Boston – Detroit 5:1 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 6:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 5:6 (kon.)
Dallas – Washington 2:0 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:5 (kon.) | San Jose – Toronto 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Winnipeg 4:6 (kon.)
Buffalo Sabres
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Montreal Canadiens
Pátek 28.10.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Statistiky
    Střely na bránu: 45 – 34 | Přesilová hra: 1/4 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 8 (03:46:35)

3. Dylan Cozens (BUF) – 1+0

Hokejisté Montrealu si z Buffala odvezou výhru 3:2! Hosté dnes třikrát vedli a do třetice těsný náskok už udrželi.

V první třetině se prosadil jen Brendan Gallagher, po jehož vyražené střele si srazil puk do vlastní sítě obránce Power. Sabres srovnali hned v úvodu prostřední části, kdy se v přesilovce trefil Jeff Skinner. Rozhodnutí pak přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. Habs nejprve poslal do vedení přesnou ranou z pravého kruhu Kaiden Guhle. Na tuto trefu ještě odpověděl v 53. minutě Dylan Cozens, ovšem v čase 56:14 neviděl Comrie střelu dvougólového hrdiny Brendana Gallaghera. Gólman Buffala přitom o pár sekund dříve fantasticky vychytal Andersona. Šavle už v samotném závěru potřetí srovnat nedokázaly. Dahlin k tomu nebyl daleko, ale proti jeho ráně se stačil natáhnout výtečný Montembeault.

59:56
    Owen Power našel na pravém kruhu čekajícího Rasmuse Dahlina, který měl na holi vyrovnání. Montembeault se však natáhl k levé tyčce a udržel svému týmu vedení!

59:29
    Teď už je branka domácích přeci jen prázdná!

59:18
    Monahan zase nahodil puk za branku Buffala. Čas ubíhá.

59:01
    Zakázané uvolnění Buffala. To se domácím nehodí. zatím tak nemohou odvolat gólmana.

58:04
    Po ráně Joshe Andersona přerušil hru Comrie. Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny.
    56:14 Brendan GALLAGHER - 2:3

56:14
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté dnes potřetí vedou! Erik Comrie nejprve ještě fantasticky vychytal Joshe Andersona, který měl před sebou už v podstatě odkrytou branku. Kotouč pak vyhodil rukavicí z brankoviště Obránce Power. Tlak Habs tak pokračoval a David Savard nahrál na osu BRENDANOVI GALLAGHEROVI. Útočník Habs na nic nečekal, vypálil a puk skončil za zády Comrieho. Skvělou práci odvedl clonící Dvorak – 2:3. Asistence: David Savard.

55:08
    Do konce třetí třetiny zbývá posledních pět minut.

54:47
    Xhekajovo nahození tečoval mezi kruhy Kirby Dach. Naštěstí pro domácí puk směřoval jen do loga na dresu Erica Comrieho!

54:28
    Na druhé straně přerušil Comrie hru po střele Colea Caufielda. Reklamní přestávka.

54:13
    Z levého kruhu pálil Rasmus Dahlin a další zákrok si musel připsat gólman Montrealu.

53:35
    Domácí v přečíslení 3 na 2. Alex Tuch nahrál na osu Tageovi Thompsonovi, který neprostřelil Montembeaulta.

53:13
    Ožilo publikum, které žene Šavle za dalším gólem.
    52:54 Dylan COZENS - 2:2

52:54
    Sabres právě vstřelili branku!
    A je srovnáno! DYLAN COZENS se dostal k puku na levém kruhu. Rychle se otočil a střelou švihem na lapačku překvapil brankáře Montembeaulta – 2:2. Asistence: Jacob Bryson a Lawrence Pilut.

51:43
    Kyle Okposo nejprve před brankou tečoval střelu a poté se ještě dostal k vyraženému puku. Montembeault zatím Habs drží.

51:08
    Tlak Sabres ukončil Sam Montembeault, který přerušil hru po ráně Hinostrozy. Reklamní přestávka.

50:56
    Od modré střílel Owen Power. Montembeault vyráží.

50:35
    Vinnie Hinostroza zavezl puk do pásma z levého křídla. Jeho střela skončila vedle.

50:02
    Je tu už poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Buffalo je nyní v tlaku.

48:45
    Domácí se snaží srovnat. Jeff Skinner nahrál zpoza branky Tageovi Thompsonovi, který střílel jen do sedícího brankáře Montembeaulta!

47:18
    Střelu spoluhráče od modré čáry dobře tečoval Kyle Okposo. Montembeault stačil zareagovat!
    46:51 Kaiden GUHLE - 1:2

46:51
    Hosté strhávají vedení na svou stranu! Cole Caufield poslal puk na modrou k Davidovi Savardovi. Ten nahrál na pravý kruh KAIDENOVI GUHLEMU, proti jehož ráně z ledničky se už Comrie nestačil včas přemístit. Pro obránce Montrealu se jedná o premiérovou trefu v NHL. Asistence: David Savard a Cole Caufield.

46:35
    Johnny Kovacevic měl před sebou volný prostor na ose hřiště. Udělal krok dopředu a vyslal na branku tvrdou střelu. Comrie byl ale na místě. Následuje reklamní pauza.

46:01
    Od modré čáry střílel Jake Evans. Comrie vyrazil jeho pokus.

45:12
    Domácí v plném počtu. V oslabení měli dvě velké šance.

44:10
    Casey Mittelstadt podruhé! Tentokrát jel úplně sám na Montembeaulta, naznačil forhendovou kličku a chtěl puk hodit do protipohybu brankáře soupeře. Ten však zakročil levou rukou!

43:40
    Casey Mittelstadt se ve vlastním oslabení dostal až před Montembeaulta, který ho vychytal a hned vytřepal puk na spoluhráče. Ten ztratil a útočník Buffala střílel ještě jednou. I tentokrát byl gólman hostí na místě.

43:25
    Nick Suzuki střílel z vrcholu pravého kruhu. Comrie si povyjel a puk udržel ve výstroji.

43:11
    Dvě minuty za podrážení vyfasoval Owen Power. Šance pro Montreal udeřit v přesilovce.

42:53
    Od pravého mantinelu to zkoušel Jevgenij Dadonov. Comrie vyrazil puk do rohu.

42:20
    Pilutovo nahození od červené čáry si pohlídal hostující brankář Montembeault.

41:36
    Delší pobyt domácích v útočném pásmu vedl jen k nepřesné střele Ilji Ljubuškina od modré čáry.

40:42
    Hoffman nahrával na střed Nickovi Suzukimu. Střela kapitána Habs byla sražena.

40:14
    Zakázané uvolnění Buffala na úvod třetí třetiny.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:54.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na bránu: 27 – 20 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Po druhé třetině se jde do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Buffalo srovnalo už po 31 sekundách hry, když se v přesilové hře prosadil Jeff Skinner. Domácí poté byly na koni a dlouho měli tlak. Skórovat však paradoxně mohli i hosté, když ve vlastním oslabení pálil do tyčky Monahan. V závěru periody naopak převzal iniciativu Montreal, ovšem brankář Šavlí Comrie si připsal několik pro svůj tým důležitých zákroků.

40:00

39:52
    Xhekaj střílel ještě jednou. Comrie vyrazil puk do rohu.

39:40
    Wideman našel na modré čáře Arbera Xhekaje, po jehož ráně přerušil hru pozorný Comrie.

39:22
    Z pravého kruhu střílel Jake Evans, který mířil nad domácí branku. Montreal je v závěru druhé části aktivní.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Puk nyní vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude v útočném pásmu Habs.

38:08
    Kros Kirbyho Dacha našel Colea Caufielda. Ten ale ani nadvakrát nepřekonal Erica Comrieho, který se stačil rychle přemístit a podržel tak Sabres!

36:59
    Comrie nyní raději podržel puk a tak tu máme poslední reklamní pauzu v této třetině.

36:43
    U pravého mantinelu měl puk Brendan Gallagher. Počkal si, až mu spoluhráči sjedou před branku a pak vypálil. Tečovaný kotouč prolétl mimo klec Buffala.

35:56
    Sean Monahan se ocitl za obranou Buffala. Comrieho ale nepřekonal, domácí brankář si na střelu počíhal!

35:14

34:58
    Hosté vyráželi v oslabení dopředu. Rodící se brejk zastavil zablokováním přihrávky Dahlin.

34:02
    Z první vypálil Tage Thompson. Montembeault vyrazil a jeho spoluhráči vyhodili.

33:44
    Dahlinova střela od modré branku minula. Domácí zůstávají u puku.

33:13
    Dvě minuty za podrážení obdržel Chris Wideman. Buffalo má k dispozici přesilovku.

32:33
    Střelecký pokus Arbera Xhekaje srazili domácí do ochranné sítě. Prostor pro další z reklamních přestávek.

31:55
    Střely na branku ve 2. třetině – 10:1

30:36
    Jeff Skinner to zkoušel z pravé strany. Trefil jen bránícího hráče soupeře.

30:12
    Svým spoluhráčům pomohl Sam Montembeault, který našel puk v lapačce. Následuje reklamní přestávka.

29:56
    Zakázané uvolnění hostí. Hráči Montrealu už byli na ledě dlouho, takže potřebují ideálně vyhrát buly a vystřídat.

29:48
    Montembeault vyrazil nahozený puk před sebe, kde po něm hrabal Jeff Skinner. Brankář Montrealu nakonec stihl černou pryž odklidit do rohu.

29:10
    Dobré střídání hostí, kteří drželi svého soupeře pod tlakem. Zdá se, že Montreal se již ve druhé třetině dostal do tempa.

28:46
    Nyní se před Comrieho natlačil Josh Anderson a brankář Buffala si musel připsat dobrý zákrok.

27:58

27:44
    Hosté málem skórovali v oslabení! V přečíslení 2 na 1 nabídl Nick Suzuki kotouč Seanovi Monahanovi, který orazítkoval levou tyčku Comrieho svatyně!

27:06
    Domácím nyní unikl puk z útočného pásma a tak to musejí zkusit znova.

26:25
    Jack Quinn manévroval s pukem na pravém kruhu. Nakonec vystřelil a Montembeault kotouč ztlumil na výstroji.

25:57
    Mike Hoffman u mantinelu dohrál Dylana Cozense. Útočník Canadiens je vyloučen za krosček.

25:29
    Cole Caufield se prokličkoval až do pozice pro střelu. Švihem však branku Buffala netrefil.

24:59
    Zemgus Girgensons zavezl puk do útočného pásma a prověřil gólmana hostí. Ten kotouč vyrazil holí do ochranné sítě.

24:17
    Nyní to na Montembeaulta zkoušeli krátce po sobě z předbrankového prostoru Tage Thompson a Jeff Skinner. Gólman Habs uhájil nerozhodný stav!

23:54
    Tage Thompson to zkoušel zleva bekhendem. Montembeault byl pozorný.

23:18
    Hokejisté Montrealu potřebují přežít tuto pasáž, kdy jsou pod tlakem Buffala.

22:00
    Domácí jsou vyrovnáním nabuzeni! Ránu Jacoba Brysona vyrazil Montembeault k Johnovi Peterkovi. Ten vracel kotouč před odkrytou branku, kde však nikoho ze spoluhráčů nenalezl.

21:30
    Od modré čáry pálil Rasmus Dahlin. Hosté ale kotouč zastavili a následně odklidili ze slotu.
    20:31 Jeff SKINNER - 1:1

20:31
    Šavle v přesilové hře srovnávají! Vysoký puk, který se snášel mezi kruhy, sklepl Alex Tuch doprava na JEFFA SKINNERA. Ten si sjel až před Montembeaulta, jenž šel do rozkleku a domácí útočník pověsil kotouč nad jeho lapačku – 1:1. Asistence: Alex Tuch a Jack Quinn.

20:02
    Domácí ještě dohrávají početní výhodu.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

Statistiky po 1. třetině:
    Střely na bránu: 14 – 12 | Přesilová hra: 0/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4

První třetina nabídla poměrně vyrovnaný hokej. Hosté měli šanci začít duel lépe, ale nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilovky. Poté se hrálo docela nahoru-dolů. Oba týmy si vytvořily několik nadějných příležitostí. Radovali se však jen Habs. Ve 14. minutě střílel Brendan Gallagher a brankářem Comriem vyražený puk si nešťastně srazil bruslí do vlastní sítě obránce Power.

20:00

19:41
    Kaiden Guhle se dostával do brejku ve vlastním oslabení poté, co Dahlin neudržel útočnou modrou. Obránce Montrealu nabral rychlost na levém křídle a před Comriem šel do bekhendové kličky. Brankář Buffala mu puk vypíchl holí!

19:05
    Rasmus Dahlin pálil od modré čáry těsně vedle tyčky. Už běží poslední minuta úvodní části.

18:34
    Kirby Dach zahákoval domácího Quinna a v závěru první třetiny tak míří na trestnou lavici.

17:40
    Montembeault vyjel pro puk za branku, ale ten se odrazil do míst, kde už nesměl hrát. Musel se tak rychle vrátit a kotouč získali domácí. Z vrcholu kruhů pálil těsně vedle Alex Tuch. Poté ještě střílel od modré čáry Ilja Ljubuškin, ovšem to už gólman Habs předvedl jistý zákrok.

16:48
    Cole Caufield se z pravé strany natlačil do zakončení. Mířil na bližší tyčku, kterou si Comrie pohlídal.

15:30
    Do střely Lawrenceho Piluta od modré padl bránící hráč hostí a kotouč se odrazil až do středního pásma.

15:06
    Domácí měli dobrou příležitost. Zakončení Alexe Tucha z levého kruhu však Montembeault pokryl. Reklamní pauza.
    13:31 Brendan GALLAGHER - 0:1

13:31
    Hosté se ujímají vedení! Hodně nešťastný okamžik prožívá mladý obránce Owen Power, který si dal vlastňáka! Z pravého kruhu nastřelil puk na branku BRENDAN GALLAGHER. Comrie zasáhl pravým betonem, kotouč ale odrazil jen do brusle Powera, od níž zamířil hrací předmět za brankovou čáru. Asistence: Josh Anderson a Christian Dvorak.

13:14
    Kuriózní situace po vhazování v útočném pásmu Buffala. Cozens s Peterkou ve snaze získat puk poslali k zemi čárového rozhodčího Andrewa Smithe. Ten je naštěstí v pořádku.

12:27
    Nick Suzuki přenesl hru doprava na Mikea Hoffmana. Ten předal za ním najíždějícímu Coleovi Caufieldovi, jehož střela našla jen hrudní chránič Erica Comrieho.

11:52
    Jack Quinn na pravém křídle dobře prokráčel až do střelecké pozice. Ránu na zadní tyč pokryl Montembeault vyrážečkou.

11:44
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Následovat bude buly v jejich obranném pásmu.

11:06
    Brendan Gallagher to zkoušel z vrcholu pravého kruhu. Comrie má puk ve výstroji a tak je tu čas na další reklamní přestávku.

10:43
    John Peterka se pokusil prokličkovat před branku Montrealu. Dál ho ale nepustil obránce Guhle.

09:36
    Po ráně Tagea Thompsona přerušil Sam Montembeault hru.

09:28
    Domácí sehráli dobrou přesilovku, gól ale nedali. Habs už kompletní.

08:38
    Obrovská příležitost domácích! Po krásné souhře a přihrávce Cozense zakončoval na vzdálenější tyčce Casey Mittelstadt, ovšem Montembeault k ní natáhl pravý beton! Následně ho neprostřelil ani Victor Olofsson.
    07:53 Po akci Thompsona si málem srazil puk do vlastní branky hostující zadák Guehle.

07:53
    Domácí málem vedli! Tage Thompson se z levé strany natlačil před branku. Tam trefil brusle obránce Guhleho, který kotouč srážel na vlastní branku. Ten se proklouzl až k brankové čáře, odkud ho odpálil do bezpečí Jake Evans!

07:27
    První přesilovku si zahrají hosté. Sean Monahan je vyloučen za podrážení.

07:04
    Přihrávku na Mittelstadta srazil mimo hrací plochu Monahan. Vhazuje se ve středním pásmu.

06:45
    Pokus Nicka Suzukiho z pravé strany zachytil Comrie. Po jeho zákroku následuje reklamní přestávka.

05:14

05:10
    V závěru oslabení se ještě osmělil domácí celek. Z dobré pozice na pravé straně pálil obránce Casey Fitzgerald, který o kousek minul vzdálenější tyčku.

04:38
    Nahození Brendana Gallaghera z levé strany viděl Comrie na poslední chvíli. Puk ale dokázal vyrazit.

04:17
    Domácím se povedlo vyhodit.

03:27
    V oslabení zaútočil Zemgus Girgensons. Ten se z pravé strany natlačil až před branku, ovšem jeho bekhendové zakončení končí na betonech Montembeaulta!

03:13
    Další vyloučení na domácí straně. Za nedovolené bránění je potrestán John Peterka.

02:48
    Josh Anderson se prezentoval skrytou střelou z pravé strany. Eric Comrie stačil vytrčit pravý beton.

02:23
    Thompson naskočil na led a Buffalo je tak v plném počtu.

02:02
    Nyní už vyhodil Rasmus Dahlin a Sabres mohou vystřídat.

01:45
    Tahle přesilovka hostí nevypadá zle. Habs se zatím celou dobu drží v útočném pásmu.

01:17
    Dobrá sehrávka hostí. Z levého kruhu střílel z voleje Cole Caufield, jenž ale mířil vedle bližší tyčky Comrieho svatyně.

00:22
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Tage Thompson – 2 min., nedovolené bránění.

00:22
    Alex Tuch nabral rychlost na levé straně. Bekhendem pak nabízel puk před branku, kde na něj nedosáhl Tage Thompson. Ten následně natlačil jednoho z hostujících obránců na brankáře Montembeaulta a bude za to vyloučen.

00:01

Dozněly hymny Kanady a Spojených států amerických. Nyní se už vše chystá k zahájení duelu.

Buffalo Sabres: Comrie (Cra. Anderson) – Ljubuškin, Dahlin (A), Bryson, Power, Fitzgerald, Pilut – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Olofsson, Mittelstadt, Krebs – Peterka, Cozens, Hinostroza – Okposo (C), Girgensons (A), Quinn.
    Trenér: Don Granato

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Savard (A), Guhle, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Hoffman, Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Jos. Anderson – Dadonov, Evans, R. Pitlick.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: MacDougall, Sutherland – Smith, Brisebois.

Montreal se dnes bude muset obejít i bez Juraje Slafkovského, který kvůli zranění vynechal už poslední dva duely. Na jedničku posledního draftu se tedy těšit nemůžeme.

Buffalo Sabres:
    Od dlouhá léta tápajícího Buffala se také moc nečeká, ovšem Sabres začali ročník velice slušně. Z šesti utkání dokázali hned čtyřikrát zvítězit a v průběžné tabulce Východní konference jsou pátí. Trenér Don Granato má k dispozici nejmladší kádr v lize, ovšem právě mladé pušky se zatím prezentují velice dobře. Naplno své schopnosti ukazuje obránce Rasmus Dahlin, který jako první zadák v historii soutěže skóroval v prvních pěti duelech ročníku. Výborně hraje také Alex Tuch, jenž nastřílel už šest branek. Kouč Don Granato musí spoléhat na velmi zajímavou brankářskou dvojici. Dlouholetého náhradníka či farmáře Erica Comrieho a také veterána Craiga Andersona. Oba borci zatím chytají velmi dobře. Čtyřicátník Anderson dokonce vyhrál oba duely, do kterých nastoupil.

Poslední duel se Šavlím moc nevydařil, z ledu Seattlu si odvezly porážku 1:5. Před tím ale slavily výhry hned třikrát v řadě, když skvěle zvládly výjezdy do Edmontonu, Calgary a Vancouveru.

Montreal Canadiens:
    Canadiens se dostali v kvůli koronaviru prodloužené sezóně 2020/21 až do finále Stanley Cupu, ale loni naopak patřili k nejhorším týmům ligy. V tomto ročníku se od nich také mnoho neočekává. Klub by rád zapracoval především mladé tváře. Jedničku draftu Juraje Slafkovského, který už dokázal vstřelit svůj první gól v nejlepší lize světa, či obránce s českými kořeny Arbera Xhekaje. Právě syn kosovského Albánce a české emigrantky patří k zatím nejpříjemnějším překvapením v sestavě Habs.

Šest bodů ze sedmi odehraných utkání zatím stačí až na předposlední 15. místo v tabulce Východní konference. Herně úplně špatné to ale není. Svěřenci Martina St. Louise už dokázali zaskočit silné týmy Toronta či Pittsburghu. Zde to navíc bylo po obratu z 0:2 na 3:2 v prodloužení. Poslední dva domácí duely ale ukázaly, že Habs budou tápat především v ofenzivě. Dallasu podlehli 2:5, naposledy Minnesotě pak 1:3.

Nick Suzuki – 7 (3+4)
    Cole Caufield – 6b (5+1)
    Sean Monahan – 5b (2+3)

Brankáři:
    Jake Allen – 5 zápasů, průměr 2,62, úspěšnost 91,7 %, 0 nul
    Sam Montembeault – 2 zápasy, průměr 2,48, úspěšnost 91,2 %, 0 nul

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! Základní část NHL pokračuje také v noci ze čtvrtka na pátek. Do akce půjdou také Buffalo Sabres a Montreal Canadiens, což je souboj dvou týmů s mladými kádry, od kterých se toho před sezónou moc nečekalo. Zatímco hostující Habs se skutečně drží u dna tabulky Východní konference, tak Sabres nezačali ročník vůbec špatně a dokonce disponují aktivní bilancí čtyř výher a dvou porážek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 21. J. Skinner (Tuch, Quinn), 53. Cozens (Bryson, Pilut) – 14. Gallagher (Jos. Anderson, Dvorak), 47. Guhle (Savard, Caufield), 57. Gallagher (Savard)

Rozhodčí: MacDougall, Sutherland – Smith, Brisebois

Diváci: 12 735