Kolín – Zlín 4:3 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 4:1 (kon.) | Šumperk – Vsetín 7:3 (kon.)
Frýdek-M. – Prostějov 3:2 (po pr.) | Slavia – Třebíč 6:1 (kon.) | Pardubice B – Sokolov 3:4 (po pr.)
HC Slavia Praha
6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 22.10.2022, 17:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 14. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a SK Horácká Slavia Třebíč. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00 na led pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Slávisté se podruhé za sebou představí na domácím ledě, tentokrát vyzvou Třebíč. Sešívaní, kteří jsou v lize poslední, ve středu poprvé nastoupili pod vedením nového trenéra Daniela Tvrzníka. A do utkání s Jihlavou vstoupili výborně, když se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení. Jenže Dukla duel otočila a v poslední minutě nakonec i rozhodla. Šanci ukázat zlepšující se hru a odrazit se ode dna mají červenobílí v sobotním zápase s Třebíčí.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Třebíč je na tom ve srovnání se Slavií výrazně lépe. Vyhrála třikrát v řadě a se ziskem 24 bodů v dosavadních 13 utkáních se drží na předních příčkách Chance ligy. Nad Pražany už navíc zvítězila v prvním utkání letošní sezóny, když doma vyhrála pohodlně 5:1. Jak si Moravané, kteří ve středu po nájezdech zdolali Prostějov, poradí v Edenu, kde v únoru prohráli?

POSLEDNÍCH 5 VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ:
    14.09.22 Třebíč – Slavia 5:1
    23.02.22 Slavia – Třebíč 2:0
    27.12.21 Třebíč – Slavia 0:3
    23.10.21 Slavia – Třebíč 2:3
    17.03.21 Třebíč – Slavia 2:4

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Roth, Hejda, Szathmáry, Barák (A) – Mrňa, Žejdl, Závora – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Havrda, Kern, Strnad – Pšenička, Poletín (A), Houška.
    Trenér: Daniel Tvrzník

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Hunkes – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Svoboda, Šilhavý, Mácha – Michalčuk, Mat. Novák, Meluzín.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Hucl, Koziol – Kotlík, Pěkný.

00:01

00:22
    První střelu na branku zaznamenal hostující Tureček, Málek jeho nahození vyrazil do pravého rohu.

00:48
    Slavia právě vstřelila branku!
    Jsou to ovšem hokejisté Slavie, kteří se dostávají do vedení! ROBIN VŠETEČKA vystihl odraz puku, který se po Žovincově nahození odrazil od zadního mantinelu před Jekela. Tam k němu jako první dojel slávistický útočník a bekhendovým blafákem otevřel skóre. Asistence: Dušan Žovinec a Jakub Matyáš.
    00:48 Robin VŠETEČKA - 1:0

02:30
    Všetečka se znovu zajímavě rozjížděl na levé straně, tentokrát ale nahrávku nedokázal správně zpracovat.

03:56
    Málek musel být ve střehu proti Hunkesově střele z pravé strany, hráči Třebíče se pak k dorážce už nedostali.

05:29
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté propadli ve středním pásmu a Třebíč jejich chybu bleskově trestá. Rychlý brejk dvou proti jednomu zakončil přesnou střelou z levého křídla MATĚJ PSOTA. Asistence: Martin Dočekal a Ladislav Bittner.
    05:29 Matěj PSOTA - 1:1

06:42
    Knotek se výborně prokličkoval na prvém křídle a připravil šanci pro Všetečku, kterého ale fantasticky zastavil Jekel!

06:50
    Sešívaní však přece jen skórují a vedení si znovu berou zpět! Knotek našel mezi kruhy nehlídaného JAROSLAVA BROŽE, kterému sice střela nevyšla podle očekávání, po odrazu od hostujícího obránce Furcha ale puk skončil za Jekelem. Asistence: Tomáš Knotek a Robin Všetečka.
    06:50 Jaroslav BROŽ - 2:1

07:06
    Rychlý brejk Horácké Slavie po levém křídle končí zákrokem Málka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

07:36
    Slávistický brankář byl v pozoru proti pokusu nejlepšího střelce Chance ligy Bittnera, puk raději přikryl.

09:40
    Hra se oproti předchozím minutám uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří založit kompaktnější akci.

10:45
    Bittner se chtěl prosadit na pravém křídle, Málek však jeho střelu přes obránce viděl.

11:49
    Puk se po Matyášově ukryté střele odrazil k Všetečkovi, který rychle objel branku a snažil se zasunout kotouč u levé tyče. To se mu ale těsně nepovedlo.

12:55
    Třebíč se nebojí střílet i z větší vzdálenosti. Prokázal to Vojtěch Šilhavý, který vjel do útočné třetiny a tvrdou ranou vyzkoušel Málka.

13:26
    Rychlý ťukes Třebíče končil na u pravé tyče zakončujícího Bittnera, puk ovšem po teči skončil v ochranné síti.

14:14
    Sešívaní rychle přesunuli hru na levou stranu, odkud Hejda prověřil přesunujícího se Jekela.

14:37
    Pět minut před první sirénou se Slavia ujímá dvoubrankového vedení! Po vyhraném vhazování Roth nabídl teč Houškovi, puk se následně odrazil k TOMÁŠI PŠENIČKOVI, který ho bekhendem poslal za bezmocného Jekela. Asistence: Vladislav Houška a Vladimír Roth.
    14:37 Tomáš PŠENIČKA - 3:1

15:36
    Poizlovu střelu dorážel před Málkem Dočekal, slávistický gólman se ale stihl přesunout.

17:48
    Druhá slávistická formace je dnes ve formě! Brož se dostal ke zblokované nahrávce a vybídl ke střele Knotka, který z dobré pozice před Jekelem minul!

19:10
    A opět podobný recept jako před chvíli. Mrňa nahodil puk před branku, kde měl nastavenou hůl Žejdl. Puk proletěl vedle třebíčské brány.

19:57
    O zřejmě poslední střelu první třetiny se postaral hostující Ferda, který se snažil zasunout puk u pravé Málkovy tyče.

20:00

Prvních dvacet minut je v Edenu minulostí a hokejisté Slavie mohou do šaten odcházet s lepším pocitem. Do vedení se v utkání s Třebíči dostali už po 48 vteřinách zásluhou Robina Všetečky. Hosté pak sice díky Matěji Psotovi vyrovnali, jenže domácí pak góly Jaroslava Brože a Tomáše Pšeničky znovu odskočili a drží dvoubrankový náskok.

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

20:01

20:21
    Dočekal na nic nečekal a hned zkraje druhé třetiny prověřil Málka.

22:17
    Třebíč se snaží více napadat rozehrávku Slavie, k větším šancím se ale zatím nedostala.

22:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Jan Kern – 2 min., hákování.

23:07
    Třebíč byla blízko kontaktního gólu! Okolo brankoviště doráželi Bittner, Michálek a Dočekal, jejich střely ale buď zblokovali sešívaní nebo mobilní Roman Málek, který si za svoje zákroky vysloužil ovace od domácího kotle.

23:55
    Puk se po Psotově střele odrazil od slávistického obránce nebezpečně na Málka, který ale zachoval klid a přikryl ho.

24:41

24:46
    Málek likvidoval několik střel těsně po konci hostující přesilovky. V ní svůj tým podržel.

24:46
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    2 min. – zdržování hry / porušení postupu vhazování, odpyká Matěj Novák.

25:38
    Roth si narazil puk s Klikorkou a vypálili na branku. Jekel byl připravený.

25:51
    Knotek vrátil křižnou nahrávku Rothovi, který v dobré pozici z levého kruhu minul!

26:30
    Sešívaní využívají přesilovku a odskakují už na rozdíl tří gólů! Rothovu střelu vyrazil Jekel ke Knotkovi, po jehož pokusu se puk odrazil k před branku stojícímu MICHALU POLETÍNOVI, jenž ho dorazil do odkryté sítě. Slávistický útočník se trefil poprvé v sezóně. Asistence: Tomáš Knotek a Vladimír Roth.
    26:30 Michal POLETÍN - 4:1

26:36
    Střídání v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    ze hřiště odchází Pavel Jekel, přichází Jan Mičán.

26:48
    David Michálek se ocitl za obranou Slavie a mířil na přední tyč. Málek ale jeho záměr vystihl.

26:50
    Tadeáš Hejda – 2 min., hákování.

27:14
    Málek se přesunul proti Michálkovi, který po dobré kombinaci Třebíče střílel nebezpečně z mezikruží.

28:50

29:39
    Klikorkovu střelu tečoval před Mičánem Pšenička, nový třebíčský gólman ale měl puk ve svém držení.

29:55
    Po chybné třebíčské rozehrávce střílel sám proti Mičánovi domácí kapitán Knotek, hostující gólman puk výborně vyrazil.

33:03
    Slávisté jsou v posledních minutách aktivnější a jasně mají navrch. Z jejich kombinací v útočném pásmu ale delší dobu žádná zajímavější střela nevznikla.

34:16
    Holec si dojel pro nahrávku a svižnou střelou prověřil Málka.

35:18
    Pavel Mrňa – 2 min., sekání.

36:16
    Bittner se hbitě otočil a zakončoval přímo před Málkem, puk mířící ve vzduchu do sítě odpálil rukavicí obránce Hejda.

37:18

37:23
    Meluzín těsně po konci další početní výhody nahodil puk na Málka, který ho i přes souboj dvou hráčů těsně před ním dokázal přidržet.

37:43
    Matěj Novák – 2 min., vysoká hůl.

38:03
    Slávisté ztratili puk za vlastní brankou a nabídli šanci Holcovi, který ale tváří v tvář Málkovi minul.

38:20
    Vladimír Roth – 2 min., vysoká hůl.

38:45
    Všetečka vystihl rozehrávku Třebíče a podobně jako před chvíli Holec střílel z nebezpečné pozice mezi kruhy. Ani on ale bránu netrefil.

39:39
    Hezkou kombinaci hostů zakončoval z mezikruží Psota, jeden ze slávistických obránců puk přizvedl do ochranné sítě.

39:43
    Hosté v plném počtu a budou hrát krátkou přesilovou hru.

39:53
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Erik Meluzín.

40:00

Slavia ani po vyhraném vhazování zakončit nedokázala a ve druhé třetině tak padl jediný gól. Ve 27. minutě se o něj v přesilové hře postaral Michal Poletín, který zvýšil vedení sešívaných už na tři góly. Ani Třebíč ale nebyla v prostředním dějství bez šancí, zatím ale naráží na výborně chytajícího Romana Málka.

Třetí třetina začne přibližně v 18:53.

40:01

40:11
    Bittner podobně jako na začátku druhého dějství i teď hned zkraje třetiny prověřil Málka.

40:26
    Domácí v plném počtu a budou hrát asi minutu a půl dlouhou přesilovku.

40:42
    Roth tvrdě vypálil z levého kruhu, Mičán se však bez problémů přesunul.

41:39
    Mičán teď předvedl výborný zákrok, když vleže na ledě lapil Poletínovu dorážku!

41:53

42:15
    Havrda viděl na pravém křídle najíždějícího Szathmáryho a chtěl mu posunout puk. Hosté ale pas zblokovali.

42:34
    Slavia na začátku třetí třetiny odskakuje Třebíči už na rozdíl čtyř gólů! Rothův centr z levého rohu vyrazil Mičán pouze k sešívanému kapitánovi TOMÁŠI KNOTKOVI, který dorazil puk do sítě. Asistence: Dušan Žovinec a Vladimír Roth.
    42:34 Tomáš KNOTEK - 5:1

45:06
    Strnad se sice prodral přes bodyčekujícího obránce Třebíče, puk ale pak v souboji ztratil.

46:32
    Joshua James Mácha se šikovně uvolnil na střed kluziště, z dobré pozice ale minul pravou tyč Málkovy klece.

47:37
    Dnešní utkání sleduje 697 diváků.

48:35
    Havrda vzal zakončení v přečíslení dvou proti jednomu na sebe a trefil přední tyč!

51:46
    Slávisté kompaktně brání ve středním pásmu a ztěžují tak Třebíči rychlý přechod do útoku.

54:38
    Poletín zastavil na obranné modré útok Třebíče, která musí opět začínat z vlastní třetiny.

55:19
    Havrda vyslal perfektním pasem do brejku po pravém křídle Szathmáryho, Mičán puk vyrazil.

57:01
    Puk se na útočné modré Slavie zastavil o rozhodčího, který kvůli tomu následně odpískal ofsajd domácích.

57:27
    Klikorka při přechodu útočného pásma uklouzl, Houškovi pak zase při střele z otočky sjel puk. Slávisty už to ale trápit nemusí.

58:07
    Slávisté poprvé v sezóně dávají šest gólů! O zřejmě poslední trefu dnešního zápasu se postaral sešívaný benjaminek LUKÁŠ STRNAD, který ujel do brejku a parádním bekhendovým blafákem zasunul puk mezi betony brankáře Mičána. Asistence: Jan Kern a Maxim Havrda.
    58:07 Lukáš STRNAD - 6:1

59:13
    A ovace si znovu vysloužil i brankář Málek, který zastavil samostatný únik Michálka.

Hokejisté Slavie porážejí Třebíč 6:1 a po čtyřech prohrách v řadě znovu zapisují vítězství. V Edenu dnes byli od začátku aktivnějším týmem a postupně dali Horácké Slavii šest branek. Hosté nebyli bez šancí, ale řadu z nich zastavil výborně chytající Roman Málek.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:30:20)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 1. Všetečka (Žovinec, Matyáš), 7. J. Brož (Knotek, Všetečka), 15. Pšenička (Houška, Roth), 27. Poletín (Knotek, Roth), 43. Knotek (Žovinec, Roth), 59. Strnad (Kern, Havrda) – 6. Psota (Dočekal, Bittner)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (27. Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Hunkes – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Svoboda, Šilhavý, Mácha – Michalčuk, Mat. Novák, Meluzín.

Rozhodčí: Hucl, Koziol – Kotlík, Pěkný