Plzeň – Zlín 2:6 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 4:1 (kon.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 6:1 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Středa 16.11.2022, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 21. kolo

Vítkovičtí si v poslední třetině vytvořili dvoubrankový náskok, necelých pět vteřin před koncem základní části sice hosté v přesilové hře snížili, ale na vyrovnání už čas neměli. Znamená to tedy, že všechny tři body zůstávají v Ostravě. Už zítra se svěřenci Pavla trnky představí proti Hradci Králové, utkání startuje v 17:00 v Ostravar aréně. (18:57:11)

59:56
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice v šesti hráčích nakonec snižují. Bartošák nedokázal zastavit zakončení DOMINIKA PAVLATY. Asistence: Pavol Štetka a Adrian Gromadzki.

59:28
    Znovu to byl Pavlata, který zaměstnal domácího gólmana, ten je ale v poslední třetině bezchybný.

59:10
    Z levé strany pálil Pavlata, ale po jeho střele jen zaduněl beton Bartošáka.

58:44
    Domácím se podařilo vystřelit puk z vlastního obranného pásma, kotouč jen těsně minul prázdnou branku.

58:39
    Vítkovický Krejsa potrestán za držení, hosté znovu hrají bez gólmana.

57:31
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Jenže hosté neudrželi puk na svých holích. JAKUB SLUSARCZYK přešel přes modrou čáru a zamířil do prázdné klece, přidal tak svou druhou trefu v zápase. Asistence: Matěj Štiak.

57:24
    Hosté to zkusí bez brankáře.

57:24
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.

57:08
    Pavelec se hodně šikovně procpal přes pardubické hráče, následně objel branku a snažil se zastrčit puk do volného místečka vedle betonu Matěchy, ten si ale domácího útočníka pohlídal.

56:19
    Kubíček rychle spěchal za kotoučem, jenže když ho přihrál před vítkovickou branku, tak se ho ujali domácí.

55:41
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Vhazování po pravici Bartošáka.

55:28
    Prčík přihrával na pravou stranu, kde stál Krejsa, kterému však střela nesedla.

54:41
    Vítkovice mají puk pod svou kontrolou a znovu se snaží obklopit hostující branku.

53:24
    Vítkovice podruhé v zápase vedou. KRZYSZTOF TOMASZ MACIAS si poradil s pardubickou obranou, prošel až před levý kruh, odkud zamířil pod horní tyč, stejně jako předchozí střelci domácích. Asistence: Matěj Přibyl a Matěj Prčík.

53:10
    Hra se přiostřuje, v posledních chvílích ale nejsou k vidění žádné střely.

52:21
    Chlánovo nahození musel Matěcha zastavit betonem.

51:48
    Pavlata neměl dostatečnou rychlost, jinak by jel sám na gólmana.

51:13
    Gromadzki ve středním pásmu přišel o puk, kterého se zmocnily Vítkovice. Ty rychle míří do útočné třetiny.

50:16
    Teď se sice Macias protlačil přes modrou čáru, jenže pak mu pardubičtí hokejisté zablokovali hokejku, takže nemohl zakončit.

49:51
    Přibyl přenechal puk Bystroňovi, domácím se ale nedaří vymanit z vlastního obranného pásma.

48:28
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

47:55
    Štetka vybojoval puk v útočném pásmu a přihrával před bránu Tomasovi, ten ale přihrávku nestačil zpracovat, jinak by zakončoval do volného místa v bráně.

47:30
    Icing se píská i na druhé straně. Vhazování po levici Matěchy.

47:17
    Rájek hodně nepříjemně zastavil Kubíka, který tak nemohl přihrát najíždějícímu spoluhráči.

46:21
    Červenka nahodil kotouč do útočné třetiny, kde však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

46:08
    Zakázané uvolnění Vítkovic vrátí hru před Bartošáka.

45:55
    Domácí se tlačili k brance, ale puk nakonec neudrželi.

44:13
    S návratem pardubického hráče na led střílel Bialy, ale Matěcha puk stihl zastavit. Následně se ke střele dostal Vehovský, ale ten nepřekonal hostující obranu.

44:12

43:29
    Teď se puk odrazil do ochranné sítě za pardubickou bránou, takže se bude vhazovat po levé ruce Matěchy.

42:49
    Pokus Přibyla skončil za bránou, i následná střela domácího útočníka se zastavila o mantinel. Pak hosté vyhodili kotouč za vítkovickou branku.

42:16
    Hned na začátku oslabení se Pardubicím podařilo osvobodit.

42:12
    Pardubický Helikar potrestán za hákování.

42:04
    Jeden z pardubických hráčů fauloval, domácí tak mají výhodu.

41:34
    Hosté šikovně udrželi útočné pásmo, po střele Kalužíka z pravé strany pak zaduněl mantinel za bránou.

40:47
    Rájek nahazuje puk do útočného pásma, kam se Pardubice přesouvají.

40:12
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:01

Prostřední dějství dnešního zápasu je minulostí. Pardubicím se podařilo skórovat v čase 35:06, kdy Pavol Štetka zakončoval z pravé strany a při domácím celku nestálo štěstí. Vítkovice si vypracovali více šancí než v první periodě, ale nedařilo se jim je využívat. Necelé dvě minuty před druhou sirénou byli vyloučeni Denis Puchala a Jan Helikar, právě při hře 4 na 4 domácí vyrovnali. Od modré přesně zamířil Matěj Prčík. I po čtyřiceti minutách tak máme vyrovnaný stav a ještě dvanáct vteřin uvidíme hru čtyři na čtyři.

Další třetina začne přibližně v 18:25.

40:00

39:00
    Máme znovu vyrovnáno. Vítkovice prošly přes modrou čáru, Bialy viděl na levé straně MATĚJE PRČÍKA, který na nic nečekal a vypálil, jeho přesně mířená střela proletěla pod víko pardubické brány. Asistence: Šimon Bialy a Josef Krejsa.

38:12
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Puchala – 2 min., vysoká hůl.

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Helikar – 2 min., krosček.

38:03
    Vehovský to zkoušel z levé strany, ale Matěcha byl připraven. Vítkovický útočník se znovu dostal ke kotouči a přihrál Kubíkovi před branku, jenže tomu zakončení nesedlo. Od modré pak vyslal ostrou střelu Bystroň, ale i teď si hostující gólman dokázal poradit.

37:36
    Už se zdálo, že Kalužík pojede sám na branku, na poslední chvíli ho ale Vítkovice zastavily.

36:51
    Střela Vachuna proletěla za bránu, pak domácí získali puk.

35:59
    Vítkovický gólman zastavil puk za vlastní bránou, domácí budou začínat novou akci.

35:06
    Pardubičtí otáčí skóre zápasu. Burda nahazoval kotouč od modré čáry před bránu, kde byl dobře připravený PAVOL ŠTETKA. Bartošák měl teď smůlu, protože to vypadalo, že si kotouč sám sklepl do brány. Asistence: Daniel Burda a Dominik Vachun.

34:03
    Slusarczyk zakončoval z pravé strany, ale nemířil přesně, takže puk proletěl kolem brány.

32:49
    Kotáskův pokus zblokovala hostující obrana.

32:41
    Chaloupkovo zakončení se zastavilo v klubku bránících hráčů, kotouč se znovu odrazil na hokejky domácích, tentokrát mohl střílet Smolka, Matěcha si připsal další zásah. Po chvíli to byl zase Chaloupka, ale i s jeho druhou střelou si pardubický brankář poradil.

32:03
    Po delší době se ke střele probojovali i domácí. Matěcha má další zákrok a uvidíme vhazování po jeho pravici.

31:25
    Pavlata si najížděl k bráně, ale jeho zakončení skvěle zastavil klečící Bialy. Hosté však pokračují v útoku, domácí tak musí být stále ve střehu.

30:57
    Nepovedená rozehrávka Vítkovic skončila na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po pravé ruce Bartošáka.

30:34
    Tomas už se chystal přihrávat, hra je ale přerušena, protože jeden z pardubických hráčů se nacházel v brankovišti.

29:37
    Milata se snažil prodloužit na Chlána, jenže přihrávka byla moc dlouhá, a tak ji zastavili až hostující obránci.

28:44
    Kombinaci Pardubic domácí přerušili. Ani Vítkovice ale kotouč dlouho neudržely.

28:05
    Bialy se pokoušel dorážet z těsné blízkosti, ale Matěcha byl na vše připraven a se zákroky neměl problémy.

27:22
    Nahození Trvdíka zachytil Bialy, domácí proto mohou postupovat k hostující bráně.

27:13
    Puk vyletěl z hrací plochy na vítkovickou střídačku, bude se vhazovat ve středním pásmu.

26:44
    Pavlata dlouho kroužil v pásmu, pak přihrál Vachunovi, jeho první střela prolétla nad bránou, druhý pokus schoval Bartošák do lapačky.

25:22
    Pardubice se mohly dostat do vedení, když se až před bránu protlačil Tomas, který vyčkával a chtěl zakončit kolem betonu Bartošáka, ten si však místo u tyče pohlídal.

24:40
    Macias si nedokázal zpracovat přihrávku od Bialeho, domácí ale nakonec zůstávají u puku.

23:47
    Helikar udržel útočné pásmo, jeho následné zakončení ale jen proletělo kolem branky

22:54
    Vítkovicím se podařilo vybojovat kotouč za pardubickou bránou, a tak mohou pokračovat v akci.

21:28
    Boj o puk u pardubické brány pro hosty, ti znovu vyráží k Bartošákovi.

21:02
    Dynamu se nepovedlo projít přes modrou čáru, je pískán ofsajd.

20:15
    Puchala nahodil puk za hostující branku, v útočné třetině se ale domácí moc dlouho nezdrželi. Naopak musel být pozorný Bartošák, jelikož Pardubice rychle otočily směr hry, ke střele se ale nakonec nikdo z hostujících hokejistů nedostal.

20:01

Pardubice byly většinu první třetiny aktivnějším celkem. O otevření skóre zápasu se ale postarali domácí, kteří ve čtvrté minutě proklouzli do pásma a pod víko zakončil Jakub Slusarczyk. Vítkovičtí se ale nemohli radovat dlouho, protože po necelých dvaceti vteřinách bylo vyrovnáno. Po střele Adama Fiala totiž kotouč doklouzal do brány. Oba celky měly k dispozici přesilovou hru, ani jeden ji však nedokázal využít, po první třetině tak na světelné tabuli svítí vyrovnaný stav 1:1.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

20:00

19:46
    Na vhazování úspěšnější Vítkovice, za které vyslal střelu Smolka, puk ale o hodně minul branku.

19:41
    Icin Pardubic a vhazování po pravé ruce Matěchy.

19:35
    Slusarczyk se snažil prodrat ke střele, ale pardubická obrana ho znovu zastavila.

18:46
    Přibyl prošel do útočné třetiny, ke střele ho však pardubičtí hráči nepustili. Pak se puk odrazil do středního pásma.

18:00
    Kotásek šikovně udržel kotouč na své holi, od modré pak střílel Puchala, jenže puk jen proletěl nad bránou.

16:59
    Tomas sice vracel puk před vítkovickou bránu, jenže tam byl pouze domácí Kubík.

16:35
    Zakázané uvolnění Dynama. Vhazování po pravici Matěchy.

16:08
    Macias byl zastaven ve středním pásmu a Pardubice otáčí směr hry.

15:12

15:06
    Pardubice znovu odesílají kotouč k domácí brance.

14:15
    Vítkovickým se zatím nedaří usadit v pásmu, s přechodem přes modrou čáru sice problém nemají, jenže následně nedokážou udržet puk na svých hokejkách.

13:12
    Za krosček je vyloučen pardubický Pavlata.

13:10
    Gromadzki prošel i přes vítkovické hráče za domácí branku, pak posunul puk na Pavlatu, jenže ten fauloval.

12:38
    Přesun přes modrou čáru se Vítkovicím nepovedl, proto je pískáno postavení mimo hru.

12:06
    Prčík si poradil s napadajícím hráčem Pardubic, a tak domácí mohou pokračovat ve hře.

11:37
    Po vhazování před vítkovickou brankou se kotouč odrazil k Bartošákovi, který rychle rozehrál.

10:40

10:28
    K levému kruhu si vyjel Kalužík, do jeho střely si však obětavě klekl Smolka, který zabránil tomu, aby kotouč prošel k bráně.

10:05
    Domácí se znovu osvobodili, a tak Dynamo musí začít od vlastní branky.

09:22
    Přihrávka Tvrdíka na Fialu neprošla přes bránícího vítkovické hráče, který odeslal kotouč přes všechny čáry.

08:59
    Hosté se snažili ze všech stran dorážet, což se nelíbilo vítkovické obraně. Bartošák byl pozorný a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

08:40
    Za nedovolené bránění je potrestán vítkovický Prčík.

07:25

06:24
    Hosté dlouho kombinovali u vítkovické branky, domácí se ale následně osvobodili. Macias se dokonce protáhl až před Matěchu, zakončení se mu ale příliš nepovedlo, a tak hostující gólman neměl problém zasáhnout.

05:25
    Za podrážení je vyloučen domácí Krejsa.

04:14
    Jenže Pardubice rychle vyrovnávají. Po přihrávce Novotného zakončoval ADAM FIALA, už to vypadalo, že Bartošák kotouč zastaví, puk ale nakonec doklouzal do brány. Asistence: Adam Novotný a Kryštof Červenka.

03:56
    Domácí krásnou brankou otevírají skóre zápasu. JAKUB SLUSARCZYK prošel s Maciasem úplně lehce do pásma, několikrát si vyměnili kotouč. Jediný obránce Dynama nedokázal překazit tuto vítkovickou situaci, z pravé strany tak nakonec pod horní tyč zakončil první jmenovaný. Asistence: Krzysztof Tomasz Macias a Matěj Prčík.

03:22
    Rozhodčí sice přerušil hru kvůli zakázanému uvolnění Pardubic, to ale nemělo být, takže se bude vhazovat ve středovém kruhu.

02:15
    Hned po vhazování zakončoval Štetka, puk byl však sražen mimo branku. Domácí se dostávají k puku.

02:09
    Další icing Vítkovic přerušil hru. Vhazování po pravici Bartošáka.

01:17
    Bialy prošel do pásma, ale ke střele ho hostující obrana nepustila. O pár chvil později se prosmýkl do pásma Slusarczyk, který si najel na levý kruh, odkud vypálil. Jeho pokus drží Matěcha mezi betony.

01:00
    Vítkovičtí založili nový útok, jenže jejich rozehrávka nebyla přesná a doletěla na zakázané uvolnění.

00:49
    Pardubicím se nepovedl přechod přes modrou čáru, proto je pískán ofsajd.

00:06
    Na úvodním vhazování úspěšnější hosté, kteří nahodili kotouč za vítkovickou branku a začali kombinovat. Střelu Tvrdíka od modré zblokoval Krejsa.

00:01

Vítkovičtí dnes nastoupí v bílých dresech, hosté se představí v červené variantě.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Bialy, Puchala, Prčík, Kalandra, Chaloupka, Bystroň (A), Smolka – Kubík, Pavelec, Přibyl, Chlán, Milata, Krčmarský, Slusarczyk, Krejsa (C), Kotásek (A), Štiak, Macias, Vehovský
    Trenér: Pavel Trnka

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Borovička) – Bárta, Rájek, Červenka, Tvrdík (A), Helikar, Vachun, Sopoušek – Burda, Gromadzki, Pavlata, Kalužík, Novotný (A), Fiala, Štetka (C), Tomas, Sydorenko, Kubíček, Jaša
    Trenér: Jiří Malinský

Rozhodčí: Mrkva, Rapák – Hlavatý, Lederer.

Pardubické výsledky rozhodně nejsou tak veselé. Dynamo se s bilancí 3-4-4-7, negativním skóre 49:54 a ziskem 21 bodů nachází na dvanáctém místě. V listopadu Pardubice odehrály dvě utkání. V tom prvním těsně padly proti Spartě, další den po prodloužení porazily Plzeň 3:2.

Statistiky
    Pardubice mají dva lídry v kanadském bodování, Dominik Pavlata posbíral během třinácti zápasů 15 bodů (8+7), o pět utkání víc odehrál Adrian Gromadzki, který rovněž zaznamenal 15 bodů (7+8). Nejproduktivnějším obráncem je po šestnácti kláních Ondřej Chabada s 11 body (4+7). Nejvíce trestů vyfasoval od rozhodčích Pavol Štetka – 43 trestných minut. Klec Dynama hájí Lukáš Matěcha – 13 zápasů – úspěšnost: 90,32% a Michal Borovička – 6 utkání – úspěšnost: 89,36%.

Vítkovičtí měli skvělý vstup do soutěže, v září si z možných 24 bodů připsali 22. První porážku utrpěly Vítkovice na začátku října, když nestačily na třinecké Oceláře. Pak už se začali výhry a prohry střídat. Nyní patří svěřencům Pavla Trnky třetí příčka v tabulce s 35 body, bilancí 10-2-1-6 a aktivním skóre 61:44.

Statistiky
    Produktivitu Vítkovic vede útočník Matěj Přibyl, který si během 19 zápasů připsal 18 kanadských bodů (6+12). V tabulce střelců je nejvýše Krzysztof Tomasz Macias, který se v 16 utkáních prosadil desetkrát. Mezi obránci se nejlépe daří Michalu Bystroňovi, ten v 17 utkáních zaznamenal 11 bodů (3+8). Pokud se podíváme na kolonku trestů, tak největší číslo svítí u Matěje Prčíka, který už posbíral 48 trestných minut. V bráně se modrobílí mohou spolehnout na dva gólmany. Denis Irgl odchytal 9 zápasů s úspěšností 92,91%, Darek Bartošák má po jedenácti duelech úspěšnost 91,75%.

Po menší přestávce se vrací DHL extraliga juniorů. V Ostravar aréně dnes budeme sledovat zápas 21. kola, ve kterém se domácí Vítkovice postaví proti Pardubicím. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 4. Slusarczyk (Macias, Prčík), 39. Prčík (Bialy, Krejsa), 54. Macias (Přibyl, Prčík), 58. Slusarczyk (Štiak) – 5. Fiala (Novotný), 36. Štetka (Burda, Vachun), 60. Pavlata (Štetka, Gromadzki)

Rozhodčí: Mrkva, Rapák – Hlavatý, Lederer