Písek – Havířov 3:6 (kon.) | Slavia – Chrudim 2:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – HK MD Šumperk 1:3 (kon.)
IHC Králové Písek
3:6 (0:1, 2:4, 1:1)
AZ Havířov
Pátek 28.10.2022, 15:30 • Zimní stadion Písek • Liga juniorů • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fanoušky juniorského hokeje! V tomto kole na sebe narazí Písek a Havířov.

Jihočeši se nacházejí na úplném dně tabulky, avšak v posledních utkáních se začalo "blýskat" na lepší časy. Před týdnem svěřenci trenéra Volfa urvali bod proti Motoru a posléze získali bod i proti Vsetínu. Nejproduktivnějším hráčem Písku je Filip Cháb, který má na kontě jeden gól a osm asistencí.

AZ Havířov

Havířov je ve své skupině taktéž na posledním místě, ale má o tři body více než Písek. Před týdnem hokejisté reprezentující Havířov padli na Lapači a posléze dostali solidní příděl 7:0 od Slavie. Jakub Plevka patří mezi nejproduktivnější hráče svého týmu. V dosavadním průběhu ročníku zaznamenal jednu branku a osm asistencí.

IHC Králové Písek: Jansa (Tesař) – Čančura, Polák, Velíšek, Dohnal, Šipla – Zátopek, Fencl, Strnad, Dubský, Řehoř, Mikeska, Šindelář, Kaiser, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Lechnýř (A), Cháb (C)
    Trenér: Lukáš Tramba

AZ Havířov: Smolka (Maňásek) – Brančík, Wlodara, Bílek (A), Valouch, Kreutz, Kosina, Lazár – David, Siekierka, Jelének, Plevka, Mikula, Middleton, Lajoš, Kolat, Makovec (A), Urbančík (C), Lipka, Pohl
    Trenér: Jan Křivohlávek

Rozhodčí: Glanc – Pěkný, Mortl.

00:01

00:12
    Ihned na úvod vidíme zakázané uvolnění ze strany hostujícího mužstva.

00:30
    Plevka se i s kotoučem dostal přes dvojici bránících hráčů a ohrozil i píseckou svatyni. Jeho pokus byl ale nepřesný.

01:50
    Havířov drží puk za vlastní brankou. Písečtí se pokoušejí napadat rozehrávku, zatím bez úspěchu.

02:36
    Lechnýřovu ránu od modré čáry vyrazil Smolka do rohu ledové plochy.

02:58
    Plevka opět v akci! Opět projel skrz bránící hráče a následně to zkoušel poslat mezi betony brankáře Jansy. Písecký gólman stihl mezírku včas zalepit.

04:00
    Havířov si v kombinaci nerozuměl a přichází další zakázané uvolnění.

04:22
    Na druhé straně Šipla posílá kotouč až na zakázané uvolnění. Hosté posílají na led čerstvou pětku hráčů.

04:30
    Bílkovu nepříjemnou střelu od modré čáry schoval Jansa do své rukavice a následně rozehrál na svého spoluhráče, který okamžitě zakládá protiútok.

05:16
    Hosté pod tlakem posílají touš na Icing.

05:25
    Havíři se hnali do přečíslení tři na dva, ale nepohlídali si ofsajd.

05:49
    Havířov si jako první zahraje v početní výhodě. Filip Šindelář je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

06:28
    Králové posílají touš přes všechny čáry a hbitě střídají.

07:00
    Havířovská kombinace v útočném pásmu ke střelbě nevede.

07:16
    Po Plevkově nepřesné střele domácí obránci vyhazují kotouč až do útočného pásma

07:39
    Adam Middleton oslabí svůj mančaft na dvě minuty, neboť ve středním pásmu zahákoval protihráče.

08:12
    Strnadova prudká rána z hranice pravého kruhu minula branku o pár centimetrů.

08:50
    Havířov dostal puk ze svého pásma, Písek staví od základů.

09:15
    Tato přesilová hra se domácímu týmu rozhodně nedaří.

09:53
    Po Lechnýřově střele od modré vznikla v brankovišti hostů nepřehledná situace, ale Havířov si dokázal poradit.

10:01
    Havířov právě vstřelil branku!
    Z následného rychlého brejku dávají hosté gól! Píseckého brankáře ukázkově vykoupal JAKUB PLEVKA. Asistence: Adam Middleton.

10:37
    Mikeska v souboji jeden na jednoho neprošel přes Bílka, za kterým byl už pouze brankář Smolka.

11:09
    Jihočeši dostanou další příležitost. Jelínek je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

11:46
    Králové se v přesilových hrách trápí, Smolka je bez práce.

12:47
    Smolka si připisuje první zákrok v tomto oslabení. Do lapačky ukryl střelu Chába.

13:05
    Havířov vyhazuje. Jelínek už je připraven naskočit do hry.

14:14
    Trestné střílení pro Písek! Mikeska byl v samostatném úniku podražen protihráčem.

14:14
    Nájezdu se ujal Řehoř, který překonal brankáře Smolku. Kotouč se ale odrazil od levé tyčky mimo. Pokračuje se tedy za stavu 1:0 z pohledu Havířova.

14:57
    Řehoř ostře, ale v rámci pravidel sestřelil u mantinelu Lipku.

15:50
    Písecký kotel čítající pět členů žene své favority v posledních minutách úvodní třetiny kupředu.

16:55
    Dubského bekhendový pokus nepřekvapil Smolku, který po zisku kotouče okamžitě rozehrává.

17:39
    Smolka moc dobře viděl na Řehoře, který pálil z hranice pravého kruhu. Havířovský brankář schoval puk do lapačky a přerušil hru.

18:46
    Písečtí se ještě podívají do útočného pásma, neboť se hostující celek provinil zakázaným uvolněním.

19:30
    Jihočeši se nadechují k poslední útočné akci.

19:50
    Havířov procedil kotouč do útočného pásma, ale zřejmě se už nic zajímavého nestane.

20:00

Prvních dvacet minut končí a veselejší mohou být hosté, kteří po přesně trefě Plevky vedou o jednu branku. Jihočeši mohli vyrovnat, ale Řehořův samostatný nájezd skončil na tyčce.

20:01

20:15
    Hráči Havířova jako první ve druhé třetině zavítali do útočného pásma. K žádné nebezpečné příležitosti ale nedošlo.

21:22
    Králové se v úvodu druhé třetině prezentují ostrou hrou. Řehořův faul byl už potrestán a odpyká si dvě minuty za nedovolené bránění.

21:48
    Urbančík z velmi dobré pozice přestřelil Jansovu klec.

22:10
    Hosté vedou o dvě branky! Produktivní JAKUB PLEVKA se dostal do drobného samostatného úniku a překonal píseckého brankáře. Asistence: Jakub Urbančík, Matěj Bílek.

22:59
    Králové hrají po inkasované brance jak opaření. Havířov se žene za třetím gólem.

23:55
    A třetí branka na sebe nenechala příliš dlouho čekat! Middleton našel na pravé straně zcela volného DOMINIKA KOLATU, který propálil brankáře Jansu. Asistence: Adam Middleton, Jakub Plevka.

23:55
    Střídání v týmu IHC Králové Písek:
    ze hřiště odchází Jansa, přichází Tesař.

24:31
    Hosté pokračují v kanonádě! Čtvrtým střelcem v tomto utkání se stává JAKUB URBANČÍK, který stylově přivítal nového píseckého brankáře. Bez asistence.

26:15
    Havířov hraje ve velké pohodě, kdežto Písek zmatkuje.

26:45
    Mikeska hýřil důrazem v brankovišti hostů, kde se pohyboval volný kotouč. Obrana hostujícího týmu ale veškerý závar s přehledem uhasila.

26:45
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

27:34
    Sabiniokova střela skončila na prvním bránícím hráči.

28:05
    Kaiser to zkusil střelou zápěstím na bližší tyč. Kotouč schoval Smolka pohotovým zákrokem do lapačky.

28:37
    Už to vypadalo, že Middeton pojede zcela sám na brankáře Tesaře. Celou akci ale překazil hvizd rozhodčího, jenž odpískal ofsajd.

30:00
    Oddechový čas domácímu týmu znamenitě pomohl. Od té doby létá více kotoučů na bránu i se Písek lépe pohybuje.

30:22
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Wlodara – 2 min., krosček.

31:00
    Havířov se osvobozuje dalekým vyhozením kotouče. Písecká přesilovka navazuje na ty předchozí.

31:54
    Puk zavítal na domácí hráčskou lavici. Vhazovat se bude v útočném pásmu Písku.

Hosté v plném počtu. Havířov hraje v útočném pásmu.

32:32
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Šipla – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

Plevka – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

33:37
    Havířov vybojoval vhazování v útočném pásmu.

34:01
    Sabiniok hledal v prostoru před brankou Kaisera, ale skvěle zapracoval brankář Smolka, který nastavil lapačku a letící puk schoval.

34:30
    Tesař nic neriskoval a dalekonosné nahození ukryl do lapačky a přerušil hru. Za dvě vteřinky se vrátí oba hříšníci na led.

Oba týmy hrají v plném počtu.

35:18
    Dubský si prohodil puk mezi nohama, zbavil se protihráče a bekhendem zavěsil. Smolka ale píseckého střelce přečetl.

36:01
    Písek právě vstřelil branku!
    Králové snižují! TOMÁŠ HLAVÁČEK se do toho opřel od modré čáry a kotouč se zastavil až v síti. Brankář Smolka vůbec nic neviděl. Asistence: Filip Cháb.

36:21
    Valouchovu ránu má Tesař ve své moci.

36:50
    Plevka opět na lavici hříšníků. Tentokrát to jsou dvě minuty za hrubost.

37:46
    Řehořova střela z jedničky z hranice levého kruhu šla nad branku.

38:04
    Sympatickou přesilovku domácích přerušilo postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude v neutrální třetině.

38:30
    Kaiser střílel a posléze i Strnad. Brankář Smolka je ale dnes výborně naladěn.

39:07
    Jihočeši v poslední minutě dávají druhý gól! Sládek poslal kotouč na TOBIASE ŠIPLU, který propálil hostujícího brankáře. Asistence: Ondřej Sládek, Jan Zátopek.

39:59
    To je neuvěřitelné! V poslední vteřince si berou třígólový náskok hosté zpět! Rychlou akci Havířova zakončil PŘEMYSL POHL. Asistence: Jakub Lipka, Jakub Urbančík.

40:00

Divoká druhá třetina, ve které padlo šest branek končí! Zkraje periody se třikrát třikrát prosadil Havířov, který následně hrál ve velké pohodě. Závěrečné minuty prostřední části ale patřily domácím, kteří se trefili dvakrát. Havířov ale Písku sebevědomí sestřelil v samotném závěru, kdy brankáře Tesaře prostřelil Pohl.

Pohroma zažehnána! Porouchala se rolba, ale nakonec se všechno podařilo vyřešit. Třetí třetina začne ale s lehkým zpožděním.

40:01

40:36
    Jihočeši nezahajují třetí třetinu zrovna dobře. Dvě minuty za podrážení si odsedí Dubský.

40:45
    Plevkovu střelu vyrazil Tesař do rohu kluziště.

41:27
    Hosté trestají píseckou nedisciplinovanost! Urbančíkova střela se odrazila od zadního mantinelu rovnou na hůl DOMINIKA KOLATA, který měl už práci jednoduchou. Asistence: Jakub Urbančík, Matěj Bílek.

41:45
    Sabiniok – 2 min., podrážení.

42:30
    Cháb vyvezl touš až do útočného pásma. Tam ho ale zastavil jeden z havířovských beků.

43:10
    Lajošova dělovka byla hrubě nepřesná a kotouč opouští písecké obranné pásmo.

43:40
    Wlodara to zkoušel bekhendem, ale na Tesaře v brance nevyzrál.

44:19
    Bílkovu ránu má Tesař ve své moci. Oba týmy posílají na led čerstvé pětky.

45:49
    Písek kombinoval dlouho dobu v útočném pásmu, ale k přímému ohrožení branky nedošlo.

46:12
    Tlak přináší domácím kýžené ovoce v podobě gólu! JAN ZÁTOPEK se dostal až před brankáře Smolku, kterého úspěšně překonal. Asistence: Ondřej Sládek, Šimon Kaiser.

47:47
    Kosinova střela potrápila píseckého brankáře, neboť mu vypadla z výstroje. Naštěstí pro domácí byl jako první u volného touše obránce ve žlutém dresu, který potenciální nebezpečí odvrátil.

48:34
    Dohnal – 2 min., držení.

49:25
    Urbančík to zkusil, ale písecký gólman na jeho střelu velmi dobře viděl.

49:51
    Králové procedili kus černé pryže až do útočného pásma.

Dnešní utkání sleduje 95 diváků.

50:54
    I přes to, že na Řehoře dotíral bránící hráč se písecký útočník dostal do zakončení. Jeho střela přes ruku ale našla pouze mantinel za brankou Smolky.

52:00
    Kolatovu propagační střelu schoval Tesař do lapačky. Následuje vhazování před píseckým gólmanem.

52:14
    Písek posílá pouze na zakázané uvolnění.

53:04
    Davidovu překvapivou střelu z otočky lapil brankář Tesař, který se nenechal zaskočit.

53:46
    Králové se pokoušejí s nepříznivým vývojem něco udělat, ale často chybují. Tentokrát to skončilo zakázaným uvolněním

54:27
    Řehořova střela šla nad.

54:46
    Řehoř opět v akci. Tentokrát to zkoušel z otočky, ale i teď kotouč minul havířovskou svatyni.

56:25
    Cháb jako nůž máslem projel do útočného pásma a hledal na druhé straně Řehoře. Tomu ale puk přeskočil hokejku a k zakončení tak nedošlo.

57:22
    Čas hraje proti domácím. Pokud se nic zásadního nestane, tak si Havířov dokráčí pro tři body.

57:57
    Pohl to zkusil, ale Tesař drží jiskřičku naděje.

58:37
    Ofsajd zastavil hrozící se nebezpečí pro havířovskou defenzívu.

58:46
    Zakázané uvolnění domácích. Písek už to nestíhá, to je jasné.

59:10
    O puk se bojuje za píseckou brankou.

59:30
    Havířov se drží na kotouči a nadechuje se k poslední útočné akci.

Souboj dvou posledních týmů končí vítězstvím Havířova, který si od zlatonosné řeky Otavy odváží důležité tři body. (17:44:52)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 37. Hlaváček (Cháb), 40. Šipla (Sládek, Zátopek), 47. Zátopek (Sládek, Kaiser) – 11. Plevka (MIddleton), 23. Plevka (Urbančík, Bílek), 24. Kolat (Middleton, Plevka), 25. Urbančík, 40. Pohl (Lipka, Urbančík), 42. Kolat (Urbančík, Bílek)

IHC Králové Písek: Jansa (24. Tesař) – Čančura, Polák, Velíšek, Dohnal, Šipla – Zátopek, Fencl, Strnad, Dubský, Řehoř, Mikeska, Šindelář, Kaiser, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Lechnýř (A), Cháb (C)

Rozhodčí: Glanc – Pěkný, Mortl