Písek – Havířov 3:6 (kon.) | Slavia – Chrudim 2:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – HK MD Šumperk 1:3 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
HC Chrudim
Pátek 28.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů • 12. kolo

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Hezký zbytek svátečního dne a hezký víkend. (20:08:11)

Utkání je za námi. Nakonec ho lépe zvládla Chrudim, která díky Štěpánkově trefě v prodloužení bere bod navíc a vítězí 3:2 v prodloužení.

61:47
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! JIŘÍ ŠTĚPÁNEK využil špatné Vosmíkovy přihrávky a ujel sám na Pittra, kterého následně překonal ranou nad jeho rameno. Bez asistence.

60:58
    Boj o puk v rohu u mantinelu vyhráli hosté a míří dopředu.

60:01

Ve třetí třetině se dvakrát prosadil Jaša a Chrudim poprvé v utkání vedla. Jenže domácí v přesilovce v 58. minutě srovnali zásluhou Hrdličky. O vítězi tak rozhodne pětiminutové prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:49
    Icing Chrudimi. Vhazování před Kadlcem.

59:04
    Ofsajd odpískán Slavii. Vhazování ve středním pásmu.

58:48
    Pittr má další zásah a vhazuje se před jeho bránou.

57:41
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia také využívá přesilovku a máme opět srovnáno! Holaník si vyměnil puk s Curranem, který ho následně předložil na modrou čáru JAKUBU HRDLIČKOVI, který tvrdou střelou propálil Kadlce. Asistence: Maxmilian Curran a Filip Holaník.

57:30
    Kluch se natlačil před branku Kadlce, kterého ale překonat nedokázal. Kadlc udržel puk ve své výstroji.

56:53
    Chrudim vyhazuje puk k Pittrovi.

56:47
    Drábovu ránu tečoval Tichý, Kadlc si poradil.

56:05
    Vyloučení v týmu HC Chrudim:
    Pirner – 2 min., nedovolené bránění.

55:44
    Icing Slavie. Buly před Pittrem.

55:17
    Vosmík dostal dobrou přihrávku na pravou stranu. Následný pokus vyrazil Kadlc betonem.

54:52
    Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích. Buly ve středním pásmu.

53:44

52:50
    Slavia se vyhnala z útočné třetiny a musí začít od vlastní branky.

51:44
    Vaníček – 2 min., podrážení.

51:23
    Hosté otáčí skóre a vedou! Jirout měl puk na hokejce. Do předbrankového prostoru si sjel TOMÁŠ JAŠA, který následně obdržel nahrávku od Jirouta a prostřelil Pittra nad beton. Asistence: Ondřej Jirout.

51:05
    Fibigr střelou z otočky trefil pouze beton Kadlce.

50:34
    Zakázané uvolnění domácích znamená vhazování před Pittrem.

50:18
    Štípek nabral rychlost a vjel s kotoučem do útočného pásma. Následně hledal Stejskala před bránou, jenže místo nahrávky trefil betony brankáře Kadlce.

49:35
    Ránu Vašíčka ze strany vytěsnil Pittr mimo vyrážečkou.

48:49
    Stejná situace jako před pár vteřinami. Buly před Kadlcem.

48:28
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazuje se před Kadlcem.

47:58
    Stejskal v další šanci. Poté, co obdržel puk chtěl překonat Kadlce. Ten ale vytrčil svůj beton a pokus pokryl.

47:22
    Vosmík si po nahrávce Stejskala stáhl puk na forhend a vystřelil. Kadlc jeho ránu viděl a ztlumil ji na hrudi do lapačky.

Dnešní utkání sleduje 59 diváků.

46:04
    Tečovanou střelu Vítka vyrazil Kadlc betonem do rohu.

45:09
    Dráb hledal svou nahrávkou před brankou Štípka, na kterého zívala prázdná branka. Sešívaný útočník ale puk netrefil.

43:46
    Hosté využívají přesilovku a srovnávají! Beran vystřelil od modré. Pittr jeho ránu vyrazil přímo na hůl TOMÁŠE JAŠI, který doklepl puk do odkryté branky. Asistence: Otakar Beran.

42:49
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Fibigr.

42:34
    V souboji o puk u mantinelu byli úspěšnější domácí a vyráží dopředu.

40:30
    Curran našel svou nahrávkou v mezikruží Holaníka, jehož střelu vyrazil Kadlc betonem.

40:01

Oba týmy už jsou zpět na ledové ploše.

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Ze hry měla v této části hry více navrch Chrudim, která ale žádnou svojí příležitost ke srovnání skóre nevyužila, protože domácí drží dobrým výkonem v brance Michal Pittr. Do třetí třetiny je situace stále otevřená pro obě strany. Třetí třetina začne zhruba v 19:26.

40:00

38:55
    Jokl se řítil sám na Kadlce, ale jeho střela nakonec zamířila mimo.

38:21

37:58
    Pazdera vyslal další střelu na Pittra. Ten má puk v lapačce.

37:28
    Slavia vyhazuje puk až ke Kadlcovi.

37:03
    Dvořák pohotově vystřelil před pravým kruhem. Pittr si puk našel a schoval ho mezi betony.

36:30
    Domácí ve čtyřech.

36:21
    Stejskal – 2 min., nedovolené bránění.

36:02
    Chrudim nyní poslala puk na zakázané uvolnění a vhazuje se před brankou Kadlce.

35:21
    Domácím se podařilo vyhodit puk až za bránu Kadlce.

34:30
    Dráb – 2 min., krosček.

33:47
    Novák se vytočil zpoza brány a chtěl uklízet puk za Pittrova záda. Domácí brankář ale vytáhl svůj beton a udržel puk u tyčky.

32:52
    Střelu Jirouta ztlumil Pittr na své hrudi. Puk mu ale následně spadl, a tak ho domácí brankář schoval pod lapačku.

32:19
    Icing Slavie vykazuje hru před Pittra. Před jeho bránou proběhne další vhazování.

31:50
    Na druhé straně po střele jednoho z hostujících hráčů zasahuje Pittr, který má kotouč pod lapačkou. Buly před jeho bránou.

31:43

31:15
    Další Kadlcův zásah.

31:07
    Po zákroku Kadlce se bude vhazovat před jeho bránou.

30:53
    Štípek dobrou ranou z kruhu trefil boční síť.

29:43
    Macas – 2 min., držení hole.

29:17
    Před Kadlcem se vytvořil mírný závar, ve kterém nakonec chrudimský brankář sebral do své výstroje. Vosmík pak skončil bez helmy, ale vylučovat se nebude.

28:58
    Drábova rána skončila mimo.

27:53
    Jeden z hráčů Chrudimi poslal puk na tribunu. Vhazuje se ve středním pásmu. Puk už má jeden z fanoušků.

27:17
    Curran hledal před bránou Kříženeckého, ale puk na něj nakonec neprošel.

26:05
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před branku Pittra, kde se bude vhazovat.

25:09
    Joklova rána byla tak prudká, že vyletěla do stropu stadionu. Vhazuje se před Kadlcem.

23:44
    Štípek nabral dobrou rychlost a vjel do útočného pásma. Jeho následná střela jen proletěla vedle brány a skončila v rohu.

23:25

22:49
    Pazderova střela kousek za modrou čarou nenadělala Pittrovi problémy. Střelu viděl a má puk mezi betony.

21:37
    Slavia vyhazuje puk až za bránu Chrudimi.

21:25
    Štípek – 2 min., napadení.

20:51
    Kapitán hostů Vašíček pálil od modré. Pittrova lapačka připravena. Buly před jeho bránou.

20:08
    Puk se dostal ke Kadlcovi, jenž ho obloučkem poslal až na zakázané uvolnění.

20:01

První třetina přinesla nakonec jediný gól, který vstřelil v 18. minutě dorostenec Curran. Ještě předtím ale měla Chrudim štěstí, protože Tichý nastřelil břevno. Chrudim si žádnou větší šanci nevytvořila, přesto několikrát prověřila brankáře Pittra, který zatím chytá spolehlivě a nepustil gól. Uvidíme, jak se bude vyvíjet druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba v 18:42

20:00

19:48
    Před brankou Chrudimi zůstal volný kotouč. Kadlc po něm skočil a schoval ho pod lapačku.

17:53
    Slavia se dostává do vedení! Holaník si najel do útočného pásma, a pak předložil puk do prostoru mezi kruhy MAXMILIANU CURRANOVI, který svou ranou propálil Kadlce. Asistence: Filip Holaník a Jakub Dráb.

17:37
    Tichý orazítkoval břevno Kadlcovy brány. Puk se následně odrazil od břevna do ochranné sítě.

16:50
    Kadlc má další zásah a vhazovat se bude před jeho bránou.

16:15
    Kříženecký chtěl poslat puk před branku Hasmanovi, ale nahrávka byla příliš rychlá a domácí útočník se k puku vůbec nedostal.

15:10
    Kříženecký dostal nabito do mezikruží, jenže svou tvrdou střelou bránu přestřelil a trefil pouze mantinel za bránou Kadlce.

14:15
    Fibigr vyslal střelu na Kadlcovu bránu, ale trefil pouze před ním stojícího obránce Chrudimi.

13:47
    Rána Holaníka byla ztečována do ochranné sítě.

13:04
    Zakázané uvolnění Chrudimi vrací hru před Kadlce.

12:55
    Ofsajd odpískán Slavii. Buly ve středním pásmu.

12:47
    Pittr přerušil hru přikrytím puku pod lapačku a vhazovat se bude před jeho bránou.

12:08
    Dobner se dobře protáhl před Kadlce, ale v poslední chvíli mu kotouč sjel z hole.

10:23

10:08
    Matýs při vlastním oslabení ujel s pukem až do útočného pásma a vystřelil. Pittr si ale jeho pokus našel a sebral puk do lapačky.

09:40
    Zakázané uvolnění Slavie. Buly před Pittrem.

09:26
    Chrudim vyhazuje puk až k Pittrovi a oba týmy střídají.

08:57
    Z levého kruhu pálil Štípek. Kadlc ale chytil puk do rukavice.

08:46
    Branka Chrudimi vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.

08:23
    Sopoušek – 2 min., faul kolenem.

08:02
    Vosmík od levého mantinelu našel Currana. Ten se sice protáhl až před bránu, ale následná

07:23
    Icing Chrudimi. Buly před Kadlcem.

07:16
    Curran ze strany vystřelil, ale trefil pouze Kadlcovy betony.

06:35
    Úplně sám v mezikruží zůstal Kříženecký. Puk si ale nezpracoval příliš dobře, a tak Kadlc bez problémů ukryl puk pod lapačku.

05:10
    Vaníček dostal puk na modrou čáru a vyslal tvrdou střelu. Pittr byl však pozorný a schoval puk mezi betony.

04:23
    Curran vyslal tvrdou ránu, ovšem trefil pouze mantinel za brankou Kadlce.

03:02
    Vítek obdržel dobrou nahrávku od Hasmana do prostoru před brankou, ale jeho rána skončila vedle.

02:03

01:14
    Kadlc má puk v lapačce a hra je přerušena. Vhazování před ním.

01:10
    Dobner už chtěl před brankou získat puk, ale nakonec se k němu nedostal.

00:31
    Pazdera kousek za modrou čárou vypálil, ale Pittr jeho pokus vyrazil lapačkou.

00:25

00:05
    Chrudimi hned v úvodu odpískán ofsajd.

00:01

HC Slavia Praha: Pittr (Vavřena) – Hrdlička, Málek, Stejskal, Kříženecký, Kluch (C), Dráb, Kubánek – Holaník, Curran, Vítek, Dobner, Hasman, Fibigr, Tichý, Jokl, Kvasnička, Štípek, Vosmík
    Trenér: Vladimír Machulda

HC Chrudim: Kadlc (Klas) – Štrup, Sopoušek, Beran, Pazdera, Dvořák, Vašek, Straka, Vaníček, Hemský, Vašíček – Štěpánek, Hiemer, Macas, Pirner, Jirout, Novák, Dostál, Matýs, Jaša.
    Trenér: Marek Dvořák

Rozhodčí: Valenta – Deja, Hošťálek.

Už nastupují také domácí.

Hosté už jsou na ledové ploše.

Slavia nastoupí v bílých dresech, Chrudim v červených.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Liga juniorů pokračuje 12. kolem a my se zaměříme na souboj domácí Slavie a hostující Chrudimi. Slávisté v minulém kole zvítězili v Havířově jednoznačně 7:0, o výhře rozhodli Pražané v poslední třetině, ve které čtyřikrát skórovali. Dvěma góly se na výhře podílel útočník Adam Vosmík. Chrudim v minulém kole na rozdíl od Slavie prohrála. Na domácím ledě nestačili na českobudějovický Motor 0:7, když Jihočeši v poslední třetině třikrát skórovali. Slavii patří v tabulce skupiny Západ třetí příčka a má stejně bodů jako druhé České Budějovice (21) a na vedoucí Salzburg devět bodů. Chrudim drží v tabulce skupiny Východ 5. místo, když zatím posbírala 15 bodů. Favoritem zápasu by měli být Pražané, ale uvidíme, jak zápas nakonec dopadne. Úvodní buly bude na Zimním stadionu Eden vhozeno v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 18. Curran (Holaník, Dráb), 58. Hrdlička (Curran, Holaník) – 44. Jaša (Beran), 52. Jaša (Jirout), 62. Štěpánek

HC Slavia Praha: Pittr (Vavřena) – Hrdlička (A), Málek, Stejskal, Kříženecký, Kluch (C), Dráb, Kubánek – Holaník, Curran, Vítek, Dobner, Hasman, Fibigr, Tichý (A), Jokl, Kvasnička, Štípek, Vosmík

HC Chrudim: Kadlc (Klas) – Sopoušek, Beran, Pazdera (A), Dvořák, Straka, Vaníček, Vašíček (C) – Štěpánek, Hiemer, Macas, Pirner, Jirout, Novák, Dostál, Matýs, Jaša, Štrup (A), Hemský, Vašek

Rozhodčí: Valenta – Deja, Hošťálek