K. Vary – Třinec 2:6 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Liberec – Litvínov 2:3 (po pr.) | Sparta – Olomouc 2:5 (kon.) | Pardubice – Plzeň 7:2 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
7:2 (3:1, 1:1, 3:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 30.10.2022, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý podvečer. Chtěl bych vás přivítat u zápasu Extraligy, ve kterém se v rámci šestnáctého kola utká domácí Dynamo Pardubice s Plzní.

Dynamo jde do zápasu díky pěti výhrám v řadě ve skvělé formě a aktuálně vévodí tabulce Extraligy. V předposledním zápase zavítali na pardubický led hráči Kladna, kde Dynamo potvrdilo formu a vyhrálo 6:2. Poslední zápas sehráli pardubičtí hráči až v dalekém Třinci a díky skvělé druhé třetině, ve které Dynamo vstřelilo všechny branky si odvezlo těsnou výhru 3:2.
    Nejlepší hráči
    Lukáš Radil 17 bodů (6+11)
    Tomáš Zohorna 15 bodů (9+6)
    Robert Kousal 12 bodů (5+7)

Plzeň taky nejde do zápasu ve špatném rozpoložení, avšak v tabulce to tak nevypadá, jelikož Indiánům náleží jedenáctá příčka. Po dvou porážkách vyjela Plzeň v rámci čtrnáctého kola Extraligy na půdu Olomouce a po jasném výsledku 6:1 pro Plzeň si odvezla všechny tři body. V posledním zápase hostila Plzeň Vítkovice. Dobrý náskok domácích z první třetiny smazaly Vítkovice v prostřední části zápasu. V poslední třetině byl po základní hrací době stav nerozhodný a muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém Plzeň rozhodla ve svůj prospěch.
    Petr Kodýtek 14 bodů (5+8)
    Aleksi Rekonen 13 bodů (5+8)
    Lukáš Kaňák 11 bodů (2+9)

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Will) – D. Musil, Čerešňák (A), T. Dvořák, Košťálek, Vála, Bučko – Cienciala, R. Kousal (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), Koffer – Říčka, A. Musil, Matýs – Rouha, Rákos, Urban.

HC Škoda Plzeň: Mi. Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Vitaloš, Houdek, Kaňák, Kremláček – Schleiss (C), Kodýtek (A), Hrabík – A. Dvořák, Mertl (A), Rekonen – Blomstrand, Malát, Lang – Suchý, Soukup, Bitten.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí

00:45
    Kousal nabídl puk Košťálkovi na modrou, ale ten minul branku.

01:05
    Dvořákova dělová rána od modré končí v lapačce Svobody.

01:25
    Matys si nedokázal zpracovat puk a do útoku se dostává Plzeň.

02:15
    Kvasnička zkusil otestovat pozornost Frodla od modré čáry, ale trefil pouze zadní mantinel.

02:52
    Dynamo právě vstřelilo branku! První branka zápasu je tady! Po první střele Davida Musila, který vypíchl puk bránícímu hráči nevěděl Svoboda kde se nachází puk, čehož využil LUKÁŠ RADIL, který puk dorazil do Plzeňské branky a otevřel gólové skóre zápasu.
    Asistence: Musil D.
    02:52 Lukáš RADIL - 1:0

04:13
    Válovo nahození po mantinelu zachytává Svoboda.

04:40
    Matys to vzal na sebe a prošel celé hřiště, avšak následná střela z úhlu bekhendem mu nevyšla.

06:06
    Válova skrytá střela od modré netrefila zařízení.

06:35
    Dynamo napadá rozehrávku Plzně, což hostům dělá značné problémy.

08:17
    Hosté se teď usadili v útočném pásmu, ale zatím jim Pardubice nedovolili vystřelit na Frodlovu branku.

08:50
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    David Musil – 2 min., krosček.

08:52
    První přesilovku zápasu si vyzkouší Plzeň.

09:51
    Hosté se snaží střílet, ale žádná střela si zatím nenašla cestu přes pardubické obránce.

10:05
    Plzeň právě vstřelila branku! Plzni se podařilo využít přesilovou hru poté, co se po kombinaci pokusil o střelu Kodýtek, kterou se Frodlovi podařilo vyrazit, ale pouze do cesty KRYŠTOFA HRABÍKA, jež měl již jednoduchou úlohu.
    Asistence: Kodýtek, Rekonen.
    10:05 Kryštof HRABÍK - 1:1

11:43
    Radil se dostal přes tři bránící hráče až do útočného pásma.

12:17
    Dynamo opět ve vedení! Po tlaku v útočném pásmu se o slovo přihlásil David CIENCIALA, kterého vyslyšel Radil a dostal domácí opět do vedení.
    Asistence: Radil, Cienciala.
    12:17 David CIENCIALA - 2:1

12:49
    K odraženému puku se dostal Vála, jehož střelou golfem zblokoval jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

13:30
    Musilova střela po zemi Svobodu příliš nezaskočila.

14:19
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Michal Houdek – 2 min., hákování.

14:20
    První přesilovku si také vyzkouší domácí Pardubice.

14:35
    Indiáni ihned po vhazování vyhazují puk.

14:58
    Hosté napadají rozehrávku Dynama a nedávají jim prostor dostat se do útočné třetiny.

15:57
    Radil viděl pod sebou volného Říčku, který ale napálil kotouč pouze do středu plzeňské branky!

17:13
    Dynamo právě vstřelilo branku! Zmatku před brankou Svobody dokázal využít Filip Koffer, který si přes seskupení hráčů našel puk a zvýšil vedení Dynama o dva góly.
    Asistence: Paulovič.
    17:13 Filip KOFFER - 3:1

17:19
    Kryštof Hrabík – 2 min., vysoká hůl.

18:10
    Radilova přihrávka přes osu hřiště nenašla žádnou z pardubických hokejek.

19:04
    Kofferovi se nepodařilo zpracovat přihrávku od Radila.

19:38
    Střelou od modré zkusil překvapit Schleiss, avšak vystřelil pouze do středu branky, kde byl připravený Frodl.

20:00

První třetina je u konce! Rychlý start do utkání se povedl domácím. Ti se již ve třetí minutě dostaly do vedení, avšak v polovině utkání se Plzni podařilo po přesilové hře srovnat. To nevydrželo příliš dlouho a díky dalším dvěma pardubickým brankám je stav po první třetině 3:1. Druhá třetina začne přibližně v 17:57.

20:01

20:02
    Úvodní vhazování druhé třetiny míří na hokejky Plzně.

20:34
    Úplně volný se na levé straně ocitl Beránek, ale jeho střelu golfem zachytil Bučko.

22:00
    Čerešňák se chytře dostal do situace dva na jednoho, kde na poslední chvíli hledal na druhé tyči volného Ciencialu, který ale puk trefil do Svobody, jež se stihl přesunout.

23:20
    Dynamo aktuálně udává tempo zápasu a nedává Plzni moc prostoru na kombinaci.

24:01
    Hostujícího obránce obral o puk Cienciala a ihned se vydal k brance Plzně, kde našel v prostoru mezikruží Říčku, jež měl čas na zakončení, ale jeho střela mezi betony nevyšla.

24:52
    Ondřej Vála – 2 min., držení.

25:29
    Překvapit obranu hostů se pokusil Poulíček, avšak byl zastaven těsně před plzeňskou svatyní.

25:38
    Dynamo se snaží šetřit vteřiny hrou na polovině soupeře.

26:08
    Další plzeňská branka z přesilové hry je tu! Po kombinaci si puk převzal Rekonen, který přihrávkou zpoza branky našel volného PETRA KODÝTKA, jež se přesným zásahem k tyči pardubické branky prosazuje a snižuje vedení domácích.
    Asistence: Rekonen, Hrabík.
    26:08 Petr KODÝTEK - 3:2

27:20
    Tvrdou přihrávku na modrou si Vála nedokázal zpracovat, což znamená že se Dynamo dostává z útočného pásma.

27:22
    Ondřej Vála – 2 min., hrubost.

Samuel Bitten – 2 min., hrubost.

28:10
    Adam Musil – 2 min., nedovolené bránění.

28:28
    Aktuálně můžeme vidět hned tři vyloučení, což znamená že Dynamo bude muset přečkat ještě jednačtyřicet vteřin ve třech.

29:07
    Domácí po tlaku ve své třetině vyhazují puk.

29:47
    Vála se probojoval do sólové akce, ale jeho střela bekhendem na zadní tyč neprošla za záda Svobody.

30:44
    Bučova střela od modré neprošla přes seskupení hráčů před plzeňskou brankou.

31:27
    Beránkova rána ihned po vhazování prověřila Frodlovi reflexy.

32:30
    Pardubice se drží na polovině soupeře, ale i přes množství střel zatím branka nepřišla.

33:57
    Průniková přihrávka prošla na Pauloviče, jež dobruslil až k brance hostů, ale podařilo se mu trefit pouze boční síť plzeňské branky.

34:23
    Bitten si nezpracoval přihrávku do protiútoku, a tak se k puku dostávají opět Pardubice.

35:33
    Dynamo právě vstřelilo branku! Tlak před hostující brankou vyústil až v dělovou ránu a první zásah v Extralize pro MARTINA BUČKA, kterému do volného prostoru nabil Kousal.
    Asistence: Kousal, Radil.
    35:33 Martin BUČKO - 4:2

36:59
    Nahození ze branku zachycuje na poslední chvíli Dvořák.

37:37
    Střela Houdka se odrazila ke Dvořákovi, který puk vyhazuje a první lajna tak může jít vystřídat.

38:54
    Nahození na Musila nedošlo ke zdárnému konci, jelikož mu byl puk odebrán dvojicí bránících hráčů.

39:30
    Langovo nahození na domácí branku končí v lapačce Frodla.

40:00

Druhá dvacetiminutovka je minulostí. Oba celky vsítily po jedné brance, kdy se nejdříve na rozdíl jedné branky dotáhla Plzeň, avšak v závěru třetiny zaznamenal svou premiérovou branku Martin Bučko, jež dostal Dynamo opět o dva góly před Plzeň. Závěrečná třetina začne přibližně v 18:53

40:01

40:03
    Úvodní vhazování závěrečné dvacetiminutovky vyhrává Plzeň.

40:54
    Hrabík vypíchl puk bránícímu hráči a dostává Plzeň ke kotouči.

41:39
    Tvrdá střela Adama Musila z prostoru levého kruhu končí po zásahu Svobody v ochranné síti.

41:55
    Tečovaná střela Vály jen těsně míjí hostující branku.

42:14

43:00
    Říčka našel volného Radila, který již ale nedokázal zakončit.

43:24
    Tentokrát opačně. Radil našel osamoceného Říčku, jež se pokusil vystřelit z první, ale nedokázal zasáhnout puk.

44:41
    Kodýtek se snažil přejít třes Davida Musila, ale ten mu kotouč dokázal odebrat a ihned poslat do útoku.

45:56
    Suchý se pokusil rychle přejít přes modrou čáru, ale je z toho pouze ofsajd.

46:41
    Souboj o kotouč za hostující brankou vyhrává Plzeň.

47:25
    Zámorský zkusil vystřelit z otočky, bohužel pro Plzeň jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

49:23
    Indiánům se daří poslední minuty držet kotouč v útočné třetině.

50:38
    Čerešňákovo nahození na Svobodovu branku neprošlo za záda.

51:07
    Dynamo odskakuje na rozdíl tří branek! Bezprostředně před braku Plzně přihrál Koffer na úplně volného PATRIKA PULÍČKA, který neprostřelil Svobodu na první pokus, avšak při druhém se již nemýlil a rozvlnil síť.
    Asistence: Koffer, Paulovič.
    51:07 Patrik POULÍČEK - 5:2

52:06
    Dynamo blokuje plzeňskou rozehrávku a dostává se opět na kotouč.

52:13
    Dynamo právě vstřelilo branku! Napadání rozehrávky Plzně přineslo ovoce a po střele PETERA ČEREŠŇÁKA navyšuje vedení o čtyři branky.
    Asistence: Matys.
    52:13 Peter ČEREŠŇÁK - 6:2

52:28
    Další gól pro domácí! Po rychlé kombinaci vsítil TOMÁŠ URBAN.
    Asistence: Rákos, Bučko.
    52:28 Tomáš URBAN - 7:2

53:48
    Dynamo nepouští Plzeň k puku a snaží se kombinovat na polovině soupeře.

55:09
    Indiáni se snaží dostat do útočné třetiny, ale obranná řada Dynama je za sebe nepouští.

55:24
    Nahození před branku od Rouhy, nečekaně prošlo až ke Svobodovy, kterému se i tak podařilo kotouč chytit.

56:19
    Daniel Rákos – 2 min., hákování.

56:45
    Přesnou střelu Zámorského do rohu Frodlovi branky likviduje pardubický gólman ramenem.

57:42
    Plzeň ostřeluje pardubickou branku co to jde, jelikož do konce přesilovky zbývá jen pár vteřin.

58:16
    V prostoru mezikruží se ocitl sám Blomstrand, kterého ale perfektně vychytal Frodl!

59:36
    Dynamo drží puk za brankou a odpočítává poslední vteřiny do konce.

Zápas je u konce! Závěrečnou třetinu měli Pardubice pevně pod kontrolou a díky třem brankám Dynamo nakonec vyhrává vysoko 7:2.

Nejlepší hráči zápasu
    Lukáš Radil 3 body (1+2)
    Petr Kodýtek 2 body (1+1)

Ode mne je to pro dnešní zápas vše! Doufám že jste si dnešní zápas mezi Dynamem Pardubice a Škodou Plzeň užili a bude se těšit třeba někdy příště. Přeji příjemný zbytek nedělního večera. (19:34:29)

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 3. Radil (D. Musil), 13. Cienciala (Radil), 18. Koffer, 36. Bučko (R. Kousal, Radil), 52. Poulíček (Koffer, Paulovič), 53. Čerešňák (Matýs), 53. Urban (Rákos, Bučko) – 11. Hrabík (Kodýtek), 27. Kodýtek (Rekonen, Hrabík)

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kis, Lučan.