Boston – Detroit 5:1 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 6:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 5:6 (kon.)
Dallas – Washington 2:0 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:5 (kon.) | San Jose – Toronto 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Winnipeg 4:6 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Detroit Red Wings
Pátek 28.10.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký páteční den. (04:05:03)

Filip Zadina (DET) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:33
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 17:19
    Filip Hronek (DET) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 23:03

Tři hvězdy utkání
    1. Brad Marchand (BOS) – 2+1
    2. Jeremy Swayman (BOS) – 28 zákroků
    3. David Pastrňák (BOS) – 1+2

Dnešní utkání sledovalo 17 850 diváků.

O osudu celého utkání rozhodl začátek třetí třetiny. Boston se v něm dokázal třikrát střelecky prosadit a vypracoval si pohodlné vedení, se kterým hosté nedokázali nic udělat. Bruins poráží Red Wings na domácím ledě 5:1.

59:54
    Veleno je v závěru zápasu ještě vyloučen na dvě minuty za krosček.

59:31
    Suter využil v útočném pásmu volného prostoru a vystřelil z levého kruhu. Branku však švýcarský hokejista trefit nedokázal.

58:38
    Vyloučen je pouze Larkin a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

58:38
    Na ledě vzplály emoce a hra je přerušena. Larkin si měl co říct se Zachou.

58:26
    Domácím se povedlo dostat puk k brance Hussa a hosté musí zakládat nový útok.

58:13
    Coyle po vhazování trefil Larkina holí do obličeje a je vyloučen na dvě minuty. Hosté dohrají zápas v početní výhodě.

58:10
    Chiarot je v posledních střídáních aktivní směrem do středu a často střílí. Tentokrát ho Swayman vychytal lapačkou.

56:12
    Zacha dokázal zaměstnat Hussa, který si připsal pěkný zákrok.

55:45
    Chiarot se vydal na útočný výlet, který se mu podařilo zakončit střelou. Swayman opět úspěšný. Boston je blízko dalšímu vítězství.

55:13
    Määttä vypálil od modré čáry a Swayman chvíli nevěděl, kde má kotouč. Nakonec ho našel pod svým betonem a přerušil hru.

54:06
    Suter si udělal prostor pod levým kruhem a pohotově vypálil. Puk skončil na boční síti.

53:58
    Swayman musel řešit ošemetnou situaci, když se mu dostal skákavý kotouč do brankoviště.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 14. Coyle (Forbort, Marchand), 32. Marchand (H. Lindholm, Pastrňák), 43. Marchand (DeBrusk, Pastrňák), 44. Cr. Smith (Nosek, Forbort), 45. Pastrňák (Bergeron, H. Lindholm) – 39. Erne (Hronek)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, H. Lindholm, Clifton, Forbort, Carlo, Zbořil – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Hall – Cr. Smith, Coyle, Zacha – Frederic, Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Jim Montgomery

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Lindström, Hägg – Perron (A), Larkin (C), Kubalík – Raymond, Copp (A), Veleno – Erne, Rasmussen, E. Söderblom – Luff, P. Suter, Zadina.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Beach, Joannette – Nansen, Berg

Diváci: 17 850