

60:01

60:12
    Koida – 2 min., podrážení.

60:22
    Heš udržel kotouč v pásmu. Střela mu sedla dobře, ale mířila do betonů.

61:04
    Dvě střely z levé strany nemusel Láryš vykrývat. Mířily za bránu.

61:21
    Přerušeno pro zachycení puku porubským gólmanem. Střelu mířil přesně Vaculík.

61:45
    Důraz v brankovišti ukončil Láryš po střele Frola.

62:12

62:39
    Koida slalomem prošel až k bráně, kde sice zakončil, ale byl bráněn tak, že skončil na ledě.

63:40
    Emoce plají a už i trenéři nenechávají nic v sobě.

64:15
    Domácí ubránili další ofenzívu Zlína a bleskově přenáší hru před Kowalczyka.

64:28
    Za porubskou brankou vyhrává souboj Bodnar.

64:58
    Prvotní útok hostující gólman ustál. OLAF ZACHARIASZ zajel za branku a narazil si s Bodnarem. Kowalczyk ani neví, jak se dostal kotouč za jeho záda. Asistence: Bodnar.

64:58
    Skorochod – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Třetí třetina byla zřejmě nejdramatičtější. Nejen tím, že šel HC RT TORAX Poruba v 54. minutě do vedení gólem Rodiona Koidy, když oblafnul gólmana a po naznačené střele si stáhl kotouč na bekhend, a nejen tím, že PSG Berani Zlín v celku rychle odpověděli individuální akcí Jakuba Frodla. Ten nachytal Láryše tváří v tvář, ale i tím, že přitvrdili hru i domácí borci. Jiskřilo to v brankovištích i mimo ně.

Utkání dospělo do prodloužení. Zlín si hned v jeho začátku zahrál přesilovku, která zápas neukončila. V plném počtu hráčů měly šance oba týmy do posledních vteřin prodloužení. Nájezdy, ke kterým se už už schylovalo, nedošlo kvůli Olafu Zachariaszovi, jenž vytěžil z důrazu a přesné střele bonusový bod.

Berani Zlín do tohoto utkání šli ze 100% úspěšností ubráněných oslabení. Porubané jsou tedy prvním týmem, který dokázal Beranům vsítit gól v přesilovce. Byť jen v jedné z pěti.
    Dorostenci RT TORAX dali soupeři osm početních výhod. Jejich disciplína je od začátku sezóny na hraně. V oslabení dokáže ale využít všechny prostředky pro defenzivní činnost. Tento zápas dovedli do vítězství. Otázka je, kolik sil je to stálo?

Z RT TORAX ARENY se pro toto utkání loučím a pozívám Vás od 17 hodin ke sledování zápasu Chance ligy mezi Porubou a Jihlavou. (16:26:04)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 31. P. Sobol (Jeřábek, Pavlíček), 54. Koida (Jevtěchov), 65. Zachariasz (Bodnar) – 9. Uříčář (Frolo, Kos), 56. Frolo

Rozhodčí: Held – Maloušek, Viskot