Třebíč – Přerov 3:0 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Litoměřice – Pardubice B 5:0 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Zlín – Šumperk 7:1 (kon.) | Sokolov – Slavia 2:3 (po pr.)
Prostějov – Kolín 2:0 (kon.)
HC Baník Sokolov
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
HC Slavia Praha
Pondělí 24.10.2022, 18:00 • ZS Sokolov • Chance liga • 15. kolo

V prodloužení měli více ze hry domácí, ale nakonec plusový bod bere jejich soupeř, kdy se v poslední minutě dokázal prosadit Knotek, který ujel domácí obraně a překonal gólmana.

V první třetině měli více ze hry hosté, ale žádná branka v ní nespadla. Sokolov do druhé třetiny vstoupil jako jiný tým a vypracoval si dvou brankové vedení. Ve třetí třetině to byla pro změnu Slavia, která zlepšila sovu hru a dokázala vyrovnat. V závěru zápasu a v prodloužení sahali pro vítězství zase domácí, leč byli to hosté, kteří rozhodli ve svůj prospěch. (20:53:16)

64:18 Tomáš KNOTEK - 2:3

64:18
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nájezdů se nakonec nedočkáme. Klikorka viděl dobře najetého TOMÁŠE KNOTKA, který ujel sám na Michajlova a přesnou ranou rozhodl pro svůj celek. Asistence: Karel Klikorka a Lukáš Žejdl.

63:50
    Střelecký pokus od Šimona Szathmáryho nebyla přesná, pravděpodobně i zblokovaná.

63:23
    Jiskra se nakonec dostal až ke střele! Málek bezchybný. Domácí mají v prodloužení jasně navrch.

62:53
    Po delší době přišlo zakončení mezi betony Málka, ten si opět pohlídal potřebné mezery.

62:29
    První útočná formace Sokolova svírá soupeře a uvidíme, zda se jim podaří rozhodnout.

62:04
    Pohlovu střelu obětavě zastavil jeden z hráčů Slavie.

61:39
    Zadražil opustil útoční pásmo a bude hledat novou cestu.

61:14
    Michajlov si nyní pokryl puk mezi své betony.

61:00
    Brož se nadechl k možnému sólu, ale nakonec byl vytlačen k mantinelu.

60:23
    Kverka se v tísni dostal do úniku, ale z pravého úhlu neměl šanci na úspěch.

60:05
    Ihned po pěti vteřinách prodloužení musel Málek předvést další úspěšný zákrok.

60:01

Slavia ve třetí třetině zlepšila zase svou hru a dokázala vyrovnat! Sokolov byl poté trochu dole. Nicméně další branku nepřipustil, naopak v závěru třetiny (i díky přesilovce) měl několik slibných šancí k rozhodnutí zápasu. Avšak ani jeden hráč Sokolova nedokázal již překonat dobře chytajícího Málka, rozhodně se v nastaveném čase, případně v nájezdech.

60:00

59:42
    Slavia je na puku a vypadá to, že se dočkáme prodloužení.

59:19
    Málek zaměstnal svou lapačku a přerušil hru. Málek je rozhodně nejlepším hráčem svého týmu v dnešním duelu.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 28. Kružík (Zadražil, Švec), 30. Vrhel (Kružík, Jiskra) – 41. Žejdl (Poletín, Klikorka), 47. Knotek (Všetečka, Hejda), 65. Knotek (Klikorka, Žejdl)

HC Baník Sokolov: Michajlov (Cichoň) – Jan Novák, Tomek, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Vodička – Vracovský, Kverka (A), Hauser – Vrhel, Tomi, Švec – Rohan (C), Jurčík (A), Zadražil – Osmík, Kružík, Jiskra.
    Trenér: M. Štrba

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Klikorka, Matyáš, D. Němeček, Žovinec, Hejda, Szathmáry, Fiala – Mrňa, Žejdl, Závora – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Havrda, Kern, Strnad – Pšenička, Poletín (A), Simon.
    Trenér: D. Tvrzník

Rozhodčí: M. Petružálek – D. Čáp, O. Kokrment