Slavia B – Táborsko 2:2 (kon.) | Vlašim – Karviná 2:1 (kon.) | Varnsdorf – Líšeň 2:0 (kon.)
FC Sellier & Bellot Vlašim
2:1 (1:1)
MFK Karviná
Neděle 13.11.2022, 14:00 • Stadion v Kollárově ulici, Vlašim • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 16. kolo

Fotbalisté Vlašimi si připisují cenné vítězství 2:1 nad Karvinou, která opět ukázala, že se ji venku nedaří. Hosté si tak komplikují snahu okamžitě se vrátit mezi elitu. To Středočeši po pátém utkání bez porážky již unikli z pásma sestupu.

Vlašim zvítězila zaslouženě. Měla více šancí. Domácí šli do vedení už v 7. minutě, kdy se po rychlém kontru prosadil skákavou střelou na zadní tyč Michal Hošek. Poté nevyužili další dvě možnostii na navýšení náskoku a ve 21. minutě naopak uhodilo z první nebezpečnější situace před brankářem Vágnerem. Po rohovém kopu doklepával balón zblízka do sítě Dávid Krčík. I po změně stran měli Vlašimští několik příležitostí strhnout vedení zpět na svou stranu. Klíčovým momentem však bylo až vyloučení Krčíka v 73. minutě po druhé žluté kartě. Krátce poté totiž padl rozhodující gól, když Onije nahrál Johnovi Solomonovi a ten z pravé strany šestnáctky zamířil přesně. Hosté už pak na vyrovnání neměli síly. Naopak, hlavně díky brankáři Neumanovi ještě přestáli další vlašimské příležitosti. (15:56:10)

90+4

90+3
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
    ze hřiště odchází John Solomon, přichází Nedžad Zinhasović.

90+2
    Definitivně nerozhodl ani John Solomon. Ten dostal přihrávku za obranu, před Neumanem balón potáhl do strany, ovšem brankář hostí jeho úmysl přečetl a do zakončení se stačil položit!

90+1
    Jan Suchan už jen bezmocně kroutí hlavou! Neuspěl sám před Neumanem, který ještě drží pro Karvinou alespoň malou naději na remízu.

90
    Druhá půle bude nastavena o tři minuty!

88
    Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Lucky Ezeh).

87
    Nakonec dva rohy Karviné. Po tom druhém domácí získali míč a vyráželi do přečíslení 3 na 1. Balón vyvezl dopředu Denis Halinský, po následné kombinaci hráčů v modrém byl však máván ofsajd.

86
    Hosté konečně mohou myslet na útok. Po sražené střele Luckyho Ezeha budou zahrávat roh.

85
    Stále se hraje především na polovině Karviné, které se krátí čas na to, aby se zápasem ještě něco udělala.

84
    Chisom Onije z dobré pozice v pokutovém území neprostřelil Neumana. Jan Suchan pak z dorážky minul bránu a potvrdil pověst střeleckého nešťastníka tohoto zápasu!

82
    Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Denis Halinský).

82
    Střídání v týmu MFK Karviná:
    ze hřiště odchází Martin Zedníček, přichází Lucky Ezeh.

80
    Domácí kontrolují balón na útočné polovině. Karviná to má o deseti samozřejmě zase složitější.

79
    Napadající Rafiu Durosinmi dohrál Halinského šlapákem. Obešlo se to bez karty pro hostujícího útočníka.

78
    Dnešní utkání sleduje 402 diváků.

76
    ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Daniel Bartl,
    ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Martin Šindelář.

75
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Domácí početní výhodu rychle využili! Chisom Onije nahrál na pravou stranu šestnáctky JOHNOVI SOLOMONOVI, který přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedal Neumanovi šanci – 2:1.