Plzeň – Zlín 2:6 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 4:1 (kon.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 6:1 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 6:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Středa 16.11.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po reprezentační přestávce se znovu roztáčí kolotoč utkání juniorské extraligy. V dnešním zápase přivítají junioři karlovarské Energie hráče z juniorského týmu mladoboleslavských Bruslařů. Než padne úvodní buly podíváme se do kabin obou týmů.

HC Energie Karlovy Vary:
    Karlovarští junioři ke svému poslednímu zápasu před reprezentační pauzou měli nastoupit v Litvínově. Vzhledem k tomu, že z důvodu nehody byl omezen provoz na silnici k utkání nedorazili a zápas byl odložen. Posledním soupeřem, se kterým změřili síly tak byli hráči z týmu Berani Zlín. Zlínští mladíci předvedli velmi bojovný výkon a nenechali energetiky chvilku vydechnout. Napínavý souboj rozhodl v prodloužení Marek Šišák a bonusový bod putoval do Zlína. Energetici si stále drží 1. místo v tabulce se ziskem třiceti sedmi bodů, ale na záda jim šlape tým Dukly Jihlava, který zatím nasbíral třicet šest bodů.

HC Energie Karlovy Vary ve statistikách:

Nejproduktivnější hráči:
    Robin Sapoušek 18 bodů (9 + 9)
    Samuel Šmajda 15 bodů (6 + 9)
    Ondřej Dorot 15 bodů (3 + 12)
    Tadeáš Tůma 14 bodů (4 + 10)

Úspěšnost ubránění oslabení 90,77 % – v 65 oslabeních inkasovali energetici 6 gólů.

Využití přesilových her 20 % – v 85 početních výhodách, které měli energetici k dispozici vstřelili 17 gólů.

Karlovarští mladíci mají dosud nejméně trestných minut v soutěži. V sedmnácti zápasech jich nasbírali 134.

BK Mladá Boleslav:
    v posledním zápase před pauzou hostili mladí Bruslaři juniory z Dukly Jihlava. I tento zápas rozhodlo prodloužení a bonusový bod si odvezli hosté. Mladoboleslavští mladíci šli do vedení hned v první minutě utkání a to jim vydrželo do čtvrté minuty druhé třetiny, kdy jihlavští srovnali stav utkání. Čtrnáct sekund po začátku prodloužení vystřelil Jihlavě bonusový bod Šimon Báťa. Bruslaři si dosud vybojovali třicet dva bodů a ty jim zajistili 5. místo v tabulce, na vedoucí Energii však ztrácí pouze pět bodů.

BK Mladá Boleslav ve statistikách:

Karel Křepelka 17 bodů (6 + 11)
    Vojtěch Polák 16 bodů (9 + 7)
    Marek Vlasák 13 bodů (1 + 12)
    Vojtěch Hradec 8 bodů (4 + 4)

Úspěšnost ubránění oslabení 87,50 % – v 80 oslabeních inkasovali Bruslaři 10 gólů.

Využití přesilových her 8,64 % – v 81 početních výhodách, které měli Bruslaři k dispozici vstřelili 7 gólů.

Mladoboleslavští mladíci v sedmnácti zápasech nasbírali 253 trestných minut.

V letošní sezóně se dnešní soupeři utkali 23. září, kdy hostiteli byli mladíci z Mladé Boleslavi. První branka utkání padla až v čase 44:57 a jejím autorem byl Samuel Šmajda. O bleskové srovnání se v čase 45:20 postaral Vojtěch Polák. Utkání rozhodl ve třetí minutě prodloužení Tomáš Moravec a získal bonusový bod pro Bruslaře.

Dnes nás tedy čeká velice zajímavý duel a tři body by se rozhodně hodily oběma týmům. Uvidíme, který z nich bude v dnešním utkání úspěšnější.

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Krajčík, Bulka, Dorot (A), Tůma, Kočí, Vogel, Anton – Adámek, Šlechta, Varvařovský, Botoš (C), Šmajda, Sapoušek (A), Váňa, Skuhravý, Menc, Šmíd, Handl, Kusak
    Trenér: Václav Eismann

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Hora) – Němec, Hrouda, Sypecký, Vochvest, Vlasák A., Hlinský, Moravec (C), Gardoň, Hruška, Vítek, Půček (A), Lisler, Vlasák M., Polák, Vimmer, Zvagulis, Hradec (A), Vyroubal, Malínek
    Trenér: Václav Pletka

Rozhodčí: Micka, Červenka – Klouček, Teršíp.

00:01

00:05
    Kotouč skončil za brankou hostů, ale domácí si pro něj dojeli.

00:27
    Hra je přerušena po zranění jednoho z energetiků, ten je odváděn do šatny a jsou povoláni ledaři kvůli odstranění krve z ledové plochy.

00:32
    Hra pokračuje.

00:59
    Ani jeden z týmů si zatím nevytvořil žádnou šanci.

01:23
    Gardoň se s pukem probíjel do pásma, ale domácí obránci mu jeho cestu překazili.

02:07
    Hosté napadli přihrávku domácích, ale Bulka kotouč vybojoval zpět.

03:01
    Adam Vlasák nebezpečně kroužil s kotoučem kolem Dybala. Ten však byl ve střehu.

04:27
    Krajčík prokličkoval mezi obránci, narazil však pouze na Stuchlíkovy betony.

04:43
    Akci hostů přerušil ofsajd.

05:04
    Domácí si před brankou hostů vybojovali kotouč. Ti je nakonec vytlačili až za modrou čáru.

06:05
    Krajčík to zkoušel z úhlu. Kotouč zblokoval svou holí jeden z Bruslařů.

06:37
    Akce hostů skončila na modré čáře, ale ani energetici neměli šanci.

07:20
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Polák – 2 min., krosček.

07:49
    Kočího střela proletěla po teči pouze vedle branky.

08:38
    Hosté se vysvobodili vyhozením, ale energetici byli vzápětí zpět.

09:20
    Hruška obral Krajčíka o kotouč.

09:58
    Hroudovu ránu od modré zblokoval jeden z energetiků. O další střelu se svými betony postaral Dybal.

10:23
    Polák uháněl na Dybalovu branku, jeho střela z úhlu proletěla těsně před Dybalem.

11:15
    Jasečko se proháčkoval do pásma, ale vzhledem k obklíčení poslal kotouč svému spoluhráči do středu hřiště.

12:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Závar před Dybalovou brankou skončil gólem. Kotouč za jeho záda propasíroval JAKUB HRUŠKA. Asistence: Tomáš Vyroubal a Jakub Hrouda.

13:29
    Energetici nyní dostali pod tlak Stuchlíka. Ten jejich snahu ustál.

13:44
    Za brankou hostů probíhá strkanice o kotouč.

14:11
    Gardoň těsně před Dybalovou brankou tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů. Kotouč letěl nad branku.

14:57
    V následném závaru párkrát zaduněly Dybalovy betony, ale kotouč za něj neprošel.

15:41
    Další strkanice u mantinelu. Kotouč mají domácí.

16:10
    Půček se dostal do úniku. Před brankou byl zastaven.

16:54
    Hosté dotírají a energetici tak nemají šanci na přesné přihrávky.

17:57
    Botoš pálil od modré. Kotouč zaduněl o Stuchlíkovy betony. Stejně skončila i střela Varvařovského.

18:54
    Stuchlík si připisuje další zásah. Před dorážkami ho ochránili spoluhráči.

20:00

První část dnešního utkání působila dojmem, že se oba týmy rozehřívají. Možná to byl následek přerušení hry na začátku utkání, kdy oba týmy vypadly z tempa. Postupem času začala hra nabírat tempo a oba týmy se snažily dobít pásmo soupeře. Dalo by se říct, že úspěšnost byla na obou stranách stejná. Střelci obou týmů několikrát zahrozili a oba gólmani měli rozhodně o zábavu postaráno. Nakonec skóre otevřeli Bruslaři, kdy Jakub Hruška využil závaru před Dybalem a dostal kotouč za jeho záda. I přes snahu energetiků zůstalo skóre do konce první části nezměněno.

20:01

20:25
    Hráči se přetahují o kotouč a hra se přesouvá z jedné strany hřiště na druhou.

21:20
    Energetici kombinují před Stuchlíkem.

22:12
    Krajčík to zkoušel z vrcholu kruhu. Kotouč sjel pouze po Stuchlíkových betonech.

23:10
    Krajčíkovi nesedla Sapouškova přihrávka. Kotouč energetici neztratili na dlouho.

24:09
    Sapoušek to zkoušel z mezikruží, měl ale kolem sebe příliš hostujících hráčů.

25:01
    Bruslaři zakládají akci zpoza své branky.

25:28
    Vogel to zkoušel od modré, jeden z Bruslařů jeho střelu zblokoval.

25:53
    Marek Vlasák byl zastaven při přechodu přes modrou čáru.

26:15
    Polákovi vyrazil kotouč jeden z domácích.

26:50
    Dybalovi bylo nyní pořádně horko. Tlak hostů nakonec ustál.

27:38
    Energetici se vysvobodili a následný návrat Bruslařům překazil ofsajd.

28:45
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici právě vyrovnali. FILIP KRAJČÍK dostal nabito od Jana Botoše a využil přesunu Stuchlíka a kotouč poslal do uvolněné části branky. Asistence: Jan Botoš

29:41
    Marek Vlasák svou střelou z úhlu orazítkoval Dybalovy betony.

29:45
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Varvařovský – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

31:10
    Gardoň z těsné blízkosti zasáhl Dybala kotoučem do hrudi. Jeden z rozhodčích přerušuje hru, aby se Dybal mohl vzpamatovat.

32:13
    Energetici jsou usazeni před Stuchlíkem.

33:05
    Bruslaři se snaží osvobodit, ale energetici se nenechají vystrnadit na dlouho.

33:29
    Kotouč skončil na střídačce domácích.

33:35
    Hrouda zabral po buly kotouč, ale hosté se z pásma nakonec nedostali.

34:37
    Vogel opět poslal kotouč na Stuchlíka, před brankou mu chyběl parťák na dorážku.

34:50
    Půček – 2 min., nedovolené bránění.

35:16
    Vyroubal se snažil energetiky obrat o kotouč. Jeho snaha je vytlačila až k jejich brance.

36:22
    Po zdařilé kombinaci se Botoš snažil o dorážku. Stuchlík měl betony zaklapnuty pevně.

36:48
    Zvagulis přibrzdil rozjetého Sapouška a ten se i s kotoučem vrátil do středu hřiště.

37:25
    Tahanici o kotouč u mantinelu rozpustil rozhodčí a jeden hráč z každého týmu je na trestné lavici.

37:25
    Sapoušek – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

37:25
    Hlinský – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

38:15
    Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci.

38:57
    Zakázané uvolnění hostů.

39:40
    Gardoň poslal dělovku na Dybala. Jeho betony jenom zaduněly.

40:00

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně změnil. Hráči obou týmů nasadili rychlejší tempo a k vidění byly zajímavé kombinace. Zásluhou Filipa Krajčíka se energetikům podařilo srovnat skóre. Oba týmy rovněž zvládly ubránit svá oslabení. Změnu stavu nepřinesla ani hra čtyři na čtyři. I když Bruslaři několikrát zahrozili. Střela Matěje Gardoně z těsné blízkosti na chvíli otřásla Adamem Dybalem, který dostal kotoučem přímo do hrudi. Svou branku však neopustil.

40:01

40:10
    Sapoušek ránou od modré přidal šrám na Stuchlíkovy betony.

40:57
    Marek Vlasák pálil z kruhu, střela proletěla kolem Dybalovy branky.

41:14
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Rychlá akce Bruslařů jim vynesla gól. Kotouč do branky energetiků poslal KRISTERS ZVAGULIS. Asistence: Vojtěch Polák a Tomáš Moravec

42:39
    Bulkova střela z kruhu proletěla nad brankou hostů.

43:05
    Kočího dělovku vyrazil Stuchlík lapačkou.

43:17
    Kočí – 2 min., podrážení.

43:43
    Malínkovu dělovku od modré zneškodnil Dybal lapačkou.

44:10
    Dorot si klekl do střely jednoho z hostů.

45:20
    Moravcova střela skončila na mantinelu za Dybalovou brankou.

46:00
    I Vogel svým tělem zblokoval ránu jednoho z Bruslařů.

46:14
    Energetici se provinili zakázaným uvolněním.

46:28
    Nyní to před Dybalovou brankou dunělo, jak se kotouč odrážel od bránících hráčů.

47:09
    Botoš se dostal do úniku, ale jeho dělovka se zastavila na betonech hostujícího gólmana.

47:09
    Za brankou hostů došlo poté k menší strkanici, kterou rozhodčí rozpustili.

47:59
    Střelu jednoho ze spoluhráčů zkoušel dorazit Sapoušek, ale kvůli obráncům neměl šanci.

48:33
    I Kočího střela skončila ve Stuchlíkově lapačce a i nyní rozhodčí od sebe museli hráče odtrhávat.

49:00
    Sapoušek – 2 min., faul kolenem.

49:10
    A energetici jsou znovu pod tlakem.

49:41
    Polákovu dělovku z kruhu odklonil Dybal svým betonem.

50:10
    Energetici získali trochu času vyhozením.

50:30
    Bruslaři se nemohou dostat přes modrou čáru.

51:27
    I po konci početní výhody zůstali Bruslaři usazeni v pásmu, ale energetici se nakonec vysvobodili.

52:21
    Energetici se snaží probít do pásma. Po dalším Stuchlíkově zásahu byla opět na spadnutí bitka.

52:25
    Vyroubal poslal kotouč vysoko nad branku.

53:26
    Jasečko odzbrojil jednoho z energetiků, ale jeho střela proletěla kolem Dybalovy branky.

54:30
    Polák poslal kotouč zpoza Dybalovy branky, před ní však byl pouze jeden z domácích a ten kotouč odvezl do bezpečné vzdálenosti.

55:18

56:05
    Bulka se v pásmu dostal do sevření hostů a neměl šanci vypálit.

56:57
    Tentokrát je zakázané uvolnění na straně domácích.

57:06
    Půček hned po buly pálil, ale Dybal vytasil betony.

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

57:28
    Dybal zůstává na střídačce.

57:43
    Boj o kotouč u mantinelu.

58:12
    Polákovo nahození od modré zneškodnil Kočí.

58:12
    Po zakázaném uvolnění domácích se do branky vrátil Dybal.

58:42
    Dybal je na cestě na střídačku, ale čeká jestli jeho soupeři získají kotouč. Nakonec na ní opravdu odjel.

59:16
    Nahození jednoho z hostů jen těsně minulo prázdnou branku.

59:40
    Energetici se nemohou dostat k vytvoření pořádné akce.

59:58
    Kočího střela z kruhu skončila ve Stuchlíkově náruči.

A je dobojováno. Body z dnešního duelu putují do Mladé Boleslavi. Po tlaku na začátku třetí třetiny poslal Bruslaře do vedení Kristers Zvangulis a energetikům se i přes jejich nasazení nepodařilo skóre srovnat. Jak jsem psala v úvodu, byl to opravdu velmi napínavý a vesměs vyrovnaný zápas. Diváci na závěr ocenili výkon obou týmů potleskem. To je pro dnešek ode mě vše a těším se zase někdy příště. Krásný večer. (19:47:37)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 29. Krajčík (Botoš) – 13. Hruška (Vyroubal, Hrouda), 42. Zvagulis (Polák, Moravec)

Rozhodčí: Micka, Červenka – Klouček, Teršíp