Třinec – Líšeň 0:4 (kon.) | Příbram – Jihlava 3:0 (kon.) | Prostějov – Opava 2:2 (kon.)
FK Příbram
3:0 (0:0)
FC Vysočina Jihlava
Sobota 29.10.2022, 14:30 • Na Litavce, Příbram • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Hezké sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům při sledování zápasu 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácím týmem Viagem Příbram a hostující Vysočinou Jihlava.

Do zápasu půjde jako značný favorit domácí celek, který je aktuálně první v tabulce. Fotbalisté Příbrami na začátku sezony sice ve 2. kole prohráli v Chrudimi, od té doby ale pravidelně bodovali a do dnešního dne v lize ani jednou neprohráli. Díky tomu mají aktuálně bilanci 6-6-1 a na prvním místě tabulky mají stejně bodů jako druhá Líšeň.

Fotbalisté Vysočiny Jihlava na tom tak slavně nejsou. Po třináct kolech mají na svém kontě osmnáct bodů a aktuálně jim patří osmé místo. V posledních třech kolech ani jednou neprohráli a o minulém víkendu dokázali doma vyhrát nad béčkem Slavie Praha 1:0.

FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Dudl – Musil, Osmančík, M. Čermák, J. Jeřábek, Zeronik – Wágner (C).
    Náhradníci: Smrkovský – Vokřínek, Švestka, Vott, Anih, Hájek, V. Novotný.
    Trenér: Marek Nikl

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Vedral, Gabriel, Peřina, Tureček, T. Svoboda, Zoubele, Piško, Araujo-Wilson, Lacko (C), Shudeiwa.
    Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Ogiomade, Vítek, Křehlík, L. Fila, Tall.
    Trenér: Ondřej Smetana

Rozhodčí: Zaoral – Dohnal, Mojžíš.

Hráči obou týmů jsou na trávníku. Utkání za pár okamžiků začne.

1

1
    Hned po výkopu došlo k hlavičkovému souboji ve středu pole a po srážce dvou protihráčů musela být hra přerušena.

2
    Po krátkém ošetření se bude pokračovat ve hře.

5
    Hosté se zatím sympaticky snaží a sledujeme vyrovnanou podívanou. Na šance ale čekáme, hraje se ve středu pole.

7
    Na polovině Vysočiny to s důrazem přehnal Osmančík, po jeho faulu budou rozehrávat hosté.

10
    Tempo hry se postupně zvyšuje. U míče jsou nyní domácí.

15
    Felix Čejka zastavoval rodící se brejk soupeře a dostal žlutou karu.

17
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).

20
    Máme za sebou dvacet minut hry, ale skóre je nadále bezbrankové. Opticky sledujeme stále vyrovnané utkání, oba týmy se přetahují o balon.

27
    Zasahovat musel nyní domácí gólman Melichar, skóre se ale nezměnilo.

31
    Je za námi první půlhodina zápasu a stav je nadále bezbrankový.

35
    Čas rychle plyne a do konce první půle chybí něco málo přes deset minut.

40
    Domácí sice hodně drží balon, avšak k přímého ohrožení brány soupeře se zatím nedostávají.

45
    Až nyní domácí zaznamenali první střelecký pokus mířící mezi tři tyče. Gólman Jágrik byl v pozoru a míč zastavil.

45+1
    První poločas bude nastaven o tři minuty.

45+3

Je za námi první poločas zápasu mezi Příbramí a Jihlavou. Domácí to jako vedoucí tým tabulky nemají vůbec snadné. Jihlava hraje pod novým trenérem velmi dobře a sledujeme opticky naprosto vyrovnané utkání. Šancí moc nebylo, a tak je logicky skóre zápasu bezbrankové 0:0.

46

46
    Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
    ze hřiště odchází Felix Čejka, přichází Emmanuel Anih.

47
    Vůbec první rohový kop v zápase zahrávali nyní domácí fotbalisté. K přímému ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.

51
    Domácí dominují v držení balonu. Držení míče je přibližně 60:40 ve prospěch Příbrami. Na šance a střelecké pokusy je to ale vyrovnané.

55
    Obraz hry se příliš nemění. Sledujeme spíše urputný boj bez větších šancí.

60
    Máme za sebou již hodinu hry, skóre je nadále beze změny.

61
    Nyní ale pozor! Pokutový kop pro domácí celek! Ve vápně byl faulovaný Jakub Zeronik a domácí budou mít velkou příležitost dostat se do vedení.

62
    Příbram právě vstřelila branku!
    Domácí fotbalisté se dostávají do vedení díky proměněnému pokutovému kopu! Penaltu bezpečně proměnil TOMÁŠ WÁGNER!

65
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Amadin Marvis Ogiomade.

66
    Hosté měli možnost kopat svůj třetí rohový kop v zápase, ke změně skóre to ale nevedlo.

68
    Po rychle rozehraném přímém kopu nasprintoval do zakončení PAVEL OSMANČÍK a ranou z velkého úhlu navyšuje vedení domácích na 2:0!

70
    Dnešní utkání sleduje 862 diváků.

72
    Domácím samozřejmě dva slepené góly hodně pomohly a nyní se jim hraje mnohem lépe.

74
    Další pokus o útočný výpad Příbrami skončil ofsajdem.

74
    ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Miroslav Křehlík.

76
    ze hřiště odchází Lukáš Musil, přichází Patrik Švestka,
    ze hřiště odchází Jakub Zeronik, přichází Vít Novotný.

77
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).

78
    Hosté se teď hodně snaží vstřelit kontaktní gól, defenziva Příbrami je ale zatím pevná.

78
    ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Jan Vokřínek.

81
    Fotbalisté Vysočiny Jihlava zahrávali rohový kop, skóre ale zůstává 2:0.

82
    Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Patrik Švestka).

83
    Domácí závěr zápasu zvládají a svému soupeři nic velkého nedovolují.

83
    ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Lukáš Fila.

85
    Teď je již definitivně rozhodnuto! Domácí celek přidává třetí branku a pět minut před koncem normální hrací doby je již pouze malý kousek od zisku dalších tří bodů. Po pasu od střidajícího Jana Vokřínka se prosadil svým druhým gólem v zápase TOMÁŠ WÁGNER.

87
    Hráči Příbrami jsou opět u balonu a znovu se postupným útokem blíží k bráně soupeře.

89
    Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Václav Dudl).

90
    Další útočná akce domácích skončila ofsajdem.

90
    ze hřiště odchází Tomáš Wágner, přichází Pavel Hájek.

90+1
    Hosté dnes vedou pouze na počet rohových kopů. Nyní zahrávali pátý roh (zatímco domácí kopali jen jeden), avšak opět nic z toho.

90+3

Je tu konec zápasu mezi domácí Příbramí a hostující Vysočinou Jihlava. Zatímco první poločas skončil bez branek, druhá půle patřila jednoznačně domácím hráčům. Góly začaly padat až po hodině hry, kdy se trefil z penalty Tomáš Wágner. Jen o šest minut později zvýšil na 2:0 Pavel Osmančík a skóre uzavřel pět minut před koncem svým druhým zásahem Tomáš Wágner. Domácí tak vyhráli jednoznačně 3:0 a upevnili si první místo druholigové tabulky. (16:27:27)