Leicester – Manchester City 0:1 (kon.) | Bournemouth – Tottenham 2:3 (kon.) | Brentford – Wolverhampton 1:1 (kon.)
Brighton – Chelsea 4:1 (kon.) | Crystal Palace – Southampton 1:0 (kon.) | Newcastle – Aston Villa 4:0 (kon.)
Fulham – Everton 0:0 (kon.) | Liverpool – Leeds 1:2 (kon.)
Newcastle United
4:0 (1:0)
Aston Villa FC
Sobota 29.10.2022, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 14. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 10:0. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:11. (18:07:16)

Fotbalisté Newcastlu prokázali výbornou formu také v dnešním duelu proti Aston Ville, kterou deklasovali výsledkem 4:0!

První poločas byl ještě relativně vyrovnaný. Hra byla i vzhledem k ošetřování na hostující straně hodně kouskována a Straky se prosadily až během dlouhého nastavení. Pokutový kop po ruce Younga proměnil Callum Wilson. Po změně stran už to pak bylo velmi jednoznačné. V 56. minutě se prosadil opět Callum Wilson a od té chvíle už bylo na trávníku jen jedno mužstvo. Skvěle hrající Wilson se podílel i na dalších dvou zásazích svých spoluhráčů. Po jeho střele nejprve dorážel Joelinton a poté domácí útočník předal balón Miguelovi Almirónovi, který vyslal levačkou nádhernou střelu ke vzdálenější tyči. Aston Villa za celé utkání nevystřelila ani jednou na bránu. To Magpies mohli přidat i další trefy.

90+3

90+2
    Nakonec ještě jedna pěkná akce Strak! Ta přišla krátce po autu Trippiera. Joelinton posunul míč do volného prostoru na Seana Longstaffa, který posílal velmi dobrý centr na před bránu nabíhajícího Chrise Wooda. Ten však balón nezasáhl.

90+2
    Ani domácí už nikam nepospíchají. Trippier se v klidu rozhlíží, na koho vhodit aut.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.

90
    Pro centr Douglase Luize si v pohodě došel domácí brankář Nick Pope. Ten měl dnes minimum práce.

89
    I nadále se hraje především na polovině Aston Villy. Její hráči po druhém inkasovaném gólu zřejmě i trochu rezignovali.

87
    Po faulu na Lucase Digneho u levé postranní čáry budou hosté rozehrávat.

86
    Callum Wilson se hattricku nedočká. Manažer Eddie Howe ho totiž vystřídal.

86
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Allan Saint-Maximin,
    ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood.

85
    Další šance domácích! Po rohu Trippiera hlavičkoval těsně vedle Joelinton!

84
    Centr Jacoba Murphyho zablokoval Young. Bude z toho roh pro Newcastle.

83
    Trippier zahrával přímý kop a na jeho centr si nabíhal střídající Jamaal Lascelles. Hlavou však nezasáhl balón dobře.

82
    ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Jamaal Lascelles,
    ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Jonjo Shelvey.

81
    Domácí se snaží nahrávat Wilsonovi, který má nadosah hattrick. Tentokrát před ním zasahoval Mings.

80
    Trippier hledal do pokutového území nabíhajícího Wilsona. Tomu sebral šanci stoper Konsa.

78
    Druhý poločas je už zcela jednoznačnou záležitostí Magpies. Hraje se jen o výši skóre.

77
    Hosty opět zachraňuje branková konstrukce! Technická střela Jacoba Murphyho z hranice šestnáctky směrem z levé strany skončila na vzdálenější tyči!

Martin Augustin

Branky: 45+6. C. Wilson (pen.), 56. C. Wilson (Trippier), 59. Joelinton, 67. Almirón (C. Wilson)

Karty:   65. Joelinton (NEW) – 45+5. Watkins (ASV)

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär (82. Lascelles), Botman (71. Targett), Burn – S. Longstaff, Guimarães (82. Shelvey), Willock (71. Murphy) – Almirón (86. Saint-Maximin), C. Wilson (86. Wood), Joelinton.
    Náhradníci: Karius – Manquillo, Fraser.

Trenér: Eddie Howe

Aston Villa FC: E. Martínez (C) (35. Olsen) – Cash (69. Digne), Konsa, Mings, Young – Luiz, Dendoncker (69. McGinn) – Watkins, Buendía (61. Coutinho), Bailey (61. Ramsey) – Ings.
    Náhradníci: Sanson, C. Chambers, Bednarek, Archer.

Trenér: Aaron Danks

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Davies