Jihlava – Šumperk 3:4 (po pr.) | Vsetín – Zlín 4:1 (kon.) | Litoměřice – Slavia 0:3 (kon.)
Sokolov – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Prostějov – Pardubice B 2:1 (po pr.) | Přerov – Poruba 2011 3:2 (kon.)
Třebíč – Kolín 3:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 29.10.2022, 17:00Chance liga • 17. kolo

Pardubice zaváhali v prodloužení a Prostějov po dvou nevyužitých gólových šancí vítězí. O finální branku se postaral Vilém Burian, který si tak vynahradil nastřelenou tyč ze třetí části a Jestřábi se mohou radovat z bodu navíc.

Střely na branku: 27-32
    Vyloučení: 2-2
    Bez využití (20:00:17)

62:49 Vilém BURIAN - 2:1

62:49
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Nespočet šancí přeci jen dopadl lépe pro domácí celek! Pěnčík zpoza branky dostal puk na pravý kruh, kde byl připravený VILÉM BURIAN. Ten měl možnost přihrávat na levé křídlo, ale situaci vzal na sebe a prudkou střelou překonal Kloučka. Asistence: Martin Pěnčík a Jaromír Pytlík.

62:23
    Kaut zaváhal na útočné modré a Jestřábi bleskově vyrazili do protiakce a Klouček byl znova na ledě roztažený.

61:00
    Klouček znova zasahuje betonem. Prostějov měl dvě gólové šance.

60:35
    Vlach vrátil puk zpět na pravou tyč a nejspíše Jáchyma vychytal Klouček skvělým zákrokem, kdy se roztáhl po celé čáře.

60:10
    Pardubice jsou na puku a s rozvahou pomalu kombinují.

60:01

60 minut nám nabídlo dvě branky, po jedné na každé straně a to znamená jen to, že uvidíme prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.

60:00

59:00
    Běží poslední minuta základní hrací doby a stav je stále nerozhodný. Prostějov se drží v útočném pásmu, ale hosté nepouští soupeře do žádné šance.

56:17
    Hosté zaváhali ve středním pásmu a Jiránek se dostal znova do skvělé pozice mezi kruhy. Tentokrát msto tyče bezchybně zasáhl Klouček.

55:16
    Hašek tečoval Vlachovu střílenou přihrávku a Klouček vyrazil kotouč před sebe. Následnou dorážku brankář Pardubic pokryl.

54:46
    Vyhozený puk dojel pohotově Machač, který puk vrátil zpět na své spoluhráče a získal tak dost vteřin.

54:27
    Před brankou tečoval Jansovu střelu Venkrbec. Pardubice se stále drží.

53:58
    Lichtag vystihl přihrávku na Jansu, ale kotouč stále neopustil obranné pásmo Dynama.

53:10
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tomáš Zeman.

52:43
    Pardubice se zapomněli při útoku a dopředu naopak vyrazil Přibyl doplnění Marunou. Přibyl se snažil natlačit na levou tyč, kde byl na hranici pravidel zablokován.

52:03
    Další cinknutí! Z podobné pozice jako Benda nyní pálil Jiránek, který podobně jako jeho spoluhráč nastřelil pouze brankovou konstrukci.

51:35
    Prostějov nebezpečně kombinoval v blízkosti branky. Nakonec to vzal na sebe Vlach, jehož pokus skončil v ochranné síti.

50:58
    Benda si převzal kotouč ve střední třetině a jen tak projel přes útočnou modrou a pořádnou střelou zápěstím rozzvonil tyč pardubické branky!

48:05
    Prostějov nedokázal vytlačit hru do střední třetiny a vyražený puk se dostal pouze na Kulhánka, který si sjel do prostoru mezikruží. Jeho pokus ovšem srazil první bránící hráč domácích.

47:39
    Jestřábi si neporozuměli při rozehrávce a po zakázaným uvolnění je hra přesunuta před Němečka.

47:16
    Ze středu modré čáry to zkusil Pěnčík, jehož střela prolétla pouze kolem branky.

46:29
    Pardubice ve třetí třetině tlačí soupeře, ale zatím se nemohou prosadit.

45:19
    Venkrbec dojel nahození do rohu jako první a přihrávkou zkusil pobídnout Marunu. Ten tam příliš prostoru na branku neměl a Klouček zasáhl.

42:48
    Dynamo teď odstřeluje domácí branku! Tvrdíkova střela byla vyražena a Pardubice se tlačí do branky ze všech pozic.

41:52
    Herčík se snažil něco vymyslet v útočném rohu, jenže Prostějov mu další kombinaci nedovolil.

40:01

Druhá perioda nám nenabídla žádnou branku. Pardubičtí hokejisté se trápili v početních výhodách a naopak o něco nebezpečnější byl Prostějov.

40:00

39:25
    Skvěle nabito dostal mezi kruhy Turek, který z první narval kotouč pouze do hrudi brankáře Jestřábů.

39:07
    Kaut se snažil trefit letící puk na hranici brankoviště, ale kotouč pokryl Němeček.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    Svižnou střelu ze střední třetiny kryje Němeček před dojíždějícím Olivou.

37:34
    Další útok Jestřábů zastavil Endál a o hrazení uklidňuje hru odevzdáním kotouče.

37:05
    Z pravého křídla si sjel v těsné obraně Jansa, který bekhendem možná trefil boční tyč.

36:25
    Burian se teď šikovně prokličkoval skrz obranu Dynama a plánoval zakončit po rychlém objetí branky. Pardubice tento prostor rychle pokryly a vyhnaly Buriana do rohu kluziště.

35:29
    Střela z pravé strany byla Kloučkem zastavena a hned tři Jestřábi zkusili vydolovat puk zpoza betonu brankáře Pardubic.

34:30
    Po ztrátě útočné třetiny se Prostějov rychle vrátil a Jiránek dobře tečoval střílenou přihrávku Jáchyma.

33:26
    Vojtěch Tvrdík – 2 min., hákování.

33:05
    Rychlou přihrávkou se domácí dostali do rychlého zakončení, jenže střela Vlacha šla pouze do středu branky.

32:46
    V oslabení to zkusil přes levé křídlo Burian, ale tomu už chyběly síly a jeho pokus byl bez problémů sražen.

32:22
    Další vyhození a to už zbývá pouze třicet vteřin z Malákova trestu.

31:58
    Jenže Prostějov stále odpaluje jeden puk za druhým.

31:37
    První přesilová pětky Dynama je po čtyřiceti vteřinách stažena ze hry.

31:13
    Hosté nyní možná překombinovali situaci přihrávkou na osu hřiště, kde byl prostor přehuštěn.

30:57
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Daniel Malák – 2 min., krosček.

30:57
    Malák teď srazil na led jednoho z pardubických hráčů mimo hru a sudí váhal zda Prostějovského beka vyloučit.

30:25
    Střelu z ostrého úhlu Klouček vyráží, ale Prostějov si stále drží útočnou třetinu.

29:57
    Benda je zpět ve hře. Tohle oslabení domácí zvládli velmi dobře.

29:30
    Ani Půhoný nebyl úspěšný a Jestřábi znova velmi rychle vyhazují.

29:10
    Nepřesná přihrávka Endála šla mimo Drtinu a Pardubice posílají druhou formaci na led.

28:50
    Obranná čtyřka zvládá držet puk v bezpečné vzálednosti.

27:57
    Vítek Benda – 2 min..

27:29
    Bojující Machač dokázal dostat puk křižnou přihrávkou na Drtinu, jehož pokus zachytil domácí brankář.

26:30
    Jiránek dost nebezpečně rozehrával ve vlastním pásmu na obsazeného spoluhráče. Centr Prostějova ještě dokázal situaci uklidnit.

26:10
    Pěnčíkovi se na ose nabízel najíždějící Maruna, ale ten byl dostatečně pokrytý, a proto to vzal Pěnčík na sebe. Klouček přerušuje hru.

25:18
    Zeman dostal skvělou přihrávku přímo před pravou tyč, kde na dvakrát nedokázal přehodit puk přes betony Němečka.

24:16
    Pardubická pětka byla zahnána do hluboké defenzivy. Jestřábi se bleskově snesli na branku soupeře, kde byl Klouček pod tlakem a bez úmyslu posunul branku.

23:10
    Jiránek neměl dostatečný klid pro rozehrávku a Dynamo pohotově vrátilo hru před Němečka.

22:08
    Jeden z domácích hráčů teď ve vysoké rychlosti najížděl do brankového prostoru, místo puku ale skončil v brance právě zmíněný hráč Jestřábů.

21:45
    Prostějovu nevyšla kombinace na útočné polovině a nepřesnou přihrávkou se sami připravují pásmo.

20:13
    Ihned zkraje pálil Půhoný, ale střela byla přizvednuta příliš vysoko.

20:01

V první třetině se bleskově prosadili domácí hokejisté. Poté se hrálo ze strany na stranu, jenže Prostějov se navýšení nedočkal. Naopak Pardubice zvládli rychle založenou protiakci a dorážkou Herčíka srovnali.

20:00

19:58
    Maruna to ještě zkoušel z otočky, ale puk byl několikrát sražen.

19:30
    Souboj u střídaček zvládli lépe domácí a mohou pokračovat v útočné akci.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:26
    Nyní vytvořili Jestřábi zámek a kombinují v útočném pásmu soupeře. Po přihrávce na pravé křídlo pálil Hamšík.

16:30
    Burian se dostal průnikovou přihrávkou do střelecké pozice mezi kruhy, jenže jeho pokus zápěstím šel mimo branku.
    14:20 Daniel HERČÍK - 1:1

14:20
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Hosté jsou odměněni brankou a máme srovnáno. Z levého křídla nabral dobrou rychlost Kulhánek, jehož svižnou střelu srazil Němeček na pravý kruh, kde pohotově dorážel DANIEL HERČÍK. Asistence: Tomáš Kulhánek a Ondřej Chabada.

13:17
    Pardubičtí mají dobrý pohyb a Prostějov nyní táhne za kratší konec.

12:30
    Jiránek nedokázal vyvést kotouč do střední třetiny a Pardubice dalším pokusem zaměstnali brankáře Jestřábů.

12:00
    Sražená rozehrávka Pardubic skončila v moci domácích, který nebyli o nic úspěšnější. Zakázané uvolnění vrátí hru před Němečka.

11:30
    Hra se nyní trochu zklidnila. Žádnému z týmů se nedaří vytvořit si slibnou střeleckou příležitost.

10:53
    Nahození ze střední třetiny skryl Klouček do své lapačky a přerušuje hru.

09:59
    Při prvním pokusu Hašek nedosáhl na Vlachovu přihrávku, ale při tom druhém už Hašek nebezpečně pálil v těsné blízkosti Kloučka, jenž zasáhl svými betony.

09:05
    Rozpohybovaný Prostějov kombinoval v útočném pásmu, kde celou akci zakončil ne příliš pohodlnou střelou Burian.

07:48
    Kulhánek šikovně nastavil svou hůl, kterou trefil jeho spoluhráč od modré čáry. Následnou teč po ledě zastavil na levé tyči pozorný Němeček.

06:36
    Jáchymův backhand se pouze svezl po výstroji Kloučka. Hosté na puku.

06:03
    Podobně jako při gólové příležitosti to nyní zpoza branky zkusil Přibyl, ale Klouček přirazil betony k sobě a puk vytěsnil.

05:28
    V předbrankovém prostoru se prohnal Kaut, který nabídku od Půhoného nedokázal proměnit.

04:45
    Hamšíkovo nahození Klouček nejistým zákrokem zastavil a na pravé tyči už číhali Jestřábi na dorážku.

04:27
    Jáchym to zkusil přes osu hřiště, ale dostal se do sevření kompletní pětky Dynama.

03:34
    Zeman s Endálem kombinovalo za brankou Prostějova, ale v těsných soubojích se do žádné šance nedostali.

02:07
    Kaut pobídl do koncovky Chabadu, který ale svou ranou branku minul. Kotouč se nicméně odrazil od zadního hrazení přímo na Kauta, který už byl v minusovém úhlu, ale i tak dokázal dostat hru zpět do brankoviště Němečka.
    01:31 Jan MARUNA - 1:0

01:31
    Domácí pokračovali v kombinaci podél hrazení, když zpoza branky vyrazil na hranici brankoviště JAN MARUNA, který po několika odrazech a zmatcích v pardubické brance doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Matouš Venkrbec a Jaromír Pytlík.

01:18
    Přibyl se snažil něco vymyslet zpoza branky, ale přes zdvojenou obranu mu to nevyšlo.

00:54
    Z větší vzdálenosti zkusil prověřit Němečka nahozením od modré Zdráhal.

00:31
    Postavení mimo hru přerušuje úvod utkání. Vhazovat se bude na polovině domácích.

00:05
    Jestřábi se po vyhraném vhazování pokusili o rychlé založení útoku, ale Dynamo ubránilo modrou čáru.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Hamšík, Benda, Pěnčík, Poledna, Malák, Valenta – Hašek, Maruna, Jansa – Přibyl, Venkrbec, Jiránek – Burian, Kysela, Vlach – Kotásek, T. Jáchym.
    Trenér: Aleš Totter

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Tvrdík, Zdráhal, Drtina, Oliva, Kubíček, Chabada – Kulhánek, Endál, T. Zeman – Hajný, Půhoný, Kaut – Rohlík, Lichtag, Turek – M. Machač, Pochobradský, Herčík.
    Trenér: David Havíř

Rozhodčí: Cabák, Hucl – Kráľ, Veselý.

Od pěti hodin bude vhozeno buly při utkání Prostějov – Pardubice.

Prostějov má v tabulce mnohem lepší postavení. Sedmé místo a čtyřiadvacet bodů oproti trápícím Pardubicím, které se budou snažit odlepit ze dna tabulky a přidat další body ke svým šestnácti.

Jestřábi v posledních pěti utkání dokázali brát body hned čtyřikrát, ale třikrát z toho to bylo pouze po jednom bodu po prohře po základní hrací době. Konkrétně s Přerovem, Třebíči a Frýdkem.

Pardubičtí hokejisté zvítězili za tři body naposledy 8. října na ledě Frýdku. Od té doby zaznamenali šest porážek a jedno vítězství nad Šumperkem po samostatných nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 2. Maruna (Venkrbec, Pytlík), 63. Burian (Pěnčík, Pytlík) – 15. Herčík (Kulhánek, Chabada)

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Hamšík, Benda, Pěnčík, Poledna, Malák, Valenta – Hašek, Maruna, Jansa – Venkrbec, Jiránek, Burian – Kysela, Vlach, Kotásek – T. Jáchym, Pytlík.

Rozhodčí: Cabák, Hucl – Kráľ, Veselý