SHC Maloměřice – Tatran Prešov 27:40 (kon.) | Lovosice – Nové Veselí 31:21 (kon.) | Královo Pole – Frýdek-M. 27:33 (kon.)
Karviná – Plzeň 24:26 (kon.) | Kopřivnice – Dukla 35:30 (kon.) | Zubří – Strakonice 34:24 (kon.)
Jičín – Hranice 42:26 (kon.)
SHC Maloměřice Brno
27:40 (15:21)
Tatran Prešov
Sobota 12.11.2022, 10:30Chance Extraliga mužů • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

V dnešním souboji se společně zaměříme na souboj týmů z opačných pater tabulky. Domácí Maloměřice jsou po dvanácti kolech se čtyřmi body na třinácté pozici. Hůře jsou na tom pouze Hranice. Naopak celek z východu Slovensk nasbíral v deseti kolech třináct bodů a patří mu čtvrtá pozice tabulky. Na třetí Karvinou navíc ztrácí jen čtyři body. Prešov naposledy vyhrál v Bojnici, zatímco Maloměřice schytaly příděl 21:37 v Plzni.

SHC Maloměřice – Brno: Koňařík, Zaplatílek, Mazač – Weber, Jirák, Koubek, Kolář, Drásal, Ipser, Svoboda, Korger, Tejzr, Krošík, Hliničan, Havlík, Zeman.

Tatran Prešov: Čupryna, Colodeti – Rábek, Fech, Ivanović, López García, Michalka, Davidović, Golubović, Urban, Kimák-Fejko, Caballero Hernandez, Carapkin.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Hostující Tatran Prešov obstaral výhoz do dnešního utkání. (0:0)
    1
    Carapkin se uvolnil kolem obránce a střelou o zem otevřel skóre. (0:1)
    2
    Za domácí celek vyrovnal z pravého křídla Dan Korger. (1:1)
    3
    Střelou z velké vzdálenosti vrátil hostům vedení Oliver Rábek. (1:2)
    4
    Po rychlé kombinaci vyplaval za domácí obranou Rábek a z levé strany navýšil vedení Prešova. (1:3)
    4
    Rychlou akci slovenského celku zakončil přesnou střelou Lukáš Urban. Maloměřice nazachytily start utkání. (1:4)

5
    Brankář Prešova nyní navíc skvěle zneškodnil zakončení z levé strany hřiště. (1:4)
    10
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Tatran Prešov (Oliver Rábek). (4:9)
    10
    Domácí neuspěli, opět je vychytal hostující gólman a rychlý brejk zakončil Michalka (4:10)
    11
    Domácí se tentokrát už prosazují zásluhou Ipsera. (5:10)
    12
    Rábek vrací Prešovu šestibrankový náskok. (5:11)
    12
    Oliver Rábek se prosadil z levého křídla. V úvodu utkání potvrzuje skvělou formu. (5:12)

13
    Další kombinace Maloměřic skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Prešov brání skvěle. (5:12)
    14
    Prostor mezi obránci si našel Lukáš Urban a dělovkou poslal míč k zadní tyči. (5:13)
    15
    Po delší době mohou slavit domácí. Lukáš Koubek vymetl horní roh branky. (6:13)

16
    Carapkin ze sedmimetrového hodu trefil tyč. (6:13)
    17
    K odraženému míči se dostal Jan Drásal a v pádu prostřelil hostujíího brankáře. (7:13)
    18
    Ondřej Krošík ustál souboj s obráncem a přidává další branku Maloměřic. (8:13)
    19
    Urban si opět odstavil obránce tělem a z otočky rozvlnil síť. (8:14)
    19
    Na opačné straně uděřil z výskoku Michal Weber. (9:14)

21
    Oddechový čas pro tým SHC Maloměřice – Brno. (9:14)
    21
    Jan Ipser ihned po skončení oddechového času snížil na rozdíl čtyř branek. (10:14)
    22
    Na opačné straně ale rychle odpověděl Davidović. (10:15)
    22
    A rychlý protiútok Prešova zakončil přesnou střelou Carapkin. (10:16)
    23
    Davidovič se prodral mezi dvojici obránců a přidal další zásah. (10:17)
    24
    Z ostrého úhlu poslal míč k zadní tyči Michal Weber. (11:17)
    24
    Bleskovou odpověď zaznamenal na opačné straně hřiště Tomáš Fech. (11:18)
    25
    Ipser obešel dva soupeře a podél brankáře zakončil do horního rohu. (12:18)
    25
    Právě Jan Ipser během krátké chvíle přidal druhý zásah. (13:18)
    26
    Davidovič první střelou neuspěl, ale dostal se k odraženému míči a propálil brankáře. (13:19)
    27
    Jan Ipser v posledních minutách táhne domácí celek. (14:19)
    28
    Dvacátou branku Prešova v dnešním duelu vsítil Caballero Hernandez. (14:20)
    29
    K přihrávce za obranu se dostal Jan Drásal a v pádu přeloboval brankáře. (15:20)
    30
    V závěru první půle se ještě prosadil Davidovič. (15:21)

30
    První poločas skončil. (15:21)

První poločas končí! V první půli jsme sledovali pohlednou ofenzivní házenou. Slovenský Prešov vlétl do utkání mnohem aktivněji a rychle si vypracoval vedení. Maloměřice se sice také rozstřílely, ale v obraně mají velké rezervy.

31
    Začal druhý poločas. (15:21)

31
    Maloměřice obstaraly výhoz do druhé půle. Uvidíme, zda domácí dokážou duel zdramatizovat. (15:21)

32
    Maloměřice se ubránily ataku soupeře, ale nikdo v zeleném se následně nedostal do zakončení. (15:21)
    34
    O úvodní branku druhé půle se střelou z pravé strany postaral Tomáš Fech. (15:22)
    35
    Na opačné straně ihned snížil kanonýr Jan Ipser. (16:22)
    35
    Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Sergio López García). (16:23)

36
    Do brejku se dostal Fech, ale domácí brankář jej fantasticky vychytal. (16:23)
    37
    Sedmimetrový hod proměnil s velkým přehledem Rábek. (16:24)
    37
    Důrazný Ipser si skvěle zpracoval míč a odrazem o zem rozvlnil síť. (17:24)

39
    Domácí brankář zneškodnil ránu z velké vzdálenosti. (17:24)
    39
    Vojtěch Svoboda napálil míč k levé tyči. (18:24)
    40
    Ivanovič na levé straně udržel míč, udělal si prostor a překonal domácího brankáře. (18:25)
    41
    Dělovkou o zem překonal brankáře domácího celku Carapkin. (18:26)
    42
    V pádu se před brankou Prešova prosadil Jan Ipser. (19:26)
    43
    García si troufl na prudké zakončení a nad hlavou brankáře uklidil míč pod břevno. (19:27)
    44
    Urban se na pravé straně uvolnil a úchvatnou střelou poslal míč k tyči. (19:28)
    45
    Dvacátou branku domácích přidal Svoboda. (20:28)
    45
    Z protiútoku ale udeřil Tomáš Fech. (20:29)
    46
    Urban vstřelil třicátou branku Prešova v utkání. (20:30)
    46
    Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Lukáš Urban). (20:31)
    47
    Souboj na hranici ustál Carapkin a efektně se trefil z otočky. (20:32)
    48
    Další protiútok hostů zakončil Tomáš Fech. (20:33)
    48
    Se štěstím překonal hosutjícího brankáře Ipser. (21:33)
    49
    Střelou z velké dálky nachytal hostujícího brankáře Zeman. (22:33)

51
    Sledujeme poněkud slabší pasáž duelu. Ani jeden z týmů se nedostává do zakončení. (22:33)

52
    Do zakončení se dral Fech, ale domácí obránce jej čistě odstavil. (22:33)
    53
    Caballero Hernandez se dostal mezi dvojici domácích a v tísni vypálil k tyči. (22:34)

54
    Caballero Hernandez nyní neproměnil sedmimetrový hod. (22:34)
    55
    Svoboda dostal přihrávku do brejku a překonal bezmocného brankáře. (23:34)
    55
    Další sedmičku Prešova proměnil García. (23:35)
    56
    Ondřej Krošík dostal přihrávku do volného prostoru a propálil brankáře. (24:35)
    57
    Caballero Hernández na opačné straně zahrál domácímu brankáři na housličky. (24:36)
    58
    Po individuálním průniku se přesně trefil Vojtěch Svoboda. (25:36)
    58
    Na opačné straně se prosadil střelou do dolního rohu Caballero. (25:37)
    58
    Davidovič se dostal do úniku a napálil míč pod břevno. (25:38)
    59
    Davidovič přidává další branku a Prešov se blíží k hranici čtyřiceti gólů. (25:39)
    60
    Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Vojtěch Svoboda). (26:39)
    60
    Filip Zeman dostal přihrávku do úniku a nedal gólmanovi šanci. (27:39)
    60
    Prešov se nakonec dočkal čtyřicáté branky. Tu vsítil Caballero Hernandez. (27:40)

Konec zápasu. (27:40)

Je konec! Prešov na hřišti Maloměřic potvrdil roli velkého favorita a vítězí vysokým rozdílem 40:27. Domácí měli velké problémy v obraně a slovenský celek se dostal do vedení hned v úvodu. Prešov poté postupně navyšoval své vedení, což nedokázal narušit ani domácí střelec Jan Ipser. (11:55:11)