Boston – Detroit 5:1 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 6:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 5:6 (kon.)
Dallas – Washington 2:0 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:5 (kon.) | San Jose – Toronto 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Winnipeg 4:6 (kon.)
Ottawa Senators
2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Minnesota Wild
Pátek 28.10.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Kanadsko-americká NHL pokračuje dalšími zápasy a nás bude zajímat ten mezi Ottawou a Minnesotou. Úvodní buly v Canadian Tire Centre proběhne v noci ze čtvrtka na pátek krátce po 1. hodině.
    Canadian Tire Centre v Ottawě

Senátoři zaspali úvod sezony, po dvou venkovních zápasech neměli ani bod. Doma se však probrali a najednou jsou z toho čtyři výhry v řadě. Ta poslední tým vyhoupla na deváté místo Východní konference.

Ottawa – Dallas 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
    Branky a nahrávky:
    40. Chabot (DeBrincat, B. Tkachuk), 45. B. Tkachuk (Stützle, Batherson), 51. Pinto, 52. Brassard – 7. Kiviranta (Lindell), 58. W. Johnston (Seguin).
    Průběh: 0:1, 4:1, 4:2.

Špatně začali i hokejisté Minnesoty, tři úvodní prohry jsou toho čirým důkazem. V uplynulých dnech však konečně zabrali a z posledních tří utkání vyhráli hned dvě. V Montrealu slavili poprvé už v základní hrací době a vyšplhali se na jedenáctou příčku Západní konference.

Montreal – Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
    22. Caufield (Wideman, Monahan) – 6. Eriksson Ek (Duhaime, Middleton), 33. Duhaime (F. Gaudreau), 60. Eriksson Ek.
    Průběh: 0:1, 1:1, 1:3.

Ottawa Senators: A. Forsberg (Hellberg) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Brännström, Zajcev – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Brassard, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.
    Trenér: D.J. Smith.

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Addison, Brodin, Dumba (A), Merrill – Zuccarello, F. Gaudreau, Kaprizov – M. Foligno (A), Rossi, Boldy – Hartman, Eriksson Ek, Duhaime – Shaw, Dewar, Steel.
    Trenér: Dean Evason.

Rozhodčí: Rank, Nicholson – Flemington, Shewchyk.
    Rozbruslení je v plném proudu

00:01

00:08
    Už po osmi vteřinách jsme viděli bitku! Rukavice sundali Austin Watson a Brandon Duhaime. V dlouho vyrovnaném souboji měl k radosti publika nakonec navrch domácí rváč.

00:14
    Po vyhraném buly pálil Tim Stützle z pozice pravého beka mimo minnesotskou branku.

01:15
    Stejně nepřesnou mušku měl na druhé straně po přejetí modré čáry Frédérick Gaudreau.

01:39
    Hosté vydrželi v pásmu a roztáhli hru doprava, od mantinelu pak nahazoval puk Calen Addison.

02:32
    První dva zákroky pro Marca-Andre Fleuryho. Nejprve na něj z pozice levého beka pálil Erik Brännström, z dorážky se pak snažil prosadit Drake Batherson.

03:01
    Hra přerušena pro přihrávku rukou.

03:47
    Ottawa právě vstřelila branku!
    V Canadian Tire Centre otevírají skóre domácí hokejisté! Hamonic od trestných lavic posunul puk Girouxovi, ten ho prodloužil na slot a odtud ALEX DEBRINCAT nechal puk prosvištět kolem Fleuryho lapačky. Asistence: Claude Giroux a Travis Hamonic.
    03:47 Alex DEBRINCAT - 1:0

04:30
    Odpověď Minnesoty na sebe nenechala dlouho čekat! Před brankou vznikla nepřehledná trma-vrma a Joel Eriksson Ek z ní vyhodil puk za Forsberga na horní konstrukci jeho branky!

05:38
    Je tady další rvačka! Tentokrát se do sebe pustili pěstmi domácí kapitán Brady Tkachuk a Matt Dumba. Výhru po velkém boji slavil minnesotský hráč – 1:1.

05:38
    Brady Tkachuk – 5 min., bitka.

Matt Dumba – 2 min., bitka.

06:06
    Sandersonův pokus zápěstím od mantinelu chytil Marc-Andre Fleury do výstroje.

06:51
    Arťom Zub – 2 min., nedovolené bránění.

06:55
    Ottawa se okamžitě osvobodila.

07:53
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnali v přesilovce! MATS ZUCCARELLO si vyměnil puk s Addisonem a před levým kruhem pro vhazování stojící na levé noze pálil přesně do vzdálenější šibenice. Nádherné trefě pomohlo i to, že Eriksson Ek clonil brankáři ve výhledu. Asistence: Calen Addison a Kirill Kaprizov.
    07:53 Mats ZUCCARELLO - 1:1

08:40
    Dvě zblokované střely na obou stranách kluziště.

09:27
    O obrat ve skóre usilující Connor Dewar zblízka puk za Forsbergova záda nedostal.

10:20
    Stejně jako Jonas Brodin, který to v rozmezí dvaceti sekund zkoušel hned dvakrát. Poprvé z výhodné pozice na slotu, podruhé už z větší dálky.

10:35
    Mats Zuccarello – 2 min., sekání.

10:35
    Minnesota svou přesilovku využila, stejnou možnost teď bude mít Ottawa. Oplatí soupeři stejnou mincí?

10:40
    Po prohraném buly musí začít od píky.

11:06
    Jake Sanderson nahrál na levé křídlo DeBrincatovi, jeho ránu vyrazil Marc-Andre Fleury do ochranné sítě.

11:30
    Domácí míchali puk před bránou, kde na nějaký překvapivý odraz čekal Brady Tkachuk.

11:57
    Puk nakonec vyplaval vedle brankové čáry, načež jím Alex DeBrincat z ostrého úhlu rozvlnil boční síť.

12:05
    Následný brejk zakončil Ryan Hartman forhendovou střelou do Forsbergovy výstroje.

12:35
    Minnesota je kompletní.

14:13
    Proti další Hartmanově ráně z pravého křídla tentokrát použil Anton Forsberg lapačku. V přerušené hře se dostali do křížku Travis Hamonic a Joel Eriksson Ek. Nervozita je patrná od úvodních minut.

14:24
    Po vyhraném buly rychlý kontr a přihrávka pod sebe. Na pozici levého beka napřáhl Thomas Chabot, jeho nízkou střelu Marc-Andre Fleury úspěšně vyrazil.

14:40
    Brady Tkachuk vybojoval v útočném rohu puk, ale Connor Dewar ho o něj rychle okradl.

15:22
    Marc-Andre Fleury v problémech! Hamonicův pokus od modré čáry viděl na poslední chvíli.

16:15
    Hosté vesele kombinovali v útočném pásmu, dokud hru neuklidnil Tyler Motte.

17:32
    Minnesota opět v pásmu. Hartman bekhendem před Forsbergem promáchl, z druhé vlny na domácího brankáře pálil Brandon Duhaime.

18:24
    No vida, zasloužený obrat je na světě! Spurgeon na modré čáře zachytil bekhendovou stranou hole těžkou přihrávku přes šířku hřiště od Gaudreaua, načež dlouhou diagonálou adresoval kotouč před branku. Tam si Brännström víc než puku všímal KIRILLA KAPRIZOVA, jemuž stačilo dobře nastavit hokejku. Asistence: Jared Spurgeon a Frédérick Gaudreau.
    18:24 Kirill KAPRIZOV - 1:2

19:43
    Marc-Andre Fleury podržel Minnesotu lapačkou! Před jeho očima se jako duch zjevil Alex DeBrincat a pálil ze svého pohledu do pravé šibenice. Kanadský gólman proti němu vytáhl zákrok jako z učebnice.

20:00
    Minnesota v první části dokonala obrat

Střely po 1. třetině: 11:14.

V úvodní třetině se hrál výživný hokej ozdobený nejen góly, ale taky bitkami. V té první si to už po osmi vteřinách od úvodního buly rozdali Duhaime a Watson, v té druhé shodili rukavice Dumba a Tkachuk. Co se týče skóre, to se poprvé měnilo ve 4. minutě, kdy poslal domácí tým do vedení Alex DeBrincat. Z později nabídnuté přesilovky ale odpověděl Mats Zuccarello, na jehož trefu navázal minutu a půl před začátkem pauzy Kirill Kaprizov. Minnesota tak v Canadian Tire Centre otočila nepříznivý průběh a po první části vede 2:1.

Druhá třetina začne přibližně v 02:10.

20:01

20:37
    Joel Eriksson Ek v nebezpečné pozici mezi kruhy minul domácí branku!

20:51
    Bok po boku s obráncem uháněl kupředu Mats Zuccarello. Dobruslil do pravého kruhu a zkusil to bekhendem. Anton Forsberg předvedl sebejistý zákrok.

21:34
    Minnesota vstoupila do druhé části ve velkém stylu a v jedné minutě vyprodukovala hned tři střely. Jared Spurgeon mířil do horní části branky a Forsberg zasáhl ramenem, Frédérick Gaudreau pak pálil dolů k tyči a Forsberg tentokrát puk vykopl.

22:03
    Ofsajd Wild.

23:08
    Mason Shaw přijel do pravého kruhu, jeho střele zápěstím vystavil Anton Forsberg stopku. Ottawa se ale z tlaku stále nedokáže vymanit.

23:36
    Na levém křídle převzal puk Sam Steel. Zvedl hlavu a zamířil na přední tyč. Anton Forsberg musel snížit těžiště, v posledních minutách to nemá vůbec lehké.

24:25
    Wild mačkali Ottawu jako kus papíru. K odskoku ve skóre jim pomohlo vyhrané buly. Eriksson Ek po něm přiťukl puk RYANU HARTMANOVI a ten z osy hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Joel Eriksson Ek
    24:25 Ryan HARTMAN - 1:3

25:42
    Icing Wild.

26:07
    Přes celé kluziště dovezl puk do pásma Kirill Kaprizov, jeho spoluhráči se v něm ale dlouho neohřáli.

27:28
    Dalším takovým byl Marcus Foligno. Už vyčerpaný ale puk jen nahodil do útočného rohu a odešel vystřídat.

28:52
    Ottawa po delší době v útoku. Střelou z otočky chtěl překvapit Drake Batherson, obránce Jon Merrill se však postavil na správné místo a ránu zblokoval.

29:49
    Joel Eriksson Ek dostal hit od Stützleho, volný kotouč sebral Derick Brassard a zakončil ze slotu. Pozorný Marc-Andre Fleury stopnul hru.

30:12
    V této pasáži má navrch Ottawa. Stejně jako předtím Brassard teď ze slotu pálil Alex DeBrincat. Marc-Andre Fleury měl betony na svém místě.

30:20
    Zakázané uvolnění Wild.

30:36
    Derick Brassard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

30:44
    Addisonovu rychlou střelu po buly zablokoval Mark Kastelic.

32:00
    Hosté ostřelují bránu ze všech možných pozic. Mats Zuccarrelo nebo Kirill Kaprizov ale vždy narazili na dobře chytajícího Antona Forsberga.

32:36
    I když jim to dalo zabrat, Ottawané toto oslabení nakonec přežili.

33:58
    Merrillovu ránu z pozice levého beka vyrazil Anton Forsberg do rohu kluziště.

35:05
    Na levé straně modré čáry si srovnal kotouč Jonas Brodin, ani teď z toho vstřelená branka nebyla.

36:40
    Joel Eriksson Ek se rozjel středem kluziště a za modrou čárou prozkoušel své zápěstí. Anton Forsberg v pokleku raději hru přerušil.

36:40
    Grafika ukazuje, že čím dál od branky Minnesota zakončuje, tím je přesnější. Že by tohle byl klíč k úspěchu?

37:13
    Icing Wild.

37:31
    Alex DeBrincat neprostřelil obranný val, načež Arťom Zub musel z útočného pásma vycouvat.

38:13
    Calen Addison – 2 min., držení.

38:13
    Pro Ottawu jedinečná příležitost vrátit se na dostřel. Využije ji tým z Ontaria?

38:19
    Po buly vznikla v kruhu pro vhazování mlýnice, ze které hosté vyhodili puk na druhý konec kluziště.

39:03
    Povzbuzován diváky přenesl Jake Sanderson hru na levou stranu, kde Alex DeBrincat promáchl.

39:52
    Ottawané zasypali Fleuryho množstvím nebezpečných střel! Americký gólman už dokonce ležel na boku, jenže Derick Brassard a později ani Alex DeBrincat ho stejně nepřekonali. To je k nevíře!
    39:52 Fleuryho zákrok v netypické pozici

40:00
    Minnesota odskočila na dvougólový rozdíl

Střely po 2. třetině: 19:30 (11:14, 8:16).

Druhá třetina nebyla na góly tak bohatá, ten jediný padl už na jejím začátku. Ottawa si o něj koledovala laxním přístupem v obraně, která nakonec neuhlídala situaci po jednom z buly. Toho po přihrávce Erikssona Eka využil Ryan Hartman a Minnesota vedla o dva góly. Ottawa měla příležitost ke snížení až na samém konci druhé třetiny, kdy hrála přesilovou hru, ale i přestože Fleuryho zasypala množstvím nebezpečných střel, kontaktní gól nepřišel. Před závěrečnou tercií tak Senátoři svolají poradu, která má za úkol vymyslet způsob, jak se co nejrychleji vrátit do zápasu.

Třetí třetina začne přibližně v 03:03.

40:01

40:13
    Minnesota hraje v plném počtu.

40:59
    Ottawa v klidu rozehrává od vlastní branky.

41:24
    Domácí pronikli do pásma, Hamonicovo dělo z pozice pravého beka Marc-Andre Fleury vyrazil k DeBrincatovi, který přesunujícího se gólmana nepokořil.

42:03
    Icing Wild.

42:58
    Calen Addison – 2 min., nedovolené bránění.

43:18
    Velká komplikace pro Minnesotu, která po druhém faulu v rozmezí 20 vteřin bude bránit ve třech lidech!

43:18
    Ryan Hartman – 2 min., hákování.

43:18
    Není divu, že si Dean Evason vyžádal oddechový čas.

44:03
    Dvojnásobnou přesilovku využil THOMAS CHABOT, Ottawa je zpátky v utkání! Domácí to vykombinovali klasickým trojúhelníkem, který zpoza brány začal rýsovat Batherson. DeBrincat pak už jen přenesl hru zleva doprava a přesunující se Marc-Andre Fleury nechal zákonitě poloprázdnou banku. Asistence: Alex DeBrincat a Drake Batherson.
    44:03 Thomas CHABOT - 2:3

45:18
    Klasické oslabení už Minnesota zvládla.

45:43
    Brady Tkachuk – 2 min., hrubost.

Ryan Hartman – 2 min., nedovolené bránění.

46:56
    Hra ve čtyřech zatím lépe svědčí Minnesotě. Byl to Mats Zuccarello, kdo dostal nahrávku zpoza branky a kolem obránce vypálil na přední tyč. Ottawu dvojnásobným zákrokem zachránil Anton Forsberg!

47:11
    Na druhé straně překonal Fleuryho ze slotu Drake Batherson, minnesotskému brankáři musela pomoct tyčka!

48:29
    Thomas Chabot – 2 min., držení.

48:54
    Napřaženou holí si o přihrávku řekl na ose postavený Calen Addison. Jeho střela měla razanci, ale postrádala přesnost.

49:03
    V navazující kombinaci dostal nahrávku za levý kruh Kirill Kaprizov. Jeho pokus už byl přesnější, nicméně Anton Forsberg měl odkrytý výhled.

50:12
    Další rána z levé strany, tentokrát od Zuccarrela. Anton Forsberg schoval kotouč mezi svými betony.

50:29
    Ottawa je kompletní.

51:36
    Minnesota poslala puk do útočného rohu.

52:15
    Kirill Kaprizov se odhodlal k individuálnímu průniku. Jednoho obránce obešel, ale toho dalšího už ne. Zastavil ho Parker Kelly.

52:50
    Nepřesné střely na obou stranách hřiště. Nejprve neměl přesnou mušku Shane Pinto, z brejku potom pálil mimo Jonas Brodin.

53:17
    Brandon Duhaime se svezl po pravém křídle a zakončil přes houf hráčů. Přestože toho Anton Forsberg zřejmě moc neviděl, puk si na poslední chvíli našel.

53:28
    Po vyhraném buly ve vlastním obranném pásmu šel Alex DeBrincat do brejku, který i sám zakončil. Marc-Andre Fleury musel zasahovat betonem.

54:36
    Ve snaze vyrovnat vypálil z pozice pravého obránce Travis Hamonic. Střela to nebyla špatná, ale Fleury si ji stejně našel. S blížícím se koncem zápasu by měla Ottawa nabírat na síle. Vydrží to Minnesota?

55:06
    Drake Batherson se chystal objet branku, když v tom ztratil stabilitu. Pro Ottawu škoda, kdo ví, zda by Marc-Andre Fleury dostal beton k druhé tyči včas.

55:54
    Ozvali se také hosté, pozdrav Forsbergovi poslal Frédérick Gaudreau.

56:37
    Brady Tkachuk podklouzl při snaze zpracovat Brännströmovu přihrávku – icing Senators.

57:24
    Z pozice pravého beka pálil Arťom Zub. Před brankou se s Dumbou přetahoval Brady Tkachuk a dostal od něj úder holí do tváře.

57:24
    Matt Dumba – 2 min., vysoká hůl.

57:24
    Domácí už nemají co ztratit a zkusí power-play!

57:39
    Je rozhodnuto! Thomas Chabot chyboval při power-play na útočné modré čáře, s pukem se před něj dostal FRÉDÉRICK GAUDREAU a bez potíží ho zavezl do opuštěné branky – 2:4.
    57:39 Frédérick GAUDREAU - 2:4

57:50
    Ottawané znovu bez brankáře.

59:04
    Thomas Chabot – 2 min., nedovolené bránění.

59:24
    Minnesota je kompletní, závěr utkání si užívá.

Minnesota veze z ottawského ledu výhru 4:2

Střely: 29:40 (11:14, 8:16, 10:10).

V úvodní třetině se hrál výživný hokej ozdobený nejen góly, ale taky bitkami. V té první si to už po osmi vteřinách od úvodního buly rozdali Duhaime a Watson, v té druhé odhodili rukavice Dumba a Tkachuk. Co se týče skóre, to se poprvé měnilo ve 4. minutě, kdy poslal domácí tým do vedení Alex DeBrincat. Z později nabídnuté přesilovky ale odpověděl Mats Zuccarello, na jehož trefu navázal minutu a půl před začátkem pauzy Kirill Kaprizov. Minnesota tak v Canadian Tire Centre otočila nepříznivý průběh a po první části vedla 2:1.

Druhá třetina nebyla na góly tak bohatá, ten jediný padl už na jejím začátku. Ottawa si o něj koledovala laxním přístupem v obraně, která nakonec neuhlídala situaci po jednom z buly. Toho po přihrávce Erikssona Eka využil Ryan Hartman a Minnesota vedla o dva góly. Ottawa měla příležitost ke snížení až na samém konci druhé třetiny, kdy hrála přesilovou hru, ale i přestože Fleuryho zasypala množstvím nebezpečných střel, kontaktní gól nepřišel. Před závěrečnou tercií tak Senátoři museli svolat poradu, která měla za úkol vymyslet způsob, jak se co nejrychleji vrátit do zápasu.

To se povedlo ve dvojnásobné početní převaze, kterou po rychlé kombinaci využil střelou do poloprázdné branky Thomas Chabot. Následovala hra ve čtyřech a zběsilé tempo, ve kterém si oba celky vytvořily po jedné šanci. Dvě a půl minuty před koncem šel za katr Dumba a Ottawa vycítila šanci na srovnání. Forsberga proto odvolala z brány, ale už po několika vteřinách chyboval na útočné modré Chabot, za jeho záda se i s pukem dostal Frédérick Gaudreau a bylo vymalováno – 2:4.

Utkání sledovalo 13 870 diváků.

Tři hvězdy utkání

1. Marc-Andre Fleury (MNS) – 27 zákroků
    2. Alex DeBrincat (OTT) – 1+1
    3. Kirill Kaprizov (MNS) – 1+1

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů.

Kdo se postavil do brankoviště?

Anton Forsberg (OTT) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 58:44

Marc-Andre Fleury (MNS) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1%, odchytal 59:47

Statistiky

Střely na bránu: 29 – 40 | Přesilová hra: 5/1 – 4/0 | Trestné minuty: 20 – 22 (04:14:02)

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 4. DeBrincat (Giroux, Hamonic), 45. Chabot (DeBrincat, Batherson) – 8. Zuccarello (Addison, Kaprizov), 19. Kaprizov (Spurgeon, F. Gaudreau), 25. Hartman (Eriksson Ek), 58. F. Gaudreau

Trenér: D.J. Smith

Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Rank, Nicholson – Flemington, Shewchyk

Diváci: 13 870