Zlín – Jihlava 1:3 (kon.) | Pardubice B – Vsetín 1:4 (kon.) | Šumperk – Sokolov 4:3 (po pr.)
Poruba 2011 – Prostějov 4:3 (kon.) | Kolín – Litoměřice 2:1 (po pr.) | Frýdek-M. – Třebíč 6:2 (kon.)
Slavia – Přerov 0:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3 (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)
HC Baník Sokolov
Středa 26.10.2022, 18:00Chance liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sokolov po minulém zápase klesl z šesté pozice na sedmou. V zápase se Slavií Praha vedl po druhé třetině 2:0, nicméně ve třetí třetině pražský celek dokázal srovnat vývoj zápasu a taky dát rozhodující trefu v prodloužení. Baníkovci, ač hrají venku, jsou v tomto zápase mírnými favority. Dokonce má Sokolov zatím více bodů ze stadionu soupeřů, než z domácího ledu. Celkem patří Sokolovu třetí pozice nejlepších týmů venkovních zápasů. Přidá další skalp ze stadionu Šumperka?

Draci se nachází na předposledním místě v tabulce. Na poslední Pardubice B mají náskok jednoho bodu. V minulém zápase Šumperk nestačil na bývalý extraligový celek ze Zlína. Berani deklasovali Draky 7:1. Šumperští v daném zápase nezvládli hlavně druhou třetinu, kdy inkasovali celkem čtyřikrát.

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Hrachovský, Eliáš (A), J. Michálek, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Bernat, Kohút, Motloch – Křemen, Horký, Jouza.
    Trenér: Lukáš Majer

HC Baník Sokolov: Cichoň (Michajlov) – Jan Novák, Krutil, Baláž, Pohl, Weinhold, Rulík, Tomek – Vracovský, Kverka (A), Vrhel – Osmík, Zadražil, Tomi – Švec, Rohan (C), Jurčík (A) – Ton, L. Stehlík.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Jakub Valenta, Jan Hucl – Roman Zídek, František Štěpánek.

00:01

00:15
    Hokejisté Sokolova jako první zavítali do útočného pásma. Veškerému hrozícímu nebezpečí zabránil Žalčík, který puk ze svého pásma vyvezl.

01:15
    Puk za brankou Cichoně, oba týmy posílají na led druhé formace.

01:45
    Kunst pálil z pravého kruhu, kotouč vytěsnil do ochranné sítě obránce Weinhold.

01:57
    Baláž a Stehlík to zkoušeli z levé strany, brankář Lackovič připraven.

02:10
    Za krosček je na dvě minuty vyloučen Ondřej Hrachovský (Šumperk).

02:19
    Pohlův pokus od modré čáry skončil přímo ve výstroje brankáře Lackoviče. Na led nastupuje nová čtveřice obránců.

02:30
    Vracovského dělovka skončila mimo tři tyče, puk následně opouští obranné pásmo domácího celku. Sokolov tak musí začít stavět od základů.

03:10
    Kverkův pokus na vzdálenější tyč šel mimo, Sokolov nadále drží útočné pásmo.

03:26
    Lackovič se zmocnil kotouče a přerušil hru. Sokolov posílá na led druhou přesilovkovou lajnu.

03:46
    Weinholdův ostrý pokus pokus od modré čáry orazítkoval plexisklo za brankou domácích. Puk následně opouští pásmo.

04:08
    Tomiho nahození sbírá Lackovič. Hosté získávají vhazování v útočném pásmu. Za dvě vteřiny se vrátí vyloučený Hrachovský.

05:00
    Draci kombinují v útočném pásmu, Cichoň musí být po dlouhé době opět v pozoru.

06:22
    Hosté výborně drží útočné pásmo, Drakům se nedaří poslat puk alespoň do středního pásma.

06:35
    Domácím se podařilo vyhodit puk z pásma, ale poslali ho až na zakázané uvolnění.

07:34
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí otevírají skóre dnešního utkání! Hrachovský poslal puk od modré na bránu a v prostoru před brankou skvěle zapracoval MATĚJ SVOBODA, jenž změnil směr dráhy letu kotouče. Asistence: Ondřej Hrachovský, Šimon Jelínek.
    07:34 Matěj SVOBODA - 1:0

08:25
    Domácí se drží po vstřelené brance na puku.

09:00
    Švec byl v obrovské příležitosti, když byl sám před brankářem Lackovičem, ale skvěle zapracoval útočník Žalčík, jenž na poslední chvíli odzbrojil hostujícího forwarda.

10:20
    Vrhel se sebevědomě vrhl s kotoučem do čtveřice protihráčů a kupodivu se mu povedlo i vystřelit. Jeho pokus byl ale hrubě nepřesný. Následně posílají domácí hokejisté touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

11:20
    Hrachovský drží puk za vlastní svatyní. Čeká na spoluhráče, kteří naskakují z hráčské lavice.

11:48
    Poněkud přísně odpískané zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje zpět před Lackoviče, který se v první třetině rozhodně nenudí.

12:35
    Průžek přebruslil Krutila a dostal se do zakončení. Domácí útočník byl ale faulován.

12:40
    Trestné střílení pro domácí!

12:40
    Průžek nenašel recept na hostujícího brankáře. Skóre tak zůstává 1:0.

13:04
    Baláž pod tlakem vyhazuje puk přes všechny čáry. Na led nastupuje Kohútova lajna.

13:15
    Rychlý brejk hostů zakončoval Osmík. Další úspěšný zákrok pro Lackoviče.

14:00
    Hra se stěhuje do obranného pásma Baníku. Vhazovat se bude po pravici brankáře reprezentujícího Sokolov.

14:23
    Filip Eliáš inkasoval přesnou přihrávku na pravou stranu a z první střílel. Brankář hostů se ale stihl hbitě přemístit a letící puk zastavil.

15:26
    Divokou pasáž hry ze stranu na stranu utnul jeden z domácích hokejistů, který touš poslal na zakázané uvolnění.

16:23
    Krutil nedokázal udržet puk v útočném pásmu.

17:34
    Osmíkův propagační pokus přikryl lapačkou Lackovič.

17:44
    Tonova skrytá střela na zadní tyč byla nepřesná a Lackovič se tak za kotoučem pouze ohlédl.

18:15
    Průžkův pokus z otočky skončil na prvním bránícím hráči, hosté opět peláší do útoku.

19:00
    Probíhá poslední minuta úvodní třetiny. Cichoň rozehrává za vlastní brankou.

19:40
    Kohút se k zakončení nedostal, skvěle ho odstavil Rulík.

20:00

Prvních dvacet minut je za námi a domácí vedou těsně o jednu branku. Prosadil se Matěj Svoboda. Draci mohli vést i o dvě branky, avšak Jiří Průžek nedokázal proměnit trestné střílení. Hodně šancí měl i Sokolov, ale útočníci Baníku nedokázali překonat skvěle chytajícího Lackoviče.

20:01

20:10
    David Bartoš málem vykoupal brankáře hostů! Cichoň ale stihl vytasit beton a nedovolil, aby puk překonal brankovou čáru.

20:42
    První zákrok ve druhé třetině má na kontě i brankář hrající za barvy Šumperku.

21:12
    Domácí si nerozuměli v rozehrávce, píská se Icing.

21:42
    Lackovič nic neriskuje a nahození ze středního pásma ukryl do své lapačky.

22:28
    Filip Eliáš hledal skulinku mezi betony brankáře, ale Cichoň dokázal malinkou mezírku včas zalepit.

23:10
    Pohlovo nahození poslal Lackovič do rohu kluziště, kde touš sbírají hokejisté v černých dresech.

23:42
    Průžek měl před sebou zcela odkrytou branku, když brankář Cichoň hrubě chyboval! Šumperský útočník se ale ukvapil a nedokázal přesně zakončit. Toto může domácí hokejisty ještě hodně mrzet.

24:46
    Jelínek obešel protihráče na pravé straně a pak hledal svého spoluhráče na druhé straně, ale skvěle do letícího puku zasáhl hostující bek.

25:00
    Domácí posléze skórují! Šuhaj odvedl skvělou práci, když udržel puk na holi a následně ho poslal rovnou na hůl MATĚJE SVOBODY, který se dnes opět zapisuje na listinu střelců. Asistence: Vojtěch Šuhaj.
    25:00 Matěj SVOBODA - 2:0

26:30
    Signalizovaný ofsajd vyhání domácí hráče z útočného pásma.

26:48
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
    Štěpán Dudycha – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Martin Osmík – 2 min., hrubost.

27:26
    Šikovný Šuhaj opět v akci! Pronikl totiž po levé straně do útočného pásma a následně naservíroval kotouč na hůl ŠIMONA JELÍNKA, jenž kotouč poslal do horní části brány. Asistence: Vojtěch Šuhaj, Filip Eliáš.
    27:26 Šimon JELÍNEK - 3:0

Oba týmy hrají v plném počtu.

29:10
    Vojtěch Šuhaj opět v prostoru před brankou! Tentokrát ale nedokázal procedit puk za záda brankáře Cichoně.

30:02
    Na ledě to začíná vřít. Před brankářem Lackovičem vznikla další šarvátka.

30:02
    Daniel Jouza – 2 min., hrubost.

30:31
    Jakub Lackovič – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Jakub Michálek.

30:50
    Sokolov kombinuje v útočném pásmu a gól visí ve vzduchu!

31:07
    Lackovič má puk ve své moci, tři mušketýři mohou vystřídat.

31:25
    Kunst se zmocnil puku, jel před útočnou modrou a následně se otočil a jel zpátky. Tento mladý obránce ukrojil několik cenných vteřin.

31:56
    Baníku utíká kotouč, přesilovka pět na tři tak zřejmě bude nevyužita.

Hosté v plném počtu. Draci hrají ve čtyřech.

32:19
    Weinholdova pumelice šla přímo do výstroje brankáře Lackoviče.

32:59
    Michálek položil brankáře hostů a následně poslal puk na lépe postaveného Bartoše, který měl před sebou už jednoduchý úkol – lehce nadzvednout puk a poslat ho do sítě. To se ale domácímu útočníkovi nepovedlo.

34:12
    Matěj Svoboda mohl zkompletovat hattrick! Jeho pokus na vzdálenější tyč jen těsně minul branku. V této akci měl opět prsty šikovný Šuhaj, který našel svého spoluhráče.

35:10
    Rulíkovu ránu od modré zablokoval Bernat. Lackovič tak byl bez práce.

35:53
    Kverkova střela z hranice pravého kruhu šla mimo branku.

36:28
    Tomiho projektil se zastavil o výstroj Eliáše.

36:55
    Žalčíkova pohotová rána skončila přímo ve výstroje brankáře Sokolova. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

37:05
    Šuhajova lajna opět dělá zle hostující obraně! Kotouč se pohyboval v brankovišti, ale Svoboda ani Šuhaj nedokázali procedit touš za záda brankáře Cichoně.

37:47
    Kohút to zkusil z ostrého úhlu, ale neuspěl.

38:33
    Weinhold je při chuti a opět to zkoušel od modré čáry. Jeho střelecký pokus má ale opět pod kontrolou brankář Lackovič, který stále úspěšně deptá hostující hokejisty.

39:00
    Otevírá se nám poslední minuta druhé třetiny a domácí se nacházejí v útočném pásmu.

39:25
    Jiří Průžek se dostal do samostatného úniku a pokoušel se o bekhendový blafák! Brankář Baníku ale svého soka opět přečetl.

40:00

Prostřední dějství je již minulostí a domácí přidali další dvě branky! Druhý gól v utkání zaznamenal Matěj Svoboda. Prosadil se i další člen druhé formace Šimon Jelínek. U obou branek asistoval Vojtěch Šuhaj.

40:01

40:26
    Cichoň hrdinou okamžiku! Skočil po Průžkově střele a zastavil puk, který mířil do sítě.

41:18
    Na straně druhé střílel Tomi. Brankář domácích měl ale mnohem jednodušší práci.

41:46
    Kohútova střela z otočky byla nepřesná, kotouče se ujímají hráči Baníku Sokolov.

42:20
    Kverkovu ránu vytěsnil Lackovič do ochranné sítě.

42:26
    Domácí po vyhraném buly posílají puk okamžitě na zakázané uvolnění.

42:43
    Žalčík to zkoušel z ostrého úhlu, ale brankáře hostů nepřekvapil.

43:12
    Jelínek našel Šuhaje, který byl sám před brankářem. Přihrávka ho ale asi překvapila a tomuto šikovnému hráči se nepovedlo zakončit.

43:52
    Kohút střílel ihned po vyhraném vhazování, brankář Cichoň připraven zasáhnout.

44:51
    Tomek pálil z hranice levého kruhu, ale Lackovič měl zcela odkrytý výhled, a tak si se střelou hravě poradil.

45:53
    Tomáš Vracovský chybně rozehrál a domácí se tak zadarmo dostávají do útočné třetiny.

46:20
    Michálek pálil od modré čáry a jeho pokus lapil do své rukavice Oldřich Cichoň.

47:15
    Švec střílel na bližší tyč, ale Lackoviče nepřekonal.

48:00
    Šumperk se dostal do přečíslení tři na dva a Jelínek se rozhodl situaci vyřešit individuálně. Střílel z osy hřiště mezi nohy brankáře Baníku, ale neuspěl.

49:38
    Švec posílal puk do prostoru před brankou, ale nenašel žádného svého spoluhráče. Kotouč tak doklouzal až do rohu, kde jej sbírá domácí Drak.

50:20
    Šumperk si zahraje přesilovou hru! Jan Pohl fauloval ve středním pásmu kolenem a vysloužil si dvě minuty na trestné lavici.

50:54
    Tomáš Vracovský vyvezl puk až do útočného pásma, kde ho zastavil obránce Eliáš.

51:42
    Průžkovu střelu z levé strany srazil bek Krutil do rohu kluziště. Sokolov tak získává kotouč.

52:15
    Sokolov vyhazuje puk přes všechny čáry, domácím to tam v přesilovce zřejmě nepadne.

53:35
    Kverovu ránu zastavil Eliáš.

53:42
    Baník právě vstřelil branku!
    Hosté snižují a máme zaděláno na drama! JAN POHL dokázal najít recept na skvěle chytajícího Lackoviče. Střelec Sokolova pálil do horní části branky. Asistence: Jaromír Kverka, Tomáš Vracovský.
    53:42 Jan POHL - 3:1

54:01
    A Sokolov dává okamžitě kontaktní gól! Rychlou útočnou akci Baníku přesně zakončil MARTIN OSMÍK. Asistence: Matěj Zadražil, Martin Weinhold.
    54:01 Martin OSMÍK - 3:2

54:01
    Oddechový čas pro tým DRACI PARS ŠUMPERK.

Dnešní utkání sleduje 817 diváků.

54:22
    Šumperk je v křeči. Vratislav Kunst posílá touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

55:00
    Sokolov je v útočném pásmu a pokouší se vyrovnat!

55:45
    Draci hrají ve velikém neklidu. Pokud se domácí hráči dostanou ke kotouči, tak ho raději nahodí, než aby tvořili hru.

56:24
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před brankářem Lackovičem.

56:45
    Domácí vyhazují puk do středního pásma, Sokolov se ale okamžitě žene zpět do útoku.

57:07
    Lackovič má puk v lapačce.

57:24
    Zadražilův pokus má ve své moci nejsledovanější muž posledních minut Jakub Lackovič.

58:10
    Hraje se ve středním pásmu. Sokolov to brzy zřejmě zkusí v šesti.

58:25
    Baník hraje v šesti!

58:53
    Lackovič přišel o masku a rozhodčí správně přerušil hru.

58:53
    Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov.

59:05
    Pohlův pokus od modré šel mimo tři tyče.

59:20
    Sokolovští hráči kombinují v útočném pásmu, Šumperk se zatím úspěšně brání.

59:45
    Kotouč se nachází v obranném pásmu hostů, Sokolov může založit ještě poslední akci.

59:58
    Na poslední chvíli se povedlo hostům vyrovnat! Stíhací jízdu ve třetí třetině zakončil stylově JAROMÍR KVERKA, který tečoval pokus Pohla. Asistence: Jan Pohl, Martin Weinhold.
    59:58 Jaromír KVERKA - 3:3

60:00

Divoká třetí třetina končí! Hosté se do toho obuli a dokázali třikrát skórovat a vyrovnat tak stav utkání. Čeká nás tedy nastavený čas.

60:01

60:09
    Dva body zůstanou v Šumperku! O tom právě teď rozhodl ŠIMON JELÍNEK, který obešel bránícího hráče a přesně zavěsil. Asistence: Vojtěch Šuhaj.
    60:09 Šimon JELÍNEK - 4:3

Utkání, které měl celou dobu pod kontrolou domácí tým končí až v prodloužení! Bod útěchy poputuje do dalekého Sokolova, který ve velikém stylu dokázal ve třetí třetině vyrovnat. (20:23:50)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Hrachovský, Jelínek), 25. Svoboda (Šuhaj), 28. Jelínek (Šuhaj, Eliáš), 61. Jelínek (Šuhaj) – 54. Pohl (Kverka, Vracovský), 55. Osmík (Zadražil, Weinhold), 60. Kverka (Pohl, Weinhold)

Rozhodčí: Jakub Valenta, Jan Hucl – Roman Zídek, František Štěpánek