Havířov – Nový Jičín 3:5 (kon.) | Letňany – Jablonec n/N 9:3 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 3:4 (po pr.)
Tábor – Cheb 5:1 (kon.) | Písek – Chomutov 4:3 (po pr.) | Klatovy – Kobra 4:2 (kon.)
Děčín – Vrchlabí 3:6 (kon.) | Mostečtí Lvi – Příbram 2:5 (kon.) | Žďár n/S – SHKM Hodonín 4:5 (1:2 po s.n.)
Vel. Meziříčí – Vyškov 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Znojmo 0:9 (kon.) | Opava – Kopřivnice 3:8 (kon.)
Řisuty – Hronov 4:8 (kon.)
IHC Králové Písek
4:3 (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)
Piráti Chomutov
Středa 02.11.2022, 18:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Západ • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Písečtí v posledních čtyřech kolech sbírali body, avšak stopku dostalo mužstvo od zlatonosné řeky Otavy od Vrchlabí, které svého soka přehrálo 5:2. Aktuálně se celek z jihu nachází na desáté příčce se čtrnácti bodovým ziskem. Písecké mužstvo táhne především elitní formace ve složení Prášek – Volf – Matiášek. Všichni jmenování se nacházejí na prvních třech příčkách produktivity týmu. Z obranných řad se nejčastěji prosazuje Hanus.

Chomutovští hokejisté hrají v horní části tabulky a celkově se nacházejí na krásné páté pozici s pouhou dvoubodovou ztrátou na třetí Tábor. Piráti v posledních kolech drancovali ve Slaném, kde rozstříleli Řisuty 13:1 a vyšlápli si i na Tábor. V posledním kole ale byl útok Pirátů odvrácen Ústím nad Labem. Produktivitě vládne Roman Chlouba, kterému na záda dýchají hokejisté ošlehaní extraligou – Viktor Hübl a František Lukeš. Z defenzivních valů nejčastěji bodově přispívá Havel.

Poslední vzájemné utkání

Naposledy se Písek a Chomutov střetli před více než deseti lety v rámci posledního kola první ligy. Jihočeský celek svého soka trápil až do samostatných nájezdů, ve kterých se radoval celek z Chomutova. Tři body v tomto utkání zaznamenal legendární hokejista Tomáš Nouza.

IHC Králové Písek: Kříž (Novák D.) – Novák F., Kurfürst, Radoš (A), Hanus (A), Dudáček, Turek, Dvořák – Hollar, Macháček, Hrakholski, Koupal, Andrle, Brož, Matiášek, Bednařík, Volf (C), Pouzar, Novotný, Prášek
    Trenér: Tomáš Matušík

Piráti Chomutov: Běhula (Hanuljak) – Pavlát. Váchal, Seemann, Matai, Žižka, Havel (A), Charousek – Vostiňák, Kostourek, Mežnar, Černý, Koblížek, Zajíček, Rindoš, Mála, Chrpa (A), Lukeš, Hübl (C)
    Trenér: Kamil Koláček

Rozhodčí: Kosnar – Charvát, Sýkora.

00:01

00:11
    Elitní formace hostů okamžitě vyzkoušela pozornost píseckého brankáře.

00:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté jdou hned od samotného začátku do vedení! Chrpa se svezl po levé straně a na straně druhé našel rozjetého FRANTIŠKA LUKEŠE, jenž překonal brankáře Kříže. Asistence: Jakub Chrpa, Jakub Matai.

01:37
    Písečtí z následných dvou akcí ohrozili chomutovskou svatyni, ale Běhula se překonat nenechal.

02:27
    Lukeš to opět zkoušel, tentokrát z levého kruhu, ale Kříž jeho ránu betonem vytěsnil do rohu.

02:49
    Chomutov si v rozehrávce nerozuměl a posílá puk až na zakázané uvolnění.

03:02
    Chomutov jde do trháku! Hübl se dostal se svým spoluhráčem JAKUBEM CHRPOU do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný našel přesnou přihrávkou právě Chrpu, který ranou z první prostřelil píseckého gólmana. Asistence: Viktor Hübl, Kamil Charousek.

04:00
    Pouzarova rána z mezikruží byla zablokována hostujícím bránícím hráčem.

04:30
    Piráti drží kotouč za vlastní brankou, oba týmy postupně střídají.

04:47
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Kříž – 2 min., podrážení, odpyká Andrle.

04:54
    Matai ostře vypálil, ale neměl správně seřízená mířidla.

05:10
    Písečtí kotouč dopravili až do jejich ofenzivní části.

05:24
    Kříž má touš ve své moci a na led nastupují čerství hráči.

05:54
    Hüblova přihrávka přesná nebyla a kotouč se posouvá do neutrální zóny.

07:42
    Hrakholski přes Seemanna neprošel, puku se ujímají Piráti.

08:16
    Kotouč při hostujícím nahození opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

08:50
    Králové budou hrát přesilovku, pokračuje výhoda.

09:00
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Zajíček – 2 min., hákování.

09:05
    Hanus to zkusil okamžitě po vyhraném buly, ale Běhula na střelce velmi dobře viděl.

09:07
    Písečtí hokejisté musí vyklidit útočné pásmo, na vině je postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:58
    Bednaříkovu střelu z otočky schoval chomutovský muž pod maskou do lapačky.

10:20
    Piráti se osvobozují.

10:28
    Volf tečoval Novákovu ránu a nechybělo mnoho! Puk jen těsně minul branku.

11:07
    Chomutov chtěl rovnou do akce zapojit navrátivšího se Zajíčka, ale prudká přihrávka byla velmi nepřesná. Zakázané uvolnění.

12:14
    Chorousek se natlačil až před brankáře Kříže, ale výborně zapracoval jeden z domácích beků, který útočníka na poslední chvíli odzbrojil.

13:15
    Signalizovaný ofsajd vyhání písecké hokejisty z útočného pásma.

13:23
    Z následné protiakce Chomutova vzešel zákrok píseckého brankáře.

13:57
    Piráti pod tlakem posílají kus černé pryže na zakázané uvolnění.

14:35
    Bek Radoš se z obrany dostal až za Běhulovo branku a vybojoval pro svůj tým puk v útočném pásmu.

15:58
    Lukeš se do toho opřel z hranice levého kruhu a provětral tak Křížovu výstroj.

16:42
    Hraje se víceméně ve středním pásmu.

17:01
    Brankář Písku zákrokem přerušuje hru.

18:05
    Kotouč poskakoval někde na brankové čáře v píseckém brankovišti! Brankář Kříž se ale stihl zorientovat a volného touše se na poslední chvíli zmocnil.

18:44
    Mála to zkoušel bekhendem, ale na píseckého gólmana si nepřišel.

19:26
    Elitní lajna Pirátů nemůže pokračovat v útočení, neboť rozhodčí odpískal ofsajd.

19:50
    Matiáškovu ránu z ostrého úhlu má Běhula pod kontrolou.

20:00

Máme za sebou první třetinu a papírový favorit vede 2:0. Na střeleckou listinu se zapsali Lukeš a Chrpa.

20:01

20:30
    Chomutov velmi důrazně napadá píseckou rozehrávku.

21:17
    Kříž si připisuje první zákrok ve druhé třetině proti střele jednoho z obránců.

21:28
    Chomutovský hokejista Kostourek je na dvě minuty vyloučen za podrážení.

22:28
    Jihočeši kombinují v útočném pásmu.

22:46
    Písek právě vstřelil branku!
    Písečtí se dotahují! Veliký závar dokonal k úspěchu JAN MATIÁŠEK, který přijmul pobídku od Práška. Asistence: Lukáš Prášek, Daniel Dudáček.

23:20
    Piráti si opět nerozuměli v rozehrávce a puk míří na další Icing.

23:38
    Hrakholski mířil do pravého horního růžku, ale netrefil se dle svých představ.

24:06
    Zajíčkovu střelu tahem vytěsnil brankář Kříž do rohu.

24:44
    Písečtí hrají po vstřelené brance výborně a dokonce i svého soka v jistých ohledech přehrávají.

25:19
    Lukešova ostrá dělovka vyprášila výstroj píseckého gólmana.

26:10
    Chomutov se vymanil z píseckého sevření.

26:45
    A máme vyrovnáno! Přečíslení dva na jednoho proměnil i domácí celek. Macháček poslal kotouč na YAHORA HRAKHOLSKIHO, který puk uklidil za záda brankáře Pirátů. Asistence: Aleš Macháček, Tomáš Hollar.

27:28
    Hübl – 2 min., krosček.

28:10
    Píseckou kombinaci překazil chomutovský Koblížek, který se následně vydal do brejku. Jeho ránu zastavil Kříž, který okamžitě rozehrál na volného spoluhráče.

29:49
    Hüblova střela z mezikruží šla mimo tři tyče.

30:11
    Pouzar se dostal do trháku, ale Běhulu nepřekonal.

30:37
    Havel se dostal do úprku a byl faulován! Uvidíme trestné střílení!

Nájezdu se ujal ostřílený Viktor Hübl, který pálil mimo!

32:02
    Váchal – 2 min., vražení na hrazení.

32:15
    Chomutov se rychle osvobozuje dalekým vyhozením kotouče.

33:07
    Králové se v této přesilovce trápí, Chomutov již po několikáté vyhazuje puk z obranného pásma.

33:55
    Na závěr přesilovky uvidíme ještě jedno buly před Běhulou.

34:56
    Málova ostrá střela orazítkovala plexisklo za píseckou svatyní.

35:32
    Piráti napadají píseckou rozehrávku, domácí pod tlakem raději vyhazují kotouč do neutrálního pásma.

37:01
    Teď to byli naopak domácí, kteří napadali rozehrávku Chomutova a vytěžili vhazování v útočném pásmu.

38:00
    Chrpa zůstal zapomenutý na útočné modré a dostal se do úniku! Na píseckého gólmana ale recept nenašel.

38:50
    Divokou pasáž zastavuje úspěšným zákrokem Kříž.

39:44
    Icing hostujícího mužstva.

39:48
    Králové se dostávají do vedení! Okamžitě po buly se přesně trefil kapitán LUKÁŠ VOLF. Asistence: Filip Novák.

40:00

Neskutečná prostřední perioda končí! Písek na svého soka vlétl a v závěru třetiny se dokonce dostal do vedení!

40:01

40:30
    Písek nezahajuje třetí část zrovna dobře. Na dvě minuty za nedovolené bránění je odsouzen Lukáš Volf.

40:57
    Králové dvakrát po sobě vyhodili puk z obranného pásma.

41:40
    Chomutov se zatím vůbec k ničemu nedostal. Písek odvrací každé potenciální nebezpečí.

43:06
    Do čtyř jdou také hosté. Konkrétně Kostourek. Dvě minuty za držení protihráče.

43:15
    Chomutov uspěl na vhazování a okamžitě nastřelil puk pryč z obranného pásma.

43:38
    Hra se stěhuje do středního pásma. Postavení útočícího hráče v brankovišti.

44:15
    Lukeš s Hüblem se dostali při vlastním oslabení do útočného pásma a brankář Písku musel být v pohotovosti.

45:25
    Pouzar doklépaval kotouč na brankovišti, ale Běhula kotouč nepropustil. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.

45:38
    Matai – 2 min., vražení na hrazení.

45:46
    Havel byl zasažen kotoučem do choulostivých míst a zůstává ležet na ledě.

46:16
    Volfovu střelu má Běhula ve své lapačce. Písek nasazuje druhou přesilovkovou pětku.

47:04
    Písek bude hrát více než půl minuty přesilovku pět na tři! Za vysokou hůl je vyloučen Charousek.

47:09
    Bednaříkovu ránu z hranice pravého kruhu kryje Běhula.

Chomutov hraje ve čtyřech.

47:44
    Běhula přerušuje hru.

48:09
    Hraje se daleko od chomutovské branky, což hostům jednoznačně vyhovuje.

49:10
    Pirátům se podařilo ubránit dlouhé oslabení. Nyní se Piráti nadechují k útočení.

51:00
    Králové kombinují v útočném pásmu, zatím bez střeleckého pokusu.

51:55
    Havel zaváží puk do útočného pásma a čeká na své spoluhráče.

52:29
    A skóre je opět srovnané! JAKUB MATAI pronikl do útočného pásma a měl mnoho času na to si připravit střelu. Jeho projektil byl více než přesný. Asistence: Jakub Chrpa, Viktor Hübl.

53:56
    První útočná formace Pirátů nemůže pokračovat v útočení, zastavuje je totiž ofsajd.

54:39
    Puk se ocitl na domácí hráčské lavici. Vhazovat se bude před píseckým brankářem.

55:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Žádný z týmů se ale nedostává do zakončení.

56:25
    Mežnar to zkusil střelou příklepem, ale kotouč zasáhl píseckého maskovaného muže.

57:29
    Chomutov tlačí na svého soupeře, kterého donutil zahrát na zakázané uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 470 diváků.

58:47
    Lukešovu pumelici poslal Kříž vyrážečkou do ochrané sítě.

Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek. Písek zřejmě nechá dohrát utkání elitní formaci, která je na ledě již dvě minuty.

59:12
    Piráti nebezpečně krouží okolo píseckého brankoviště. Čeká nás zajímává poslední minuta utkání.

59:24
    Na dvě minuty za podrážení je vyloučen Lukeš.

59:30
    Chomutov vyhazuje puk až před brankáře Kříže.

60:00

Šedesát minut základní hrací doby o vítězi nerozhodlo. Chomutov se dotáhl na Písek zásluhou Mataie. Králové si do nastaveného času přenesou přesilovou hru, která bude trvat přesně minutu a třiadvacet sekund.

60:01

60:54
    Chomutovský defenzivní val úspěšně odvrací písecký nápor.

61:35
    Hüblovu ránu má Kříž ve své moci. Začíná tradiční tři na tři.

61:53
    Radoš si už položil Běhulu, ale nedokázal kotouč nadzvednout.

62:52
    Písek strávil dlouho času v útočném pásmu, ale k ničemu zásadnímu nedošlo.

64:07
    Králové posílají puk na zakázané uvolnění.

Oddechový čas pro tým Piráti Chomutov.

64:27
    Prášek se dostal do samostatného úniku a pokoušel se nasadit blafák! Běhula ale svého soka úspěšně přečetl.

64:40
    Králové získávají dva body z dnešního utkání! Brankáře Běhulu vykoupal JAN RADOŠ. Asistence: Jaroslav Pouzar.

Hektický duel plný zvratů končí výhrou Písku 4:3 po prodloužení! Trefil se bek Radoš. (20:24:57)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 23. Matiášek (Prášek, Dudáček), 27. Hrakholski (Macháček, Hollar), 40. Volf (Novák), 65. Radoš (Pouzar) – 1. Lukeš (Chrpa, Matai), 4. Chrpa (Hübl, Charousek), 53. Matai (Chrpa, Hübl)

Rozhodčí: Kosnar – Charvát, Sýkora