Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Motor ČB – Mountfield HK 2:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:5 (po pr.)
Kladno – Litvínov 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 04.11.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 18. kolo

Dnešní bitva je vybojována. Vítkovičtí v dnešním utkání otevřeli skóre v přesilovce po trefě Lakatoše, ještě v téže třetině ale hosté srovnali zásluhou Erika Thorella. I když měli hosté ostrý vstup do druhé části, nakonec to byli znovu domácí, kteří strhli vedení na svou stranu Fridrichem po jeho pěkné spolupráci s Lakatošem. Krátce po začátku třetí třetiny Pražané znovu dotáhli gólový stav po trefě Buchteleho. Domácí fanoušci se pak museli srovnat s rozhodnutím sudího o vyloučení vítkovického hráče, o jehož faulu by se po několikrát opakovaných záběrech dalo hodně diskutovat, ale hosté toho nedokázali využít. V závěru třetí třetiny byla domácím nabídnuta přesilovka, kterou dělovkou znovu využil dnešní kapitán Lakatoš. Další vyloučení Sparťanů na sebe nenechalo dlouho čekat, a tak mohli být domácí v klidu, ale Sparta se do svého oslabení opřela a sehrála ho aktivně. V samotném závěru ještě sáhla po hře bez brankáře, ale na bojovný výkon domácích to dnes už nestačilo.
    Já se s vámi loučím, mějte příjemný zbytek večera, užijte si nadcházející víkend a po reprezentační přestávce se budu těšit znovu na počtenou. (20:23:27)

59:56
    Domácí konečně vyhazují kotouč odrazem o mantinel ven z pásma.

59:53
    Stezka je v maximální pohotovosti, střeží těsný náskok Vítkovic jako lev.

59:50
    Vítkovickým se nedaří dostat k puku.

59:42
    Sparťanský gólman sprintuje na střídačku.

59:33
    Hosté ostřelují domácí klec ze všech stran, Stezky vyrazil kotouč betonem, odražený puk se dostal do kruhu na hostujícího hráče, který měl před sebou téměř zcela odkrytou klec, ale netrefil ji!!!

59:09

58:52
    Sparta se znovu protáhla až ke Stezkovi, dobře to myslel Horák, ale mířil vedle.

58:27
    Vítkovice v pásmu, ale nedaří se jim v něm udržet.

58:02
    Výpad domácí pětice mohl pečetit Marosz, ale puk namířil těsně kolem klece Kořenáře.

57:41
    Hosté kontrolují kotouč, snaží se ho udržet ve svém útočném pásmu.

57:09
    Domácí budou hrát znovu přesilovku, Řepík zahrával vysokou holí.
    57:05 Dominik LAKATOŠ - 3:2

57:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Jejich přání je vyslyšeno, po nahrávce Gewieseho se od kruhu opřel do puku DOMINIK LAKATOŠ a dělovkou propaluje Kořenáře – 3:2. Asistence: Petr Gewiese, Roberts Bukarts.

56:50
    Domácí zpět v pásmu, fanoušci se dožadují gólu.

56:35
    Hosté dostali puk do středního pásma, Vítkovice musejí vycouvat.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 2. Lakatoš (Krieger, Bukarts), 37. Fridrich (Lakatoš), 58. Lakatoš (Gewiese, Bukarts) – 14. E. Thorell (G. Thorell, Jandus), 43. Buchtele (Kempný)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Gewiese, Grman, Koch, Raskob, L. Kovář, J. Stehlík, D. Krenželok – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Dej (A), Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Krejčík, Moravčík, Kempný, Polášek (A), Němeček, Mikliš, Jandus – Horák, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, G. Thorell, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Konečný – Safin, M. Vitouch, Hauser.
    Trenér: Pavel Patera

Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Axman

Diváci: 9 095