Lorient – PSG 1:2 (kon.) | Clermont Foot – Montpellier 1:1 (kon.) | Nice – Brest 1:0 (kon.)
Remeš – Nantes 1:0 (kon.) | Toulouse – Monaco 0:2 (kon.) | Lille – Rennes 1:1 (kon.)
Marseille – Lyon 1:0 (kon.)
Clermont Foot
1:1 (0:1)
Montpellier HSC
Neděle 06.11.2022, 15:00 • Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (16:58:55)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:17.

Po pěti porážkách Montpellier se štěstím vybojoval alespoň bod a do posledního kola před reprezentační přestávkou vstoupí ze čtrnáctého místa. Clermont také nevyhrál už čtyřikrát v řadě a klesl za Nice na desátou příčku.

Clermont remizuje ve třetím ze čtyř předešlých zápasů. Bod je pro něj dnes velmi málo, ačkoliv ze Savanierovy penalty v 10. minutě kapituloval jako první. Zejména od startu druhé půle měli domácí velký tlak, ze kterého vytěžili Andrićovo vyrovnání. Šancí měl Gastienův tým mnohem více. V první řadě ho budou mrzet dva zahozené pokutové kopy. Ještě před pauzou ji Andrićovi chytil Kamara. Ve druhém případě Kyei zasáhl břevno.

90+3

90+2
    Kamara si šel neohroženě pro centrovaný balon. Cestou sestřelil Kyei a jak to vypadá, tak ošetření budou potřebovat oba dva.

90+1
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Velké nedorozumění mezi Seiduem a Wieteskou. Míč jim sebral Nordin, jenže ani on z rohu malého vápna bránu netrefil. Na poslední chvíli ho nejspíše vyrušil skluz Seidua.

90
    Jen ve třech lidech hosté vyzráli na velkou přesilu. Volej Germaina ale světoborné kvality neměl a Diaw zůstal bez zákroku.

89
    Saračević nechtěně uklidnil situaci na bojišti dlouhým pasem do náruče Kamary.

88
    Diváky hnaný Clermont není spokojen s remízou a rád by v posledních minutách zápasu ještě překlopil vedení na svou stranu. Naopak Montpelliier už chce ubránit bod.

87
    Přes Dossoua, Kyeiho a Dialla byl balon v rychlosti distribuován až na Allevinaha. Ten to nyní zkusil sám, ale Kamarovu bránu o dost minul.
    86. Kyei a jeho zle umístěná hlavička

86
    Domácímu týmu se nevydařily dva centry. Díky represinku měli i třetí, jenže Kyei usměrnil vynikající pas od Allevinaha těsně nad horní tyč.

84
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Arnaud Nordin.

83
    Ferri se omlouvá za lacinou ztrátu. Při pokusu o přenesení na levý kraj překopl čekajícího Souqueta.

81
    Allevinah ostře presoval Cozzu. Zasáhl ho šlapákem a vzhledem k narůstající nervozitě je až s podivem, že za to neviděl kartu.

80
    Střídání v týmu Clermont Foot:
    ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Baila Diallo.

80
    ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Jim Allevinah.

Michal Břuchanský

Branky: 62. Andrić (Rašani) – 10. Savanier (pen.)

Karty:   42. Ogier (CFT) – 34. Cozza (MON)

Neproměněná penalta: 41. Andrić (CFT), brankář Kamara zneškodnil, 78. Kyei (CFT), mimo

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Ogier (C) – Bela (59. Dossou), Gastien, Magnin (59. Saračević), Rašani (80. B. Diallo) – Cháwí (70. Massolin) – Kyei, Andrić (80. Allevinah).
    Náhradníci: Djoco – Ar. Mendy.

Trenér: Pascal Gastien

Montpellier HSC: Kamara – Sacko, Cozza, Jullien, Esteve, Maouassa (65. Souquet) – Fayad (65. Chotard), Ferri, Savanier (C) – Chazrí (71. Germain), Wahi (84. Nordin).
    Náhradníci: Carvalho – Delaye, L. Leroy, Makouana, Sakho.

Trenér: Romain Pitau

Rozhodčí: Bollengier – Finjean, Jeanne