Jihlava – Mountfield HK 6:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 6:3 (kon.)
Sparta – Vítkovice 6:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:5 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (0:1, 1:1, 3:2 - 0:1)
Berani Zlín
Sobota 29.10.2022, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo

Už před dnešním utkání jsem slibovala, že nás čeká zajímavý zápas. A bylo tomu opravdu tak. Hrál se rychlý a útočný hokej, kdy si obě strany vytvářely šance. Energetici dokázali otočit stav utkání, ale nakonec to byli zlínští mladíci, kdo za výhru v prodloužení bere bonusový bod. Přeji vám krasný večer. (19:20:42)

60:29
    Zlín právě vstřelil branku! Tak to bylo rychlé. Zlínští získali kotouč a MAREK ŠIŠÁK svou ranou ze strany kruhu rozhodl o výsledku utkání. Asistence Lukáš Chludil a Lukáš Heš.

60:16
    Na kotouči jsou domácí.

60:01

Třetí třetina byla velmi zajímavá. Energetici si vypracovali dvougólové vedení. Na rozdíl jedné branky snížil Lukáš Heš. Trenér hostů ke konci třetiny zkusil hru bez brankáře a tu zužitkoval Jakub Čechmánek. Čeká nás prodloužení.

60:00

59:55
    Závar před domácí brankou. Ebenstreit zůstal ležet pod spoluhráči. Ale kotouč udržel.

59:11
    Sapouškovi za brankou ujel kotouč.

59:07
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

58:09
    Zlín právě vstřelil branku! Power-play využil JAKUB ČECHMÁNEK, který střelou od modré prostřelil Ebenstreita. Asistence: Matěj Zavřel a Patrik Nábělek.

56:03
    Zlín právě vstřelil branku! Tentokrát energetici LUKÁŠE HEŠE neuhlídali. Po zisku kotouče ujížděl do pásma a svou střelou z mezikruží snížil vedení energetiků. Asistence Tomáš Pilát a Miroslav Špaňhel.

55:11
    Domácí tlak hostů ustáli.

55:10
    Chludil orazítkoval Ebenstreitův beton.

53:29
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici udeřili ve vlastním oslabení. ROBIN SAPOUŠEK zapnul raketový pohon a nechal své pronásledovatele daleko za sebou. Vypálil těsně před Málkem, který neměl nejmenší šanci zasáhnout. Asistence Tadeáš Tůma a Samuel Šmajda.

53:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Botoš – 2 min., krosček.

53:12
    Ani jeden z týmů si teď na delší dobu neudrží kotouč.

52:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! A i zbývající početní výhodu energetici využili. Postaral se o to MATYÁŠ VÁŇA. Asistence Kryštof Bulka.

51:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Dvojnásobnou početní výhodu využil SAMUEL ŠMAJDA, který se rozmáchl na vrcholu kruhu a bez problému poslal kotouč do sítě. Asistence Tadeáš Tůma a Ondřej Dorot.

50:54
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Nábělek – 2 min., podrážení.

50:50
    Šmajdova přihrávka Sapouškovi nesedla.

49:19
    Ve vlastním oslabení uháněl sám na branku domácích Heš. V rychlosti nestihl zamířit a střela šla těsně mimo.

48:39
    Šišák – 2 min., krosček + 2 min., napadání rozhodčích.

48:12
    Nyní se do pásma dostali energetici. Střela Varvařovského sjela z Málkových betonů.

47:44
    Hosté jsou opět už delší dobu usazeni v pásmu.

46:43
    Sadovikova střela jen těsně minula branku domácích.

44:53
    Adámek vybojoval kotouč a energetici zkouší vymyslet nějakou akci.

44:30
    Varvařovskému se podařilo i přes tlak hostů udržet kotouč, ale zůstal u mantinelu sám.

43:02
    Krajčík dal do své rány od modré příliš síly a kotouč skončil v boční síti.

42:32
    Hosté odstřelují Ebenstreita. Po chvíli se energetici vyhozením vysvobozují.

42:07
    Pokus energetiků přejít do pásma byl zastaven.

41:19
    Energetici sice přišli o pásmo, ale akci hostů zastavil ofsajd.

40:55
    Zakázané uvolnění hostů.

40:51
    Hosté nyní drží energetiky pod tlakem.

40:25
    Kaláčovu střelu musel Ebenstreit zalehnout.

40:01

Ve druhé části se branky až v samém závěru dočkaly oba týmy. Nejprve vedení svého týmu zvýšil v početní výhodě dělovkou od modré Jakub Čechmánek. Sekundu před koncem využil početní výhodu po tlaku energetiků Robin Sapoušek. Do třetí části tak oba soupeři vstoupí s jedno gólovým rozdílem. Poslední třetina začne zhruba v 18:35 hodin.

40:00

39:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Nátlak energetiků, který zahájil svou střelou Samuel Šmajda skončil sekundu před sirénou gólem ROBINA SAPOUŠKA. Bez asistence.

39:52
    Sadovikov – 2 min., držení.

39:19
    Zlín právě vstřelil branku! JAKUB ČECHMÁNEK se rozpřáhl na modré a kotouč proletěl rovnou za záda Adama Ebenstreita. Asistence Matěj Zavřel a Lukáš Chludil.

38:37
    V akci je opět Heš, ale domácí si na něj dávají pozor.

38:10
    Energetici vyhazují.

37:35
    Chvilku před koncem druhé části budou energetici hájit oslabení.

37:35
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kusak.

37:27
    Nyní byl pod palbou Ebenstreit, ale domácí hrozbu nakonec odvrátili.

36:40
    Tůmova střela byla zneškodněna Málkem.

35:38
    Chludil pálil z úhlu, následnou dorážku jednoho z hostů domácí nedopustili.

35:09
    Zakázané uvolnění energetiků.

34:30
    Kusak to nadvakrát zkoušel na Málka, ale orazítkoval pouze betony.

34:01
    Špaňhelovu střelu z kruhu svým tělem zblokoval jeden z energetiků.

33:02
    Heš se nedostal přes modrou čáru.

32:48

32:15
    Zlínští svou branku hájí svědomitě.

31:40
    Handlova dělovka zaduněla o Málkovy betony.

31:06
    Tůma vychýlil střelu jednoho z hostů.

30:12
    Energetici zastavili Lacigův únik.

29:19
    Energetici nyní zastavili akci hostů. Ti se nakonec do pásma dostali a Marek prověřil Ebenstreita.

28:44
    Anton zpoza branky poslal kotouč před ní, ale Krajčík se při jeho zpracování dopustil ofsajdu.

28:21
    Zlínští dost často získávají kotouč díky napadání přihrávek.

27:44
    Nyní se na obou stranách hraje hodně do těla.

27:25

27:04
    Hamrla byl obrán o kotouč a energetici následně ohrozili Málka.

26:16
    Hra se nyní přelévá mezi pásmy.

25:40
    Střelu jednoho z hostů zblokoval Tůma.

25:30
    Za Ebenstreitovou brankou se bojuje o kotouč.

24:43
    Ani tato početní výhoda nebyla využita.

24:09
    Energetici kombinují před Málkem.

23:10
    Po pádu jednoho z domácích ujížděl před branku domácích Heš, před ní čekal na Čechmánka. Následnou střelu Ebenstreit zneškodnil.

22:41
    Energetici nyní zkusí zabojovat o srovnání v početní výhodě.

22:41
    Burian – 2 min., sekání.

21:40
    Na druhé straně zahrozil Tůma. Málek včas sklapl betony.

21:14
    Šišákova střela byla zneškodněna v Ebenstreitově lapačce.

20:40
    Bulkova přihrávka skončila blokem jednoho z hostů.

20:20
    Heš se pokouší dostat s kotoučem z pásma.

20:07

20:01

I přes několik zmařených šancích na obou stranách padl v první části dnešního utkání gól. Svou šanci v poslední minutě využil Adam Laciga. Energetici se snažili ve zbývajícím čase ještě něco vymyslet, ale nakonec musel Adam Ebenstreit skoro zároveň se sirénou zasahovat. Další třetina začne zhruba v 17:46 hodin.

20:00

19:39
    Energetici se snaží ještě stihnout srovnat.

19:03
    Zlín právě vstřelil branku! Tak to byla nešťastná situace, jeden z hostujících hráčů upadl přes asi kus hokejky, který ležel na ledě a vzápětí přes něj upadli dva domácí hráči. Zmatku využil ADAM LACIGA, který měl před brankou prázdný prostor a otevřel gólový účet dnešního utkání. Asistence: Matyáš Dědek a Richard Marek.

18:10
    Dorot svou střelou od modré branku přestřelil.

17:43
    Rozjetý Heš skončil na mantinelu, ale po kontrole brusle pokračuje ve hře.

16:55
    Sapouškovu přihrávku na spoluhráče zblokoval jeden z hostů.

15:42
    Krajčík opět změť hráčů před brankou hostů neprostřelil. Jeden ze zlínských odražený kotouč poslal ven z pásma.

15:31
    Strkanici o kotouč u mantinelu rozpustili rozhodčí.

14:48
    Další přerušení kvůli ofsajdu.

14:28
    Kotouč nyní energetiky moc neposlouchal a tak útočným pásmem jenom projeli.

14:02
    Ebenstreit nyní v plné práci. Kotouč nakonec zalehl, aby zabránil dorážce.

13:45
    Akci domácích zastavil ofsajd.

13:29

12:48
    Heš byl na modré čáře sevřen mezi dva domácí hráče, takže nemohl vystřelit.

12:21
    Pilátova přihrávka Čechmánkovi nesedla.

11:50
    Energetici zakládají útočnou akci od své klece.

11:32
    Hráči se u mantinelu přetahují o kotouč.

10:45
    Krajčík minul vhodnou pozici k zakončení, ale i tak to zkusil.

10:19
    Domácí své oslabení ubránili.

08:13
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary: Botoš – 2.min., podrážení

08:13
    Díky tlaku po jedné ze střel došlo k posunutí Ebenstreitovy branky.

08:00
    Burianova střela šla příliš šikmo od branky.

07:17
    Šmajda byl obklíčen zlínskými a tak alespoň poslal kotouč spoluhráči.

07:02
    Šmídova střela od modré neprošla přes hradbu u Málkovy klece.

06:20
    Špaňhel se vložil do přihrávky energetiků.

05:47
    Heš byl odstaven kousek od branky.

05:05
    Strkanici u mantinelu vyhráli hosté, ale na kotouči dlouho nezůstali.

04:26
    Krajčík dělovkou od modré nastřelil Málkovy betony.

03:14
    Bulkovu střelu z vrcholu kruhu odchýlili hosté svými hokejkami.

02:40
    Šišák získal kotouč, ale při společném pádu s jedním z energetiků u mantinelu, o něj přišel.

02:31
    Energetici mají početní výhodu.

02:31
    Burian – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

02:14
    Hešovi v pásmu sjel puk přímo na hůl jednoho z domácích.

01:20
    Chludil obral Šlechtu o kotouč.

01:13
    Ebenstreit si připsal první zákrok.

00:45
    Zlínští jim nepovolují přechod přes modrou čáru.

00:05
    Úvodní buly vyhráli energetici, ale nestihli se usadit v pásmu.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Zolnaj, Krajčík, Smýkal, Tůma, Bulka, Dorot (A), Beran, Anton – Adámek, Sapoušek (A), Handl, Varvařovský, Botoš (C), Šmajda, Šlechta, Šmíd, Váňa, Kusak
    Trenér: Václav Eismann

PSG Berani Zlín: Málek (Synek) – Nábělek (C), Špaňhel, Burian, Hamrla, Zavřel, Šišák – Heš (A), Chludil (A), Sadovikov, Čechmánek, Pilát, Kaláč, Marek, Babulík, Laciga, Holba, Ramert, Dědek, Babenko
    Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Jaroš, Zeliska – Zika, Šimánek.

Vzhledem k bojovnosti a nasazení obou týmů nás čeká zajímavý zápas. Zlín už letos ukázal, že to na karlovarské mladíky umí, ale za těmi zase stojí to, že se jim na domácím ledě daří. Uvidíme tedy, kdo se z vítězství bude radovat dnes.

PSG Berani Zlín
    Zlínští mladíci naopak odehráli poslední čtyři utkání na domácí půdě a výlety na led soupeřů mají před sebou právě tento víkend. V posledních utkáních se jim příliš nevedlo a i to je pro ně jistě motivace vybojovat si body na karlovarském ledě. Herně sice se svými soupeři drželi krok a prokázali obrovskou bojovnost, ale zrazovalo je zakončení. To je připravilo o body i v posledním utkání s Libercem. Diváci měli možnost vidět velmi pěkný hokej, ale na obou stranách chyběly góly. Ten první padl ze strany Liberce až ve druhé třetině. Ve třetí třetině se začali prosazovat i zlínští mladíci, kteří se dostali zhruba minutu před koncem v power-play na dostřel jedné branky, ale Bílí Tygři půl minuty před koncem trefou do prázdné branky vzali mladíkům ze Zlína šanci na vyrovnání.

Nejproduktivnější hráči:
    Lukáš Heš 15 zápasů 13 bodů (7 + 6)
    Richard Marek 15 zápasů 12 bodů (7 + 5)
    Jakub Čechmánek 13 zápasů 12 bodů (4 + 8)
    Šimon Frömel 10 zápasů 11 bodů (7 + 4)
    Lukáš Chludil 12 zápasů 11 bodů (5 + 6)
    Adam Burian 15 zápasů 11 bodů (4 + 7)

HC Energie Karlovy Vary:

Karlovarští mladíci se po sérii venkovních utkání vrací na domácí led. Prvním týmem, který na svém ledě během prodlouženého víkendu přivítali, byla Olomouc. Energetici svého soupeře možná trošku podcenili a hned ve třetí minutě inkasovali. Během utkání se olomoučtí dostali do vedení celkem čtyřikrát a karlovarští mladíci museli srovnávat. To se jim pokaždé povedlo a vyrovnaný zápas dospěl až do prodloužení. V něm svůj tým podržel Adam Dybal, který si poradil s trestným střílením olomouckých mladíků a i několika úniky. Bod navíc pro svůj tým vystřelil Ondřej Dorot.

Robin Sapoušek 10 zápasů 16 bodů (7 + 9)
    Samuel Šmajda 10 zápasů 12 bodů (4 + 8)
    Tadeáš Tůma 15 zápasů 12 bodů (4 + 8)
    Ondřej Dorot 13 zápasů 12 bodů (2 + 10)
    Jan Botoš 11 zápasů 11 bodů (5 + 6)
    Filip Krajčík 13 zápasů 9 bodů (4 + 5)

Oba týmy spolu v letošní sezóně již měli tu čest. Ve čtvrtém kole byli v roli hostitele zlínští mladíci a svou výhrou 5:2 přetrhli energetikům předchozí vítěznou šňůru. Na vítězství domácího týmu se hattrickem podílel Lukáš Heš, přičemž jeho druhý a třetí gól od sebe dělilo pouhých osmnáct sekund. Další zajímavostí tohoto duelu bylo i to, že se zlínským mladíkům povedlo hráče Energie porazit poprvé po sedmi zápasech.

Z východní Moravy dorazili k dnešnímu duelu junioři z týmu PSG Berani Zlín. V Karlových Varech zahájí dvoudenní trip, během něhož své síly změří v sobotu s juniorským týmem Energie a v neděli je čekají mladíci z Vervy Litvínov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 40. Sapoušek, 52. Šmajda (Tůma, Dorot), 53. Váňa (Bulka), 54. Sapoušek (Tůma, Šmajda) – 20. Laciga (Dědek, Marek), 40. Čechmánek (Zavřel, Chludil), 57. Heš (Pilát, Špaňhel), 59. Čechmánek (Zavřel, Nábělek), 61. Šišák (Chludil, Heš)

Rozhodčí: Jaroš, Zeliska – Zika, Šimánek