Auxerre – Ajaccio 1:0 (kon.) | Brest – Remeš 0:0 (kon.) | Monaco – Angers 2:0 (kon.)
Nantes – Clermont Foot 1:1 (kon.) | Rennes – Montpellier 3:0 (kon.) | Lorient – Nice 1:2 (kon.)
Lyon – Lille 1:0 (kon.)
AJ Auxerre
1:0 (1:0)
AC Ajaccio
Neděle 30.10.2022, 13:00 • Stade de l'Abbé-Deschamps, Auxerre • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:12. (15:00:39)

V 2. poločase jsme gól neviděli. Více zarážející je fakt, že i přes velice slušné držení míče si hostě nevytvořili ani jednu gólovou šanci.

Celé utkání tak rozhodnul Hamza Sakhi, který se trefil velice pěkně hned v úvodu zápasu. V 2. poločase počítali šance pouze domácí. V 52. se zjevil po odraženém míči sám před brankářem Autret, střela se mu vůbec nepovedla. A nakonec v 88. minutě mohl přidat další krásný gól Gauthier Hein, ten se pokusil o velice elegantní přehození brankáře z obrovské dálky, tento pokus zastavilo břevno.

AJ Auxerre se tak po neúplném 13. kole posouvá mimo sestupové pozice, naopak AC Ajaccio zůstává o skóre předposlední s mizernou bilancí pouhých osmi vstřelených gólů.

90+4

90+4
    Dlouhou přihrávku hostů si znovu pohlídal Costil, zápas končí.

90+3
    Gaëtan Charbonnier mohl znovu rozhodnout. Po zasekávačce zkusil obstřel na zadní tyč, jeho střela se vykroutila těsně nad.

90+2
    Tentokrát to zkusil z poloviny hřiště Gaëtan Perrin, branku vůbec netrefil. To mu ale vůbec vadit nemusí.

90+1
    Youssoufův centr skončil v rukavicích Costila.

90
    V 2. poločase se budou nastavovat 4 minuty.
    88. Heinův lob se zasekl na horní tyči

88
    Gauthier Hein měl fantastický nápad. Z velké dálky se pokusil přehodit Leroye a to se mu povedlo! Bohužel pro něj i pro domácí dopadnul míč jenom na břevno.

85
    Rayan Raveloson vyslal tvrdou přízemní střelu z dálky, Leroy s ní ale neměl větší problémy.

84
    Dlouhá přihrávka skončila u Costila, který míč vyboxoval mimo šestnáctku.

84
    Gauthier Hein fauloval Youssoufa u postranní čáry.

82
    Střídání v týmu AJ Auxerre:
    ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Gaëtan Perrin,
    ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Gaëtan Charbonnier.

81
    Ojedinělý pokus o útok domácích skončil u brankáře Leroye.

80
    Střídání v týmu AC Ajaccio:
    ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Riad Nouri.

79
    Hosté pokračují v obehrávání domácího obranného valu, k šanci se už ale pěkně dlouho nedostali.

77
    Trpělivá kombinace hostů opět úspěch nepřinesla, po dalším centru odkopnul míč Raveloson.