Tampa – Carolina 3:4 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Vegas 4:5 (kon.) | Detroit – Washington 3:1 (kon.)
NY Rangers – Boston 2:5 (kon.) | Winnipeg – Montreal 3:2 (po pr.) | St. Louis – NY Islanders 2:5 (kon.)
Minnesota – Seattle 0:4 (kon.) | Chicago – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Calgary – Nashville 1:4 (kon.)
Edmonton – New Jersey 3:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 8:5 (kon.) | Arizona – Dallas 2:7 (kon.)
San Jose – Florida 3:4 (0:1 po s.n.) | Colorado – Columbus 6:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
Tampa Bay Lightning
3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Pátek 04.11.2022, 00:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

TAMPA BAY LIGHTNING

Po mizerném vstupu Tampa najela na vítěznou vlnu. Ze spodku tabulky se dostala až na šestou příčku, a to hlavně díky posledním pěti zápasům, kdy vyhrála čtyřikrát. Naposledy porazila o jeden gól Ottawu. Nyní má po deseti zápasech dvanáct bodů.

Poslední zápasy:
    Tampa – Ottawa 4:3
    San Jose – Tampa 3:4
    Anaheim – Tampa 2:4

CAROLINA HURRICANES

Carolina se vyšplhala na páté místo tabulky. Odehrála ještě o jeden zápas méně, než Tampa. Má na kontě třináct bodů a je právě před svým dnešním protivníkem, na páté pozici. V posledních pěti zápasech vyhrála třikrát. Také třikrát prodlužovala.

Carolina – Tampa 3:2 (23.03.2022)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Cole, Perbix, Sergačjov, Foote, H. Fleury – Kučerov, Point, Hagel – Stamkos (C), Paul, Killorn – Colton, Naměstnikov, Koepke – Perry (A), Bellemare, Barré-Boulet.
    Trenér: J. Cooper

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Coghlan – Jarvis, Aho (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.
    Trenér: R. Brind´Amour

Rozhodčí: E. Furlatt, F. Charron.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál tým Tampy Bay.

00:48
    Oba týmy už se několikrát vystřídaly na kotouči, ani jeden z nich ale nezaútočil a neohrozil branku.

01:16
    První zákrok dnešní noci má na svém kontě Andrej Vasilevskij. Ten pokryl střelu Staala z levého kruhu.

01:43
    Tampa se hezky ubránila soupeřovu tlaku a Sergačjov vyvezl kotouč.

02:21
    Tampa se usadila v pásmu. Zákrok má po Vasilevském na kontě taky Andersen.

02:47
    Následný útok Caroliny brankou taky neskončí. Tampa vyváží kotouč v brejkové situaci tři na dva.

03:22
    Lightning chtěli do pásma, zastavila je ale situace s ofsajdem, kdy do pásma nemohli, jinak by se pískalo.

04:23
    Svečnikov se snažil proniknout kolem levého mantinelu, tam ale narazil na Foota.

04:48
    Před branku vracel kotouč jeden z hráčů Tampy, ale Andersen ho vypálil hokejkou pryč.

05:31
    Colton pronikl po levé straně, ale přihrávkou na střed nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

06:02
    Carolina stáhla hru na chvíli za svou branku, v klidu prostřídala a následně se vydala do dalšího útoku.

06:24
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě.

06:24
    Je tady první komerční pauza. Tampa faulovala, hra byla přerušena zákrokem brankáře Vasilevského.

06:43
    Carolina krouží v pásmu, zatím se jí ale nedaří ani vystřelit.

07:13
    Tampa se stále neosvobodila. Carolina stále kombinuje, ovšem stále to k ničemu nevede.

07:17
    Nyní už se domácí osvobodili díky zásahu a přerušení hry od gólmana. Následně vyhodili přes celé hřiště.

07:37
    Další vyhození Tampy. To znamená mimo jiné taky další zkrácení přesilovkového času.

08:29
    Carolina právě vstřelila branku! A je tu první branka zápasu. Zpoza svatyně dostal kotouč Stastny, který ho parádně předal z druhé vlny dojíždějícímu SETHU JARVISOVI, který neváhal a nádhernou střelou poslal černou pryž za brankářovy záda. Asistence: Paul Stastny.
    08:29 Seth JARVIS - 0:1

10:57
    "Vasy" má další zákrok. Následovat bude druhá reklamní pauza.

11:20
    Colton si krásně najel po pravé straně z obranného pásma až před brankáře Andersena, kterého ale nepřekonal.

11:38
    Haydn Fleury parádně prověřil soupeřova gólmana z pravého kruhu.

12:35
    Carolina teď více drží kotouč na hokejkách, ale nepouští se do žádného většího útoku.

13:09
    Jeden z hokejistů Caroliny propasíroval kotouč až před ruského gólmana, ale nepropálil ho.

13:55
    Jarvisovu ránu z velké blízky bezstarostně zachytil Vasilevskij.

14:20
    Ofsajd zastavil útočnou akci Carolliny. Následovat bude komerční pauza, poslední v této třetině.

14:33
    Pár hráčů se za brankou popralo. Vypadalo to, že situaci uklidní Černák, ovšem ten ji ještě více "vyhypoval"-

14:33
    Erik Černák – 2 min., hrubost.

14:40
    Hned z úvodu oslabení se Tampě Bay podařilo kotouč vyhodit z pásma.

14:53
    Ještě jednu šanci měl Nečas, ten ale minul dost odkratou branku.

15:34
    Nečas to zkusil bekhendovým nahozením z levé strany, to mu však hrubě nevyšlo.

16:04
    Další vyhození Tampy. Ta už je velmi blízko, aby tuto početní nevýhodu dobránila.

16:33

17:08
    Tampa docela dlouho kombinovala v útočné třetině, kterou ale nakonec kvůli velice chybné a zkažené přihrávky musela opustit.

17:53
    Kučerov kotouč poslal na druhou stranu kluziště. Puk se došoural až za bránu Caroliny.

18:19
    Nyní zase zakázané uvolnění na druhé straně. Dopustil se ho Correy Perry.

18:51
    Nečas měl velkou šanci! Na brankáře unikl sám, ale nedokázal kvalitně zakončit, a tak nechal Vasilevského jen tak vyniknout.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:38
    Oba týmy opravdu jen vyčkávají na pauzu.

20:00

První třetina je minulostí. Tampa v ní měla mírný střelecký deficit. Carolina se své šance zvýšila, povedlo se jí to pár sekund poté, co se domácí dostali do plných. Stav 0:1 drží až do teď, tak uvidíme, zdali se dočkámei dalších branek.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Carolina.

23:18
    Tampa právě vstřelila branku! Ta ale nebyla uznána. Po shlédnutí záznamu tak rozhodl rozhodčí u videa.

25:50
    Tampa právě vstřelila branku! A je srovnáno! Tampa využívá přesilové hry
    a srovnává krok na 1:1. ROSS COLTON parádně před brankou tečoval střelu Michaila Sergačjova za záda Andersena. Asistence: Michail Sergačjov a Brandon Hagel.
    25:50 Ross COLTON - 1:1

29:19
    Tampa právě vstřelila branku! A máme otočeno! NICK PAUL si přibruslil až před branku a pohotovou tečí dokázal nádherně usměrnit přihrávku Stamkose za záda Andersena, a to ještě přes dojíždějícího obránce. Asistence: Steven Stamkos.
    29:19 Nick PAUL - 2:1

29:52
    Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění.

33:41
    Ross Colton – 2 min., nedovolené bránění.

34:01
    Carolina právě vstřelila branku! Je znovu srovnáno a MARTIN NEČAS má na kontě další branku! Po Burnsově přihrávce se trefil po parádní dělovce z levé strany, využil přesilovku a znovu tak vyrovnal zápas. Asistence: Brent Burns a Andrej Svečnikov.
    34:01 Martin NEČAS - 2:2

35:52
    Nick Paul se snažil prokličkovat pásmem, což se mu nakonec povedlo, ale jeho zakončení úspěšné nebylo.

35:52
    Nakonec se přece jen musel soupeřův gólman za kotoučem otáčet. Andersen ho skryl pod sebou a vhazovat se bude před jeho brankou.

36:21
    Carolina se v mžiku dostala před soupeřovu svatyni na druhé straně. Vasilevsky musel přerušit hru.

37:33
    Tampa se dostala do šance dva na jednoho. Kučerov dostal kotouč jako poslední, zakončení ale nezvládl.

37:59
    Na opačné straně selhala ve finální akci taky Carolina.

38:25
    Jordan Martinook – 2 min., sekání,
    Jalen Chatfield – 2 min., krosček.

38:25
    Na ledě se strhla velká potyčka, kterou sudí chvíli vůbec neměli pod kontrolou. Nyní se dohodují o trestech, je ale jasné, že si půjdou sednout minimálně dva hráči Canes.

39:00
    Zbývá poslední minuta první třetiny. Tampa hraje dvojnásobnou přesilovou hru.

39:00
    Tampa právě vstřelila branku! Domácí z druhé periody přece jen odejdou ve vedení. NIKITA KUČEROV dostal na levý kruh posunutý kotouč a parádní střelou z vnitřku kruhu ho dostal až za záda Frederika Andersena. Asistence: Alex Killorn a Brayden Point.
    39:00 Nikita KUČEROV - 3:2

40:00

Druhá třetina přinesla úplně jiný hokej, než ta první. Vše začalo již ve 4. minutě, kdy se prosadil Naměstnikov, ale jeho gól nebyl uznán. V šesté minutě pak skóroval Colton, na což v desáté navázal Paul, který Tampu poslal do vedení. Martinu Nečasi se podařilo zapsat přesilovkovou trefu, ani ta ale nebyla posledním gólem druhého dějství. Ten zaznamenal Kučerov v čase 39:00, kdy se prosadil ve dvojnásobné početní výhodě.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrála znovu Carolina.

41:21
    Ofsajd zastavil přechod hostujících hráčů do útočného pásma.

41:47
    Pěkná akce Caroliny, která je z počátku posledního dějství očividně při chuti, nakonec skončila pouze střelou do vyrážečky Vasilevského.

42:04
    Na druhé straně prověřil Andersena Naměstnikov. Jeho ránu brankář Caroliny musel lapit a přerušit hru.

42:34
    Sergačjov dostal bombu do nohy. Jeden z protihráčů totiž rychle pálil z předbrankového prostoru a on do střely najel.

43:16
    Hagel dostal pas do rychlého nájezdu jednoho proti jednomu. Nakonec si vybojoval prostor na střelu, tu ale Andersen jednoduše zlikvidoval betonem.

43:46
    Jeden z hostů si nyní najel až do brankoviště a z něj se snažil přetlačit kotouč přes ruského gólmana.

43:56
    Nyní zase ofsajd zastavil útok Tampy Bay Lightning.

44:26
    Killorn přebral kotouč ve středu hřiště, aby ho následně ztratil a pustil soupeře do šance.

44:43
    Carolina ale Killornovy ztráty nevyužila, většina hráčů totiž odjela prostřídat.

45:26
    Point sprintoval podél levého mantinelu, následně se mu podařilo proniknout do útočné třetiny, kde ale touš ztratil.

45:59
    Tampa musela rychle zpátky, ale Sergačjov rychle odklidil kotouč z hokejek souepře.

46:20
    Za brankou Tampy byly k vidění dva hity o mantinel, oba na hráče hostujícího týmu.

46:45
    Jeden z domácích si najel na pravý kruh, odkud pálil, ale v obrovské příležitosti trefil pouze tyčku branky Caroliny.

47:07
    Buly před brankou Tampy vyhráli Hurricanes, ti byli ale rychle ze třetiny vyhnáni.

47:34
    Tampa se osvobodila dlouhou obloučkovou žabičkou. Pískalo se ovšem zakázané uvolnění.

47:41
    Corey Perry – 2 min., podrážení.

47:52
    Tampě se podařilo vyhrát buly a rychle se uvolnit odstřelením puku.

48:34
    Dlouhá kombinace Caroliny byla zakončena střelou, kterou ovšem vyrazil Vasilevskij.

48:50
    Tampa navíc kotouč získala a dokázala ho rychle vyhodit pryč.

49:09
    Kotkaniemi pálil z otočky, jeho ránu ale ruský brankář ve službách Tampy Bay vyrazil betonem

49:41

50:09
    Bolts se provinili dalším vyhozením přes všechny čáry a tak se píská další zakázané uvolnění.

50:45
    Carolina utahuje šrouby, její kombinace a tlak se stále stupňují. Zatím to ale k většímu ohrožení branky nevede.

51:10
    Tampa se nyní dokázala dvakrát díky zachycení přihrávky dostat ze spárů soupeře.

51:23
    Svečnikovova rána vyletěla z hrací plochy, a tak se hra zastavuje. Následuje komerční pauza.

51:44
    Často nepřesné přihrávky při kombinaci Canes vyhání tým z pásma. Carolina to musí zkusit znovu.

52:18
    Svečnikov se protáhl podél levého mantinelu až k brance, najel si k brankovišti, ale tam byl podražen. Tampa bude hrát přesilovku.

52:18
    Brett Pesce – 2 min., podrážení.

52:31
    Fleury se pokusil vypálit z prostoru nad pravým kruhem, ale jeho kotouč skončil na betonu.

52:51
    Carolině se podařilo poprvé vyhodit, ale tampa je rychle zpět.

53:34
    Carolina právě vstřelila branku! Tak tohle je nečekané! Carolina se totiž prosadila v oslabení. BRADY SKJEI vyjel s kotoučem, ale na modré se zastavil a naservíroval ho Ahovi. Ten mu ho přeposlal v pásmu zpátky a Skjeiho nádherná rána skončila v síti. Asistence: Sebastian Aho.
    53:34 Brady SKJEI - 3:3

54:18

55:44
    Carolina se teď dvakrát dostala před branku soupeře, ale nedokázala vystřelit.

56:01
    Tentokrát už z toho byla střela, ovšem mimo svatyni floridského celku.

56:20
    Lightning se naopak vůbec do střeleckých pozic nedostávají. Skoro vlastně ani do útočného pásma.

56:40
    Jarvisova střela skončila jen mezi nohama Andreje Vasilevského.

57:13
    Po Staalově teči kotouč opustil ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:23
    Carolina přidala již padesátou střelu na branku. To Tampa jich nemá na kontě ani polovinu, o gól se pokusila pouze dvaadvacetkrát.

57:45
    Do velké šance se dostal Naměstnikov, který si z levé strany najel k brance sám. Nedokázal ovšem proměnit, a tak stále panuje stav 3:3.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:53
    Hosté se nacházeli v dobré akci, ovšem přihráli si rukou. To sudí viděl a okamžitě odpískal.

59:16
    Hraje se nyní nahoru-dolů, oba týmy už ale nekombinují, jen se snaží rychle vystřelit a zase bránit.

60:00

Třetí třetina znovu přinesla pouze jedinou branku. O tu se postarala Carolina, která dokázala v oslabení srovnat stav utkání na 3:3. A tak jdeme do prodloužení.

60:01

60:01
    Úvodní buly prodloužení vyhrála Tampa, která je tak na kotouči.

60:31
    Sergačjov potáhl kotouč až do útočného pásma a jelikož neměl komu nahrát, tak se rozhodl vypálit. Killorn okamžitě sjel k brankáři, který tak kotouč musel podržet.

60:41
    Poprvé v prodloužení má na holích kotouč Carolina. Ta se dostala do zakončení, které skončilo v ochranné síti.

61:08
    Aho se snažil vypálit, jeho rána ale byla zblokována a zamířila pouze do rohu kluziště.

61:48
    Carolina nyní s kotoučem kombinuje v pásmu soupeře a nehodlá se ho vzdávat.

61:55
    Brayden Point – 2 min., sekání.

62:23
    Aho ostře pálil z pravého křídla po dlouhé kombinaci, ovšem jeho rána nakonec na branku nešla. Po teči se odrazila do ochranné sítě.

62:31
    Další Ahova střela už byla o dost přesnější. Vasilevskij musel kotouč pokrýt a hru přerušit.

62:55
    Ani další dvě střely – Ahova a Teravainenova, si nenašly cestičku do branky. Vasilevskij teď svůj tým opravdu pevně drží.

63:22
    Poprvé se nyní Tampě podařilo vyhodit a pomalu také vystřídat. Na ledě je nová formace na oslabení a Tampa je blízko ubráněnému oslabení.

63:55

64:00
    Probíhá poslední minuta tohoto prodloužení.

64:27
    Tampa se teď po dlouhé době nachází v útoku a soupeřovi zavařuje střeleckou sérií.

64:52
    Svečnikov se ještě snažil, už se ale nic nestane. Zápas dokráčel do samostatných nájezdů.