Česko – Švýcarsko cz 2:3 (po pr.) | Finsko – Švédsko 4:1 (kon.)
Švýcarsko
Neděle 13.11.2022, 11:30Euro Hockey Tour

To už je ode mě všechno, loučím se s Vámi a budu se někdy těšit u dalších přenosů. (14:01:38)
    Michal Špaček nejlepším hráčem zápasu

Zápas je u konce a z vítězství se mohou radovat Švýcaři, kteří podruhé na Karjala Cupu uspěli v prodloužení. Nejprve dostal Čechy do vedení Jiří Smejkal, který procedil puk za Genoniho. Během minuty ale odpověděl Andres Ambühl, který potrestal špatné střídání. Na 2:1 ale během první třetiny zvýšil bombou v přesilové hře Michael Špaček. Ke konci druhé třetiny srovnal Calvin Thürkauf šikovnou tečí před Willem. Ve třetí části žádný gól už nepadl a muselo se rozhodnout v prodloužení. Hned po dvaceti vteřinách potrestal chybu Košťálka Sven Senteler a přisoudil Švýcarsku výhru 3:2.

Nejlepší hráči utkání:

Česko: Michael Špaček
    Švýcarsko: Dean Kukan

60:20 Sven SENTELER - 2:3

60:20
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Po hrubce ve vlastním pásmu je rozhodnuto! Košťálek zadovkou namazal jen SVENU SENTELEROVI, který prostřelil Willa – 2:3! Bez asistence

60:09
    Genoni poslal puk na Špačka, který vrací do pásma.

60:01

Po tříbrankové první třetině následovaly další dvě na góly poměrně chudé. V opatrné třetí třetině už ani jeden tým další góly nepřidal, proto bude následovat prodloužení. Pro Švýcarsko už třetí na tomto turnaji.

60:00

59:57
    V posledních vteřinách se na holích drželi Švýcaři. Nic z toho ale nebude, půjdeme do prodloužení.

59:18
    Mirco Müller na modré čáře zakombinoval s Christophem Bertschym, Will vyrazil.

58:04
    Tomáš Dvořák hodně zariskoval, když vlétl mezi dva švýcarské hráče, kteří mu odebrali kotouč. K žádné střele se ale nedopracovali.

57:52
    Geering střílel do protipohybu Willa, ten ale přesun včas zastavil.

56:28
    Kukanovi střela ve volném prostoru vůbec nesedla, netrefil ani bránu.

54:54
    Špaček poslal skákavý puk na Chlapíka, který ještě stihl vystřelit. Leonardo Genoni byl pozorný.
    54:28 Zdráhal v úniku nepřehodil beton Genoniho

54:28
    Patrik Zdráhal obdržel před modrou čárou puk a ujížděl sám na Genoniho. Pod tlakem zkusil kličku do forhendu, švýcarský brankář si ale Zdráhala vybruslil a zasáhl před brankovou čárou!

Michal Pospíšil

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 10. Smejkal (Kodýtek, Dvořák), 13. Špaček (Košťálek, Chlapík) – 11. Ambühl, 38. Thürkauf (Mi. Müller, Bertschy), 61. Senteler

Česko: Will (Langhamer) – Dvořák, Košťálek, Sklenička, Mozík, Ščotka (A), Kundrátek (A), Němeček, Jandus – Lenc, Špaček, Chlapík – Červenka (C), Kodýtek, Smejkal – Kousal, Poulíček, Zohorna – Zdráhal, Vitouch, Horký – Beránek.
    Trenér: Kari Jalonen

Švýcarsko: Genoni (Aeschlimann) – Kukan, Marti, Karrer, Geering, Rathgeb, Mi. Müller, Alatalo – Bertschy, Ambühl (C), Andrighetto (A) – Moy, Senteler, Hofmann – Rod (A), Thürkauf, Riat – Künzle, Ma. Müller, Eggenberger.
    Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: Heikkinen, Kaukokari – Mäkinen, Nurmio