Florida – Ottawa 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa 3:4 (kon.) | Los Angeles – Toronto 4:2 (kon.)
St. Louis – Montreal 4:7 (kon.) | Philadelphia – Carolina 3:4 (po pr.) | Buffalo – Chicago 4:3 (po pr.)
Detroit – Minnesota 2:1 (kon.) | NY Islanders – Colorado 5:4 (kon.) | Nashville – Washington 0:3 (kon.)
Seattle – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 2:3 (kon.) | New Jersey – Columbus 7:1 (kon.)

2. John Marino (NJD) – 1+0
    3. Fabian Zetterlund (NJD) – 1+0 (22:00:40)

59:30
    Michael McLeod byl hodně aktivní a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.

58:39
    Elvis Merzlikins vytáhl další dobrý zákrok proti domácí akci, vhazovat se bude před jeho brankou.

57:17
    Vladislav Gavrikov se dostal do zakončení, s jeho ránou neměl domácí brankář mnoho práce.

57:00
    V poklidném tempu se tento zápas dohrává. Ani jeden celek se už nikam nežene.

56:19
    Vladislav Gavrikov pálil z dobré pozice, ale Vítek Vaněček byl připravený.

55:59
    Blue Jackets se dál brání aktivní hře domácích, ti dominují dění na hrací ploše.
    54:47 Miles WOOD - 7:1

54:47
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Hostující David Jiříček prohrál souboj v obranném pásmu, puk získal MILES WOOD. Dostal se před branku a bekhendovou stranou hokejky překonal brankáře. Asistence: Nathan Bastian a Michael McLeod.

54:00
    Komerční přestávka. Domácí celek se blíží k výhře v tomto zápase.
    52:47 Jesper BRATT - 6:1

52:47
    Bleskové přenesení hry a domácí celek navyšuje své vedení. Po situaci dva na jednoho se střelou do odkryté části branky prosazuje JESPER BRATT. Asistence: Jack Hughes a Tomáš Tatar.

52:30
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, Jack Hughes pálil nad.

52:22

51:26
    Domácí celek dostal hru do útočného pásma, kde následně vybojoval vhazování. Takticky hrají Devils velmi dobře.

50:41
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry. Následně Zach Werenski rozehrává od své branky.

50:22
    Přesilovku hraje hostující celek, který vyhrál buly v útočném pásmu.

50:22
    Komerční přestávka.

50:22
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    John Marino – 2 min., podrážení.

49:53
    Elvis Merzlikins kryjekotouč, nechtěl rozehrávat a Fabian Zetterlund se k puku nedostal. Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.

49:32
    Hra je výrazně ovlivněna celou řadou nepřesností z obou stran.

48:21
    Hra je přerušena, vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Columbusu. Hosté se jen těžko dostávají do střeleckých pozic.

47:25
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté májí čtyřgólový náskok a hrají aktivně.

47:17
    Vítek Vaněček kryje kotouč po střele, kterou vyslal Gustav Nyquist. Komerční přestávka.

46:48
    Devils rozehrávají od své branky, oba kluby před malou chvílí střídaly.

46:34
    Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu.

45:46
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ti domácí mohou být spokojenější.

45:08
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácích. Před malou chvílí měl zajímavou příležitost Voráček, ale minul.
    43:46 Jonas SIEGENTHALER - 5:1

43:46
    Domácí celek proměnil přesilovku a navyšuje své vedení, díky důrazu spoluhráčů našel volný kotouč JONAS SIEGENTHALER. Měl před sebou odkrytou část branky, kterou snadno trefil. Asistence: Dawson Mercer a Erik Haula.

43:38
    Jesper Bratt zakončoval, Elvis Merzlikins kryje puk a jen těžko se zvedá z ledu. Hodně těžké chvíle pro hosty.

43:25
    Tlak domácích pokračuje dál, hosté nemohou vystřídat.

43:08
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Nico Hischier neuspěl.

42:47
    Elvis Merzlikins vytáhl další výborný zákrok proti domácí střele z bezprostřední blízkosti.

42:09
    Jack Hughes se propracoval po úspěšném vhazování do zakončení, jeho projektil kryje brankář.

42:02
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Boone Jenner – 2 min., držení.

41:20
    Oba týmy hrají v plném počtu, hraje se pět na pět.

40:50
    Domácí hráči se pokouší vrátit se k dobré hře, ale zatím se jim nedaří podle představ.

40:32
    Jakub Voráček se dostal při hře čtyři na čtyři do útočného pásma, ale nedokázal vypálit.

40:01

Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině. Domácí hokejisté mají více ze hry, střelecky vedou 31:12 a mají tříbrankový náskok. Devils míří za výhrou, od které je dělí dvacet minut hry.

40:00
    39:38 John MARINO - 4:1

39:38
    Domácí celek navyšuje své vedení. Hostující rozehrávku vystihl JOHN MARINO. Mířil sám na brankáře a vypálil. Elvis Merzlikins kotouč lapačkou jen ztlumil, ale nezastavil. Kotouč následně vypadl a zamířil za brankovou čáru.

39:18
    Nathan Bastian – 2 min., sekání.

Elvis Merzlikins – 2 min., hrubost, odpyká Liam Foudy.

39:18
    Elvis Merzlikins vychytal domácího hráče, ten atakoval brankáře, a pak se strhla potyčka.

39:05
    Jegor Činachov dostal kotouč do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat neodkázal.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Jack Roslovic byl volný v útočném pásmu mezi kruhy, jeho tým mu puk neposlal.

37:31
    Columbus se pokouší hrát aktivně, vyhrávat osobní souboje, ale finální přihrávky jsou hodně nepřesné.

36:36
    Hra je přerušena, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Haula je v pořádku na ledě, pravděpodobně šlo o nějaký problém s výstrojí. A nebo potřeboval na záchod, o čemž by mohli fanoušci Flames hovořit..

36:14
    Michael McLeod hlídkoval před brankou, na malý moment byl volný, ale spoluhráči k němu puk dostat nedokázali.

35:40
    Mnoho hokejové krásy v posledních minutách není a sledujeme průměrný hokej z obou stran.

35:15
    Patrik Laine mohl zakončovat, ale rozhodl se pro kombinační hru, následně se hosté špatnou přihrávkou vyhnali sami z pásma.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Devils se snaží hrát aktivně.

34:42
    Vítek Vaněček nešikovně rozehrál, ale hosté nedokázali zaváhání brankáře přetavit v kontaktní branku.

34:19
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí kontrolují hru a mají dvoubrankový náskok.

34:17
    Komerční přestávka. Do kabiny míří Erik Haula, zatím nevíme, co je příčinou.

33:06
    Vítek Vaněček kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

32:37
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Devils. Domácí hráči v posledních minutách čekají na nějakou výraznější šanci.

32:37
    Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu hostů. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

32:08
    Domácí už hrají v plném počtu, Blue Jackets se do výraznější šance nedostali.

31:34
    Erik Haula při vlastním oslabení dojel kotouč v útočném pásmu, chvíli ho držel. Ušetřil tak docela dost času z oslabení.

31:00
    Takticky hrají domácí hokejisté velmi dobře, drží hru daleko od vlastní branky.

30:31
    Columbus se nedokáže dostat do útočného pásma stabilněji, Nico Hischier vedl protiakci, ale zakončit nezvládl.

30:04

30:04

30:01
    Dostáváme se o druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

29:37
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Mnoho hokejové krásy momentálně k vidění není.

29:16
    Elvis Merzlikins kryje kotouč po střele mezi betony. Domácí hráči korunovali tlak v útočném pásmu dobrou střelou, ale brankáře nepřekonali.

28:36
    Devils se usadili v útočném pásmu, Jonas Siegenthaler čekal na přihrávku, byl volný před brankou, ale nedostal kotouč.

28:00
    Patrik Laine to zkoušel individuálně, ale domácí defenziva mu nedala mnoho prostoru. Následně na druhé straně Tatar minul branku.

27:07
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek vede o dvě branky. Nyní se ale musí bránit.

27:07
    26:39 Jegor ČINACHOV - 3:1

26:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    Vítek Vaněček dnes čisté konto mít nebude. Po rychlé kombinaci a velmi dobré přihrávce jej prostřelil zcela osamocený na kruhu připravený JEGOR ČINACHOV. Dává druhý gól v této sezoně. Asistence: Cole Sillinger a Kent Johnson.

26:23
    Erik Haula autorem tvrdé rány z první. Někdejší hráč Las Vegas minul branku.

26:04
    Columbus se pokouší odpovědět, Andrew Peeke ovšem nedokázal přesněji přihrát spoluhráči před brankou.

24:29
    Domácí celek pokračuje v dobré hře, je aktivní a tlačí se do zakončení.
    23:55 Ryan GRAVES - 3:0

23:55
    Nádherná rána a domácí navyšují své vedení, kotouč do horního rohu branky velmi přesnou ránou dostal RYAN GRAVES. Asistence: Jack Hughes a Jack Hughes.
    23:22 Nico HISCHIER - 2:0

23:22
    Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se dobrou střelou prosazuje NICO HISCHIER.

22:47
    Domácí pokračují v dobré hře, tlačí se do zakončení, ale obrana v čele s brankáře Columbusu jsou pozorní.

22:18
    Jegor Šarangovič vypálil od modré čáry, jeho pokus byl před brankou ještě tečovaný, ale i tak si poradil brankář.

21:37
    Elvis Merzlikins si dokázal poradit se střelou domácího hráče z ostré pozice.

21:06
    Další špatná hostující rozehrávka. Vhazovat se bude znovu v útočném pásmu Devils.

20:49
    Hra je přerušena, vhazovat se následně bude před brankou Columbusu.

20:22
    Utkání, ve kterém zatím padla jediná branka, pokračuje druhou třetinou.

20:01

Fabian Zetterlund je autorem zatím jediné branky, domácí celek naprosto zaslouženě vede o jednu branku. Hosté na výraznější šanci zatím čekají.

20:00

19:40
    Sean Kuraly kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, do šance se hosté nedostali.

19:20
    Zach Werenski vypálil od modré čáry, domácí brankář mnoho neviděl, ale i tak dokázal zasáhnout.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:40
    Hra je nyní přerušena pro přihrávku rukou. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

18:30
    V aktivní hře pokračující domácí hráči se dál ženou do zakončení a chtějí přidat další branku.
    17:10 Fabian ZETTERLUND - 1:0

17:10
    Naprosto zaslouženě se domácí celek dostává do vedení. Po velkém tlaku v útočném pásmu dostal tvrdou ránou z první kotouč do branky FABIAN ZETTERLUND. Domácí hráč dává svou první branku v sezoně. Asistence: Nico Hischier.

16:21
    Devils rozehrávají od své branky, rychle přenesli směr hry. Do zakončení se Devils nedostali.

15:17
    Tomáš Tatar se prodral ke střele z mezikruží, jeho rána končí na tyči.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, více ze hry mají domácí. Snadněji se dostávají do zakončení.

14:34
    Jakub Voráček se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus dokázal zastavit jeho krajan v brance Devils.

14:07
    Další zákrok pro brankáře Blues Jackets.

13:41
    Elvis Merzlikins se výborně natáhl na brankovišti a dokázal senzačně zastavit střelu, kterou vyslal Tomáš Tatar.

12:58
    Elvis Merzlikins měl volný výhled a dokázal si poradit se střelou od modré čáry, kterou vyslal Dougie Hamilton.

12:27
    Nathan Bastian se chtěl natlačit před branku, ale obránce jej nepustil.

12:07
    Johnny Gaudreau – 2 min., hákování.

11:57
    Domácí se po rychlé akci dostali do útočného pásma, finální přihrávka byla špatná.

11:06
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, Vítek Vaněček musí být pozorný, vhazovat se bude před jeh brankou.

10:54
    Nathan Bastian se dostal k dorážce, ale puk kryje ležící Elvis Merzlikins. Hra je přerušená, komerční přestávka.

10:23
    Damon Severson udržel kotouč v útočném pásmu, ale finální přihrávka končí na holi soupeře.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině. Domácí pokračují v dobré aktivní hře.

09:27
    Domácí hokejisté nedokázali proměnit přesilovku, výraznější šanci si nevypracovali.

09:07
    John Marino to jako obránce zkoušel od modré čáry. Jeho rána ovšem mířila hodně vedle.

08:22
    Tomáš Tatar se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankáře nepřekonal. Následně neuspěl ani Damon Severson.

08:01
    Tato početní výhoda se Devils rozhodně nedaří podle poředstav.

07:36
    Columbus vyhazuje přes všechny čáry, a tak mohou hosté vystřídat.

07:16
    Domácí rána končí vedle branky, Jack Hughes minul branku následně.

06:38
    Domácí celek hraje přesilovku, rozehrává od své branky, Nathan Bastian se dostal do útočného pásma.

06:26
    David Jiříček – 2 min., podrážení.

06:26

05:00
    Úvodní minuty zápasu patří domácím, jsou aktivnější, mají převahu a snaží se vstřelit úvodní branku zápasu.

03:44
    Sledujeme rychlý hokej, Tomáš Tatar nabral rychlost ve středním pásmu, vřítil se do útoku, ale jeho rána končí nad brankou.

03:13
    Andrew Peeke to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl ovšem zblokovaný obranou soupeře.

02:40
    Brendan Smith výborně tečoval kotouč, ale brankář si dokázal poradit i s touto situací.

01:20
    Jesper Bratt to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit a vypracovat si výraznější šanci.

00:42
    Elvis Merzlikins kryje další střelecký pokus, nyní to z kruhu zkoušel Jonas Siegenthaler. Trefil jen beton brankáře.

00:35
    Hostující brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

00:08
    Nico Hischier rozehrává od své branky, následně se Fabian Zetterlund marně pokoušel dostat do zakončení.

00:01

Zápas začne o něco později.

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Br. Smith, Severson – Tatar, Hischier, Zetterlund – Haula, J. Hughes, Bratt – Šarangovič, Mercer, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Werenski, Peeke, Gavrikov, Jiříček, Bean, Gudbranson – J. Gaudreau, Roslovic, Laine – Nyquist, Jenner, Voráček – Činachov, Sillinger, K. Johnson – Foudy, Kuraly, Olivier.

New Jersey Devils odehrálo 8 zápasů s bilancí 5-0-0-3. Tým získal 10 bodů a v tabulce Východní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Porazil Islanders 4:1, San Jose Sharks 2:1, Detroit Red Wings 6:2 a Colorado Avalanche 1:0. Nestačil na Capitals 3:6.

Columbus Blue Jackets nemá dobrý vstup do sezony, odehrál 9 zápasů s bilancí 2-1-0-6 a získal šest bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Porazil Nashville Predators 5:3 a New York Rangers 5:1. Tým nestačil na Pittsburgh Penguins 3:6, Arizonu Coyotes 3:6 a Boston Bruins 0:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New Jersey Devils a Columbus Blues Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Zetterlund (Hischier), 24. Hischier, 24. Graves (J. Hughes, J. Hughes), 40. Marino, 44. Siegenthaler (Mercer, Haula), 53. Bratt (J. Hughes, Tatar), 55. Wood (Bastian, M. McLeod) – 27. Činachov (Sillinger, K. Johnson)

New Jersey Devils: Vaněček (Blackwood) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Br. Smith, Severson – Tatar, Hischier (C), Zetterlund – Haula, J. Hughes (A), Bratt – Šarangovič, Mercer, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Jiříček, Bean, Gudbranson – J. Gaudreau, Roslovic, Laine – Nyquist (A), Jenner (C), Voráček – Činachov, Sillinger, K. Johnson – Foudy, Kuraly, Olivier.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Pochmara, Markovic – Hunt, Fournier

Diváci: 11 547