Zlín – Sokolov 3:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 3:2 (po pr.)
Šumperk – Třebíč 0:2 (kon.) | Kolín – Přerov 1:4 (kon.) | Pardubice B – Slavia 2:1 (2:1 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Středa 02.11.2022, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 18. kolo

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji za pozornost a zítra v témže čase se těším na počtenou u předehrávce 19. kola Chance ligy. Do RTTORAX ARENY přijde Sokolov.

Přeji příjemný zbytek večera! (20:53:56)

Krása!
    Horor!
    Podle toho, komu jste dnes fandili!
    Utkání mělo náboj, drama, emoce a hlavně také góly. Opravdu se bojovalo o každý centimetr ledu a protože je Poruba momentálně tam, kde je, chce se každý soupeř na ní vytáhnout. Litoměřice to dokazovaly od začátku zápasu až do času 59:10, kdy Porubané vytěžili tlakem prodloužení gólem Adama Sedláka. Od 58. minuty sáhli po hře bez gólmana a to byl základ dramatu.

Prodloužení je ovšem velká porubská doména a potvrdilo se to i dnes. Dominanci ve hře ve třech ukončil po 88 vteřinách Justin Lemcke svým prvním gólem v sezóně.

Co se nezdařilo v šedesáti minutách útočníkům, dokázali ve třech minutách obránci – vyrovnat a získat prémiový bod.

Litoměřice držel po celou dobu výtečně chytající Tomáš Král a po třech bodech sahaly i díky konstantnímu nasazení a dravosti. RT TORAX byl trpělivý a co si budeme povídat, dopředu jej hnali diváci, kteří se polovinu třetí třetiny dožadovali vyrovnání.

61:28 Justin LEMCKE - 3:2

61:28
    Poruba právě vstřelila branku!
    Šoustal puk za brankou dojel a vybídl k zakončení JUSTINA LEMCKEHO, který sestřelil soupeři i hůl a puk stejně zapadnul za Králova záda. Asistence: Tomáš Šoustal.

61:23
    Vyhraná bule a poslání puku Berishem kolem branky byl základ udržení pásma.

61:18
    Pšurný se Šlahařem donutili Krále přerušit hru.

60:57
    Dělovka pod horní tyč v podání Šlahaře končí vytěsněna do plexiskla.

60:25
    Zakončení Vachovce Král se štěstím vykryl.

60:01

Tak toto bylo podobné jako včera při utkání Hradce s Kladnem!
    Drama až do konce.

60:00
    59:11 Adam SEDLÁK - 2:2

59:11
    Útočnou akci dokončil u Královy pravé tyče ADAM SEDLÁK. Puk brankáři cinknul o tyč a zapadnul za beton a celým objemem dopadl za brankovou čáru. Asistence: Jakub Šlahař a Aaron Berisha.

58:40
    Litoměřice odhazují puk, ale zakázané uvolnění to nebude. Guman je ale za brankou obsazen a tak nahrává před brankoviště. Střelu vykryl na brankové čáře Jan Dluhoš a následně se domácí dostávají z pásma.

58:00
    Domácí hrají bez gólmana!

57:20
    Kombinace kolem Královy brány nemají konce a taktéž jeho zásahy. A obětavé bloky obránců.

56:38
    Vildumetz vykličkoval ze sevření a vjíždí s kotoučem do pásma. Hudeček byl za brankou hostů atakován. Hra pokračuje tím, že RT TORAX drží pásmo dál.

56:26
    Zakončení Válka končí porubskému brankáři ve výstroji.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 35. Hrníčko (Christov, Střondala), 60. Sedlák (Šlahař, Berisha), 62. Lemcke (Šoustal) – 19. Válek (Jícha, Guman), 34. Procházka (Chlubna, Guman)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Klimíček, Lemcke, Voráček, Dluhoš, Sedlák, Mlčák, Hlaváč – Gřeš, Vachovec (C), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Berisha – Vildumetz, Hudeček, Brodek – Christov, Střondala, Hrníčko.
    Trenér: Jiří Režnar

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, J. Šedivý, Š. Němec, Výtisk (C), Veber, Černohorský – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kuťák, Slavíček – Chlubna, Kracík, P. Svoboda – Cikhart, Pártl, Gajda.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Kráľ, Roupec